آر اف دیاترمی

شاید گمان کنید که کم کردن وزن و چربی دور شکم، با دستگاه‌های لاغری امکان پذیر نیست. اما مطمئنا با دستگاه آر اف دیاترمی (رافوس)، نظر شما عوض خواهد شد. البته تکنولوژی آر اف دیاترمی، محدود به مشکل لاغری نیست و می‌توان از آن برای جوانسازی پوست هم استفاده کرد. پس اگر می‌خواهید در مورد دستگاه آر اف دیاترمی و تاثیر گذاری آن بیشتر بدانید با آفا همراه باشید.

آر اف دیاترمی

رافوس (دستگاه آر اف دیاترمی) چگونه کار می‌کند؟

رافوس دستگاهی است که از امواج رادیو فرکانسی، برای اهداف پزشکی و درمانی استفاده می‌کند. یعنی با حرکت ذرات الکترو مغناطیسی در یک مدار بسته، جریان رادیو فرکانس را تولید می‌کند. هنگامی که این جریان فرکانسی از بافت عبور می‌کنند، با مقاومت بافتی مواجه شده و گرما و حرارت تولید می‌کنند. در این شرایط هرچه مقاومت بافت‌ها بیشتر باشد، میزان حرارت و گرما هم بیشتر خواهد بود.

وجود سیستم ایمنی، از سوختگی لایه اولیه پوست (اپیدرم) جلوگیری می‌کند. به عبارتی این سیستم  با متعادل نگه داشتن دمای اپیدرم، امکان دستیابی به حرارت بالا در کل پروسه درمان را فراهم می‌کند.

تاثیر امواج دستگاه آر اف دیاترمی بر پوست

دما در امواج رادیو فرکانس با رسیدن به لایه بعدی پوست (درم)، می‌تواند به حدود 60 الی 65 درجه سانتی گراد برسد، که باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می‌شود. همچنین کلاژن‌های آسیب دیده را به حداکثر قدرت خود می‌رساند. این پروسه الاستیسیته پوست را افزایش داده و باعث لیفتینگ و جوانسازی آن می‌شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه و رفع تمام ضایعات پوستی، در دستگاه یک هندپیس تری پلار تعبیه شده که با تنظیم فاصله‌های بین الکترود، باعث نفوذ حداکثری آن در عمق پوست می‌شود.

دستگاه آر اف دیاترمی در بافت چربی چه تاثیری دارد؟

دستگاه آر اف دیاترمی، با فرستادن امواج رادیو فرکانسی به عضله‌ها، حرارت را در این قسمت افزایش داده و باعث آب شدن چربی‌ها می‌شود. این دستگاه با فرستادن امواج گرم، باعث آزاد شدن اسید‌های چرب در بدن و لاغری سریع می‌شود. این دستگاه لایه اپیدرم و درم پوست را گرم کرده و باعث منقبض شدن فیبر کلاژن می‌شود. در نتیجه رنگ پوست بیمار با دستگاه آر اف دیاترمی، روشن می‌شود.

تاثیر دیگر دستگاه آر اف دیاترمی در بافت چربی، افزایش جریان خون و لنف به دلیل حرارت و گرما است. با افزایش موضعی جریان خون، نمای پوست نیز حالت پرتقالی و سلولیتی نخواهد داشت. دستگاه آر اف دیاترمی، یک گزینه عالی برای از بین بردن چربی‌هایی با ضخامت کم است و می‌تواند یک گزینه عالی، برای درمان و رفع چربی‌های غبغب و بازو باشد.

البته این موضوع به معنای میسر نبودن آر اف دیاترمی، برای رفع چربی‌هایی با ضخامت زیاد نیست. برای از بین بردن چربی‌های موضعی با ضخامت زیاد در ناحیه شکم، ران و پهلو نیز می‌توان از آر اف دیاترمی استفاده کرد.

آر اف دیاترمی

آر اف دیاترمی (رافوس) چه کاربرد و مزایایی دارد؟

 • کاهش درد‌های مفصلی بیماران
 • کوچک کردن منافذ باز پوست
 • جلوگیری از افتادگی پوست، بعد از چربی سوزی
 • رفع چین و چروک صورت با افزایش کلاژن
 • ترمیم اسکار فرورفته و آکنه
 • لیفتینگ پوست
 • کاهش سلولیت در پوست با افزایش جریان خون
 • از بین بردن چربی‌های موضعی بدن

چه اشخاصی کاندیدای مناسبی برای آر اف دیاترمی نیستند؟

استفاده از دستگاه آر اف دیاترمی، برای برخی از افراد توصیه نشده و ممنوع است. اشخاصی که از باطری قلب استفاده می‌کنند، افراد مبتلا به دیابت، بانوان باردار یا شیرده، اشخاص مبتلا به فشار خون بالا کاندیدای مناسبی برای آر اف دیاترمی نیستند و استفاده از این دستگاه برای آن‌ها ممنوع است.

تعداد جلسات استفاده از دستگاه آر اف دیاترمی چقدر است؟

اگر از دستگاه آر اف دیاترمی برای لاغری موضعی استفاده شود، تعداد جلسات در حدود 5 الی 8 جلسه و زمان مورد نیاز برای هر جلسه هم به طور متوسط، نیم ساعت خواهد بود.

اقدامات لازم برای قبل و بعد از کاهش وزن با دستگاه آر اف دیاترمی

به طور کلی بعد از لاغری موضعی، با دستگاه آر اف دیاترمی نیازی به هیچ مراقبت خاصی نیست و بیمار هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. اما برای رعایت احتیاط بیشتر، پزشک چند نکته را به شما خواهد گفت:

 • دو تا سه روز قبل و بعد از جلسه، از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • دو تا سه روز قبل و بعد از جلسه، از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • بعد از جلسه لاغری، مقدار زیادی آب بنوشید.

درمان چربی‌های موضعی و جوانسازی پوست با آر اف دیاترمی

در این مقاله شما را با دستگاه آر اف دیاترمی و کاربردی که در پزشکی دارد آشنا کردیم. آر اف دیاترمی، نقش مهمی در لاغری و جوانسازی پوست دارد؛ اگر می‌خواهید از این دستگاه، نتیجه خوبی بگیرید باید به یک کلینیک معتبر مراجعه و از خدمات پزشک ماهر با دستگاهی پیشرفته استفاده کنید.

شرکت آفا با ارائه جدیدترین دستگاه‌های آر اف دیاترمی و بیش از 15 سال سابقه در زمینه تجهیزات پزشکی، آماده ارائه خدمات به کلینیک‌های معتبر زیبایی است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و دستگاه آر اف دیاترمی با شماره 02188107070 تماس بگیرید و از کارشناسان آفا مشاوره بگیرید.