آر اف دیاترمی

دستگاه آر اف دیاترمی (رافوس) یک دستگاه لاغری است که برای کم کردن وزن و چربی دور شکم استفاده می‌شود. تکنولوژی RF دیاترمی، محدود به مشکل لاغری نیست و می‌توان از این دستگاه برای جوانسازی پوست هم استفاده کرد. ترمیم اسکار، آکنه، لیفت صورت و بستن منافذ باز پوست از جمله مواردی هستند که با دستگاه رافوس انجام می‌شوند.

آر اف دیاترمی

آر اف رافوس چیست؟ دستگاه چربی سوز شکم چگونه کار می‌کند؟

آر اف دیاترمی دستگاهی است که از امواج رادیو فرکانسی، برای اهداف پزشکی و درمانی استفاده می‌کند. دستگاه رافوس با حرکت ذرات الکترو مغناطیسی در یک مدار بسته، جریان رادیو فرکانس را تولید می‌کند. هنگام عبور جریان فرکانسی آر اف رافوس از بافت، گرما و حرارت تولید می‌شود که ناشی از مقاومت بافتی است. بدیهی است که هرچه مقاومت بافت‌ها بیشتر باشد، میزان حرارت و گرما هم بیشتر خواهد بود. وجود سیستم ایمنی در Rafos ، از سوختگی لایه اولیه پوست (اپیدرم) جلوگیری می‌کند. به عبارتی این سیستم  با متعادل نگه‌داشتن دمای اپیدرم، امکان دستیابی به حرارت بالا در کل پروسه درمان را فراهم می‌کند.

تاثیر امواج دستگاه رافوس بر پوست؛ لاغری موضعی و جوان‌سازی پوست

امواج رادیو فرکانس در دستگاه آر اف رافوس با رسیدن به لایه بعدی پوست (درم)، دمایی حدود 60 الی 65 درجه سانتی‌گراد تولید می‌کنند؛ این دما باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می‌شود. فراموش نکنید که در همین حین، کلاژن‌های آسیب‌دیده نیز به حداکثر قدرت خود می‌رسند.  الاستیسیته پوست این پروسه افزایش می‌یابند و عمل لیفتینگ و جوان‌سازی اتفاق می‌افتد. در دستگاه رافوس برای رسیدن به بهترین نتیجه و رفع کلیه ضایعات پوستی، یک هندپیس تری پلار (Tripolar) تعبیه شده است. از این طریق با تنظیم فاصله‌های بین الکترود، باعث نفوذ حداکثری آن در عمق پوست می‌شود.

آر اف رافوس

تاثیر دستگاه لاغری رافوس در حذف چربی‌هایی با ضخامت کم و زیاد

دستگاه رافوس ( آر اف دیاترمی)، با فرستادن امواج رادیو فرکانسی به عضله‌ها، حرارت را در این قسمت افزایش می‌دهد و باعث آب شدن چربی‌ها می‌شود. این دستگاه با فرستادن امواج گرم،  اسید‌های چرب در بدن را آزاد می‌کند که موجب لاغری سریع می‌شود. دستگاه لاغری رافوس لایه اپیدرم و درم پوست را گرم می‌کند و باعث منقبض شدن فیبر کلاژن می‌شود؛ در نتیجه رنگ پوست بیمار با دستگاه آر اف دیاترمی، روشن می‌شود.

دستگاه RF دیاترمی به دلیل حرارت و گرما در بافت چربی، جریان خون و لنف را افزایش می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که نمای پوست نیز حالت پرتقالی و سلولیتی نداشته باشد. دستگاه آر اف رافوس (RAFOS)، یک گزینه عالی برای ازبین‌بردن چربی‌هایی با ضخامت کم و رفع چربی‌های بازو و غبغب است. شایان ذکر است که RF دیاترمی برای رفع چربی‌هایی با ضخامت زیاد نیز استفاده می‌شود.

مزایای دستگاه رافوس چیست؟ از کاهش درد مفصلی تا رفع سلولیت

از دستگاه آر اف Rafos برای درمان چاقی موضعی استفاده می‌شود. کارکرد رافوس در زمینه لاغری، مشابه با دستگاه لیپوساکشن ایواماتیک (Evamatic) است که اندامی ایدئال و متناسب را برای زیباجویان عزیز به ارمغان می‌آورد. فرقی نمی‌کند که ضخامت چربی مربوطه زیاد است یا کم! در غبغب واقع شده یا در ناحیه شکم، ران و پهلوها! در هرصورت طبق نظر پزشک قابل حذف است. دستگاه رافوس در کنار قابلیت حذف کلیه چربی‌های بدن، کاربردهای دیگری نیز دارد:

 • کاهش درد‌های مفصلی بیماران
 • کوچک کردن منافذ باز پوست
 • جلوگیری از افتادگی پوست، بعد از چربی سوزی
 • رفع چین و چروک صورت با افزایش کلاژن
 • ترمیم اسکار فرورفته و آکنه
 • لیفتینگ پوست
 • کاهش سلولیت در پوست با افزایش جریان خون
 • از بین بردن چربی‌های موضعی بدن

فراموش نکنید که کلیه اقدامات ذکر شده را باید در نزد یک پزشک حاذق و مورد اطمینان انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را کسب کنید. همواره در انتخاب کلینیک‌های زیبایی دقت کنید تا با اطمینان خاطر، سلامتی خود را به دست پزشکان و متخصصین آن مجموعه بسپارید.

آرآف دیاترمی

دستگاه لاغری آر اف و افراد دیابتی و باردار

استفاده از دستگاه رافوس، برای برخی از افراد توصیه نشده و ممنوع است. اشخاصی که از باطری قلب استفاده می‌کنند، افراد مبتلا به دیابت، بانوان باردار یا شیرده و اشخاص مبتلا به فشارخون بالا، کاندیدای مناسبی برای آر اف دیاترمی نیستند و استفاده از این دستگاه برای آن‌ها ممنوع است.

اقدامات قبل و بعد از کاهش وزن با دستگاه چربی سوز شکم؛ دوری از دخانیات و نوشیدن آب

به‌طورکلی بعد از لاغری موضعی، با دستگاه لاغری رافوس نیازی به هیچ مراقبت خاصی نیست و بیمار هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. برای رعایت احتیاط بیشتر، پزشک چند نکته را به شما خواهد گفت:

 • دو تا سه روز قبل و بعد از کار با دستگاه آر اف Rafos، از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • دو تا سه روز قبل و بعد از مداوا با رافوس، از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • بعد از جلسه لاغری، مقدار زیادی آب بنوشید.

با انجام موارد ذکر شده و دوری از دخانیات، الکل و ورزش‌های سنگین، با دستگاه Rafos در مدت زمانی که پزشک تعیین کرده است به نتیجه مطلوب و قابل‌قبولی خواهید رسید. در انتخاب پزشک و کلینیک زیبایی خود دقت کنید تا بهترین نتیجه عایدتان شود.

دستگاه آر اف رافوس

قیمت دستگاه ار اف رافوس؛ خرید بهترین دستگاه از شرکت آفا

RF دیاترمی، نقش مهمی در لاغری و جوانسازی پوست دارد؛ اگر می‌خواهید از این دستگاه نتیجه خوبی بگیرید،کلینیک معتبری را برای انجام خدمات انتخاب کنید. مراجعه به پزشکان ماهر با دستگاهی پیشرفته، در نتیجه نهایی شما بسیار موثر خواهد بود.

شرکت آفا با ارائه جدیدترین دستگاه‌های آر اف دیاترمی و بیش از 15 سال سابقه در زمینه تجهیزات پزشکی، آماده ارائه خدمات به کلینیک‌های معتبر زیبایی است. به‌دلیل نوسانات قیمت ارز در بازار، از درج قیمت دستگاه آر اف Rafos در سایت معدوزیم. پیشنهاد می‌کنیم پزشکان و متخصصین عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رافوس و سایر محصولات شرکت آفا با شماره 02188107070 تماس بگیرند.