سلولیت

دسته بندی : لاغری موضعی

به دنبال افزایش چربی‌های زیر پوست و فشار آن بر بافت پیوندی، پوست حالتی گود و پرچاله به خود می‌گیرد. بعضی افراد پوست سلولیتی را به پوست پرتقال تشبیه می‌کنند و بر این باورند که در این بیماری، پوست حالتی شبیه به پوست پرتقال به خود می‌گیرد. تعداد زیادی از افراد به دنبال راهی برای رفع سلولیت‌های پوستشان هستند. در این مطلب قصد داریم شما را به‌طور کامل با انواع سلولیت و روش‌های درمان آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سلولیت

به دنبال افزایش چربی‌های زیر پوست و فشار آن بر بافت پیوندی، پوست حالتی گود و پرچاله به خود می‌گیرد. بعضی افراد پوست سلولیتی را به پوست پرتقال تشبیه می‌کنند و بر این باورند که در این بیماری، پوست حالتی شبیه به پوست پرتقال به خود می‌گیرد. تعداد زیادی از افراد به دنبال راهی برای رفع سلولیت بدن هستند. در این مطلب قصد داریم شما را به‌طور کامل با انواع سلولیت و روش‌های درمان سلوليت آشنا کنیم.

سلولیت چیست؟ علت به‌ وجود آمدن سلولیت چیست؟

در پاسخ به علت به وجود آمدن سلولیت چیست باید بگوییم که شکل‌گیری سلولیت امری کاملا طبیعی است و معمولا برای اکثر افراد اتفاق می‌افتد. افزایش غدد چربی در بدن باعث می‌شود پوست حالت طبیعی خود را از دست داده و به یک پوست پرتقالی تبدیل شود. اما علت سلولیت محدود به این گزینه نبوده و موارد بسیاری می‌توانند در به وجود آمدن سلولیت موثر باشند. تشکیل سلولیت در پوست، رابطه‌ای با سن افراد و میزان چاقی و لاغری افراد ندارد. ممکن است یک دختر 18 ساله لاغر اندام، تمام پوستش حالت سلولیتی داشته باشد و در مقابل یک زن 40 ساله چاق، هیچ سلولیت و غدد چربی اضافی در بدنش خود نداشته باشد و سراسر بدنش عضله باشد. موارد زیر برخی از علل به وجود آمدن سلولیت بدن هستند:

  • رژیم غذایی ناسالم
  • فعالیت بدنی پایین و ضعیف
  • ساختارهای ژنتیکی
  • متابولیسم آهسته
  • داشتن چربی زیاد در بدن و عدم عضله سازی بدن
  • خواب کم
خطر سلولیت

انواع سلولیت پوست و راه‌های تشخیص سلولیت چیست؟

سلولیت بر اساس میزان افتادگی و شل شدگی پوست، به دو نوع سلولیت سفت و سلولیت شل تقسیم می‌شود.

  • سلولیت سفت

این نوع از سلولیت معمولا در دختران و زنان جوان اتفاق می‌افتد و کاملا چسبیده به عضلات است. فشار دادن سلولیت پوستی سفت با درد همراه است و بیشتر در قسمت ران و باسن افراد مشاهده می‌شود. این سلولیت به دلیل سفتی و چسبندگی بسیار به عضلات به‌راحتی در دست قرار نمی‌گیرد و با فشار زیاد می‌توان آن را بین انگشتان دست قرار داد.

  • سلولیت شل

در مقایسه با سلولیت سفت، این نوع سلولیت کاملا جدا از عضلات بدن قرار دارد و با راه رفتن و تکان عضلات، سریعا شروع به حرکت می‌کند و ظاهری ناپسند به خود می‌گیرد. معمولا علت به وجود آمدن سلولیت شل برای افرادی است که مدت طولانی ورزش کرده و به یک باره ورزش را رها کرده‌اند. کسانیکه از رژیم‌های غیر استاندارد لاغری استفاده می‌کنند، پس از مدت طولانی تمام عضلات آن‌ها به غدد چربی و سلولیت‌های زیرپوستی شل تبدیل می‌شوند.

برای درمان سلولیت به دکتر مراجعه کنیم؟

سلولیت بیماری خطرناکی نیست و به هیچ عنوان به‌منزله یک تهدید برای سلامتی شما به شمار نمی‌رود. همه افراد جهان می‌توانند با تغذیه ناسالم و دوری از فعالیت‌های ورزشی با سلولیت مواجه شوند. اکثر سلبریتی‌های مطرح دنیا نیز سلولیت بسیاری در بدن دارند و وجود این عارضه و بیماری پوستی (شایع) در افراد امری کاملا طبیعی است.

بنابراین نیازی نیست برای داشتن سلولیت پوست، خود را سرزنش کنید. اما اگر احساس نارضایتی از پوست خود دارید و بدن خود را آنگونه که هست دوست ندارید، می‌توانید برای درمان سلولیت به یک پزشک یا کلینیک متخصص مراجعه کنید. انتخاب زمان مراجعه به پزشک برای درمان سلولیت امری کاملا اختیاری است و شما می‌توانید در ابتدای مسیر تشکیل سلولیت یا سال‌ها پس از آن به پزشک مراجعه کنید.

قاتل سلولیت

قاتل سلولیت و بهترین روش پیشگیری و درمان سلولیت چیست؟

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در پیشگیری و درمان سلولیت‌های بدن، حفظ رژیم غذایی سالم بدن است. بهتر است به جای مصرف غذاهای پرکالری و مضر، از مواد غذایی استفاده کنید که فیبر بسیاری در آن‌ها وجود دارد.

مصرف الکل و سیگار در تشکیل سلولیت بدن بسیار تاثیرگذار است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان برای رفع سلولیت بدن از مصرف دخانیات و الکل برای حفظ سلامت پوست خود دوری کنید. مصرف غلات و سبزیحات به‌عنوان یک جایگزین برای مواد غذایی با کربوهیدرات بسیار، قاتل سلولیت بوده و برای همیشه شما را از تشکیل سلولیت پوست در امان نگه می‌دارد.

درمان سلولیت با ورزش صحیح و کاهش وزن

یک روش موثر در جلوگیری از تشکیل سلولیت و رهایی از تشکیل آن، توجه به ورزش روزانه اصولی و صحیح و کاهش وزن بدن است. البته در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره شد که لاغری و چاقی را نمی‌توان به عنوان یک فاکتور اصلی در تشکیل سلولیت به شمار آورد. اما تجربه نشان می‌دهد که سلولیت در افرادی که چربی زیادی در بدن دارند، به مراتب بیشتر از افراد لاغر است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با داشتن یک برنامه ورزشی اصولی و استاندارد در عرض چند ماه به جنگ با سلولیت‌های بدن خود رفته و برای رفع سلولیت اقدام کنید. تمرین‌های هوازی و انجام حرکاتی که قدرت عضلانی شما را تقویت کنند، بهترین حرکات برای رفع سلولیت‌های بدن هستند.

درمان سلولیت با اندرمولوژی و آر اف

در روش درمان سلولیت با استفاده از اندرمولوژی و آر اف، پوست در معرض حرارت بالا و وکیوم‌هایی قرار گرفته و ناهمواری‌های پوست به‌طور کامل از بین می‌رود. البته این مدت زمان و رفع سلولیت بدن کاملا موقتی است. شما پس از گذشت 1 تا 2 سال بسته به نوع تغذیه و انجام فعالیت‌های ورزشی خود می‌توانید برای تمدید و ترمیم مجدد پوست، به پزشک مراجعه کنید.

درمان سلولیت با استفاده از اندرمولوژی و آر اف کاملا کم ریسک و بدون خطر است و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. معمولا برای کسانیکه سلولیت سفت دارند و می‌خواهند زیبایی ظاهر خود را در کمترین زمان به دست آورند، استفاده از این روش برای رفع سلولیت به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

سلولیت درمان

درمان قطعی سلولیت با انجام عمل لیزر

درمان با لیزر برای از بین بردن سلولیت را می‌توان یک روش مناسب برای درمان قطعی سلولیت به شمار آورد. در این روش که مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا نیز می‌باشد، طی یک درمان چند ساعته، سلولیت را برای همیشه و بطور کامل و ریشه‌ای از بین می‌برند.

در این روش پزشک لیزر را به زیر پوست برده و با کمک اشعه‌های پرقدرت آن، ریشه سلولیت را از بین می‌برد. اگر پس از انجام این درمان، رژیم غذایی، عادات ورزشی و انجام فعالیت مکرر شما اصولی باشد، این روش یک درمان قطعی برای رفع سلولیت شما خواهد بود، در غیر اینصورت پس از گذشت 1 سال مجددا سلولیت‌های شما باز خواهند گشت.

خرید تجهیزات درمانی رفع سلولیت از شرکت آفا طب

در این مطلب شما را با سلولیت، انواع آن و روش‌های رفع سلولیت بدن آشنا کردیم. تلاش در جهت زیبایی، امری ذاتی و طبیعی است. رضایت از سلامت فیزیک و بدن، تاثیر بسیاری در حفظ اعتماد به نفس افراد دارد.

تجهیزات پزشکی آفا (آفتاب فروزان آریا) با تیم متخصص و مجرب خود جهت تامین و تولید دستگاه‌های مورد نیاز پزشکان، متخصصان و کلینک‌های تخصصی زیبایی و درمانی همواره همراه شما عزیزان است. بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌های رفع سلولیت بدن را از ما بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت مشاوره از متخصصان شرکت تجهیزات پزشکی آفا با شماره 02188107070 تماس حاصل فرمایید.