رژیم غذایی، ورزش یا جراحی؟ شما کدام روش را برای لاغری انتخاب می‌کنید؟ ورزش و تغییر رژیم غذایی برای کاهش وزن، موثر اما بسیار زمان‌بر است. جراحی لاغری نیز عوارضی همیشگی و تغییراتی برگشت ناپذیر دارد. پس اگر به دنبال راهی مطمئن برای کاهش وزن هستید، باید جدیدترین روش لاغری با دستگاه کویتیشن را امتحان کنید.

جدیدترین روش لاغری با دستگاه را امتحان کنید!

یک راه شناخته شده برای کاهش وزن سریع، جراحی‌های لاغری است. عمل‌هایی که با تغییر اعضای بدن، اشتها را کاهش داده و برگشت ناپذیر بودند. با انجام عمل‌های لاغری مثل اسلیو معده و بای پس، فرد تا مدتی طولانی با عوارض عمل درگیر بوده و باید تا آخر عمر برای نتیجه بخش بودن جراحی، سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر دهد.

اما امروزه کاهش سایز، محدود به جراحی‌های لاغری نیست. حالا جدیدترین روش لاغری، استفاده از دستگاه های لاغری غیر تهاجمی است. با مراجعه به کلینک‌های معتبر، می‌توانید از جدیدترین روش لاغری با دستگاه استفاده کنید.

در این کلینیک‌ها پزشک با بررسی بدن، نوع و بافت چربی بهترین دستگاه را برای شما انتخاب خواهد کرد. دستگاه‌های متفاوتی برای لاغری موضعی وجود دارد، اما یکی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها، دستگاه کویتیشن است.

روش لاغری موضعی کویتیشن

روش لاغری با کویتیشن چیست؟

دستگاه کویتیشن که به نام اولتراسونیک کویتیشن هم شناخته می‌شود، از جدید‌ترین روش‌ها برای حذف چربی‌ها در بدن است. کویتیشن با امواج اولتراسوند، غشای سلول‌های چربی را تخریب، تری گلیسیرید بین سلولی را تخلیه و آن را به اسید چرب تبدیل می‌کند. سیستم لنفاوی، هم اسید چرب را تخلیه و کلیه نیز آن را به شکل ادرار از بدن دفع می‌کند.

پس تعداد دفعات ادرار، تا چند روز پس از کویتیشن افزایش یافته و در مواردی رنگ ادرار نیز تغییر خواهد کرد. متخصص به شما توصیه می‌کند، برای دریافت بهترین نتیجه از کویتیشن، قبل و بعد از این پروسه آب زیادی بنوشید تا متابولیسم در کبد افزایش یابد.

لاغری با دستگاه کویتیشن مثل بای پس و اسلیو معده نبوده و هیچ جراحت و زخمی روی بدن بیمار ایجاد نمی‌کند. پس خبری از خونریزی و عفونت نبوده و لازم به طی کردن دوره نقاهت نیست. امکان تکثیر مجدد چربی‌های حذف شده، توسط دستگاه کویتیشن وجود ندارد. در نتیجه بیمار به سرعت چربی از دست داده و دیگر چاق نمی‌شود. اما این پروسه تا زمانی ادامه پیدا خواهد کرد که بیمار، به تمام توصیه‌های پزشک عمل و تمامی نکات لازم را انجام دهد.

مراحل انجام اولتراسونیک کویتیشن

انجام اولتراسونیک کویتیشن بسیار ساده است، در اولین مرحله بیمار لباس‌های شخصی خود را در آورده و لباس مخصوص به تن می‌کند. پوشیدن لباس مخصوص به این دلیل است که بافت چربی ناحیه مورد نظر، با لباس عادی ممکن است کم یا زیاد جلوه کند.

متخصص ناحیه مورد نظر را با الکل ضدعفونی کرده و سپس هندپیس دستگاه را روی محل قرار می‌دهد. در چنین شرایطی بیمار در ناحیه‌ای که هندپیس قرار گرفته، فقط احساس حرارت و گرما می‌کند. لاغری با دستگاه کویتیشن هیچ دردی ندارد، فقط بیمار صدای اولتراسوند که نویز مانند است را می‌شنود.

لاغری با کویتیشن

مدت استفاده از دستگاه کویتیشن در هر جلسه چقدر است؟

هر جلسه استفاده از دستگاه کویتیشن، در حدود نیم الی یک ساعت طول خواهد کشید. بهتر است بین هر جلسه، حداقل هفتاد و دو ساعت فاصله باشد؛ تا بدن فرصت کافی برای دفع چربی‌های شکسته را داشته باشد. تعداد جلسات نیز، بسته به هر بیمار و مقدار چربی می‌تواند بین 10 تا 12 جلسه متغیر باشد.

کویتیشن برای چه نواحی از بدن موثر است؟

کویتیشن برای از بین بردن چربی نواحی باسن، شکم، پهلو، ران و بازو مناسب است.

چه اشخاصی کاندیدای لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن هستند؟

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، مناسب تمامی افراد مبتلا به بیماری چاقی نیست. قبل از هرکاری ابتدا شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید؛ BMI نباید بیشتر از 30 باشد. فرد کاندید لاغری با کویتیشن، باید وضعیت جسمانی سالمی داشته و اضافه وزنی متوسط داشته باشد.

نحوه عملکرد دستگاه کویتیشن

لاغری با کویتیشن مناسب چه افرادی نیست؟

زنان بارداری و بانوانی که این اواخر زایمان داشته و در دوران شیردهی قرار دارند، نباید از کویتیشن برای لاغری استفاده کنند. لاغری با کویتیشن به افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی توصیه نمی‌شود.

کویتیشن با شکستن غشا سلولی و تخلیه تری گلیسیرید، باعث افزایش کلسترول خون و تری گلیسیرید می‌شود؛ در دوره‌ای کوتاه این افزایش خود را در آزمایش خون نشان خواهد داد. پس این روش به افرادی با کلسترول و تری گلیسیرید بالا توصیه نمی‌شود.

لاغری با کویتیشن برای افراد زیر هجده سال و بالای پنجاه و پنج سال مناسب نیست. این روش لاغری برای آن دسته از بیمارانی که در داخل بدنشان پروتز فلزی وجود دارد مناسب نیست.

بیماران مبتلا به سرطان، ایدز، سل، صرع، افسردگی، کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و هپاتیت نیز، نباید از روش لاغری با کویتیشن استفاده کنند.

لاغری موضعی با دستگاه

لیست مزایای لاغری با جدید‌ترین روش لاغری، کویتیشن

 • لاغری بدون جراحی و ایجاد زخم
 • درمان بدون درد و سریع
 • عدم خون ریزی و ملتهب شدن پوست
 • بدون نیاز به دوره نقاهت و استراحت

لاغری با کویتیشن چه عوارضی دارد؟

لاغری با کویتیشن به خصوص با استفاده از دستگاه کویتیشن لیپولکس (LIPOLEX)به خاطر غیر تهاجمی بودن، هیچ ضرری ندارد. اما در مواردی نادر، ممکن است کویتیشن عوارضی مانند سوزش و کبودی پوست داشته باشد؛ که پس از چند ساعت برطرف خواهند شد. احساس تشنگی و بی اشتهایی، از دیگر عوارض خفیف کویتیشن هستند.

نکات مراقبتی قبل و بعد از لاغری با کویتیشن

 • استفاده از هرگونه دارو و مکمل برای لاغری را تحت نظر پزشک، قبل از کویتیشن قطع کنید.
 • تا چهل و هشت ساعت از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و کافئین دار بپرهیزید.
 • قبل و بعد از جلسه کویتیشن آب زیادی بنوشید.
 • تا چند ساعت قبل از شروع جلسه ناشتا بوده و آب نخورید.
 • توصیه‌های پزشک را مرحله به مرحله عمل کنید.
 • در کنار کویتیشن، رژیم غذایی خود را تغییر داده و به مصرف غذای سالم روی بیاورید.
 • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • چه قبل از استفاده از دستگاه، چه بعد از آن ورزش و تحرک را فراموش نکنید.

موثر‌ترین و جدید‌ترین روش برای لاغری موضعی

حالا که می‌دانید روش لاغری باکویتیشن چیست، می‌توانید بهترین انتخاب را برای کاهش وزن و لاغری داشته باشید. شما تجربه استفاده از دستگاه کویتیشن برای لاغری را دارید؟ خوشحال می‌شویم تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.