لیزر کیوسوییچ

دیگر هیچ بهانه‌ای برای زیباتر شدن وجود ندارد! با استفاده از تجهیزات مدرنی که امروزه تولید شده است می‌توان پوستی شفاف و عاری از هیچ‌گونه مشکلی داشت. دستگاه لیزر کیوسوئیچ یکی از همین تجهیزاتی است که می‌تواند به زیباتر شدن پوست صورت و بدن کمک زیادی بکند. در ادامه مقاله به کاربردها، مزایا و معایب این لیزر خواهیم پرداخت.

فقط با یک دستگاه می‌توانید زیبایی و شفافیت را به پوست خود بازگردانید. پس از گذشت چند سال از عمر، لکه‌های پوستی مختلفی بر روی بدن ایجاد می‌شوند که می‌توانند زیبایی هر فردی را به چالش بکشند. با بالا رفتن سن، در رنگ‌دانه‌های پوست اختلافات جزئی به وجود آمده که با افزایش این اختلافات نیز پوست تیره‌تر شده و باعث ایجاد لک و ملاسما خواهد شد. برای رفع این مشکل می‌توان از دستگاه لیزر کیوسوئیچ استفاده کرد که با تاباندن اشعه‌هایی با طول‌موج 532 و 1064 نانومتر، لکه‌ها را پس از چند جلسه از بین می‌برد.

البته افزایش سن تنها یکی از دلایل عمده ایجاد لک بوده و عوامل دیگری مانند تغییرات هورمونی، استفاده از برخی داروها، عوامل ژنتیکی و برخورد مستقیم آفتاب به پوست نیز تأثیرگذار خواهد بود. تمامی لک‌ و ملاسماهایی که توسط این عوامل ایجاد می‌شوند را می‌توان با لیزر کیوسوئیچ از بین برد. در ادامه همراه وب‌سایت آفا باشید تا به بررسی دقیق‌تر این دستگاه بپردازیم.

لیزر کیوسوئیچ چیست؟ و دقیقاً چه‌کاری بر روی پوست انجام می‌دهد؟

به‌صورت کلی لیزر کیوسوئیچ (Laser Q-switched) یک تکنیک کاربردی و مفید برای از بین بردن لک‌های پوستی صورت، دست، پا و دیگر اعضای بدن است. این دستگاه می‌تواند در طی 1 الی 6 جلسه با از بین بردن یا کم‌رنگ‌تر کردن اکثر لکه‌‌های روی بدن، زیبایی و روشنایی بیشتری به پوست ارائه دهد.

از بین برده شدن لک‌های صورت خانم توسط لیزر کیوسوئیچ

این دستگاه دارای لیزری با طول‌موج 532 و 1064 نانومتر بوده که می‌توان با تاباندن آن بر روی لکه‌‌، تیرگی و تتو  اشعه‌های دستگاه را جذبِ رنگ‌دانه‌های پوست کرد. همچنین کیوسوئیچ می‌تواند رنگ‌دانه‌ها را از درون منفجر کرده و آن‌ها را تبدیل به ذرات بسیار ریزتری بکند که در اثر گذر زمان از بین خواهند رفت.

 کاربرد لیزر کیوسوئیچ برای زیبایی پوست

این روش درمانی برای از بین بردن تمامی لکه‌هایی که بر روی پوست به وجود می‌آید، استفاده شده و حتی برای از بین بردن تتو نیز کاربرد زیادی دارد.

از بین بردن تیرگی‌های پوست خانم توسط کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ حتی می‌تواند پوست را روشن‌تر کرده و به آن تازگی و جوانی ببخشد؛ موارد زیر چند مورد از کاربردهای اصلی این دستگاه است.

  • استفاده از لیزر کیوسوئیچ برای رفع تیرگی‌های پوست
  • کلاژن و جوان‌سازی پوست
  • بهبود لک و تیرگی‌های پوست
  • درمان قارچ ناخن
  • رفع چین‌وچروک‌های صورت
  • از بین بردن تتو و خال‌کوبی‌ها
  • از بین بردن خال‌های مادرزادی
  • برطرف کردن جای جوش
  • بهبود لکه‌های قهوه‌ای پوست
  • استفاده از لیزر کیوسوئیچ برای  روشن شدن بیکینی

عوارض لیزر کیوسوئیچ بر روی بدن و پوست

استفاده از این دستگاه، عوارض خاصی برای پوست نخواهد داشت؛ البته ممکن است که کمی لکه‌های قرمز یا قهوه‌ای بر روی پوست ایجاد شوند که پس از گذشت چند روز از بین خواهند رفت. اگر پوست حساس باشد، احتمال وجود زخم و عفونت نیز وجود داشته که در این شرایط بایستی با مراجعه به پزشک این مشکل را رفع کرد.

همچنین توجه داشته باشید که تمامی نکات مراقبتی و عوارض لیزر کیوسوئیچ از قبل با بررسی پوست بیمار در کلینیک، به او گفته خواهد شد.

مراقبت‌های بعد از لیزر کیوسوئیچ برای بهبود پوست

دوری از نور مستقیم خورشید یکی از کارهای بسیار مهمی است که پس از درمان با لیزر کیوسوئیچ باید انجام داد. همچنین جهت التیامِ لک‌های قرمز و قهوه‌ای که بر روی پوست ایجاد می‌شوند بایستی صبر و حوصله کافی به خرج داد تا با پوسته‌پوسته شدن، از بین بروند.

توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید تا 24 ساعت بعد از انجام لیزر، ناحیه موردنظر را بشویید. استفاده از پماد و کرم‌های تجویزی نیز بایستی به‌موقع و طبق زمان‌بندی دکتر انجام شود.

دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ حدوداً تا دو هفته به طول می‌انجامد و پس از گذشت این مدت شاهد نتیجه‌های درمان خواهید بود.

چه کسانی نباید از لیزر Q-switched استفاده کنند؟

خانم‌های باردار و افرادی که سابقه “کلوئید” داشته و پس از ایجاد زخم، دچار گوشت اضافی می‌شوند نباید از این دستگاه استفاده کنند.

خانم‌ باردار و افرادی که گوشت اضافه و تبخال می‌زنند

همچنین کسانی که درگذشته دچار تب‌خال یا بیماری “هرپس سیمپلکس” شدند نیز بهتر است از روش‌های جایگزین برای از بین بردن لک‌های صورت یا بدن بهره برده و یا با اطلاع پزشک و استفاده از دارو های تجویز شده توسط پزشک متخصص از این روش استفاده نمایند.

هزینه لیزر کیوسوئیچ چه قدر است؟

هزینه درمان بستگی به تعداد لکه‌ها و نیاز بیمار دارد؛ لکه‌های کوچک در یک جلسه از بین می‌روند ولی برای از بین بردن تتو و لکه‌های زیاد بایستی چند جلسه به دوره درمان اضافه شود؛ همین موارد بر روی قیمت لیزر کیوسوئیچ تأثیر داشته و هزینه درمان پس از بررسی پزشک تعیین می‌گردد.

آیا دستگاه Q-switched تأثیر خوبی بر روی پوست دارد؟

به‌صورت کلی طبق نظرسنجی‌هایی که در کلینیک‌های معتبر انجام شده است، نظرات در مورد لیزر کیوسوئیچ مثبت بوده و افراد زیادی از درمان توسط این دستگاه نتیجه گرفتند. البته همه‌چیز بستگی به کیفیت، مهارت پزشک و اصل بودن دستگاه دارد که بایستی حتماً از قبل درباره این موارد تحقیقات خوبی انجام داد.

این دستگاه می‌تواند درصد زیادی از تیرگی‌های پوست، لکه‌ها، ملاسما، چین‌وچروک،  انواع رنگ های تتو، لکه‌های مادرزادی و آفتاب‌سوختگی‌ها را از بین ببرد. همچنین استفاده از این روش درمانی عوارض چندان زیادی نداشته و فقط لکه‌های قرمز و قهوه‌ای بر روی پوست ایجاد می‌شوند که پس از چند روز از بین می‌روند.

البته به‌هیچ‌وجه نیز نباید خانم‌های باردار و افرادی که سابقه بیماری تب‌خال و گوشت اضافی بر روی زخم‌های قدیمی دارند از این دستگاه برای ترمیم پوست خود استفاده کنند.

در صورتی که ابهام یا سؤالات بیشتری درباره استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ دارید، می‌توانید با مشاوران وب‌سایت آفا از طریق شماره‌ 02188107070 تماس برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.