لیزر کیوسوییچ

دیگر هیچ بهانه‌ای برای زیباتر شدن وجود ندارد! با استفاده از تجهیزات مدرنی که امروزه تولید شده است می‌توان پوستی شفاف و عاری از هیچ‌گونه مشکلی داشت. دستگاه لیزر کیوسوئیچ یکی از همین تجهیزاتی است که می‌تواند به زیباتر شدن پوست صورت و بدن کمک زیادی بکند. در ادامه این مقاله به بررسی کاربردها، مزایا و معایب لیزر کیوسوئیچ خواهیم پرداخت.

لیزر کیوسوییچ

پس از گذشت چند سال از عمر، لکه‌های پوستی مختلفی بر روی بدن ایجاد می‌شوند که می‌توانند زیبایی هر فردی را به چالش بکشند. با بالا رفتن سن، در رنگدانه‌های پوست اختلافات جزئی به وجود آمده که با افزایش این اختلافات پوست تیره‌تر شده و باعث ایجاد لک و ملاسما خواهد شد. برای رفع این مشکل می‌توان از دستگاه لیزر کیوسوئیچ استفاده کرد. این لیزر با تاباندن اشعه‌هایی با طول‌موج 532 و 1064 نانومتر، لکه‌ها را پس از چند جلسه از بین می‌برد.

البته افزایش سن تنها یکی از دلایل عمده ایجاد لک بوده و عوامل دیگری مانند تغییرات هورمونی، استفاده از برخی داروها، عوامل ژنتیکی و برخورد مستقیم آفتاب به پوست نیز تأثیرگذار خواهد بود. تمامی لک‌ و ملاسماهایی که توسط این عوامل ایجاد می‌شوند را، می‌توان به کمک لیزر کیوسوییچ از بین برد. در ادامه همراه وبسایت آفا باشید تا به بررسی دقیق‌تر دستگاه لیزر کیو سوئیچ بپردازیم.

لیزر کیوسوئیچ چیست؟ کاربرد لیزر کیوسوئیچ روی پوست

در پاسخ به لیزر کیوسوئیچ چیست باید بگوییم که به‌صورت کلی لیزر کیوسوئیچ (Laser Q-switched) یک تکنیک کاربردی و مفید برای از بین بردن لک‌های پوستی صورت، دست، پا و دیگر اعضای بدن است. دستگاه کیوسوئیچ می‌تواند در طی 1 الی 6 جلسه با از بین بردن یا کم‌رنگ‌تر کردن اکثر لکه‌‌های روی بدن، زیبایی و روشنایی بیشتری به پوست ارائه دهد.

کیوسوئیچ چیست

دستگاه لیزر کیوسوییچ دارای لیزری با طول‌موج 532 و 1064 نانومتر بوده که می‌توان با تاباندن آن بر روی لکه‌‌، تیرگی و تتو  اشعه‌های دستگاه را جذبِ رنگ‌دانه‌های پوست کرد. همچنین کیوسوئیچ می‌تواند رنگ‌دانه‌ها را از درون منفجر کرده و آن‌ها را تبدیل به ذرات بسیار ریزتری کند؛ که این ذرات در اثر گذر زمان از بین خواهند رفت.

 کاربرد لیزر کیوسوئیچ برای زیبایی پوست؛ همه چیز در مورد لیزر کیوسوییچ

روش درمانی لیزر کیوسویچ برای از بین بردن تمامی لکه‌هایی که بر روی پوست به وجود می‌آید استفاده شده و حتی برای از بین بردن تتو (خالکوبی) نیز کاربرد زیادی دارد.

دستگاه لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ حتی می‌تواند پوست را روشن‌تر کرده و به آن تازگی و جوانی ببخشد؛ موارد زیر چند مورد از کاربردهای اصلی دستگاه لیزر کیوسوئیچ می‌باشد:

  • کاربرد لیزر کیوسوئیچ برای رفع تیرگی‌های پوست
  • کلاژن و جوان‌سازی پوست
  • بهبود لک و تیرگی‌های پوست
  • درمان قارچ ناخن
  • رفع چین‌وچروک‌های صورت
  • از بین بردن تتو و خال‌کوبی‌ها
  • از بین بردن خال‌های مادرزادی
  • برطرف کردن جای جوش
  • بهبود لکه‌های قهوه‌ای پوست
  • استفاده از لیزر کیوسوئیچ برای روشن شدن بیکینی

عوارض لیزر کیوسوئیچ بر روی بدن و پوست (مضرات لیزر کیوسوییچ)

استفاده از دستگاه کیوسوئیچ، عوارض خاصی برای پوست نخواهد داشت؛ البته ممکن است که کمی لکه‌های قرمز یا قهوه‌ای بر روی پوست ایجاد شوند که این لکه‌ها پس از گذشت چند روز از بین خواهند رفت. اگر پوست حساس باشد، احتمال وجود زخم و عفونت نیز وجود داشته که در این شرایط بایستی با مراجعه به پزشک این مشکل را رفع کرد. پس شایعاتی مانند سوختگی بعد از لیزر کیوسوئیچ حقیقت ندارند.

همچنین توجه داشته باشید که تمامی نکات مراقبتی و عوارض لیزر کیوسوئیچ از قبل، با بررسی پوست بیمار در کلینیک، به او گفته خواهد شد.

مراقبت های بعد از لیزر کیوسوئیچ برای بهبود پوست

دوری از نور مستقیم خورشید یکی از کارهای بسیار مهمی است که پس از درمان با دستگاه لیزر کیوسوئیچ باید انجام داد. همچنین جهت التیامِ لک‌های قرمز و قهوه‌ای که بر روی پوست ایجاد می‌شوند، بایستی دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ با صبر و حوصله طی شده تا این لکه‌ها با پوسته ‌پوسته شدن از بین بروند.

توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید تا 24 ساعت بعد از انجام لیزر، ناحیه موردنظر را بشویید. استفاده از پماد و کرم‌های تجویزی نیز بایستی به‌موقع و طبق زمان‌بندی دکتر انجام شود.

دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ حدوداً تا دو هفته به طول می‌انجامد و پس از گذشت این مدت، بیمار شاهد نتیجه‌های درمان خواهید بود.

چه کسانی نباید از لیزر Q-switched استفاده کنند؟

خانم‌های باردار و افرادی که سابقه “کلوئید” داشته و پس از ایجاد زخم، دچار گوشت اضافی می‌شوند، نباید از دستگاه لیزر کیوسوئیچ استفاده کنند. همچنین اگر بیمار سابقه تبخال داشته باشد، قبل از شروع درمان طبق نظر پزشک باید داروهایی نظیر آسیکلوویر مصرف کند.

کاربرد لیزر کیوسوئیچ

هزینه لیزر کیوسوئیچ چقدر است؟

هزینه لیزر کیوسوئیچ بستگی به تعداد لکه‌ها و نیاز بیمار دارد؛ لکه‌های کوچک در یک جلسه از بین می‌روند ولی برای از بین بردن تتو و لکه‌های بیشتر، باید چند جلسه به دوره درمان اضافه شود؛ همین موارد بر روی قیمت لیزر کیوسوئیچ تأثیر داشته و هزینه درمان پس از معاینه پزشک تعیین می‌گردد.

آیا دستگاه کیوسوئیچ تأثیر خوبی بر روی پوست دارد؟

به‌صورت کلی طبق نظرسنجی‌هایی که در کلینیک‌های معتبر انجام شده است، نظرات در مورد لیزر کیوسوئیچ مثبت بوده و افراد زیادی از درمان توسط دستگاه لیزر کیوسوییچ نتیجه گرفتند. البته همه ‌چیز بستگی به کیفیت، مهارت پزشک و اصل بودن دستگاه دارد که باید حتماً از قبل درباره این موارد تحقیقات خوبی انجام داد.

دستگاه لیزر کیو سوییچ می‌تواند درصد زیادی از تیرگی‌های پوست، لکه‌ها، ملاسما، چین‌وچروک، انواع رنگ های تتو، لکه‌های مادرزادی و آفتاب ‌سوختگی‌ها را از بین ببرد. همچنین استفاده از لیزر کیو سوئیچ عوارض چندان زیادی نداشته و فقط لکه‌های قرمز و قهوه‌ای بر روی پوست ایجاد می‌شوند، که این عوارض پس از چند روز از بین می‌روند. البته خانم‌های باردار و افرادی که سابقه گوشت اضافی بر روی زخم‌های قدیمی دارند، به‌هیچ‌وجه نباید از دستگاه لیزر کیوسوئیچ برای ترمیم پوست خود استفاده کنند. در صورتی که ابهام یا سؤالات بیشتری درباره استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ دارید، می‌توانید با مشاوران وب‌سایت آفا از طریق شماره‌ 02188107070 تماس برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.