اسکار آکنه

دسته بندی : درمانی

در هر سنی که باشید، فرورفتگی‌ها و اسکار حاصل از جوش دوران بلوغ یا تغییرات هورمونی، شما را آزار خواهد داد. اما مطمئن باشید که بعد از خواندن این مطلب، برای همیشه با اسکار آکنه پوست خود خداحافظی خواهید کرد. باقی ماندن جای جوش یا اسکار آکنه، یکی از مشکلات پوستی است که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که اسکار آکنه چیست و در نهایت بهترین روش درمان اسکار جوش و آکنه را معرفی خواهیم کرد.

اسکار آکنه

اسکار آکنه چیست؟

در پاسخ به سوال اسکار آکنه چیست باید بگوییم که اسکار اکنه یکی از مشکلات رایج پوستی است که معمولا پس از رفع جوش روی پوست صورت ظاهر می‌شود. پس از ایجاد جوش، منافذ پوست به وسیله چربی و پوست مرده بسته می‌شوند. بسته شدن منافذ و توقف کلاژن سازی پوست باعث تشکیل اسکار آکنه روی صورت می‌شود. اگر به درمان اسکار آکنه توجهی نشود، پس از مدتی منافذ پوست ملتهب شده و در لایه‌های عمیق‌تر باعث ایجاد عفونت و بوجود آمدن ضایعات بزرگتر در پوست می‌شود.

اسکار جای جوش و آکنه پس از مدتی به شکل فرورفتگی‌های عمیق در پوست دیده می‌شود و ظاهر شما را دگرگون می‌کند. راه های بسیاری برای از بین بردن اسکار جوش وجود دارد که در ادامه به توضیح مفصل آن‌ها خواهیم پرداخت.

درمان اسکار جوش

درمان اسکار جوش و آکنه با روش میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از روش‌های موثر برای درمان اسکار آکنه به شمار می‌رود. در روش میکرودرم ابریژن برای از بین بردن اسکار جوش و اسکار آکنه پوست شما، نوعی کریستال بسیار ظریف با فشاری تنظیم شده با پوست برخورد و تراش بسیار سطحی روی پوست ایجاد می‌کند.

با این کار ممکن است یک تا دو روز پوست شما التهاب داشته باشد؛ اما پس از آن با از بین رفتن سلول‌های مرده سطح پوست، کلاژن سازی مجدد شروع و پوست شما ترمیم مجدد خود را از سر می‌گیرد. میکرودرم یک روش فوق‌العاده و کاربردی برای درمان اسکار جای جوش سطحی است و کارایی بالایی در درمان اسکار آکنه عمیق پوستی ندارد.

درمان اسکار با رتینوئیدها، کرم حذف اسکار فرو رفته

کرم حذف اسکار و پمادهای رتینوئید، لوسیون‌ها و ژل‌هایی مشتق شده از ویتامین A هستند که با خاصیت بی‌نظیر خود به ‌عنوان یکی از روش‌های تاثیر گذار درمان اسکار صورت و جای جوش، از آن‌ها استفاده می‌شود. داروی رتینوئید علاوه بر تسریع تولید سلولی و بهبود بافت پوست، تاثیر شگفت انگیزی در از بین بردن لکه‌ها و اسکار آکنه‌های سطح پوست دارد. معمولا برای ترمیم پوست در هنگام تشکیل اسکار آکنه‌های عمیق، پزشکان از کرم حذف اسکار برای رفع جای جوش استفاده می‌کنند.

اسکار جوش درمان

از بین بردن جای جوش در کمترین زمان با تزریق ژل

تزریق ژل یکی از بهترین روش‌ها برای درمان اسکار جوش بوده، که طرفداران بسیاری داشته و از راه‌های قدیمی درمان اسکار آکنه به شمار می‌رود. تزریق ژل یا فیلر باعث می‌شود گودی صورت و جای جوش عمیق پوست پر شود و سطح پوست کاملا صاف و یکدست شود. تزریق ژل یکی از بهترین روش‌ها درمان اسکار جوش عمیق و قدیمی است. معمولا پیشنهاد می‌شود افراد میانسال برای از بین بردن اسکار جای اسکار جوش و آکنه خود از این روش استفاده کنند.

رفع اسکار آکنه‌های پوستی با استفاده از دستگاه آر اف

در روش درمان اسکار فرورفته صورت با استفاده از دستگاه آر اف، پوست در معرض حرارت بالا قرار گرفته و ناهمواری‌های پوست به‌طور کامل از بین می‌رود. البته مدت زمان این تغییر موقتی است و به‌طور متوسط پس از گذشت 1 تا 3 سال بسته به نوع تغذیه و انجام فعالیت‌های ورزشی خود می‌توانید برای تمدید و ترمیم مجدد درمان پوست به پزشک مراجعه کنید.

رفع اسکار آکنه پوستی با استفاده از آر اف کاملا کم ریسک و بدون خطر است و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. معمولا استفاده از دستگاه آر اف به کسانی پیشنهاد می‌شود که آکنه‌های سطحی روی پوست دارند و می‌خواهند زیبایی ظاهر خود را در کمترین زمان به دست آورند.

جای اسکار جوش

میکرونیدلینگ، بهترین روش درمان اسکار جوش

یکی دیگر از روش‌های ساده و موثر برای درمان جای اسکار جوش و اکنه، استفاده از روش میکرونیدلینگ است. در این روش مانند میکرودرم با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز و تماس آن با سطح پوست، باعث تحریک پوست و کلاژن سازی آن می‌شوند.

در روش میکرونیدلینگ ممکن است با توجه به تشخیص پزشک، مقداری پی آر پی (پلاسمای غنی شده از پلاکت) در حین انجام میکرونیدلینگ به پوست بیمار تزریق شود، که در کنار کلاژن سازی با ایجاد مویرگ‌های خونی و تولید الاستین، ترمیم پوست و درمان اسکار آکنه و رفع اسکار جوش در کمترین زمان انجام می‌شود. دوره نقاهت انجام میکروندلینگ 1 تا 3 روز است و پس از آن بیمار کاملا سلامتی پوست خود را به دست می‌آورد.

هایفو بهترین راه برای از بین بردن اسکار جای جوش و اسکار آکنه

یکی دیگر از روش‌های غیر تهاجمی و کاربردی از بین بردن اسکار آکنه پوست و صورت، استفاده از فناوری هایفو است. در این روش با استفاده از امواج فراصوت به لایه‌های عمیق پوست، سلول‌های پوستی را به کلاژن سازی تشویق می‌کنند و با تشکیل کلاژن و از بین بردن سلول‌های مرده باعث سفت شدن پوست و رفع اسکار جوش می‌شوند. روش هایفوتراپی به عنوان یک روش غیر تهاجمی هیچگونه عوارضی برای پوست ندارد و دوران نقاهت آن بسیار کوتاه است.

از بین بردن اسکار جوش

خرید بهترین دستگاه‌های درمان اسکار آکنه از آفا

در این مطلب شما را با اسکار آکنه و انواع روش‌های از بین بردن اسکار جوش آشنا کردیم. همانطور که مطالعه کردید، یکی از مهمترین روش‌های از بین بردن اسکار اکنه استفاده از دستگاه‌هایی است که به روش غیر تهاجمی، پوست را به حالت اولیه باز می‌گردانند. خرید دستگاه با کیفیت برای انجام درمان اسکار آکنه و رفع چین و چروک‌های پوستی نقش بسزایی در کیفیت انجام خدمات پوستی دارد.

شرکت آفا بهترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های رفع اسکار جوش و آکنه را به مشتریان عزیز عرضه می‌کند. پزشکان و کلنیک‌های تخصصی و زیبایی می‌توانند برای تهیه دستگاه‌های آفا با شماره تلفن 02188107070 تماس حاصل کنند.