لاغری موضعی

دسته بندی : لاغری موضعی

لاغری موضعی روشی برای درمان چاقی موضعی است. چاقی موضعی ممکن است برای هر کسی رخ بدهد. همه‌ی ما در شرایط یکسان به دنیا نمی‌آییم؛ عوامل ارثی، اکتسابی، رخداد‌ها و… روی نحوه رشد ما تاثیر‌گذار هستند. ممکن است قسمت‌های مختلف بدن ما با رشد ناهماهنگی روبرو شود و به همین دلیل لازم است که به فکر درمان آن باشیم. در صورتیکه شما نیز به چاقی موضعی دچار هستید، این مقاله برای شما نگارش شده است که درباره‌ی چیستی و چگونگی درمان این نوع چاقی، بهتر و بیشتر بدانید و نسبت به درمان چاقی موضعی خود، اقدام کنید.

لاغری موضعی

وظیفه بافت چربی در بدن چیست؟

ضخامت چربی زیر پوست در هر نقطه از بدن متفاوت است؛ بطوریکه نازکترین لایه چربی در پلک چشم و ضخیم‌ترین آن در ناحیه باسن مشاهده می‌شود. همچنین در توزیع چربی زیر پوست و افزایش ضخامت آن در بین مردان و زنان اختلاف قابل ملاحظه‌ای وجود دارد. در عین حال علاوه بر تفاوت‌های مورفولوژیک، آدیپوسیت‌های نقاط مختلف بدن یک فرد از نظر فعالیت متابولیک یکسان نیست. سلول‌های چربی از سلول‌های بنیادی مزانشیمی منشا می‌گیرند و توانایی سنتز و ذخیره چربی را دارا هستند. چربی عمده این سلول‌ها را ‌تری گلیسیرید‌ها تشکیل می‌دهند. بافت چربی در کل بدن منتشر بوده و از نظر ساختار و عملکرد به عنوان یک ارگان واقعی در نظر گرفته می‌شود. این بافت وظیفه تنظیم دمای بدن و تامین انرژی و حفاظت بدن در برابر آسیب‌های مکانیکی را به عهده دارد؛ در افراد نرمال چربی زیر پوست 10 درصد وزن کل بدن را تشکیل می‌دهد.

لاغری موضعی چیست؟ (لاغری موضعی یعنی چه)

در بعضی از افراد قسمتی از بدن بزرگتر و در واقع چاق‌تر از قسمت‌های دیگر بدن است؛ که این مسئله با چاقی موضعی شناخته می‌شود. در واقع لاغری موضعی روشی برای درمان چاقی موضعی است. در بعضی از افراد چاقی موضعی به این صورت است که تجمع چربی در قسمت لگن نسبت به سایر اندام‌ها بیشتر است. افراد مبتلا به این نوع از چاقی موضعی به فکر درمان لاغری پایین تنه خواهند بود.

چاقی موضعی ظاهر فرد را ناهمگون می‌کند و این ناهمگونی در باسن، شکم و ران ممکن است فرد را از نظر اجتماعی با مسائلی روبرو کند و تاثیرات مخربی بر روی روحیه داشته باشد. انتخاب لباس نیز برای افراد مبتلا به چاقی موضعی بسیار مشکل است؛ چون بالا و پایین تنه این افراد هم سایز نیست و انتخاب‌های محدودتری برای پوشش چاقی موضعی خواهند داشت. اما خوشبختانه امروزه درمان انواع چاقی موضعی با روش‌ درمانی لاغری موضعی فراهم آمده که این دست از افراد جامعه تناسب اندام خود را به دست آورند.

لاغری موضعی چیست

چاقی موضعی چگونه ایجاد می‌شود؟ (چربی موضعی چیست)

علی رغم شناسایی عوامل متعدد ژنتیکی موثر در چاقی، افزایش شیوع جهانی این مشکل، نقش تغییرات محیطی را به عنوان مهمترین عامل موثر در اتیولوژی افزایش وزن و چاقی نشان می‌دهد. بطوریکه فاکتور‌های ژنتیکی زمینه را جهت تاثیر بیشتر عوامل محیطی در بعضی افراد فراهم می‌نمایند. در حالت کلی چاقی موضعی می‌تواند به دلیل پشت میز نشستن به مدت طولانی، زایمان و عوامل ارثی، اختلالات هورمونی، نوع تغذیه و… نیز ایجاد شود.

حالا که می‌دانید چاقی موضعی چیست باید بدانید که افزایش وزن و چاقی اتیولوژی دلایل متفاوتی دارد. با این حال، اغلب علت اصلی چاقی موضعی را عدم تعادل انرژی در دریافت کالری بیشتر نسبت به میزان مصرف کالری در بدن می‌دانند. عوامل رفتاری و محیطی موثر در عدم تعادل انرژی، شامل فاکتور‌هایی که بر دریافت کالری تاثیر می‌گذارند، مانند افزایش تعداد وعده‌های غذایی و یا رژیم‌های غذایی حاوی کربوهیدرات‌های تصفیه شده و همچنین عواملی مثل بی‌تحرکی که سبک زندگی را تغییر می‌دهند.

سایر عوامل محیطی موثر در عدم تعادل انرژی می توان به خواب ناکافی، عوامل عفونی، مصرف بیش از حد چربی‌های ترانس و تفاوت‌های موجود در کیفیت Macronutrient‌ها (مانند کاهش یا افزایش بخش قندی کربوهیدرات‌ها) اشاره کرد که همه این فاکتور‌ها می‌توانند باعث تغییر در اشتها یا مشکلات متابولیک گردند. عدم تعادل انرژی منجر به ذخیره‌شدن آن در ادیپوسیت‌ها هم به صورت هایپرتروفی و هم به شکل هایپرپلازی همراه با عملکرد غیر طبیعی سلول‌های چربی به ویژه در شبکه آندوپلاسمی و میتوکندر‌ی‌ها می‌شود. تغییرات ایجاد شده در سطح سلولی و سیستمیک به انسولین، تولید آدیپوکین‌ها، اسید‌های چرب آزاد و واسطه‌های التهابی که بروز علائم بالینی و عوارض چاقی را ایجاد می‌نمایند.

هایپرتروفی و هایپرپلازی بافت چربی:

عدم تعادل طولانی مدت بین کالری دریافتی و مصرفی در بدن، ذخیره انرژی مازاد را به شکل‌ تری‌گلیسیرید‌های داخل سلولی در ادیپوسیت‌ها افزایش می‌دهد. افزایش توده چربی‌های بدن به صورت تجمع لیپید‌های داخل سلولی و بزرگ شدن سایز آدیپوسیت‌ها (هایپر تروفی) و همچنین ازدیاد سلول‌های چربی (هایپر پلازی) اتفاق می‌افتد. در گذشته، هایپرتروفی ادیپوسیت‌ها در شرایط افزایش وزن و دیابت نوع 2 به عنوان تنها علت افزایش حجم بافت چربی در افراد بالغ تصور می‌شد؛ در حال حاضر هایپرپلازی نیز به عوامل موثر در اتیولوژی افزایش وزن و چاقی افزوده شده است.

لاغری موضعی

هایپرپلازی چگونه رخ می‌دهد؟

افزایش تعداد ادیپوسیت‌ها و تمایز سلول‌های پره‌ادیپوسیت به سلول‌های چربی بالغ، که فرایند اخیر به علت‌ ترشح ادیپوکین‌ها رخ می‌دهد. عوامل موثر در کنترل هایپرتروفی و هایپرپلازی کاملا مشخص نیست. همچنین فاکتور رشد انسولین باعث تحریک هایپرپلازی با الگوی پاراکرین می‌گردند، به نظر می‌رسد هورمون رشد و تیروکسین هم نقش مهمی در این فرایند داشته باشند؛ هر چند اثر هورمون رشد در شرایط آزمایشگاهی کاملا متفاوت از بافت زنده است، که این امر به علت تفاوت محل تجمع چربی‌ها است.

بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی نشان داده‌اند که هایپرپلازی سلول‌های چربی دیرتر از هایپرتروفی این سلول‌ها اتفاق می‌افتد و با شدت بیشتر و برگشت‌ناپذیری عوارض متابولیک مرتبط است. با اینکه هایپرتروفی و هایپرپلازی هر دو در پاسخ به عدم تعادل انرژی اتفاق می‌افتند اما در رخداد این دو فرایند بر اساس محل بافت چربی متفاوت است. به عنوان مثال در خانم‌ها که توده چربی زیر پوستی بیشتری دارند، هایپرپلازی و هایپرتروفی قابل مشاهده است؛ در حالی که افزایش چربی‌ها احشایی در ابتدا به علت هایپرتروفی اتفاق می‌افتد. تحقیقات مختلف نشان داده‌اند در مراحل ابتدایی چاقی، بافت چربی زیر پوست افزایش می‌یابد و پس از رسیدن به بالاترین ظرفیت، تجمع چربی‌های احشایی رخ می‌دهد. بعد از صحبت درباره تفاوت هایپرتروفی و هایپرپلازی، باید در مورد روش درمانی لاغری موضعی بدانید.

لاغری موضعی

روش درمانی لاغری موضعی چگونه عمل می‌کند؟

به دلیل اینکه متقاضیان زیادی برای دریافت خدمات لاغری موضعی وجود دارد، در این راستا تکنولوژی بار دیگر به کمک ما آمده است تا به کمک آن بتوان، این بار زیبایی ظاهری‌مان را درمان کنیم! ساکشن چربی‌ها با انواع دستگاه‌های متفاوتی باتوجه به شرایط جسمی افراد انجام می‌شود. با استفاده از دستگاه‌های ایواماتیک، لیپولکس و ترواسکالپ می‌توان چربی به وجود آمده در بخش‌های مختلف که به صورت چاقی موضعی ایجاد شده را درمان کرد.

کویتیشن روشی ایمن برای درمان چاقی، حذف چربی و متعادل‌سازی تناسب اندام است. کویتیشن سیستمی است که با استفاده از امواج اولتراسوند متمرکز، باعث می‌شود سلول‌های چربی از بین برود. این امواج با برخورد به آب میان بافتی حباب‌هایی را در نواحی سلول‌های چربی ایجاد می‌کند و بدون اینکه به سایر سلول‌ها یا دیگر قسمت‌های بدن آسیبی برساند، چربی از طریق مجاری ادرار دفع می‌گردد.

لاغری موضعی با تجهیزات درمانی شرکت آفتاب فروزان آریا

اکثر افرادی که به چاقی موضعی دچار هستند با استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های موجود پزشکی می‌توانند انواع چاقی را درمان کرده و به تناسب اندام برسند. تجهیزات پزشکی آفا یا آفتاب فروزان آریا با تیم متخصص و مجرب خود جهت تامین و یا تولید دستگاه‌های مورد نیاز پزشکان، متخصصان و کلینک‌های تخصصی زیبایی و درمانی آمده است؛ تا جهت بروزرسانی خدمات درمانی در ایران گامی مهمی را در راستای سلامت هموطنان عزیزمان با جدیدترین دستگاه‌های مطرح در دنیا بردارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره از متخصصان شرکت تجهیزات پزشکی آفا با شماره 02188107070 تماس حاصل فرمایید.