همه چیز در مورد دستگاه لاغری کویتیشن؛ برترین روش حذف چربی موضعی

دسته بندی ها : مقالات

رژیم غذایی، ورزش یا جراحی؟ شما کدام روش را برای لاغری انتخاب می‌کنید؟ ورزش و تغییر رژیم غذایی برای کاهش وزن، موثر اما بسیار زمان‌بر است. جراحی لاغری نیز عوارض همیشگی و تغییراتی برگشت ناپذیر دارد؛ پس اگر به‌دنبال راهی مطمئن برای کاهش وزن هستید، باید جدیدترین روش لاغری موضعی آشنا شوید. دستگاه لاغری کویتیشن روشی مدرن و کارآمد است که می‌تواند در مدت‌زمان کوتاهی شما را به اندام ایدئالتان برساند. اگر شما هم پاسخ سوال «روش لاغری کویتیشن چیست؟» را نمی‌دانید و در صدد افزایش اطلاعات خود هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

تجربه لاغری با کویتیشن

لاغري با دستگاه كويتيشن؛ جدیدترین روش حذف چربی با دستگاه را امتحان کنید!

یک راه شناخته شده برای کاهش وزن سریع، جراحی‌های لاغری است. عمل‌هایی که با تغییر اعضای بدن، اشتها را کاهش می‌دهند و همگی برگشت ناپذیر هستند. افرادی که عمل‌های لاغری مثل اسلیو معده و بای‌پس را انجام می‌دهند تا مدت‌های طولانی با عوارض آن‌ها درگیر هستند. نکته‌ای که هیچ‌گاه به آن اشاره نمی‌شود این است که سبک زندگی این اشخاص باید تا آخر عمر تغییر کند؛ زیرا تنها در این صورت است که جراحی انجام شده نتیجه‌بحش خواهد بود.

امروزه کاهش سایز بدن محدود به جراحی‌های لاغری نیست. یکی از جدیدترین روش‌های لاغری، استفاده از دستگاه های لاغری غیر تهاجمی است. با مراجعه به کلینک‌های معتبر از روش‌های نوین لاغری با دستگاه بهره‌مند شوید.

پزشکان کلینیک‌های زیبایی با بررسی بدن و نوع و بافت چربی، بهترین دستگاه را برای شما انتخاب خواهند کرد. دستگاه‌های متفاوتی برای لاغری موضعی وجود دارد؛ اما یکی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها دستگاه لاغری کویتیشن است.

روش لاغری موضعی کویتیشن

روش لاغری با کویتیشن چیست؟ حذف موضعی چربی با امواج اولتراسوند

دستگاه کویتیشن لاغری که به نام اولتراسونیک کویتیشن هم شناخته می‌شود، جدید‌ترین روش برای حذف چربی‌ها در بدن است. دستگاه لاغری کویتیشن از طریق امواج اولتراسوند غشای سلول‌های چربی را تخریب می کند؛ در نتیجه این فعل و انفعالات، تری گلیسیرید بین سلولی تخلیه شده و به اسید چرب تبدیل می‌شود. سیستم لنفاوی هم اسید چرب را تخلیه کرده و کلیه نیز آن را به شکل ادرار از بدن دفع می‌کند.

افزایش تعداد دفعات ادرار تا چند روز پس از کویتیشن طبیعی است؛ در مواردی رنگ ادرار نیز تغییر خواهد کرد. توصیه متخصص این است که برای دریافت بهترین نتیجه از Cavitation، قبل و بعد از این پروسه آب بسیاری بنوشید تا متابولیسم در کبدتان افزایش یابد.

لاغري با دستگاه كويتيشن مثل بای‌پس و اسلیو معده نیست و هیچ‌گونه جراحت و زخمی روی بدن بیمار ایجاد نمی‌کند؛ بنابراین خبری از خون‌ریزی و عفونت نبوده و لازم به طی کردن دوره نقاهت نیست. امکان تکثیر مجدد چربی‌های حذف شده توسط دستگاه کویتیشن وجود ندارد. بیمار به سرعت چربی از دست می‌دهد و دیگر چاق نمی‌شود. رعایت توصیه‌های پزشک و نکات گفته شده به بیمار باعث ادامه یافتن این پروسه خواهد بود.

مراحل انجام اولتراسونیک در دستگاه لاغری کویتیشن

انجام اولتراسونیک کویتیشن بسیار ساده است، در اولین مرحله، بیمار لباس‌های شخصی خود را در می‌آورد و لباس مخصوص به تن می‌کند. پوشیدن لباس مخصوص به این دلیل است که بافت چربی ناحیه مورد نظر ممکن است با لباس عادی  کم یا زیاد جلوه کند.

پزشک متخصص ناحیه مورد نظر را با الکل ضدعفونی می‌کند و سپس هندپیس دستگاه را روی محل قرار می‌دهد. در چنین شرایطی بیمار در ناحیه‌ای که هندپیس قرار گرفته، فقط احساس حرارت و گرما خواهد کرد. لاغري با دستگاه كويتيشن هیچ دردی ندارد؛ فقط بیمار صدای نویز مانند اولتراسوند را خواهد شنید.

کویتیشن لاغری

مدت استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری در هر جلسه

در روش لاغری با کویتیشن، زمان هر جلسه در حدود سی دقیقه الی یک ساعت طول خواهد کشید. بهتر است بین هر جلسه حداقل ۷۲ ساعت فاصله باشد تا بدن چربی‌های شکسته را در فرصت کافی دفع کند. تعداد جلسات نیز بسته به هر بیمار و مقدار چربی بین 10 تا 12 جلسه متغیر خواهد بود.

چه اشخاصی کاندیدای لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن لاغری هستند؟

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، مناسب همه افراد مبتلا به بیماری چاقی نیست. قبل از هرکاری ابتدا شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید؛ BMI نباید بیشتر از 30 باشد. فرد کاندید لاغری با کویتیشن، باید وضعیت جسمانی سالم و اضافه وزنی متوسط داشته باشد. لازم به ذکر است که دستگاه لاغری کویتیشن برای از بین بردن چربی نواحی باسن، شکم، پهلو، ران و بازو مناسب است.

همه چیز در مورد دستگاه کویتیشن

لاغری با کویتیشن مناسب چه افرادی نیست؟ از زنان باردار تا افراد مبتلا به کبد چرب

زنان باردار و بانوان تازه زایمان کرده که در دوران شیردهی قرار دارند، نباید از کویتیشن برای لاغری استفاده کنند. لاغری با کویتیشن به افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی نیز توصیه نمی‌شود.

کویتیشن با شکستن غشای سلولی و تخلیه تری گلیسیرید، باعث افزایش کلسترول خون و تری گلیسیرید می‌شود و در آزمایش خون قابل‌مشاهده خواهد بود؛ پس این روش به افراد با کلسترول و تری گلیسیرید بالا نیز توصیه نمی‌شود.

کویتیشن لاغری برای افراد زیر هجده سال و بالای پنجاه و پنج سال مناسب نیست. متخصصین زیبایی، استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن را برای افرادی که در داخل بدنشان پروتز فلزی دارند توصیه نمی‌کند.

بیماران مبتلا به سرطان، ایدز، سل، صرع، افسردگی، کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و هپاتیت نیز، نباید از روش لاغری با کویتیشن استفاده کنند.

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن لاغری

 مزایای کار با دستگاه کویتیشن لاغری چیست؟ حذف موضعی چربی بدون درد و دوره نقاهت

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، یک معجزه در صنعت لاغری و زیبایی محسوب می‌شود؛ رسیدن به اندام ایدئال در کوتاه‌ترین زمان و بدون انجام هیچ‌گونه عمل جراحی دیگر یک آرزو نیست. درمان بدون درد و سریع، عدم خون ریزی و ملتهب شدن پوست، لاغری بدون جراحی و ایجاد زخم و عدم نیاز به دوره نقاهت و استراحت از مزایای کار با دستگاه کویتیشن هستند.

معایب روش لاغری کویتیشن؛ سوزش‌های خفیف و احساس تشنگی

لاغری با کویتیشن به خصوص با استفاده از دستگاه کویتیشن لیپولکس (LIPOLEX) به‌خاطر غیر تهاجمی بودن، هیچ ضرری ندارد| اما در مواردی نادر، ممکن است کویتیشن لاغری عوارضی مانند سوزش و کبودی پوست داشته باشد. این عوارض ناچیز پس از چند ساعت برطرف خواهند شد. احساس تشنگی و بی اشتهایی، از دیگر عوارض خفیف دستگاه لاغری کویتیشن هستند.

معایب روش لاغری کویتیشن

نکات مراقبتی قبل و بعد از لاغری با کویتیشن؛ انجام ورزش و دوری از نوشیدنی‌های الکلی

درست است که لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بدون عوارض و ناراحتی است و هزینه‌های سنگین عمل‌های جراحی را ندارد؛ اما لازم است به نکاتی توجه کنیم تا قبل و بعد از درمان با این دستگاه به مشکل برنخوریم. این نکات به شرح زیر است:

  • استفاده از هرگونه دارو و مکمل برای لاغری را تحت نظر پزشک، قبل از کویتیشن قطع کنید.
  • تا چهل و هشت ساعت از مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار بپرهیزید.
  • قبل و بعد از جلسه کویتیشن آب زیادی بنوشید.
  • تا چند ساعت قبل از شروع جلسه ناشتا باشید و آب نخورید.
  • توصیه‌های پزشک را مرحله به مرحله عمل کنید.
  • در کنار کویتیشن لاغری، رژیم غذایی خود را تغییر داده و به مصرف غذای سالم روی بیاورید.
  • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات بپرهیزید.
  • چه قبل از استفاده از دستگاه و چه بعد از آن، ورزش و تحرک را فراموش نکنید.

برای حذف چربی‌های موضعی با دستگاه Cavitation، حتما به کلینیک‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید. بهره‌گیری از پزشکان حاذق و دستگاه‌های مدرن و به‌روز، باعث دست‌یابی به بهترین نتیجه خواهد شد.

دستگاه کویتیشن لاغری؛ موثر‌ترین و جدید‌ترین روش برای لاغری موضعی

اکنون که می‌دانید روش لاغری با کویتیشن چیست، بهترین انتخاب را برای کاهش وزن و لاغری داشته باشید. آیا شما عزیزان نیز تجربه درمان با دستگاه کویتیشن لاغری را دارید؟ خوشحال می‌شویم تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “همه چیز در مورد دستگاه لاغری کویتیشن؛ برترین روش حذف چربی موضعی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *