همه چیز در مورد دستگاه لاغری کویتیشن؛ برترین فناوری حذف چربی موضعی

چاقی و اضافه وزن یکی از دغدغه‌های رایج زندگی امروزه محسوب می‌شود و مستقیماً زیبایی و سلامت افراد را به خطر انداخته است. فناوری و پزشکی با ارائه دستگاه‌های لاغری غیرتهاجمی امکان کاهش وزن در کوتاه‌مدت را فراهم کرده  است. زیباجویان بدون عوارض جانبی شدید به سادگی به وزن ایدئال خود می‌رسند. یکی از فناوری‌های بسیار کاربردی و پراستفاده برای لاغری غیرتهاجمی، استفاده از تکنولوی کویتیشن است.

کویتیشن (لیپولکس)

کویتیشن چیست؟ تکنولوژی لاغری غیرتهاجمی

دستگاه کویتیشن که به نام اولتراسوند کویتیشن هم شناخته می‌شود، از امواج اولتراسونیک برای از بین بردن چربی‌ های انباشته‌شده استفاده می‌کند. در این فناوری، امواج اولتراسونیک سلول‌های چربی را شکسته و آن‌ها را به اسید‌های چربی، که به حالت مایع در آمده‌اند تبدیل می‌کند. بدن به طور طبیعی این اسید‌های چربی را به عنوان مواد زائد دفع خواهد کرد.

کویتیشن یک روش لاغری غیر تهاجمی بوده و برخلاف سایر روش‌های جراحی لاغری، هیچ زخم و اسکاری از خود باقی نمی‌گذارد. در بین روش‌های متفاوت برای درمان بیماری چاقی، دستگاه کویتیشن به نسبت سایر روش‌ها، اثر موثر‌تر و طولانی‌تری دارد. اما با این حال نمی‌توان کویتیشن را از نظر تکنیکی، روشی برای کاهش وزن دانست. به زبان ساده‌تر اثر کویتیشن، خود را در بدن شما به صورت کاهش سایز نشان خواهد داد. در این مقاله به بررسی عوارض کویتیشن و آر اف می پردازیم.

البته نتیجه کویتیشن، می‌تواند برای هر شخصی متفاوت باشد؛ اما اکثر بیماران می‌توانند در کوتاه مدت تاثیر جلسات کویتیشن را مشاهده کنند. به طور کلی افراد برای درمان با فناوری کویتیشن، بین 3 تا 10 جلسه نیاز دارند. مدت زمان هریک از این جلسات، تقریبا 30 دقیقه بوده و بیمار می‌تواند نتیجه درمانی کویتیشن را از جلسه دوم به بعد مشاهده کند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این روش لاغری به دست آورید، به صفحه کویتیشن چیست مراجعه کنید. در این مقاله ما به تمامی نکات در مورد کویتیشن اشاره کرده و به تمامی سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

لاغري با دستگاه كويتيشن؛ جدیدترین روش حذف چربی با دستگاه را امتحان کنید!

یک راه شناخته شده برای کاهش وزن سریع، جراحی‌های لاغری است. عمل‌هایی که با تغییر اعضای بدن، اشتها را کاهش می‌دهند و همگی برگشت ناپذیر هستند. افرادی که عمل‌های لاغری مثل اسلیو معده و بای‌پس را انجام می‌دهند تا مدت‌های طولانی با عوارض آن‌ها درگیر هستند. نکته‌ای که هیچ‌گاه به آن اشاره نمی‌شود این است که سبک زندگی این اشخاص باید تا آخر عمر تغییر کند؛ زیرا تنها در این صورت است که جراحی انجام شده نتیجه‌بحش خواهد بود.

امروزه کاهش سایز بدن محدود به جراحی‌های لاغری نیست. یکی از جدیدترین روش‌های لاغری، استفاده از دستگاه های لاغری غیر تهاجمی است. با مراجعه به کلینک‌های معتبر از روش‌های نوین لاغری با دستگاه بهره‌مند شوید.

پزشکان کلینیک‌های زیبایی با بررسی بدن و نوع و بافت چربی، بهترین دستگاه را برای شما انتخاب خواهند کرد. دستگاه‌های متفاوتی برای لاغری موضعی وجود دارد؛ اما یکی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها دستگاه لاغری کویتیشن است.

روش لاغری موضعی کویتیشن

چگونگی عملکرد تکنولوژی کویتیشن؛ استفاده از امواج Ultrasound

امواج اولتراسوند در پزشکی از دستگاه‌های تصویربرداری باانرژی پایین تا دستگاه‌های انرژی بالا و فرکانس‌های بالاتر از محدوده شنوایی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این امواج را می‌توان در فرکانس‌های بسیار بالا مانند 2 گیگاهرتز تولید کرد؛ اما بالاترین دامنه مجاز در پزشکی 10 مگاهرتز است.

بالاتر از این محدوده، امواج Ultrasound ویژگی‌های خاصی از خود نشان می‌دهند. اندازه اکثر ارگان‌های بدن با‌توجه‌ به امواج متمرکز و فرکانس بالا، باعث وقوع پدیده تداخل امواج می‌شوند؛ از سوی دیگر امواج در سطح مولکولی در اثر پدیده رزونانس جذب می‌شوند. مقادیر مختلف ضریب جذب در بافت‌های گوناگون اندازه‌گیری‌ شده که بیش‌ترین میزان آن در ریه‌ها و کم‌ترین آن در بافت چربی است.

انرژی اولتراسوند از سه طریق بر بافت‌های زنده اثر می‌گذارد:

 • اثر گرمایی یا thermal effect
 • پدیده  cavitation
 • اثر میکرو مکانیکال

باتوجه‌ به این مسئله که امواج صوتی و اولتراسوند توسط موارد مختلف جذب می‌شوند، میزان گرمای تولید شده در محیط پیچیده بیولوژیک بدن به‌طوردقیق قابل‌پیش‌بینی نیست. اثر گرمایی و افزایش دمای ناشی از آن، به ویژگی‌های زمانی و مکانی موج، خصوصیات جذبی بافت و جابه‌جایی گرما توسط مایع درون سیستم عروقی بستگی دارد. از اثر گرمایی معمولا در فیزیوتراپی استفاده می‌شود. در محیط جامد، امواج اولتراسوند به هر دو صورت طولی و عرضی منتشر می‌شوند؛ درحالی‌که انتشار در محیط‌های مایع و شبه مایع مثل بافت نرم، فقط به‌صورت عرضی صورت می‌گیرد. فرآیند جذب امواج عرضی در ناحیه اتصال بافت نرم و استخوان باعث ایجاد گرما و آسیب به پریوست استخوان می‌شود.

سوال بیشتر زیباجویان این است که «cavitation چیست؟»؛ در پاسخ لازم است توضیح دهیم Cavitation پدیده‌ای است که در محدوده فرکانسی 30 تا 70 کیلوهرتز اتفاق می‌افتد. اکثر مایعات و بافت‌های بدن حاوی میکروبول‌ها، با فشار منفی امواج اولتراسوند بزرگ می‌شوند. پس از رسیدن به یک اندازه خاص با افزایش دامنه ارتعاش و جریان مایع، حباب‌ها دچار نوسانات مکانیکی می‌شوند. پس از آن  نیروهای برشی ایجاد شده در حدی هستند که باعث تخریب موضعی ساختار سلولی مثل غشا می‌شوند. این پدیده stable cavitation نامیده می‌شود. نوع شدیدتری از پدیده cavitation به نام transient یا collaps نیز وجود دارد که با توان بالای انرژی اولتراسوند به‌صورت تخریب کامل حباب‌های ایجادشده در فاز نوسان است (توان بالاتر از 30 w/cm2).

استفاده دقیق از انرژی اولتراسوند بر پایه اثر cavitation می‌تواند به‌صورت انتخابی، باعث تخریب سلول‌ها و ماکروملکول‌ها شود. اکثر تغییرات ایجادشده توسط اولتراسوند در سیستم‌های بیولوژیک، بر اساس اثر گرمایی و کویتیشن قابل‌توجیه است؛ بااین‌حال ممکن است مکانیسم سومی هم در ایجاد اثرات موثر باشد که به علت شناخت ناکافی ماهیت واکنش‌های حد واسط بین ارتعاشات مکانیکی و پاسخ‌ها مشاهده‌شده در اثر گرما، اثر میکرومکانیکال می‌شود. آر اف رافوس یکی از انواع دستگاه‌های تکنولوژی های لاغری است که بسیار موفق عمل کرده و در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. برای آشنایی با این محصول وارد صفحه دستگاه آر اف رافوس (RAFOS) شوید و مطالب آن را با دقت بخوانید.کویتیشن

مراحل انجام اولتراسونیک در دستگاه لاغری کویتیشن

انجام اولتراسونیک کویتیشن بسیار ساده است، در اولین مرحله، بیمار لباس‌های شخصی خود را در می‌آورد و لباس مخصوص به تن می‌کند. پوشیدن لباس مخصوص به این دلیل است که بافت چربی ناحیه مورد نظر ممکن است با لباس عادی  کم یا زیاد جلوه کند.

پزشک متخصص ناحیه مورد نظر را با الکل ضدعفونی می‌کند و سپس هندپیس دستگاه را روی محل قرار می‌دهد. در چنین شرایطی بیمار در ناحیه‌ای که هندپیس قرار گرفته، فقط احساس حرارت و گرما خواهد کرد. لاغري با دستگاه كويتيشن هیچ دردی ندارد؛ فقط بیمار صدای نویز مانند اولتراسوند را خواهد شنید.

کویتیشن لاغری

تعداد جلسات و مدت استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری در هر جلسه

در روش لاغری با کویتیشن، زمان هر جلسه در حدود سی دقیقه الی یک ساعت طول خواهد کشید. بهتر است بین هر جلسه حداقل ۷۲ ساعت فاصله باشد تا بدن چربی‌های شکسته را در فرصت کافی دفع کند. از جلسه دوم به بعد می‌توان اثرات درمانی این فناوری را روی بدن مشاهده کرد. تعداد جلسات نیز بسته به هر بیمار و مقدار چربی بین 10 تا 12 جلسه متغیر خواهد بود.

چه اشخاصی کاندیدای لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن لاغری هستند؟

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، مناسب همه افراد مبتلا به بیماری چاقی نیست. قبل از هرکاری ابتدا شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید؛ BMI نباید بیشتر از 30 باشد. فرد کاندید لاغری با کویتیشن، باید وضعیت جسمانی سالم و اضافه وزنی متوسط داشته باشد. لازم به ذکر است که دستگاه لاغری کویتیشن برای از بین بردن چربی نواحی باسن، شکم، پهلو، ران و بازو مناسب است.

همه چیز در مورد دستگاه کویتیشن

لاغری با کویتیشن مناسب چه افرادی نیست؟ از زنان باردار تا افراد مبتلا به کبد چرب

زنان باردار و بانوان تازه زایمان کرده که در دوران شیردهی قرار دارند، نباید از کویتیشن برای لاغری استفاده کنند. لاغری با کویتیشن به افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی نیز توصیه نمی‌شود.

کویتیشن با شکستن غشای سلولی و تخلیه تری گلیسیرید، باعث افزایش کلسترول خون و تری گلیسیرید می‌شود و در آزمایش خون قابل‌مشاهده خواهد بود؛ پس این روش به افراد با کلسترول و تری گلیسیرید بالا نیز توصیه نمی‌شود.

کویتیشن لاغری برای افراد زیر هجده سال و بالای پنجاه و پنج سال مناسب نیست. متخصصین زیبایی، استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن را برای افرادی که در داخل بدنشان پروتز فلزی دارند توصیه نمی‌کند.

بیماران مبتلا به سرطان، ایدز، سل، صرع، افسردگی، کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و هپاتیت نیز، نباید از روش لاغری با کویتیشن استفاده کنند.

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن لاغری

مزایای استفاده از فناوری کویتشن؛ حذف موضعی چربی بدون درد و دوره نقاهت

از مهم‌ترین مزایای استفاده از Cavitation می‌توان به مشاهده کوتاه‌مدت اثرات، درد و عوارض کم اشاره کرد. همه دستگاه‌های پزشکی و زیبایی عوارضی دارند و باید عوارض را در مقایسه با یکدیگر بررسی کرد. قیمت دستگاه کویتیشن در مقایسه با عمل‌های جراحی پرخطر، قیمتی بسیار پایین‌تر دارد. زیباجویان لازم نیست که هزینه بستری در بیمارستان، داروهای بیهوشی و سایر تمهیدات جراحی را بپردازند. همچنین دوره نقاهتی که در عمل‌های خطرناک وجود دارد، پس از استفاده از فناوری کویتیشن دیده نمی‌شود.

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، یک معجزه در صنعت لاغری و زیبایی محسوب می‌شود؛ رسیدن به اندام ایده آل در کوتاه‌ترین زمان و بدون انجام هیچ‌گونه عمل جراحی دیگر یک آرزو نیست. درمان بدون درد و سریع، عدم خون ریزی و ملتهب شدن پوست، لاغری بدون جراحی و ایجاد زخم و عدم نیاز به دوره نقاهت و استراحت از مزایای کار با دستگاه کویتیشن هستند.

عوارض لاغری با فناوری کویتیشن؛ قرمزی و کبودی‌های موقتی

بسیاری از افراد متقاضی درمان با این دستگاه‌ها‌، معمولا با پرسش «عوارض لاغری با cavitation چیست؟» مواجه می‌شوند. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که قرمز شدن محل درمان، کبودی و سردرد از عوارض دستگاه کویتیشن است؛ البته هیچ کدام از این عوارض طولانی‌مدت نیستند. با گذشت چند روز از انجام لاغری موضعی بسیاری از عوارض و علائم كويتيشن برطرف می‌شوند و زیباجویان بدون هیچ مشکلی فعالیت عادی و روزمره خود را سر می‌گیرند. لاغری با کویتیشن به خصوص با استفاده از دستگاه کویتیشن لیپولکس (LIPOLEX) به‌خاطر غیر تهاجمی بودن، هیچ ضرری ندارد| اما در مواردی نادر، ممکن است کویتیشن لاغری عوارضی مانند سوزش و کبودی پوست داشته باشد. این عوارض ناچیز پس از چند ساعت برطرف خواهند شد. احساس تشنگی و بی اشتهایی، از دیگر عوارض خفیف دستگاه لاغری کویتیشن هستند.

عوارض کویتیشن

نکات مراقبتی قبل و بعد از لاغری با کویتیشن؛ انجام ورزش و دوری از نوشیدنی‌های الکلی

درست است که لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بدون عوارض و ناراحتی است و هزینه‌های سنگین عمل‌های جراحی را ندارد؛ اما لازم است به نکاتی توجه کنیم تا قبل و بعد از درمان با این دستگاه به مشکل برنخوریم. این نکات به شرح زیر است:

 • استفاده از هرگونه دارو و مکمل برای لاغری را تحت نظر پزشک، قبل از کویتیشن قطع کنید.
 • تا چهل و هشت ساعت از مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار بپرهیزید.
 • قبل و بعد از جلسه کویتیشن آب زیادی بنوشید.
 • تا چند ساعت قبل از شروع جلسه ناشتا باشید و آب نخورید.
 • توصیه‌های پزشک را مرحله به مرحله عمل کنید.
 • در کنار کویتیشن لاغری، رژیم غذایی خود را تغییر داده و به مصرف غذای سالم روی بیاورید.
 • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • چه قبل از استفاده از دستگاه و چه بعد از آن، ورزش و تحرک را فراموش نکنید.

برای حذف چربی‌های موضعی با دستگاه Cavitation، حتما به کلینیک‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید. بهره‌گیری از پزشکان حاذق و دستگاه‌های مدرن و به‌روز، باعث دست‌یابی به بهترین نتیجه خواهد شد.

معرفی انواع دستگاه‌های تکنولوژی کویتیشن؛ آشنایی با بهترین محصولات

در بین دستگاه‌هایی که از فناوری کوییتیشن استفاده می‌کنند، دو دستگاه شهرت بیشتری دارند. دستگاه ساکشن چربی لیپومتیک (lipomatic) و دستگاه لیپوساکشن ایوامتیک (Evamatic) دو مورد از مدرن‌ترین محصولات مبتنی بر فناوری کویتیشن هستند. پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به صفحه این دو محصول در سایت آفا به‌صورت کامل‌تر با این دستگاه‌ها آشنا شوید.

در این صفحه به‌طورکامل با مزایا و عوارض کویتیشن شکم و سایر قسمت‌های بدن آشنا شدیم. تکنولوژی کویتیشن یکی از بهترین فناوری‌های مناسب برای لاغری غیرتهاجمی است. افرادی که از اضافه‌وزن رنج می‌برند، به کمک این فناوری به اندام ایدئال خود خواهند رسید. کلینیک‌های زیبایی برای مجهزتر کردن مطب‌های خود، بهتر است کلیه دستگاه‌ها و لیزرهای لاغری را از مجموعه آفتاب فروزان آریا تهیه کنند. در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص Cavitation، آن‌ها را در قسمت نظرات مطرح کنید. متخصصان آفا، به سوالات و ابهامات شما پاسخ می‌دهند.

سوالات متداول

به مهم‌ترین سوالات درباره این تکنولوژی پاسخ داده‌ایم!

01فناوری کویتیشن چیست و چکونه انجام می‌شود؟

تکنولوژی کویتیشن (Cavitation) مدرن‌ترین راه لاغری بدون عوارض جانبی شدید است. در این فناوری از طریق نفوذ امواج اولتراسونیک به عمق لایه‌های پوستی، چربی‌های بدن شکسته می‌شوند.

02عوارض لاغری با فناوری کویتیشن کدام است؟

قرمز شدن محل درمان، کبودی و سردرد از عوارض کویتیشن شکم و سایر قسمت‌های بدن محسوب می‌شوند. این موارد موقتی هستند و بعد از ۳ روز به‌کلی از بین می‌رود.

03عوارض دستگاه آر اف برای لاغری چیست؟

دستگاه آر اف رافوس (RAFOS) یکی از برترین انواع فناوری کویتیشن است که با اثر فوق‌العاده خود روی لاغری، طرفداران بسیاری در سراسر دنیا پیدا کرده است.