سلولیت چیست؟

دسته بندی : لاغری موضعی

طبق آمار گزارش شده حدود ۹۰ درصد زنان و ۱۰ درصد مردان به سلولیت یا همان پوست پرتقالی مبتلا هستند. به‌طورمعمول زنان بین ۲۵ تا ۳۵ سال حالتی شبیه به پوست پرتقال را روی ران، باسن، بازو و سایر نقاط بدن خود می‌بینند. وجود این فرورفتگی‌ها با اینکه خطری ندارد، اما ممکن است اعتمادبه‌نفس افراد را پایین بیاورد. علت سلولیت شامل فاکتورهایی از جمله ژنتیک، رژیم غذایی با چربی بالا، تحرک پایین و بالا رفتن سن می‌شود. معمولا در افراد کم‌سن، رفع سلولیت پا و سایر قسمت‌های بدن با رعایت رژیم غذایی انجام می‌شود. ازسوی‌دیگر درمان قطعی سلولیت در مدت‌زمان بسیار کوتاه و بدون عوارض با استفاده از دستگاه‌هایی مثل لیپوماتیک، CMSLIM، ترو اسکالپ و ایواماتیک امکان‌پذیر است که در این مقاله توضیح می‌دهیم. بعد از مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که برای رفع سلولیت چه باید کرد.

معرفی دستگاه‌های قاتل سلولیت در بلاگ آفا

سلولیت؛ عارضه‌ای نازیبا در پوست به دنبال افزایش چربی بدن یا عوامل ژنتیکی

به دنبال افزایش چربی‌های زیر پوست و فشار آن بر بافت پیوندی، پوست حالتی گود و پرچاله می‌گیرد. بعضی افراد پوست سلولیتی را به پوست پرتقالی نیز تشبیه می‌کنند. بسیاری از افراد به دنبال راهی برای رفع سلولیت‌های پوستشان هستند. شناخت علت به‌وجود آمدن سلولیت و راه‌های پیشگیری از آن می‌تواند به یافتن درمان قطعی سلولیت کمک کند. 

البته در بیشتر موارد، راهکار درمان قطعی سلولیت، استفاده از تجهیزات لیزری و لاغری موضعی به شمار می‌رود. معمولا کلینیک‌های زیبایی با خرید دستگاه لاغری مثل CMSLIM، ایواماتیک و آر اف رافوس نسبت به ارائه خدمات زیبایی پوستی بی‌نقص و غیر‌تهاجمی اقدام می‌کنند. 

سلولیت بر‌اساس میزان افتادگی و شل شدگی پوست، به دو نوع سلولیت سفت و سلولیت شل تقسیم می‌شود. این دو نوع از نظر فیزیولوژیکی با یکدیگر تفاوتی ندارند ولی روش‌های درمانی آن‌ها در نوع دستگاه استفاده شده متفاوت خواهد بود. برای مثال، دستگاه کویتیشن لیپولکس بهترین دستگاه برای ازبین‌بردن سلولیت نرم است. از سوی دیگر، دستگاه لاغری ترواسکالپ برای حذف سلولیت سفت بدون درد و دوره نقاهت برای زیبا‌جویان کاربرد دارد. 

دستگاه لاغری ترواسکالپ؛ روشی برای پیکر تراشی و حذف سلولیتافزایش چربی‌های زیر پوست و فشار آن بر بافت پیوندی؛ علت گود شدن پوست بدن و ایجاد سلولیت

علت به‌ وجود آمدن سلولیت چیست؟

شکل‌گیری سلولیت کاملاً طبیعی است و معمولا برای تعداد بیشماری از افراد اتفاق می‌افتد؛ این عارضه کاملا بی‌خطر است و نیازی به نگرانی در‌مورد خطر سلولیت به‌جز کاهش جذابیت پوست، نخواهد بود. علت گود شدن پوست بدن یا همان ایجاد سلولیت، افزایش غدد چربی است که باعث از بین رفتن حالت طبیعی پوست می‌شود.

تشکیل سلولیت در پوست، رابطه‌ای با سن افراد و میزان چاقی و لاغری ندارد. این اتفاق برای دختران جوان و لاغر اندام نیز اتفاق می‌افتد. در مقابل، ممکن است یک زن 40 ساله چاق، هیچ سلولیت و غدد چربی اضافی در بدنش خود نداشته باشد. موارد زیر برخی از علل به وجود آمدن سلولیت بدن به شمار می‌روند.

  • رژیم غذایی ناسالم
  • فعالیت بدنی پایین و ضعیف
  • ساختارهای ژنتیکی
  • متابولیسم آهسته
  • داشتن چربی زیاد در بدن و کاهش عضله‌سازی
  • خواب کم

سلولیت ممکن است در هر جایی از بدن با تراکم بالا و پایین (یعنی سلولیت نرم یا سفت) ایجاد شود. برای انواع سلولیت نرم یا سفت، فروش تجهیزات کلینیک زیبایی به‌طور‌اختصاصی انجام می‌شود. این دستگاه‌ها برای رفع سلولیت پا، شکم، پهلو و ران‌ها، کاربرد دارند.

روش‌های درمان سلولیت ران و سایر قسمت‌های بدن

درمان سلولیت بر‌اساس سفت یا نرم بودن این عارضه پوستی انجام می‌شود. برای مثال، درمان سلولیت سفت بدون درد با استفاده از دستگاه ترواسکالپ بدون عارضه، نقاهت و عوارض امکان‌پذیر است. در ادامه به بررسی جدید‌ترین تکنولوژی‌های پیکرتراشی و لاغری موضعی به‌عنوان قاتل سلولیت می‌پردازیم.

برای رفع سلولیت چه کنیم؟ از دستگاه آر اف رافوس استفاده کنید

در روش درمان سلولیت ران، پا، شکم و بازو با استفاده از دستگاه رافوس، ناهمواری‌ها به‌طورکامل از بین می‌رود. با استفاده از این دستگاه، پوست در معرض حرارت بالا و وکیوم‌ قرار می‌گیرد و ناهمواری‌های پوست به‌طور‌کامل از بین می‌رود. البته این روش رفع سلولیت کاملاً موقتی است. پس از گذشت 1 تا 2 سال بسته به نوع تغذیه و انجام فعالیت‌های ورزشی خود می‌توانید برای تمدید و ترمیم مجدد پوست، به پزشک مراجعه کنید.

از بین بردن سلولیت با استفاده از آر اف رافوس ریسک پایینی دارد و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. معمولاً این روش به کسانی پیشنهاد می‌شود که دچار سلولیت سفت هستند و قصد باز‌یابی زیبایی ظاهر خود در کمترین زمان را دارند.

استفاده از دستگاه آر اف رافوس؛ یکی از روش‌های حذف چربی

استفاده از دستگاه CMSLIM؛ روشی غیر‌تهاجمی برای درمان قطعی سلولیت

یکی از روش‌های رفع قطعی سلولیت،استفاده از دستگاه CMSLIM است؛ این دستگاه با استفاده از دو اپلیکاتور با شدت بالا، منجر‌به عضله‌سازی و حذف چربی همزمان می‌شود. عضله‌سازی و حذف چربی همزمان از کارهای دشواری است که توسط دستگاه cm slim امکان‌پذیر خواهد بود. این دستگاه با انقباضات غیرارادی عضلات، آزاد شدن اسیدهای چرب آزاد و شکستن رسوبات چربی، برای درمان پوست پرتقالی یا همان سلولیت کاربرد دارد.

لاغری و کانتورینگ غیر‌تهااجمی با استفاده از دستگاه CMSLIM به‌راحتی و بدون درد انجام می‌شود. این دستگاه از فناوری HI-EMT (میدان‌های الکترومغناطیسی متمرکز) برای ایجاد انقباضات عضله‌ای استفاده می‌کند. با یک جلسه استفاده از دستگاه CMSLIM تقریبا ۱۹ درصد از چربی‌ها حذف می شوند. لیفت باسن، فرم‌دهی ران پا، سفت شدن پوست، ساخت سیکس پک و سفت شدن بازو با دستگاه CMSLIM امکان‌پذیر است.

استفاده از دستگاه CMSLIM؛ روشی غیر‌تهاجمی برای درمان قطعی سلولیت

آیا سلولیت درمان دارد؟ بله با استفاده از دستگاه لیپوماتیک (lipomatic)

دستگاه لیپوماتیک از بهترین ابزارهای لیپوساکشن و تزریق چربی به شمار می رود. این دستگاه با استفاده همزمان از دو فناوری امواج اینفراسونیک با فرکانس کمتر از 20 هرتز و حرکت Nutational کانول، باعث پیکرتراشی می‌شود.

استفاده از دستگاه لیپوماتیک، مزایای متعددی از جمله افزایش ساخت کلاژن و حذف چربی موضعی بدون سوختگی را به دنبال دارد. ازاین‌رو خرید دستگاه لیپوماتیک، یک روش موثر برای درمان پوست پرتقالی و حذف سلولیت از قسمت‌های مختلف بدن از جمله کشاله ران، شکم، بازو، ران و پا می‌شود.

از دستگاه لاغری ترواسکالپ برای پیکر تراشی و رفع سلولیت استفاده کنید

دستگاه ترواسکالپ یکی از تکنولوژی‌های اختصاصی برای رفع سلولیت به شمار می‌رود. یک جلسه استفاده  از این دستگاه منجر‌به مرگ ۲۴ تا ۳۲ درصد از سلوا‌های چربی خواهد شد. دستگاه ترو اسکالپ  Trusculpt ID، روی بدون نقاهت و عوارض است که تاییدیه FDA یا همان سازمان استاندارد غذا و دارو را دارد. ترو اسکالپ ای دی به دستگاه پیکر‌تراشی بدون رژیم شناخته می‌شود. این دستگاه از ۸ پروب تخصصی برای استفاده در ناحیه‌های مختلفی از بدن کاربرد دارد.

با قرارگیری پروب دستگاه ترو اسکالپ در ناحیه مورد نظر، تکنولوژی منحصربه‌فرد NAT در سیستم، امکان انتقال یکنواخت جریان رادیو فرکانسی را ایجاد می‌کند. این انتقال جریان به به بافت چربی (عمق هایپودرم) در مدت زمان 15 دقیقه انجام می‌شود.

تاثیر درمانی دستگاه ترو اسکال فقط بعد از یک جلسه و در فاصله زمانی ۶ تا ۱۲ هفته‌ای انجام می‌شود. در این مدت، یک‌چهارم ضخامت بافت چربی از بین می‌رود. لاغری با دستگاه ترواسکالپ به دلیل سیستم هوشمند کنترل‌کننده دمای سطح پوست، کاملا بدون درد انجام می‌شود.

دستگاه لاغری ترواسکالپ؛ روشی برای پیکر تراشی و حذف سلولیت

دستگاه لیپوساکشن ایواماتیک (Evamatic)؛ جدید‌ترین تکنولوژی ایمن برای درمان انواع سلولیت

دستگاه ایواماتیک به‌َنوان جدید‌ترین دستگاه لیپوساکشن برای پیکرتراشی موضعی استفاده می‌شود. اساس کار دستگاه ایواماتیک (EVAmatic) بر پایه تکنولوژی منحصر‌به فرد N.I.L بنا شده است تا از دو تکنولوژی ایمن و موثر برای حذف توده چربی استفاده کند. دو مرحله تزریق محلول تامیسنت و ساکشن چربی با استفاده از تکنولوژی N.I.L انجام می‌شود. احتمال ایجاد آسیب در حین استفاده از دستگاه لیپوساکشن ایواماتیک تقریبا نزدیک به صفر است. با استفاده از این دستگاه، برداشتن چربی به صورت کاملا یکنواخت امکان‌پذیر خواهد بود.

خرید تجهیزات درمانی رفع سلولیت از شرکت آفا طب

در این مقاله به بررسی تعریف سلولیت و دلایل بروز این عارضه پوستی پرداختیم. همچنین با بررسی روش‌های درمان پوست پرتقالی بررسی کردیم که آیا سلولیت درمان دارد یا خیر. به‌طورکلی  ورزش، افزایش عضله‌سازی و حذف غذاهای چرب از رژیم غذایی باعث کاهش توده چربی بدن و از بین بردن سلولیت می‌شود. بااین‌حال این روش زمان‌بر بوده و برای همه افراد با پاسخگویی یکسان همراه نخواهد بود.

درمان قطعی سلولیت در مدت‌زمان کم با استفاده از دستگاه‌هایی مثل ترواسکالپ ای دی، CMSLIM، لیپوماتیک (lipomatic)، آر اف رافوس (Rf Rafous) و لیپوساکشن ایواماتیک (Evamatic)، انجام می‌شود. این روش‌ها غیر‌تهاجمی و بدون عوارض باعث رفع سلولیت پا، ران و شکم در جلسه درمانی کوتاه می‌شود.

بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌های رفع سلولیت بدن با گواهینامه بین‌المللی توسط شرکت آفا به کشور وارد می‌شود.  برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت مشاوره از متخصصان شرکت تجهیزات پزشکی آفا با شماره 02188107070 تماس بگیرید.