لیزر اربیوم

لیزر اربیوم یکی از روش‌های از بین بردن چین و چروک و رفع ایرادات پوستی است. این دستگاه به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین راه‌های رفع مشکلات پوستی است و در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد. جوانسازی پوست از طریق لیزر Erbium با لایه‌برداری و در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌گیرد.

لیزر اربیوم چیست

لیزر اربیوم چیست؟ راهی خارق‌العاده در جوان‌سازی پوست

در پاسخ به پرسش لیزر اربیوم چیست باید به این نکته اشاره کنیم که لیزرها انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید با توجه‌به نیاز خود لیزر مورد نظرتان را انتخاب کرده و با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی از آن‌ها استفاده کنید.

یکی از پیشرفته‌ترین انواع لیزرهای پوست، ليزر اربيوم است. این لیزر تاثیر شگفت‌انگیزی در جوان‌سازی پوست، رفع چین و چروک‌های پوست و ازبین‌بردن و درمان بعضی از ضایعات پوستی دارد. شاید بتوان عوارض کمتر و قدرت درمان بیشتر لیزر erbium را مهم‌ترین تفاوت دستگاه لیزر اربیوم با سایر دستگاه‌های لیزر به شمار آورد.

نحوه کار لیزر اربیوم به چه صورت است؟ لایه‌برداری از پوست

لیزر اربیوم با برداشتن یک لایه از سطح پوست با استفاده از انرژی خود باعث جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوست می‌شود. لایه‌برداری پوست در erbium laser با استفاده از حرارت به وجود آمده در سطح پوست انجام می‌شود. در واقع با تبدیل انرژی دستگاه لیزر اربیوم به انرژی حرارتی در قسمت موردنظر پوست مراجعه‌کننده، لایه‌برداری پوست انجام می‌شود. پس از لایه‌برداری با دستگاه لیزر اربیوم مشکلات پوست پس از چند روز برطرف شده و جوانی و شادابی به پوست شما باز می‌گردد. دستگاه پلتفورم زئو یکی از محبوب‌ترین محصولات در زمینه جوان‌سازی پوست محسوب می‌شود. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه دستگاه پلتفرم زئو (XEO) مراجعه کنید.

لیزر اربیوم برای اسکار

کاربرد لیزر اربیوم برای اسکار آکنه و از بین بردن جای جوش

لیزر erbium علاوه‌بر لایه‌برداری سطح پوست و انجام عمل جوانسازی پوست، کاربردهای بسیاری دارد. از جمله مهم‌ترین کاربرد لیزر اربیوم درمان اسکار و آکنه‌های پوستی و ازبین‌بردن جای جوش است. موارد زیر نیز از جمله کاربردهای مهم و اساسی لیزر اربیوم هستند.

 • روشن‌سازی پوست
 • درمان انواع خال‌ها و زگیل‌های پوستی
 • حذف سوختگی، بخیه و آبله مرغان
 • پاک‌کردن تاتو و حذف ضایعات پوستی
 • درمان عروق و رفع تعریق بدن
 • حذف چربی پشت پلک
 • کاربرد لیزر اربیوم برای جای جوش و درمان آن

فراموش نکنید که برای انجام کلیه مواردی که در بالا اشاره کردیم، حتما به پزشکان متخصص و کلینیک‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید تا خیالتان از نتیجه کار آسوده باشد.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر اربیوم برای رفع ضایعات پوستی

لیزر اربیوم نیز مانند کلیه دستگاه‌های لیزر در مقایسه با عمل جراحی از مزایای بسیاری برخوردار است. مهم‌ترین فواید استفاده از لیزر erbium عبارت‌اند از:

 • بدون نیاز به بیهوشی و شکاف پوست صورت
 • عوارض جانبی بسیار کم (در حد قرمزی پوست برای 1 الی 2 روز)
 • دوره نقاهت کوتاه
 • انجام درمان در زمان بسیار کوتاه
 • ماندگاری بیشتر نتایج روی پوست به نسبت لیزرهای دیگر

پزشک معالج و متخصصین زیبایی که برای رفع ضایعات پوستی زیباجویان از طریق لیزر اربیوم اقدام می‌کنند، همگی باید حاذق و باتجربه باشند. پیش از اقدام برای استفاده از کلیه دستگاه‌های زیبایی، از معتبر بودن کلینیک موردنظر خود اطمینان حاصل کنید.

اربیوم

اقدامات و مراقبت بعد از لیزر اربیوم چیست؟

بلافاصله پس از انجام لیزر erbium ممکن است سطح پوست شما کمی قرمز و متورم شود و تا چند ساعت احساس خارش یا سوزش روی پوستتان داشته باشید. پس قرمزی بعد از لیزر اربیوم، کاملا طبیعی است. معمولا پزشک برای کاهش التهاب پوست ناشی از لیزر اربیوم، پمادهای موضعی تجویز می‌کند که با کمک آن سطح پوست مرطوب و التهاب پوست متوقف می‌شود. برای کاهش التهاب پوست پس از لیزر می‌توانید از کیسه آب یخ نیز استفاده کنید.

معمولا تا یک مدت کوتاه پس از انجام لیزر اربیوم، تابش مستقیم آفتاب می‌تواند تاثیرات منفی روی پوست داشته باشد؛ بنابراین تاحدامکان از قرارگرفتن در برابر تابش مستقیم آفتاب بپرهیزید و هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب استفاده کنید. بعد از laser erbium از برنز کردن پوست خود تا حدامکان دوری کنید. دو دستگاه co2 فرکشنال MORE-XEL و FIRE-XEL را از موفق‌ترین محصولاتی می‌دانند که از تکنولوژی اربیوم در آن‌ها استفاده شده است. برای آشنایی بیشتر با این دو لیزر جوانسازی پوست، به صفحه دستگاه co2 فرکشنال مور اکسل و فایر اکسل مراجعه کنید.

آیا درمان پوست با استفاده از لیزر اربیوم دردناک است؟ (عوارض لیزر اربیوم)

میزان دردناک بودن عمل لیزر اربیوم باتوجه‌به عمق چین‌وچروک و میزان ضایعات پوستی کاملا متغیر است. لیزر اربیوم برای کسانی‌که حساسیت بسیاری به درد دارند نیز انتخابی مناسب است. درد درمان ناشی از دستگاه لیزر اربیوم کاملا قابل‌تحمل است و با کمک بی‌حسی‌های موضعی، همان درد کم نیز از بین خواهد رفت.

قبل و بعد لیزر اربیوم

لیزر اربیوم برای جای جوش؛ تعداد جلسات استفاده از Erbium Laser

تعداد جلسات استفاده از دستگاه لیزر erbium کاملا به میزان چین‌وچروک صورت و سطحی یا عمقی بودن آن بستگی دارد. معمولا تعداد جلسات لیزر اربیوم 1 تا 4 هفته است که در هر هفته یک‌بار باید به مطب یا کلینیک پزشک مراجعه کنید. بیمار پس از همان جلسه اول تاثیر شگفت‌انگیز لیزر erbium را روی پوست خود مشاهده می‌کند. در افراد مسن‌تر و کسانی‌که چین و چروک بیشتری دارند، تعداد جلسات اربیوم لیزر ممکن است به 5 الی 7 هفته نیز ختم شود. ترمیم و شارژ مجدد لیزر erbium پس از اتمام دوره اول درمان، سالی 1 بار خواهد بود.

کاربردهای مهم erbium؛ لیزر اربیوم برای اسکار و درمان ضایعات پوستی و رفع چین‌و‌چروک

لیزر اربيوم یک فناوری منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز برای ترمیم پوست و ازبین‌بردن ضایعات پوستی است. کلیه افراد در تمامی سنین و با هر رنگ پوستی می‌توانند برای حذف جای جوش، رفع آکنه، جلوگیری از پیری زودرس و کاهش تعریق بدن خود از لیزر اربیوم استفاده کنند.

لیزر erbium ممکن است روی پوست بعضی از افراد به‌اندازه کافی تاثیر نداشته باشد و حتی در مواردی انجام لیزر برای آن‌ها ممنوع است. این افراد شامل موارد زیر هستند:

 • کسانی‌که قبلا از لیزر استفاده کرده و پس از آن پوستشان دچار زخم یا تغییر رنگ شده است.
 • کسانی‌که سیستم دفاعی بدنی ضعیفی دارند و اختلالات پوستی در آن‌ها مشاهده می‌شود، بهتر است قبل از انجام لیزر با پزشک متخصص مشورت کنند.
 • افراد باردار و افرادی که در دوران شیردهی هستند.
 • اشخاصی که از داروی ایزوترتینوئین 6 الی 12 ماه قبل از لیزر استفاده کردند.
 • افرادی که عفونت پوستی دارند.

پیش از مراجعه به مراکز زیبایی، حتما به‌خوبی تحقیق کنید و از معتبر بودن کلینیک مربوطه مطمئن شوید؛ همچنین بهتر است از مدیریت کلینیک سوال کنید که لیزرها و دستگاه‌های خود را از کدام مجموعه خریداری می‌کند. با این روش، اعتبار آن مرکز به شما اثبات خواهد شد.

هزینه لیزر اربیوم

خرید بهترین دستگاه لیزر اربیوم از مجموعه آفا

خرید دستگاه‌های لیزر زیبایی از مجموعه‌های معتبر و شناخته‌شده یکی از نکات مهمی است که مدیران کلینیک، پزشکان و متخصصین زیبایی باید به آن توجه کنند. خرید لیزر اربیوم با کیفیت فقط با خرید از یک شرکت معتبر مانند آفتاب فروزان آریا قابل انجام است.

شرکت آفا با ارائه و تولید انواع دستگاه لیزر اربیوم، آماده ارائه خدمات به پزشکان و متخصصین کلینیک‌های زیبایی است. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات موردنظر خود با شماره 02188107070 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.