راه‌حل‌های مختلفی برای از از بین بردن موهای زائد پشت لب وجود دارد که یکی از موثرترین آن‌ها لیزر است. بسیاری از روش‌های موقتی و آسیب‌زا مانند اصلاح یا شیو کردن نمی‌توانند با این روش کاربردی و به‌روز رقابت کنند؛ زیرا با استفاده از این روش‌های سنتی به‌مرور زمان، موها ضخیم‌تر و تیره‌تر از قبل می‌شوند. لیزر موهای زائد، سریع‌ترین و موثرترین روش حذف موهای زائد بالای لب است که با کم‌ترین میزان آسیب و عوارض جانبی می‌توانید از آثار لذت‌بخش و طولانی مدت آن بهره‌مند شوید. در این مقاله به بررسی نکاتی می‌پردازیم که باید قبل از لیزر پشت لب بدانید. هم‌چنین در این مقاله سطر به سطر همراهتان هستیم تا اقدامات قبل از لیزر پشت لب را به شما بیاموزیم.

 آیا لیزر موی پشت لب برای از بین بردن موهای زائد تاثیرگذار است؟

لیزر موهای زائد بالای لب در‌صورتی که تحت نظر متخصص پوست و مو انجام شود، روشی بسیار موثر و ایمن است. در واقع در بین روش‌های از بین بردن موهای زائد، لیزر یکی از سریع‌ترین روش‌ها است که هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها کاربرد دارد. کلیه تجهیزات مورد استفاده در طول جلسات درمانی لیزر، تایید شده توسط FDA ایالات متحده بوده و از بالاترین استانداردهای ایمنی برخوردار است. همچنین از بین بردن موهای زائد با لیزر نتیجه ماندگارتری نسبت به روش‌های سنتی رفع موهای زائد دارد.

اگر پوست حساسی دارید، در لیزر موهای پشت لب برای اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج و پیشگیری از بروز ناراحتی، حتما پزشکتان را از نگرانی درباره این موضوع مطلع کنید تا مراقبت‌های قبل از لیزر را برای شما بازگو کند.

لیزر موهای زائد بالای لب؛ روشی بسیار ایمن و موثر 

برای استعلام قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت از آفا می‌توانید به لینک درج شده مراجعه کنید.

مشاوره با متخصص پوست؛ از اقدامات قبل از لیزر پشت لب

از اقدامات قبل از لیزر پشت لب در مراحل اولیه، انتخاب مراکز درمانی معتبر و مناسب است. در انتخاب کلینیک و مرکز درمانی توجه داشته باشید، یک مرکز لیزر تخصصی و معتبر انتخاب کنید که سابقه طولانی مدت در عرصه خدمات زیبایی و لیزر داشته باشد. هم‌چنین مرکز درمانی انتخاب شده ممکن است از دستگاه‌های مختلفی مانند دستگاه shr لیزر، الکس یا کندلا استفاده کند.

مشاوره پیش از لیزر موهای زائد بالای لب کمک می‌کند تا متخصص پوست، سلامت شما را ارزیابی کند. برای این کار باید اطلاعات لازم را در خصوص سابقه پزشکی خود از جمله انواع بیماری، آلرژی و اختلالات هورمونی را با متخصص در میان بگذارید. هم‌چنین لیست کامل داروهایی که مصرف می‌کنید اعم از گیاهی و شیمیایی را در اختیار پزشکتان قرار دهید تا به‌طورکامل شما را راهنمایی کند. در‌نهایت در جلسه مشاوره‌، متخصص پوست می‌تواند بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد را به شما معرفی کند.

مشاوره با متخصص پوست؛ از اقدامات قبل از لیزر پشت لب

بررسی پوست و مو  و انتخاب دستگاه مناسب توسط پزشک، قبل از لیزر پشت لب ضروری است

یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات قبل از لیزر پشت لب این است که ببینم آیا پوست و موی ما برای لیزر مناسب است یا خیر. برای اینکه بدانید کاندید مناسبی برای درمان با روش لیزر هستید، باید پزشک متخصص پوست و اپراتور‌های لیزر پوست و موی شما را بررسی کنند. از این طریق می‌توانند بهترین دستگاه را متناسب با پوست شما برایتان انتخاب کنند. به‌عنوان مثال نوع نوری که موهای تیره روی پوست‌های روشن را از بین می‌برد، لزوما برای افرادی که موهای بلوند یا پوست‌هایی تیره‌تر دارند، نتیجه‌بخش نخواهد بود؛ بنابراین مطمئن شوید که از مناسب‌ترین دستگاه لیزر استفاده می‌کنید.

برخی کلینیک‌ها چند دستگاه را خریداری کرده و برای هر پوست و مویی دستگاه‌ به‌خصوصی دارند. به‌عنوان مثال خرید دستگاه لیزر دایود اغلب با هدف استفاده برای پوست‌های ایرانی انجام می‌شود. زیرا بیشتر ایرانی‌ها در تیپ 3 و 4 رنگ پوست قرار دارند که دستگاه دایود برای این گروه پوستی مناسب‌تر خواهد بود. لیزر دستگاه کندلا نیز برای پوست‌های با درجه تیره‌تری کاربرد خواهد داشت. البته پزشکان در بررسی خود نوع موی فرد (ضخیم یا نازک بودن) را نیز مد‌نظر قرار می‌دهند. هرچه مو ضخیم‌تر و پوست روشن‌تر باشد، نتیجه لیزر سریع‌تر و بهتر خواهد بود.

اقدامات قبل از لیزر پشت لب، تحقیق راجع‌به پوست و موی مناسب

قبل از لیزر موهای زائد بالای لب از مواد آرایشی استفاده نکنید

پیش از مراجعه به مرکز زیبایی و شروع جلسات، یکی از اقدامات قبل از لیزر پشت لب، شست‌وشوی صورت و خشک کردن آن به‌طور کامل است. بعد از شست‌وشوی صورت برای انجام لیزر به‌هیچ عنوان از مواد آرایشی یا کرم مرطوب‌کننده استفاده نکنید. زیرا گاهی اوقات، مواد اولیه در محصولات آرایشی، می‌تواند نتایج درمان لیزر موهای زائد بالای لب را تحت تاثیر قرار دهد و در‌نهایت نتوانید نتیجه‌ مطلوبی بگیرید.

استفاده از مواد آرایشی قبل از لیزر پشت لب ممنوع

برای خرید لیزر الکس از آفا با بهترین کیفیت و به‌روزترین تکنولوژی، به لینک درج شده مراجعه کنید.

آیا قبل از شروع جلسات لیزر پشت لب، شیو کردن ممنوع است؟

شیو کردن پشت لب، 24 ساعت قبل از جلسه لیزر برای رسیدن به نتیجه مطلوب و اثر گذاری بیشتر، لازم و ضروری است. شیو کردن مو با تیغ اصولا باعث کوتاه شدن موها تا سطح پوست می‌شود؛ بنابراین این روش برای از بین بردن مو پیش از جلسه لیزر بسیار عالی است و هم‌چنین به پوست آسیبی نمی‌رساند.

از وکس کردن صورت پیش از لیزر موی پشت لب خودداری کنید. زیرا باید از موم گذاشتن، دکلره کردن مو یا کندن آن (با موچین) از ۴ تا ۶ هفته قبل از جلسه درمان خودداری کنید. دلیل این کار آن است که می‌خواهیم فولیکول مو و ریشه سالم باشد تا لیزر روی آن تاثیر بگذارد و این روش‌ها ریشه مو را از بین می‌برد. هم‌چنین استفاده از وکس پیش از جلسات لیزر، ممنوع است زیرا وکس انداختن موجب خارج شدن موها از ریشه و تخریب فولیکول مو می‌شود؛ در این‌صورت لیزر اثری روی فولیکول مو نخواهد داشت.

اقدامات قبل از لیزر پشت لب؛ شیو کردن پوست با تیغ

پیش از لیزر موی پشت، لب از برنزه کردن پوست خودداری کنید

گرفتن آفتاب و برنزه کردن قبل از لیزر باعث حساس شدن پوست و افزایش احتمال آسیب‌پذیری آن نسبت به اشعه لیزر می‌شود. به‌همین دلیل توصیه می‌شود از 4 تا ۶ هفته قبل از جلسه لیزر درمانی از برنزه کردن پوست خود خودداری کنید. پوستی که به وسیله آفتاب و سولاریوم برنزه شده است، بسیار خشک و مستعد آسیب خواهد بود و انجام هر گونه لیزر درمانی برای آن توصیه نمی‌شود. پیش از لیزر پشت لب بهتر است، هر زمان که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید از کرم های ضدآفتاب نسبتا قوی استفاده کنید.

پیش از لیزر موی پشت لب، برنزه کردن پوست ممنوع

خرید انواع دستگاه‌های لیزر پیشرفته برای از بین بردن موهای زائد از مجموعه آفا

در این مقاله سعی کردیم ضروری‌ترین اقدامات قبل از لیرز پشت لب را به شما عزیزان معرفی کنیم. با انجام این اقدامات پیش از لیزر موهای زائد بالای لب می‌توان بهترین نتیجه را از لیزر درمانی گرفت. کلینیک‌های تخصصی پوست و مو و متخصصان زیبایی، بهتر است برای مجهز کردن مراکز درمانی خود از مدرن‌ترین و

یشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر استفاده کنند. چنانچه شما نیز در فکر توسعه اعتبار کلینیک خود هستید، لیزرهای مورد‌نیاز خود را از آفتاب فروزان آریا تهیه کنید. شرکت آفا بیش از 20 سال تجربه در عرضه بهترین دستگاه‌های لیزر، یکی از معتبرترین مجموعه‌های توزیع تجهیزات زیبایی پوست و مو به سراسر ایران است. برای استعلام قیمت و نحوه ثبت‌سفارش از آفا با شماره 02188107070 تماس بگیرید.