رفع خال و زگیل

دسته بندی : زیبایی

رفع خال و زگیل بدون هیچ مشکل و عوارض جانبی، دیگر جزو آرزوهای دست نیافتنی نیست! با استفاده از روش‌های مدرنی که امروزه برای درمان این مشکل استفاده می‌شود، افراد زیادی می‌توانند انواع ضایعات مثل خال و زگیل‌های صورت یا بدن خود را حذف کنند. در این مقاله به شما مزایا و معایب رفع خال توسط تجهیزات پیشرفته را توضیح خواهیم داد.

رفع خال و زگیل

چگونه می‌توان در کمتر از یک هفته، نسبت به رفع خال و زگیل از روی پوست اقدام کرد؟ این چالش یکی از دغدغه‌های بسیاری از مردم در سرتاسر جهان است. درگذشته وجود خال می‌توانست بخشی از زیبایی یک فرد باشد، ولی امروزه چیزی به‌جز یک عامل دردسرساز برای نمایش زیبایی‌های برخی از افراد نیست.

داشتن پوستی کاملاً صاف و زیبا، یکی از خواسته‌های اکثر مردم است ولی وجود خال، زگیل و دیگر ضایعات پوستی می‌تواند این خواسته را تبدیل به یک آرزو برای افراد مختلف کند. ما سعی کردیم تا در این مطلب بهترین روش را برای از بین بردن خال گوشتی و زگیل به شما توضیح دهیم؛ تا آخر این مقاله همراه مرجع تجهیزات پزشکی آفا باشید.

روش‌‌های برداشتن خال و زگیل از روی پوست

راه‌های گوناگونی برای از بین بردن خال و زگیل وجود دارد که می‌توان به روش‌های خانگی، جراحی، سوزاندن و لیزر اشاره داشت. البته متأسفانه برخی از این راه‌های درمانی برای رفع خال از روی صورت یا دیگر قسمت‌های بدن به دلیل تهاجمی بودنشان، عوارض متعددی دارند.

به‌عنوان‌ مثال در روش سوزاندن خال و زگیل با الکتروکوترهای قدیمی، نقطه موردنظر را با یک وسیله‌ی داغ که گرما تولید می‌کند، از بین می‌برند. این روش باعث می‌شود تا جای خال باقی‌مانده و ظاهر زشتی را بر روی پوست ایجاد کند. از بین بردن خال های صورت با جراحی نیز فقط بایستی در مواردی صورت بگیرد که خال از نوع گوشتی و سرطانی است. این نوع از خال و زگیل‌ها بایستی از ریشه حذف شوند و نیازمند به تیغ جراحی هستند.

برداشتن خال گوشتی

در روش‌های خانگی نیز، برداشتنِ خال و زگیل کمی زمان‌بر بوده و حتی در برخی موارد زخم‌های شدیدی را بر روی لک یا خال ایجاد می‌کند. امروزه این روش به دلیل وجود دستگاه‌های مدرنی که در سریع‌ترین زمان نسبت به رفع خال و زگیل اقدام می‌کنند، توصیه نمی‌شود.

تنها راه‌های مطمئنی که می‌توان از آن برای درمان زگیل و خال استفاده کرد، دستگاه‌های لیزری و آر اف‌ های جراحی بوده که می‌توانند به بهترین روش، اقدام به حذف این ضایعات مزاحم کنند. در ادامه به توضیح این راه درمانی خواهیم پرداخت.

از بین بردن خال با لیزر به چه صورت انجام می‌پذیرد؟

به‌جرات می‌توان گفت که از بین بردن خال و زگیل با استفاده از لیزر می‌تواند یکی از ساده‌ترین راه‌حل‌ها برای درمان این مشکل باشد. این روش بهترین راه درمانی بوده و مورد تائیدِ بسیاری از کلینیک‌های معتبر زیبایی در آمریکا و اروپا است.

در روش از بین بردن خال و زگیل با لیزر دیگر نیازی نیست که سوزش یا درد پارگی پوست را تحمل کنید؛ همچنین طول درمان در 1 الی 2 جلسه پایان می‌پذیرد و هیچ عفونتی نیز بر روی پوست ایجاد نخواهد شد. البته دستگاه‌های لیزر فقط می‌توانند ضایعات سطحی را از بین ببرند و برای حذف خال‌ و زگیل‌های ریشه‌دار بایستی جراحی‌های پزشکی شود.

روش‌های رفع خال و زگیل

از بین بردن خال و زگیل با لیزر، توسطِ بی‌حسی موضعی انجام خواهد شد. پس از بی حس کردن قسمت موردنظر، پرتوهای نوری لیزر به رنگدانه‌های خال یا زگیل جذب شده و سپس با فرآیندهای طبیعی بدن، دفع می‌شوند.

مراقبت‌های پس از برداشتن خال و زگیل

برای اینکه بتوانید درمان را به بهترین روش پیش ببرید، بایستی پس از انجام لیزر، یک لایه پماد را با باند بر روی خال یا زگیل قرار دهید. همچنین باید هر روز 1 یا 2 بار، محل درمان را با آب یا پراکسید هیدروژن شستشو دهید، تا خال یا زگیل کاملاً از بین برود.

هزینه برداشتن خال و زگیل توسط لیزر چه قدر است؟

به‌صورت کلی نمی‎توان قیمت ثابتی را برای رفع خال و زگیل توسط لیزر در نظر داشت، زیرا با توجه به تعداد خال‌های موجود بر روی بدن و تشخیص توسط پزشکT قیمت ارائه می‌شود. همچنین در صورتی که زگیل یا خالی در نقاط حساس قرار بگیرد، با توجه به مهارتِ بالای پزشک برای رفع این نوع ازخال ها، قیمت افزایش پیدا خواهد کرد.

دستگاه‌های لیزر، چند درصد می‌توانند در رفع خال و زگیل موفق باشند؟

لیزرهای از بین برنده خال و زگیل، با از بین بردن رنگدانه‌های پوست، قادر خواهند بود تا خال و زگیل‌های سطحی را از بین ببرند. البته اگر خال‌هایی که بر روی بدن بیمار وجود دارند از نوع ریشه‌دار باشند، قطعاً برای از بین بردن آن‌ها بایستی جراحی‌های پزشکی انجام شود.

رفع خال و زگیل توسط لیزر می‌تواند یک روش عالی و بدون درد یا عفونت باشد. در صورتی که بتوان تکنیک درمانی لیزر را در اولویت قرار داد، با سرعت بیشتری می‌توان نسبت به رفع مشکل خال و زگیل اقدام کرد.

شما کاربران عزیز می‌توانید درصورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی درباره این تجهیزات و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دستگاه‌های لیزر با شماره 02188107070 تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان متخصص آفا بهره‌مند شوید.