روشن شدن پوست

دسته بندی : زیبایی

پوست شما مهمترین و جاودانه‌ترین لباس شما است. نگهداری از پوست یکی از دغدغه‌های همیشگی اکثر خانم‌ها است. بسیاری از خانم‌هایی که رنگ پوستی تیره یا پوستی لکه‌دار دارند، به دنبال راهی برای روشن شدن پوست بدنشان هستند. عده‌ای برای تنوع و عده‌ای دیگر به دنبال رفع لکه‌های صورت، با استفاده از روشن کردن پوست‌شان هستند. در این مطلب شما را با چند روش ساده و کاربردی برای روشن شدن پوست آشنا می‌کنیم.

روشن شدن پوست

روشن شدن پوست‌های تیره و کدر با روش‌های آسان

اکثر کسانیکه به دنبال روشن شدن پوست هستند، معمولا از رنگ تیره بدن خود خسته شده‌اند. به طور معمول نیز کسانیکه پوست روشن دارند به دنبال برنز کردن پوست و کسانیکه پوست تیره دارند، به دنبال راهی برای سفید کردن پوست هستند.

روش‌های بسیاری برای روشن شدن پوست و رفع تیرگی و کدری پوست بدن و صورت وجود دارد. تیرگی بدن ممکن است کاملا ارثی و ژنتیکی باشد یا بر اثر مراقبت‌های اشتباه پوستی، بخشی یا قسمتی از بدن شما کاملا تیره یا کدر شود. نگران نباشید! با راه‌ حل‌هایی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید به خوبی می‌توانید معجزه سفید شدن پوست را، پس از یک مدت کوتاه مشاهده کنید.

سفید کردن صورت

سفید شدن پوست برنزه با استفاده از ماسک‌های طبیعی

برای رفع تیرگی پوست یا سفیدی پوست روش‌های درمانی زیادی وجود دارد. یکی از این روش‌ها، استفاده از ماسک‌های خانگی است. اغلب افراد برای سفیدی صورت و رفع تیرگی‌هایی که به تازگی روی پوست آن‌ها نقش بسته یا لکه‌هایی که به دلیل افزایش سن روی پوستشان به وجود آمده، از ماسک‌ها و راه‌های طبیعی و خانگی استفاده می‌کنند. ماسک‌های خانگی برای سفید شدن پوست انواع مختلفی دارند. از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ماسک‌های روشن کننده پوست، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماسک عسل برای روشن شدن پوست

ماسک عسل یکی از معجزه‌آساترین ماسک‌های خانگی برای رفع انواع تیرگی‌ها و روشن کردن پوست است. اگر می‌خواهید برای رفع تیرگی و سفیدی پوست از این ماسک استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم از ترکیب عسل و نشاسته استفاده کنید. کمی نشاسته و عسل را با یکدیگر ترکیب کنید و آن را روی صورت و گردن خود بمالید. پس از 15 الی 20 دقیقه ماسک را بشویید و ماسک معجزه سفید شدن پوست را مشاهده کنید.

برای روشن شدن پوست صورت

ماسک آبلیمو، روشی موثر برای روشن شدن پوست

یکی از موثرترین روش‌های خانگی برای رفع تیرگی پوست و روشن شدن پوست بدن، استفاده از آبلیموی تازه است. در این روش با استفاده از پنبه می‌توانید آبلیموی تازه را روی صورت بمالید و اجازه دهید چند دقیقه روی صورت شما باقی بماند. پس از چند دقیقه صورتتان را با آب ولرم بشورید. این کار را سه روز در میان و به مدت دو هفته انجام دهید، تا تاثیر آن را در سفید کردن پوست صورت و بدنتان مشاهده کنید.

معجزه سفید شدن پوست با استفاده از سفیده تخم مرغ

یکی دیگر از روش‌های خانگی برای روشن شدن پوست، استفاده از سفیده تخم مرغ به عنوان یک ماسک روزانه است. سفیده تخم مرغ با کمک به بسته شدن منافذ پوست، تاثیر شگفت‌انگیزی در سفیدی پوست صورت ایجاد می‌کند. یک سفیده تخم مرغ را به همراه 2 قاشق چایخوری آرد سفید ترکیب کنید و ماسک تهیه شده را روی صورت خود قرار دهید. پس از چندبار استفاده از این ماسک، پوست شما یک تا دو درجه روشن‌تر خواهد شد.

داروهای گیاهی برای روشن شدن پوست دست و صورت

انواع مختلفی از داروهای گیاهی وجود دارند که نقش تاثیرگذاری در روشن شدن پوست بدن دارند. از جمله داروهای گیاهی تاثیرگذار در روشن کردن پوست بدن و رفع تیرگی می‌توان به ترکیب آرد خردل سفید با زرنیخ سرخ، ترکیب بادام شیرین با نشاسسته و کتیرا، شیرین بیان و تخم ترب اشاره کرد. هر یک از ترکیبات ذکر شده را به خوبی با هم مخلوط کنید و هر شب روی صورت و بدن خود قرار دهید. البته استفاده از داروهای گیاهی برای سفید شدن پوست مانند ماسک‌های خانگی برای تیرگی‌های سطحی مناسب هستند. پس تغییر بسیاری را نمی‌توانید در استفاده از آن‌ها مشاهده کنید.

ممکن است در استفاده مکرر از این ماسک‌ها حدود یک تا دو درجه پوست شما روشن شود. اگر قصد ایجاد یک تاثیر اساسی در تغییر رنگ پوستتان دارید، پیشنهاد می‌کنیم از لیزر برای سفید کردن پوست صورت و بدن استفاده کنید.

بدن سفید

برای روشن شدن پوست بدن چه باید کرد؟

با افزایش سن و در گذر زمان، کلاژن پوست کاهش پیدا می‌کند و باعث تیرگی رنگ پوست می‌شود. اکثر خانم‌ها به دنبال راهی برای رفع تیرگی و سفید کردن پوست صورت و بدنشان هستند. راه‌های بسیاری برای رهایی از این تیرگی‌ و لکه‌‌ها وجود دارد. انواع ماسک‌های خانگی و داروهای گیاهی می‌توانند تا حد کمی در روشن شدن رنگ پوست تاثیرگذار باشند. اما مهمترین روشی که می‌توانید با استفاده از آن برای همیشه از شر تیرگی‌های پوست خود راحت شوید، استفاده از لیزر است.

در سفید کردن پوست صورت و بدن با استفاده از لیزر، انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور روی لکه‌های تیره پوست هدایت می‌شود تا با استفاده از آن، لایه‌های پوست یکی بعد از دیگری برداشته شود. امواج نوری پرانرژی که در طول موج‌های مختلفی ساطع می‌شوند، از خود گرمایی تولید می‌کنند که این گرما مشکل لکه‌های تیره پوست را با تخریب آن‌ها و یا حذف این لکه‌ها برای همیشه برطرف می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم این کار را با کمک و مشورت دکتر پوست خود انجام دهید تا بهترین نتیجه را از این روش به دست آورید.

خرید محصولات تخصصی آفا برای روشن شدن پوست صورت و بدن

در این مطلب شما را با چند روش کاربردی و آسان برای روشن شدن پوست صورت آشنا کردیم. استفاده از لیزر و فناوری‌های روز دنیا یکی از بهترین روش‌های روشن شدن پوست صورت و بدن است. شرکت آفتاب فروزان آریا، با دو دهه سابقه در عرضه محصولات پزشکی بهترین دستگاه‌ها را برای رفع تیرگی‌های بدن و روشن شدن پوست در اختیار کلینک‌های تخصصی قرار داده است.

پزشکان، متخصصان و کلنیک‌های تخصصی زیبایی می‌توانند برای تهیه‌ی دستگاه‌های تخصصی با آفا در تماس باشند. شماره 02188107070 پل ارتباطی شما با آفتاب فروزان آریا است.