پاک کردن تاتو

دسته بندی : درمانی

انجام خالکوبی و تاتو روی صورت و بدن در بین جوانان از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است. خالکوبی کردن قدمتی طولانی دارد؛ افراد باتوجه به سلایق خود طرح‌های مختلفی را روی بدن خود تتو می‌کنند. دلایل مختلفی اعم از قدیمی شدن طرح یا خسته شدن از نقش روی پوست، افراد را به فکر پاک کردن تتو می‌اندازد. حذف خالکوبی تا چند سال پیش کاری بسیار دردناک و سخت بود؛ اما امروزه روش‌های مدرن و پیشرفته‌ای برای پاک کردن نقوش روی پوست وجود دارد.

پاک کردن تاتو

موثرترین راه پاک کردن تتو؛ آیا پاک کردن تاتو با لیدوکائین موثر است؟

یادآوری یک خاطره، باور داشتن به یک نماد و حتی پوشاندن جای سوختگی (تاتو روی سوختگی) برخی از دلالی هستند که از گذشته‌های دور تا امروز، افراد را به انجام خالکوبی سوق داده‌اند. تتو به معنای ایجاد طرح دائمی روی پوست است و در تعدادی از کلینیک‌های تخصصی زیبایی انجام می‌شود. پزشکان متخصص در کلینیک‌های زیبایی، جوهر تاتو را از طریق سوزن مخصوص به لایه دوم پوست تزریق می‌کنند. تا چند سال پیش نقوش خالکوبی همیشگی به نظر می‌آمد و راهی برای خلاصی از آن وجود نداشت. اما امروز روش‌های موثری برای پاک کردن تاتو وجود دارد.

برخی از آرایشگران و تتو آرتیست‌ها با کمک مواد همرنگ، نقش‌های خالکوبی را به‌طور‌موقت کاور می‌کردند. برخی افراد غیر متخصص نیز روش‌هایی مانند پاک کردن تاتو با لیدوکائین، پیلینگ شیمیایی، کرایو سرجری و جراحی که خالکوبی را پاک می‌کند را پیشنهاد می‌دادند. هیچ‌یک از این راه‌ها از روش‌های پاک کردن تاتو محسوب نمی‌شوند! زیرا باعث از بین رفتن کامل نقوش نخواهند شد. تحقیقات نشان داده که در آمریکا، حداقل 28% افراد در همان ماه اول از تاتو زدن پشیمان می‌شوند و به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند.

سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش پاک کردن تاتو چیست؟ انواع لیزر حذف تاتو

روش‌های مختلفی برای پاک کردن تاتو وجود دارد، که در ادامه به معرفی مقایسه آن‌ها می‌پردازیم.

1. پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ؛ سریع‌ترین روش از بین بردن خالکوبی

روش پاک کردن تتو با لیزر در گروه روش‌های غیر تهاجمی قرار می‌گیرد؛ زیرا هیچ‌گونه جراحت و لایه‌برداری روی پوست ایجاد نمی‌کند. اشعه‌های لیزر، رنگدانه‌های زیر پوست را می‌شکنند و به سلو‌ل‌های اطراف آن آسیب چندانی نمی‌رسانند. لیزرها با جذب اختصاصی رنگدانه‌های نقوش خالکوبی، بهترین روش برای حذف تاتو هستند.

در روش لیزر برای پاک کردن تاتو، ابتدا جراح یا متخصص پوست با شما صحبت می‌کند و بعد از بررسی سابقه پزشکی، اطلاعاتی از قبیل تعداد جلسات لازم برای ریموو تاتو را به شما اعلام می‌کند. قبل از پاک کردن تتو با لیزر، محل خالکوبی شده با ژل مخصوص، بی‌حس می‌شود؛ سپس پزشک با توجه به رنگ تاتو نوع لیزر کیوسوئیچ را انتخاب می‌کند.

امروزه لیزر‌های کیوسوئیچ، به‌دلیل عارضه کمتر و اثر بخشی بیشتر، بهترین روش برای از بین بردن خالکوبی هستند. در این روش، پالس لیزری در مدت زمان کوتاهی به پوست تابیده می‌شود. با تاباندن اشعه لیزر کیوسوئیچ که یک میلیاردم ثانیه دوام دارد، رنگ تاتو به ذرات کوچک تبدیل می‌شود. بعد از چند جلسه، این ذرات کم‌رنگ با کمک سیستم ایمنی هضم می‌شوند. لیزر کیوسوئیچ فقط برای پاک کردن تتو کاربرد ندارد؛ رفع انواع لکه‌های پوستی و جوانسازی پوست هم از طریق این دستگاه انجام می‌شود.

از بین بردن خالکوبی با لیزر یک نوع جراحی زیبایی محسوب می‌شود؛ بنابراین شامل هیچ‌گونه بیمه نخواهد شد. پاک کردن تتو با لیزر کیوسوئیچ برای افراد باردار، شیرده و اشخاصی که از ضعف سیستم ایمنی رنج می‌برند توصیه نمی‌شود؛ این عزیزان باید از دیگر روش های پاک کردن تاتو استفاده کنند.

پاک کردن تتو

2. آر اف سرجیکال؛ جراحی که خالکوبی را پاک می‌‎کند!

در این روش، ناحیه تتو شده با کمک جراحی برداشته می‌شود و دو لبه پوست برای ترمیم زخم، به یکدیگر بخیه می‌خورند. میزان موثر بودن آر اف سرجیکال، کاملا به مهارت جراح و البته به اندازه‌ی ناحیه تتو شده بستگی دارد. مهم‌ترین عارضه برداشتن تتو با جراحی با وجود کلیه مراقبت‌ها، ماندن جای زخم و آوردن گوشت اضافی در پوست است. بیمار برای بهبود کامل زخم با روش برداشتن تتو با جراحی، نیاز به طی کردن یک دوره نقاهت طولانی دارد. فراموش نکنید که کلینیک‌هایی که دستگاه آر اف سرجیکال معتبری دارند می‌توانند کلیه عوارض جراحی را به حداقل برسانند.

3. درم ابریژن؛ روشی موثر اما پرعوارض برای پاک کردن تاتو

با کمک روش درم ابریژن، پوست ناحیه تاتو شده با کمک دستگاه مخصوص تراشیده می‌شود. پاک کردن تتو با درم ابریژن عوارض مختلفی دارد؛ بیماری هایپرپیگمانتاسیون و افتادن لکه‌های تیره، روی ناحیه تراشیده شده از جمله عوارض مهم آن است. عفونت کردن ناحیه تاتو، پاک نشدن کامل تاتو و ماندن جای زخم از دیگر عوارض استفاده از روش درم ابریژن است.

تعداد جلسات پاک کردن تاتو با لیزر به چه عواملی بستگی دارد؟ قدمت خالکوبی و سایز تاتو

پاک کردن تاتو با لیزر، تک جلسه نیست و بیمار باید پس از هر جلسه، دوره نقاهتی دو الی سه روزه را طی کند. پس لیزر روشی ایده‌آلی برای پاك كردن تاتو در يك جلسه نیست. تعداد جلسات پاک کردن تتو با لیزر کیوسوئیچ، قدمت خالکوبی، اندازه تتو و رنگ آن بستگی دارد. نوع و رنگ پوست و میزان نفوذ رنگدانه‌ها به پوست هم از عوامل مهم پاک کردن خالکوبی است.

پاک کردن تتو تک رنگ و کوچک با لیزر کیوسوئیچ نسبت به تتو بزرگ و چند رنگ به تعداد جلسات درمانی کمتری نیاز دارد.

پاک کردن تاتو

نکات مراقبتی مهم قبل و بعد از پاک کردن تاتو با لیزر؛ دوری از آفتاب و استفاده از پمادهای مخصوص

هنگامی که کلینیک تخصصی مناسبی را برای حذف نقوش خالکوبی خود انتخاب کردید، لازم است برخی موارد را قبل و پس از درمان انجام دهید. با رعایت نکاتی که گفته می‌شود، به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید:

  • تا چند هفته قبل از جلسه لیزر، در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید و پوست خود (بویژه ناحیه‌ی لیزر شده) را برنزه نکنید.
  • یک روز قبل از پاک کردن تاتو با لیزر، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.
  • هرگونه مواد آرایشی را از روی محل تاتو، پاک کنید.
  • بعد از اتمام جلسه ریموو تتو، برای کاهش ورم و درد از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • تا التیام کامل زخم پاک کردن تاتو با لیزر، از شنا کردن و خوابیدن در وان گرم خودداری کنید.

فراموش نکنید که در چند روز اول به دقت از محل تحت درمان مراقبت کنید و قرمزی تاتو را با پماد‌های مخصوص از بین ببرید؛ همچنین از خاراندن و دست کشیدن روی پوست لیزر شده بپرهیزید.

پاک کردن تتو با لیزرهای مدرن آفا همراه با اصالت ضمانت کالا

پاک کردن تاتو تا چند سال پیش بسیار دردناک و البته کم اثر بود. پیشرفت شگفت‌انگیز دستگاه‌های تخصصی پزشکی باعث شده که امروزه به‌راحتی بتوان با استفاده از روش‌های متفاوت، برای پاک کردن تتو اقدام کرد. لیزرهای مدرن و پیشرفته شرکت آفتاب فروزان آریا، بدون درد و خون‌ریزی باعث حذف نقوش خالکوبی می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه‌ها و استعلام قیمت و خرید، با تیم پشتیبانی حاذق آفا تماس بگیرید. شماره تلفن 02188107070 پل ارتباطی ما و شما عزیزان است.