لیزر دایود (DIODE)

لیزر دایود یکی از برترین فناوری‌های مورد استفاده برای رفع موهای زائد است. دایود لیزر از فناوری نیمه رسانا بهره می‌برد. از لیزر Diode در برترین دستگاه‌های رفع موهای زائد استفاده می‌شود.

دستگاه لیزر دایود

لیزر دایود چیست؟ یکی از برترین فناوری‌های لیزر مو زائد

در پاسخ به سوال تکنولوژی لیزر دایود چیست باید در ابتدا بگوییم که این لیزر نور را در دامنه مرئی مادون قرمز تولید می‌کند. دایود لیزر اصطلاحاً در دسته نیمه‌رسانا قرار می‌گیرد. در لیزرهای نیمه‌رسانا، پرتو نور در یک گستره باریک روی کروموفورهای ناحیه مدنظر تابانده می‌شوند. دایود در عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند و همین مسئله استفاده از این لیزر را به یکی از برترین فناوری‌های موجود برای رفع موهای زائد تبدیل کرده است. در لیزر دیود از طول موج 800 تا 810 نانومتر استفاده می‌شود.

آشنایی با نحوه عملکرد فناوری لیزر دایود؛ مناسب‌ترین لیزر برای تایپ پوستی مردم ایران

لیزر‌های نیمه رسانا به لیزر Diode و یا لیزر تزریقی نیز معروف هستند. نیم‌رساناها از دو ماده که یکی کمبود الکترون دارد (نیمه‌رسانای نوع P) و دیگری الکترون اضافی دارد (نیمه رسانای نوع N) تشکیل شده‌اند.

وقتی این دو به یکدیگر متصل می‌شوند، در محل اتصال ناحیه‌ای به نام منطقه اتصال p-n به‌وجود می‌آید. این منطقه جایی است که عمل لیزر در آن رخ می‌دهد. الکترون‌های آزاد از ناحیه n و از طریق این منطقه به ناحیه p مهاجرت می‌کنند. الکترون هنگام ورود به منطقه اتصال، انرژی کسب می‌کند و هنگامی‌که می‌خواهد به ناحیه p وارد شود، این انرژی را به‌صورت فوتون از دست می‌دهد. اگر ناحیه p به قطب مثبت و ناحیه n به قطب منفی یک منبع الکتریکی وصل شود، الکترون‌ها از ناحیه n به ناحیه p حرکت کرده و باعث می‌شوند تا در منطقه اتصال، غلظت زیادی از مواد فعال به‌وجود آید.

با از دست‌دادن فوتون، تابش الکترومغناطیسی حاصل می‌شود. چنانچه دو انتهای منطقه اتصال را صیقل دهند، آن‌گاه یک کاواک لیزری به‌وجود خواهد آمد. اصولاً این نوع  لیزرها را طوری می‌سازند که با استفاده از ضریب شکست و جزء p و n، کار تشدید پرتو لیزر انجام شود. یکی از نقاط ضعف لیزرهای نیمه‌رسانا همین مسئله است! زیرا با تغییر دما، میزان ضریب شکست و به‌ دنبال‌ آن خواص پرتو حاصله، تفاوت خواهد کرد؛ به‌همین‌دلیل فناوری دایود لیزر، نسبت به تغییرات دما بسیار حساس هست. تکنولوژی لیزر دایود مناسب‌ترین لیزر برای تایپ‌های پوستی ایرانی‌ها است.

لیزر دایود چیست؟ یکی از دستگاههای لیزر مو زائد موثر برای آقایان

انواع کاربردهای فناوری لیزر دایود چیست؟ رفع کلیه موهای زائد در سراسر بدن

کاربرد اصلی تکنولوژی دایود لیزر، رفع موهای زائد است. خبر خوب این است که با توجه به فناوری مورد استفاده در لیزر دایود، به‌راحتی می‌توان از این لیزر (دیود لیزر) در سرتاسر بدن به‌منظور ازبین‌بردن موهای زائد استفاده کرد. مهم‌ترین مناطقی که می‌توان از لیزر دایود استفاده کرد، به شرح زیر است:

 • زیر بغل
 • کمر
 • سینه
 • پاها
 • بیکینی (مردان و زنان)
 • بالای لب
 • چانه
 • ریش

مراقبت‌های قبل و بعد از فناوری دایود لیزر؛ رعایت نظافت شخصی  و دوری از نور آفتاب

پیش از مراجعه و استفاده از تکنولوژی لیزر دایود، باید ناحیه مدنظر را از هرگونه ماده آرایشی پاک کنید. حتماً نظافت شخصی را رعایت کرده و ناحیه تحت درمان را بتراشید. بهترین روش استفاده از یک ژیلت است. خودتان را در معرض نور شدید قرار ندهید و اگر به تازگی از سولاریوم استفاده کرده‌اید، باید زمان دیگری را برای استفاده از دایود اختصاص دهید.

بعد از انجام تکنولوژی لیزر دایود، برای کاهش قرمزی و التهاب پوست از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کرده و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که التهاب پوستی به‌صورت کامل برطرف نشده از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید. پوشیدن لباس‌های گشاد و خنک مانع تحریک پوست شده و به درمان موثرتر فناوری ليزر diode کمک می‌کند.

تعداد جلسات تکنولوژی Laser دایود به حجم و ضخامت موها بستگی دارد

معمولاً بسته به جنس مو (ضخامت) تعداد جلسات لیزر دایود بین 6 تا 10 جلسه با فواصل زمانی معین خواهد بود. زمان جلسات بسته به ناحیه درمان می‌تواند بین 30 دقیقه تا 1 ساعت باشد. جلسات لیزر دایود عموماً با فاصله یک ماه برگزار شده و پس از چند جلسه اولیه به سرعت می‌توانید تاثیر لیزر دایود را در از بین بردن موهای زائد مشاهده کنید. البته مواردی مثل سن، جنسیت و منطقه مورد درمان هم در تعیین تعداد جلسات مهم است. یکی از موفق‌ترین لیزرهایی که از تکنولوژی دایود بهره می‌برد، لیزر دایود سلن است. این دستگاه با سیستم خنک کنندگی منحصربه‌فرد خود باعث ایجاد کمترین درد در هنگام انجام لیزر می‌شود. برای آشنایی با جزئیات و سفارش دستگاه لیزر دایود سلن به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مزایای لیزر دایود؛ از عمق نفوذ بالا تا استفاده روی پوست‌های تیره

فناوری دايود به نسبت انواع دستگاه رفع موهای زائد مزایای بسیار بیشتری دارد. برخی از مزایای استفاده از این لیزر به شرح زیر است:

 • عمق نفوذ بیشتر
 • کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت
 • خنک سازی سطحی
 • قابلیت استفاده در پوست‌های تیره
 • پوشش سطح گسترده‌تری از پوست
دایود لیزر و آشنایی با قیمت دستگاه لیزر دایود. از بین بردن موی زائد چانه در کمترین زمان

بررسی عوارض فناوری دایود

خارش، التهاب پوستی و در برخی موارد خونریزی از جمله عوارض استفاده از لیزر دایود است. البته نباید نگران بود، کلیه مضرات تکنولوژی دایود لیزر مخصوصا خون‌ریزی بسیار کوتاه‌مدت است و پس از اتمام جلسه درمانی از بین می‌روند. در حال حاضر موارد خاص یا عوارض نادری ناشی از استفاده از فناوری لیزر دایود گزارش نشده است.

معرفی یک دستگاه کاربردی در فناوری لیزر دایود

اگر به دنبال بهترین دستگاه لیزر دایود هستید و قصد دارید برای همیشه با موهای زائد خداحافظی کنید، پیشنهاد ما استفاده از دستگاه لیزر دایود اچ اس 811 است. با مراجعه به صفحه این دستگاه می‌توانید به‌صورت کامل با قابلیت‌ها و فناوری‌های استفاده‌ شده در دستگاه لیزر دایود آشنا شوید.

تعداد جلسات لیزر دایود و لیزر اندیاگ

خلاصی از شر مو‌های زائد با فناوری لیزر دایود

تجربه سال‌ها حضور در بازار تجهیزات زیبایی و پزشکی کشور، به ما نشان داده است که استفاده از تکنولوژی دایود لیزر یکی از بهترین انتخاب‌ها، برای خداحافظی با موهای زائد است. خصوصاً قابلیت‌ها و مزایای، لیزر دیود را به یک لیزر ایده‌آل برای تایپ پوست مردم ایران تبدیل کرده است. در انتها پیشنهاد می‌کنیم اگر سوال یا ابهامی درباره فناوری لیزر دیود دارید، در زیر همین صفحه برای ما بنویسید. متخصصان آفا به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

سوالات متداول

به مهم‌ترین سوالات درباره این تکنولوژی پاسخ داده‌ایم!

01لیزر دایود چیست؟

دایود لیزر یکی از برترین فناوری‌های مورد استفاده برای رفع موهای زائد است. لیزر دایود از فناوری نیمه رسانا بهره می‌برد. از لیزر دیود در برترین دستگاه‌های رفع موهای زائد استفاده می‌شود. در این صفحه به‌صورت کامل با دایود آشنا می‌شویم.

02لیزر دایود برای چه درمان‌هایی مناسب است؟

کاربرد اصلی لیزر دایود، رفع موهای زائد است. خبر خوب این است که با توجه به فناوری مورداستفاده در دایود لیزر، به‌راحتی می‌توان از آن در سرتاسر بدن به منظور از بین بردن موهای زائد استفاده کرد. مهم‌ترین مناطقی که می‌توان از لیزر دیود استفاده کرد، به شرح زیر است:

 • زیر بغل
 • کمر
 • سینه
 • پاها
 • بیکینی (مردان و زنان)
 • بالای لب
 • چانه
 • ریش
03عوارض استفاده از لیزر دایود چیست؟

خارش، التهاب پوستی و در برخی موارد خونریزی از جمله عوارض استفاده از لیزر دایود است. البته نباید نگران بود. کلیه این عوارض به خصوص خون‌ریزی بسیار کوتاه مدت بوده و پس از اتمام جلسه درمانی از بین می‌روند. در حال حاضر موارد خاص یا عوارض نادری ناشی از استفاده از دایود لیزر گزارش نشده است.

04قیمت دستگاه لیزر دایود چقدر است؟

متاسفانه به‌دلیل نوسانات ارز و دلار امکان درج قیمت دایود لیزر وجود ندارد. پرشکان، متخصصین و اپراتورهای کلینیک‌های زیبایی برای اطلاع از قیمت لیزر دیود بهتر است از طریق شماره تلفن 02188107070 با کارشناسان و مشاورین آفا تماس بگیرند