اسکار آکنه

دسته بندی : درمانی

آیا از آثار جوش و باقی ماندن جای جوش روی پوست رنج می‌برید؟ نگران نباشید، بعد از خواندن این مطلب برای همیشه با اسکار آکنه پوست خود خداحافظی خواهید کرد. باقی ماندن جای جوش یا اسکار آکنه یکی از بیماری‌ها و مشکلات پوستی است که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند. در این مطلب شما را با اسکار آکنه و روش‌های رفع آن به‌طور کامل آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

اسکار آکنه چیست؟

اسکار آکنه یکی از مشکلات رایج پوستی است که معمولا پس از ایجاد جوش روی پوست صورت ظاهر می‌شود. پس از ایجاد جوش، منافذ پوست به وسیله چربی و پوست مرده بسته می‌شوند. بسته شدن منافذ و توقف کلاژن سازی پوست باعث تشکیل اسکار آکنه روی صورت می‌شود. اگر به درمان اسکار آکنه توجهی نشود پس از مدتی منافذ پوست ملتهب شده و در لایه های عمیق‌تر باعث ایجاد عفونت و به وجود آمدن ضایعات بزرگتر در پوست می‌شود.

اسکار آکنه پس از مدتی به شکل فرورفتگی‌های عمیق در پوست دیده می‌شود و ظاهر شما را دگرگون می کند. راه های بسیاری برای درمان اسکار آکنه وجود دارد که در ادامه به توضیح مفصل آنها خواهیم پرداخت.

اسکار آکنه پوست چیست

درمان اسکار آکنه به روش میکرودرم ابریژن، درمان مناسب اسکار جوش

این روش را می‌توان به عنوان یکی از روش های موثر درمانی اسکار آکنه به شمار آورد. در روش میکرودرم ابریژن برای از بین رفتن جای جوش و اسکار آکنه پوست شما، نوعی کریستال بسیار ظریف با فشاری تنظیم شده با پوست شما برخورد می‌کند و تراش بسیار سطحی روی پوست ایجاد می‌کند.

با این کار ممکن است یک تا دو روز پوست شما التهاب داشته باشد اما پس از آن با از بین رفتن سلول‌های مرده سطح پوست، کلاژن سازی پوست شما شروع به فعالیت می‌کند و پوست شما ترمیم مجدد خود را از سر می‌گیرد. میکرودرم یک روش فوق‌العاده و کاربردی برای از بین بردن اسکار آکنه‌های سطح جوش است و ممکن است کارایی خوبی در رفع اسکار آکنه‌های عمیق پوستی نداشته باشد.

درمان اسکار با رتینوئیدها، کرم حذف اسکار آکنه

کرم‌های موضوعی و پمادهای رتینوئید، لوسیون‌ها و ژل‌هایی مشتق شده از ویتامین A هستند که با خاصیت بی‌نظیر خود به عنوان یکی از روش‌های تاثیر گذار رفع اسکار آکنه و جای جوش از آن‌ها استفاده می‌شود. داروی رتینوئید علاوه بر تسریع تولید سلولی و بهبود بافت پوست، تاثیر شگفت انگیزی در از بین بردن لکه‌ها و اسکار آکنه‌های سطح پوست دارد. معمولا برای ترمیم پوست در هنگام تشکیل اسکار آکنه‌های عمیق، پزشکان از این کرم برای رفع جای جوش و اسکار استفاده می‌کنند.

کرک رفع جای جوش و اسکار آکنه

درمان اسکار آکنه با تزریق ژل، درمان اسکار فرو رفته پوست

تزریق ژل یکی از روش‌های از بین بردن اسکار آکنه پوست است که طرفداران بسیاری دارد و از جمله روش‌های قدیمی و کاربردی درمان اسکار آکنه به شمار می‌رود. تزریق ژل یا فیلر باعث می‌شود گودی صورت و جای جوش عمیق پوست پر شود و سطح پوست کاملا صاف و یکدست شود. تزریق ژل یکی از بهترین روش‌های درمان اسکار آکنه و جای جوش عمیق و قدیمی است. معمولا پیشنهاد می‌شود افراد میانسال برای از بین بردن اسکار آکنه و جای جوش خود از این روش استفاده کنند.

رفع اسکار آکنه‌های پوستی با استفاده از دستگاه آر اف

در روش درمان و رفع اسکار آکنه با استفاده از دستگاه آر اف، پوست در معرض حرارت بالا قرار گرفته و ناهمواری‌های پوست به‌طور کامل از بین می‌رود. البته مدت زمان این تغییر موقتی است و به‌طور متوسط پس از گذشت 1 تا 3 سال بسته به نوع تغذیه و انجام فعالیت‌های ورزشی خود می‌توانید برای تمدید و ترمیم مجدد پوست به پزشک مراجعه کنید.

رفع اسکار آکنه پوستی با استفاده از آر اف کاملا کم ریسک و بدون خطر است و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. معمولا استفاده از دستگاه آر اف به کسانی پیشنهاد می‌شود که آکنه‌های سطحی روی پوست دارند و می‌خواهند زیبایی ظاهر خود را در کمترین زمان به دست آورند.

دستگاه آر اف برای از بین بردن جای جوش

درمان درمان اسکار آکنه با میکرونیدلینگ، روش ساده برای از بین بردن جای جوش

یکی دیگر از روش‌های ساده و موثر برای از بین بردن اسکار آکنه و جای جوش استفاده از روش میکرونیدلینگ است. در این روش که روش بسیار ساده و موثری است که مانند روش میکرودرم با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز و تماس آن با سطح پوست باعث تحریک پوست و کلاژن سازی آن می‌شوند.

در روش میکرونیدلینگ ممکن است با توجه به تشخیص پزشک مقداری پی آر پی (پلاسمای غنی شده از پلاکت) در حین انجام میکرونیدلینگ به پوست بیمار تزریق شود که در کنار کلاژن سازی با ایجاد مویرگ‌های خونی و تولید الاستین، ترمیم پوست و رفع درمان اسکار آکنه در کمترین زمان انجام می‌شود. دوره نقاهت انجام میکروندلینگ 1 تا 3 روز است و پس از آن بیمار کاملا سلامتی پوست خود را به دست می‌آورد.

استفاده از دستگاه هایفو برای از بین بردن جای جوش و اسکار آکنه

یکی دیگر از روش‌های غیر تهاجمی و کاربردی از بین بردن اسکار آکنه پوست و صورت استفاده از فناوری هایفو است. در این روش با استفاده از امواج فراصوت به لایه‌های عمیق پوست سلول‌های پوستی را به کلاژن سازی تشویق می‌کنند و با تشکیل کلاژن و از بین بردن سلول‌های مرده باعث سفت شدن پوست و از بین رفتن جای جوش می‌شوند. روش هایفوتراپی به عنوان یک روش غیر تهاجمی هیچگونه عوارضی برای پوست ندارد و دوران نقاهت آن بسیار کوتاه است.

تاثیر هایفو در از بین بردن اسکار آکنه

خرید با کیفیت‌ترین دستگاه‌های رفع اسکار آکنه از شرکت آفا طب

در این مطلب شما را با اسکار آکنه و انواع روش‌های رفع آن آشنا کردیم. همانطورکه مطالعه کردید یکی از مهمترین روش‌های از بین بردن اسکار آکنه‌های پوستی استفاده از دستگاه‌هایی است که به روش غیر تهاجمی، پوست را به حالت اولیه باز می‌گردانند. خرید دستگاه با کیفیت برای انجام درمان اسکار آکنه و رفع چین و چروک‌های پوستی نقش به سزایی در کیفیت انجام خدمات پوستی دارد.

شرکت آفا با افتخار، بهترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های رفع آکنه‌های پوستی، رفع جوش صورت ودستگاه‌های زیبایی پزشکی کشور را به مشتریان عزیز عرضه می‌کند. پزشکان، کلنیک‌های تخصصی و زیبایی می‌توانند برای تهیه دستگاه‌های آفا با شماره تلفن 02188107070 تماس حاصل کنند.