لیزر الکساندرایت (ALEX)

لیزر الکسانداریت (الکس) یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فناوری‌های لیزر موهای زائد در دنیا است. ليزر alexandrite با عوارض بسیار کم و کوتاه‌مدت تاثیر زیادی بر زیبایی و سلامت پوست افراد دارد. این لیزر برای تایپ‌های پوستی ۱ تا ۳ بسیار مناسب است

لیزر الکسانداریت

لیزر الکس یا الکسانداریت چیست؟

واژه لیزر مخفف عبارت «Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation» به معنی «تقویت نور به روش گسیل القایی تابش» است. طول موج لیزر بر حسب نانومتر بیان می‌شود. در لیزرها با ارسال پرتو لیزر به قسمت‌ها و بافت‌های پوست، مانع رشد موهای زائد می‌شوند. لیزر الکساندرایت یا الکس نیز از همین فناوری استفاده کرده و با ارسال پرتوهای خاص که از یک کریستال ناشی می‌شود، امکان از بین بردن موهای زائد را برای همیشه فراهم می‌کند.

لیزر الکساندرایت چگونه کار می‌کند؟ لیزر الکس چیست؟

در ليزر alexandrite از یک کریستالی شبیه به یاقوت استفاده می‌شود که ابتدا از آن فقط در جواهرات استفاده می‌شده است. امروزه به‌طور عمده از آن کریستال به‌عنوان منبع پرتو لیزر استفاده می‌شود. نور مادون‌قرمز با طول موج 755 نانومتر است که کاربردهای متفاوتی نظیر رفع موهای زائد (hair removal)، ضایعات عروقی (vascular lesion)، پاک کردن تاتو (tattoo removal) دارد. الکساندرایت لیزر با توجه به نوع کاربردی که دارد، می‌تواند به صورت پالسی یا countinious  انرژی تولید کند.

لیزر الکساندرایت برای کاربرد hair removal در سال 1997 توسط سازمان استاندارد غذا و داروی آمریکا تأیید شد. مکانیزم لیزر رفع موهای زائد توسط دستگاه لیزر الکس به ‌این ‌صورت است که طول موج منتشر شده را به گرما تبدیل می‌کند. این گرما باعث تخریب مراکز زوایای فولیکول مو می‌شود. فناوری لیزر الکساندرایت طی فرایند فوتو ترمولیز عمل می‌کند، به ‌این ‌معنی که با استفاده از نور و با گرم‌کردن منطقه خاصی که مورد هدف ماست، باعث منهدم شدن فولیکول مو می‌شود. در واقع پالس‌های نور، فولیکول مو را مورد هدف قرار می‌دهند و باعث ریزش مو و به حداقل رساندن رشد مجدد آن می‌شود. پس در فرآیند فوتو ترمولیز با تبدیل نور به گرما باعث تخریب فولیکول مو می‌شود. پرتو لیزر الکس، طول موجی برابر با 755 نانومتر دارد. طول موج پرتو لیزر الکس، بخش زیادی از بافت مد نظر را به‌صورت دقیق مورد هدف قرار می‌دهد و بدون آسیب به نواحی اطراف، نقش مهمی در حذف موهای زائد پوستی دارد.

لیزر الکس اکسنتو یکی از موفق‌ترین دستگاه‌هایی است که از تکنولوژی الکس در آن استفاده شده است. این محصول پرطرفدار محبوبیت خوبی در میان پزشکان زیبایی و زیباجویان دارد. برای آشنایی با دستگاه لیزر الکس اکسنتو و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مربوطه وارد شوید.

لیزر الکساندرایت

آشنایی با فناوری لیزر الکساندرایت؛ تجربه رفع موهای زائد و درمان لکه‌های مادرزادی

از لیزر الکسانداریت برای حذف و از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود؛ اما حذف موهای زائد تنها کاربرد لیزر الکس نیست. بسیاری از بیماری‌ها و موارد پوستی به کمک ليزر alexandrite برطرف می‌شود. مهم‌ترین کاربردهای استفاده از این تکنولوژی به شرح زیر است:

 • پاک‌کردن لکه‌هایی که با افزایش سن پدیدار می‌شوند
 • درمان ماه‌گرفتگی
 • رفع موهای زائد
عوارض لیزر

قبل و بعد لیزر با دستگاه لیزر الکس چه کنیم؟ اجتناب از نور آفتاب

قبل از استفاده از ليزر alexandrite از قرار گرفتن در برابر تابش مستقیم و شدید نور خورشید خودداری کنید. پزشکان متخصص مراکز درمانی معتبر بنا به نوع درمان، توصیه‌هایی برای نتیجه موثرتر دارند که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن‌ها را رعایت کنید.

لیزر الکساندرایت یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد است و عوارض کمی به همراه دارد. اما بهتر است تا چند روز پس از درمان، از حضور در فضای باز و آفتاب شدید خودداری کنید و مراقبت‌های ویژه‌ای از محل لیزر شده انجام دهید تا نتیجه مطلوبی کسب کنید.

ضخامت و جنس مو تعیین کننده تعداد جلسات لیزر الکساندرایت

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت، برای درمان موهای زائد بسته به ضخامت و جنس پوست، بین 3 تا 10 جلسه خواهد بود. در باقی موارد درمانی، تعداد جلسات لیزر الکس کاملاً وابسته به نظر متخصص خواهد بود.

مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت؛ در زمان کوتاه و بدون درد نتیجه بگیرید

بهترین مزیت ليزر alexandrite تاثیر بالا در زمان کوتاه است. از مزایای دیگر استفاده از انواع دستگاه لیزر الکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمان کوتاه بهبودی پس از لیزر الکس
 • مناسب تمامی نواحی پوست از صورت تا پا
 • مناسب تایپ های پوستی 1 تا 3
 • اثرگذاری بالا در زمانی کوتاه
 • درد بسیار کم و قابل تحمل

عوارض استفاده از پرتو لیزر الکس چیست؟

لیزر الکساندرایت مانند سایر پرتو‌های لیزر حساسیت‌هایی کوتاه مدت ایجاد می‌کند. تغییر رنگ پوست یکی از شایع‌ترین عوارض استفاده از لیزر الکس است. باید توجه داشت که در فاصله چند ساعت تا چند روز عوارض ناشی از لیزر الکساندرایت کاملاً برطرف می‌شود. از طرف دیگر مواردی مثل درد خفیف یا قرمزشدن محل لیزر به سادگی و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه از بین می‌رود.

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

خرید لیزرهای مبتنی بر فناوری لیزر الکساندرایت از آفا

پس از آشنایی با فناوری لیزر الکسانداریت، حتما به فکر تهیه و خرید لیزرهای پیشرفته مبتنی بر این تکنولوژی افتاده اید. مهندسان پزشکی، متخصصین کلینیک‌ها و اپراتورهای زیبایی از این فناوری برای درمان و دستیابی به پوستی عالی و شفاف استفاده می‌کنند. در صورتی که درباره لیزر الکسانداریت سوال یا ابهامی دارید، در قسمت کامنت‌ها برای ما بنویسید. همکاران متخصص ما در آفتاب فروزان آریا به سوالات و ابهامات شما پاسخ می‌دهند.

سوالات متداول

به مهم‌ترین سوالات درباره این تکنولوژی پاسخ داده‌ایم!

01لیزر الکسانداریت چیست؟

لیزر الکسانداریت یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فناوری‌های لیزر موهای زائد در دنیا است. این فناوری با عوارض بسیار کم و کوتاه مدت تاثیر زیادی بر زیبایی و سلامت پوست افراد دارد.

02لیزر الکسانداریت برای چه درمان‌هایی مناسب است؟
 • پاک‌کردن لکه‌هایی که با افزایش سن پدیدار می‌شوند
 • رفع موهای زائد
 • درمان ماه‌گرفتگی
03عوارض استفاده از لیزر الکسانداریت چیست؟

لیزر الکسانداریت مانند سایر لیزرها حساسیت‌هایی کوتاه مدت ایجاد می‌کند. تغییر رنگ پوست یکی از شایع‌ترین عوارض استفاده از این لیزر است. اما باید توجه داشت که در فاصله چند ساعت تا چند روز این مورد کاملاً برطرف می‌شود. از طرف دیگر مواردی مثل درد خفیف یا قرمزشدن محل لیزر به سادگی و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه از بین می‌رود.