فناوری آر اف بای پولار (bipolar rf) و آر اف مونوپلار (monopolar rf)

دو فناوری آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار کاربردهای متفاوتی در زمینه پزشکی و درماتولوژی دارند. آر اف مونوپلار (Monopolar RF) و آر اف بای پولار (Bipolar RF) تکنیک‌ها و عمق نفوذ متفاوتی در پوست دارند اما هر دو برای درمان‌های پوستی و زیبایی استفاده می‌شوند. این فناوری‌ها برای رفع چین و چروک صورت، اسکار آکنه، سفت‌کردن پوست و سایر مسائل پوستی کاربردی خواهند بود.

فناوری آر اف بای پولار (bipolar rf)

فناوری آر اف بای پولار (Bipolar RF) در دستگاه جوانسازی پوست با استفاده از دو الکترود که مستقیماً روی پوست قرار می‌گیرند، عمل می‌کند. در این روش، جریان الکتریکی از یک الکترود به دیگری منتقل می‌شود و فقط تا نیمی از فاصله بین دو الکترود نفوذ می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود که عمق نفوذ در مقایسه با آر اف مونوپلار کمتر باشد، اما توزیع انرژی کنترل‌شده‌تری ایجاد می‌کند. ترکیب این فناوری با سایر تکنولوژی‌ها مانند هم افزایی اکترواپتیکال (electro-optical synergy)(ELOS)، جایی که نور و لیزر استفاده شده با هم اعمال می‌شوند و با استفاده از  تکنولوژی (FACES(functional aspiration controlled electrothermal stimulation-با وکیوم به افزایش عمق نفوذ و کارایی درمان کمک می‌کند.

فناوری آر اف مونوپلار (monopolar rf)

فناوری آر اف مونوپلار (Monopolar RF) نوعی روش درمانی پیشرفته در زمینه پوست و زیبایی است. این فناوری از انرژی فرکانس رادیویی برای درمان چروک‌های اطراف چشم، سفت کردن پوست و لیفتینگ صورت استفاده می‌کند. علاوه‌بر این، آر اف مونوپلار برای بهبود آکنه و اسکارهای ناشی از آن مفید است. این فناوری با تحریک فعالیت غدد چربی پوست و بازسازی کلاژن در درم، به کاهش لکه‌های آکنه کمک خواهد کرد. درمان با این روش شامل تولید گرما و ایجاد تغییرات در ساختار کلاژن می‌شود که در نهایت سفت شدن و بازسازی پوست را به دنبال دارد.

آشنایی با کاربرد فناوری‌های آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار

فناوری آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار هر دو در درمان‌های پوستی از جمله درمان جوش فعال استفاده می‌شوند اما آثار متفاوتی دارند. آر اف مونوپلار برای نفوذ عمیق‌تر و درمان‌های شدیدتر پوستی مانند چروک‌های عمیق مفید است، درحالی‌که آر اف بای پولار برای درمان‌های سطحی‌تر پوست مانند رفع آکنه و بازسازی کلاژن به‌ کار می‌رود. هر دو روش از انرژی فرکانس رادیویی برای تحریک پوست و تولید کلاژن استفاده می‌کنند؛ اما در نحوه توزیع انرژی و عمق نفوذ تفاوت دارند.

تفاوت فناوری آر اف بای پولار با آر اف مونوپلار

تفاوت اصلی بین فناوری‌های آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار در نحوه توزیع انرژی و عمق نفوذ آن‌هاست. آر اف مونوپلار با استفاده از یک الکترود روی پوست عمل می‌کند و قابلیت نفوذ بالایی دارد. آر اف بای پولار از دو الکترود استفاده می‌کند که جریان الکتریکی میان آن‌ها جریان پیدا کرده و منجر به توزیع انرژی کنترل‌شده‌تر و عمق نفوذ کمتری می‌شود. این تفاوت‌ها آثار متفاوتی در درمان‌های پوستی دارند.

مراقبت‌های قبل و بعد استفاده از فناوری‌های آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار

قبل و بعد از استفاده از فناوری‌های آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار، موارد زیر به‌عنوان مراقبت‌ توصیه می‌شود: 

  • قبل از درمان: از مصرف داروهایی که باعث حساسیت پوست می‌شوند خودداری کنید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز کنید. 
  • پس از درمان: ممکن است پوست کمی قرمز و متورم شود که این واکنش‌ها معمولاً موقتی است. 
  • جلوگیری از سوزش پوست: از مرطوب‌کننده‌ها و ضدآفتاب‌های مناسب استفاده کنید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب طولانی مدت خودداری کنید. 
  • حفظ رطوبت پوست: مصرف آب فراوان برای حفظ رطوبت پوست توصیه می‌شود.

با استفاده از این مراقبت‌ها می‌توانید از عوارض احتمالی به‌طورکامل پیشگیری کنید.

دستگاه‌های مجهز به فناوری‌های آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار؛ دستگاه اگنس

یکی از پیشفرته‌ترین و موثرترین دستگاه‌های مجهز به فناوری‌های آر اف بای پولار و آر اف مونوپلار، دستگاه اگنس است. کمپانی Agnes medical پس از سال‌ها تلاش و تحقیق در حوزه پوست، دستگاه اگنس را اختراع کرده که پس از گذراندن مطالعات بالینی توسط سازمان و غذا و دارو آمریکا FDA تایید شده است. این دستگاه دو هندپیس بای پولار و مونو پلار دارد که با استفاده از آن‌ها چین‌وچروک و جای لک و آکنه‌ها را درمان می‌کند. این دستگاه از انرژی رادیو فرکانس تک قطبی (RF) از طریق نوک سوزن های تک و سه گانه میکرو عایق شده استفاده می‌کند. این سوزن‌های تخصصی بافت‌های زیر اپیدرم را هدف قرار می‌دهند تا به سفت شدن، و ذوب چربی دست یابند. از آنجایی که درمان ملایم است، می‌توان از آن تقریباً برای درمان هر بیمار صرف نظر از رنگ یا نوع پوست استفاده کرد.

محصولات تخصصی آفا؛ جوان‌سازی پوست و درمان چین و چروک صورت

استفاده از فناوری‌های روز دنیا یکی از بهترین روش‌ها برای رفع چین‌وچروک پوست و جوانسازی است. مجموعه آفتاب فروزان آریا با ارائه دستگاه‌های پیشرفته و معتبر به کلینیک‌های زیبایی، گامی موثر در حوزه پزشکی و سلامت برداشته است؛ بهترین دستگاه‌های رفع آکنه فعال، چین و چروک صورت، پف زیر چشم و پلک و همچنین کلیه دستگاه‌های جوان‌سازی پوست موجود در کلینک‌های تخصصی، توسط مجموعه آفا توزیع می‌شود. برای تهیه‌ دستگاه‌های تخصصی درمانی پوست از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان آفا در تماس باشید.