درمان آکنه پشت بدن؛ بررسی علت جوش کمر در زنان و مردان

دسته بندی ها : مقالات

آکنه کمر با اینکه مثل جوش صورت در معرض دید نیست؛ اما به شدت آزاردهنده و دردناک است. این نوع آکنه با نام لاتین باکنه یا بادی آکنه (Body Acne) نیز شناخته می‌شود. این آکنه حتی ممکن است روی اعتماد‌به‌نفس افراد نیز تاثیر منفی بگذارد. در اغلب موارد آکنه از سال‌های نوجوانی شروع می‌شود و تا بعد از سی سالگی نیز ممکن است ادامه پیدا کند. برخی از افراد نیز دوران نوجوانی بدون جوش و آکنه داشته‌اند؛ اما یکباره در بزرگسالی با جوش‌های کوچک و بزرگ روی صورت و بدن مواجه می‌شوند. آکنه علاوه‌بر صورت، روی شانه، کمر، قفسه سینه و پشت هم ظاهر می‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی علت جوش کمر بپردازیم. همچنین اگر می‌خواهید با راه‌های درمان جوش کمر آشنا شوید این مقاله برای شما نوشته شده است.

درمان آکنه پشت بدن

علت جوش کمر در مردان و زنان چیست؟

ابتلای افراد به بیماری آکنه، دلایل مختلفی دارد؛ بنابراین باید در ابتدا علت جوش پشت کمر در زنان و مردان را ریشه‌یابی کرد. در مرحله بعد برای رفع مشکل باید دنبال بهترین راه‌های درمان آکنه پشت کمرباشید. پوست بدن شما روغنی به نام سبوم تولید می‌کند. این روغن در غدد متصل به فولیکول مو ساخته می‌شود. در نهایت سبوم باعث رشد فولیکول مو و ایجاد رطوبت در پوست و مو خواهد شد. جوش‌های پشت یا آکنه کمر زمانی ایجاد می‌شود که سبوم اضافی به همراه سلول‌های مرده و باکتری روی پوست جمع شده و منافذ باز آن را مسدود کنند. جوش کمر در مردان و زنان ممکن است به‌صورت جوش سرسفید یا سرسیاه ظاهر شود. هنگامی که دیواره فولیکول مو متورم می‌شود، جوش سرسفید ایجاد و هنگامی که منافذ مسدود شده پوست در معرض هوا قرار می‌گیرد، جوش‌های سرسیاه ظاهر می‌شوند. حالا که دلایل ایجاد آکنه پشت بدن را بررسی کردیم، وقت آن رسیده که به علت جوش کمر در مردان و زنان بپردازیم:

  • آکنه پشت بدن ممکن است یک مشکل ژنتیکی و ارثی در خانواده باشد.
  • آکنه صورت و بدن ممکن است عارضه مصرف یک داروی خاص باشد.
  • در سنین نوجوانی هورمون و تغییرات بدنی، شایع‌ترین دلیل برای ظاهر شدن آکنه در پشت بدن و صورت است.
  • علت جوش زدن پشت بدن در زنان بعد از بلوغ به تغییرات هورمونی دوران قاعدگی و بارداری مرتبط است.
  • عرق بدن عارضه آکنه پشت بدن را بدتر می‌کند.
  • فشار و استرس با اینکه عامل مستقیمی برای ایجاد آکنه نیست، اما آن را تحریک و بدتر می‌کند.
  • یک علت جوش زدن پشت بدن مردان مصرف بالای فست فود و مواد غذایی چرب است.

با استفاده از دستگاه اگنس جدیدترین متد برای درمان ‌آکنه‌های فعال مقاوم به درمان و آکنه‌های التهابی است. از این دستگاه برای از بین بردن جای جوش کمر نیز می‌توان استفاده کرد.

علت جوش کمر در مردان

درمان آکنه پشت بدن به روش خانگی و بدون نیاز مراجعه به دکتر

در اغلب موارد می‌توانید با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و استفاده از روش‌های خانگی از شر آکنه خلاص شوید. در ادامه با انواع راهکارهای خانگی که در درمان جوش کمر موثر هستند آشنا خواهیم شد. توجه‌ داشته باشید که در مواردی که آکنه‌ها و جوش‌های کمر عمیق هستند، بهتر از روش‌های پزشکی و دستگاه‌هایی مانند دستگاه VIRTUE استفاده کنید.

بعد از تمرین و ورزش دوش بگیرید!

اصلی‌ترین علت جوش زدن پشت بدن مردان و زنان و ایجاد آکنه روی صورت و بدن، ماندن عرق و کثیفی روی پوست است. اگر به باشگاه می‌روید یا حتی در خانه ورزش می‌کنید، باید بعد از هر بار تحرک و انجام فعالیت‌های سنگین در سریع‌ترین زمان ممکن دوش بگیرید و بدن خود را به‌طورکامل بشویید. همچنین لباس‌های ورزشی عرق کرده و کثیف را در بیاورید و در ماشین لباسشویی بیاندازید.

روتین مراقبت پوستی فراموش نشود و تاثیر آن بر درمان جوش‌ پشت کمر

هر شب با استفاده از مواد مخصوص و مناسب، کثیفی و چربی اضافی را از پوست بدن پاک کنید. با این کار میزان پوست مرده‌ای که منجر به مسدود کردن منافذ می‌شود کاهش می‌یابد. این پروسه روند بهبودی آکنه را سریع‌تر می‌کند. بعد از درمان کامل آکنه و جوش‌های سر سفید می‌توانید از لیزر جای جوش برای از بین بردن لکه‌های به جا مانده از جوش‌های قدیمی استفاده کنید.

علت جوش کمر در مردان

برای درمان جوش پشت کمر لباس‌های گشاد بپوشید

پوشیدن لباس‌های تنگ و جذب، اندام ورزیده حاصل از ورزش‌ سخت را به خوبی نشان می‌دهد؛ اما این لباس‌ها یک عامل تحریک کننده برای آکنه پشت بدن هم محسوب می‌شوند. این لباس‌های تنگ، کثیفی و عرق پشت پوست را به خود جذب می‌کنند و آن را به داخل منافذ پوست می‌کشند. ورزش کردن بدون لباس و برخورد مسقیم پوست به دستگاه‌های ورزشی کثیف هم ممکن است یکی از علت های جوش کمر در مردان باشد.

تاثیر جمع کردن موها در از بین بردن جوش‌های پشت کمر

جمع نکردن مو‌ها به ‌عنوان یکی‌ از مهم‌ترین علت‌های جوش کمر در زنان شناخته می‌شود. مو‌های بلند و جمع نشده‌ای که به پشت کمر می‎ریزند، کثیفی و روغن را به سطح پوست اضافه می‌کند و باعث شیوع آکنه می‌شود. برای جلوگیری از این موضوع مو‌های خود را به‌طور منظم بشویید و هنگام انجام حرکات و فعالیت‌های سنگین، آن‌ها را به‌صورت دم اسبی ببندید. مو‌ها را در حین شست‌و‌شو یا بعد از زدن نرم کننده، روی پوست کمر نیندازید؛ مواد تشکیل دهنده این محصولات ممکن است تاثیر مستقیمی بر بسته شدن منافذ پوست بگذارد.

برای درمان جوش پشت کمر رژیم غذاییتان را تغییر دهید

یک رژیم غذایی ناسالم به طرق مختلف بدن ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پس اگر مستعد آکنه هستید، باید بدانید که خوردن برخی از غذا‌ها محرکی برای این بیماری پوستی خواهند بود؛ بنابراین از خوردن فست‌‌فود و مواد قندی تا حد ممکن پرهیز کنید. در مقابل مصرف سبزیجات، میوه‌ها و غلات را افزایش دهید. در این بین نوشیدن آب به قدر کافی را نیز فراموش نکنید.

علت جوش کمر در زنان

معرفی بهترین روش‌های پزشکی برای درمان اسکار جوش پشت بدن

راه‌ها و روش‌های خانگی گفته شده، از شدت التهاب آکنه پشت بدن می‌کاهد و در مواردی آن را درمان می‌کند؛ در برخی موارد افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی درباره فرق آکنه با جوش ممکن است نتیجه دلخواه را دریافت نکنند. در چنین شرایطی زمان آن رسیده است که به یک متخصص پوست مراجعه کنید. پس از مراجعه به پزشک با‌توجه‌به علت جوش کمر و شدت و عمق آن ممکن است پزشک به شما روش‌هایی مانند استفاده از کرم، پماد یا دستگاه‌های مختلف پزشکی را تجویز کند.

لیزر اربیوم برای اسکار حاصل از آکنه

لیزرهای مختلفی برای درمان آکنه و از بین بردن جای جوش کمر وجود دارد. پزشک با بررسی مشکل و شدت آکنه‌ها و جوش‌ها بهترین لیزر را برای درمان انتخاب خواهد کرد. یکی از بهترین لیزر‌های پوست، لیزر اربیوم است که از آن برای جوانسازی، رفع چین‌و‌چروک و درمان ضایعات پوستی استفاده می‌شود. مهم‌ترین کاربرد لیزر اربیوم برای رفع اسکار آکنه‌های پوستی و از بین بردن جای جوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پروسه عوارض جانبی بسیار کمی دارد و درمان به وسیله آن در زمانی بسیار کوتاه انجام می‌شود.

درمان اسکار آکنه پشت بدن با لیزر فرکشنال

بعد از درمان آکنه پشت بدن، باید به سراغ درمان جای جوش و اسکار حاصل از آن بروید. برای درمان فرورفتگی‌ها یا لکه‌های حاصل از جوش، از روش‌های نوین درمانی مثل لیزر استفاده کنید. لکه‌های تیره، قرمز، فرورفتگی و حتی برجستگی ناشی از آکنه پشت بدن به‌راحتی با لیزر درمان قابل درمان است. به‌عنوان مثال ممکن است پزشک به شما استفاده از لیزر co2 فرکشنال را پیشنهاد کند. این لیزر برای رفع جای اسکار و لک ناشی از آکنه به کار می‌رود. در دستگاه فرکشنال co2 ستون‌های تخریبی، عمل لایه‌برداری در پوست را انجام می‌دهند. در این روش، پروسه بدون درد و بدون نیاز به داروی بیهوشی انجام می‌شود و هیچ زخم یا ترشحی روی سطح پوست ایجاد نخواهد شد. درمان با لیزر CO2 فرکشنال نیازی به پانسمان ندارد. تعداد جلسات درمان نیز به عمق و تاثیر جای جوش، بستگی دارد.

در کنار استفاده از دستگاه لیزر CO2 fractional و درمان جای جوش پشت بدن، می‌توانید با مشاوره پزشک متخصص از روش نیدلینگ به عنوان یکی از دستگاههای جوانسازی پوست صورت استفاده کنید. این روش علاوه‌بر درمان چین و چروک‌های عمیق، باعث بسته شدن منافذ پوست نیز می‌شود. همچنین با این دستگاه می‌توان شل شدگی پوست صورت و گردن را هم درمان کرد.

درمان جای جوش کمر

درمان لکه‌های تیره ناشی از آکنه پشت بدن با دستگاه میکرودرم ابریژن

یک روش درمانی برای جوان‌سازی پوست و درمان آکنه و از بین بردن جای جوش استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن است. این روش با لایه‌برداری‌های عمیق، پوست را جوان‌تر می‌کند. از این روش درمانی برای از بین بردن لکه‌های تیره ناشی از بهبود آکنه استفاده می‌شود. درمان با بهترین دستگاه میکرودرم ابریژن بسیار سریع است و بدون درد و سوزش انجام می‌شود. به همین دلیل این روش طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

خرید بهترین دستگاه‌های لیزر با بهترین کیفیت از آفا‌

در این مقاله به بررسی علت جوش کمر و دلیل ایجاد آکنه کمر و شانه پرداختیم. به‌طور کلی بهتر است برای درمان این ضایعات پوستی به جای استفاده از روش‌های خانگی به یک متخصص و پزشک پوست و مو مراجعه کنید. همچنین از خوردن دارو یا مصرف پماد بدون تجویز متخصص بپرهیزید. شما چه تجربه‌ای از اسکار آکنه کمر و شانه دارید؟ خوشحال می‌شویم تجربه خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید و به ما بگویید که از چه روشی برای از درمان آکنه پشت بدن استفاده کرده‌اید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “درمان آکنه پشت بدن؛ بررسی علت جوش کمر در زنان و مردان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *