ضایعات عروقی

دسته بندی : درمانی

رفع ضایعات عروقی و پوستی را می‌توان به ساده‌ترین روش انجام داد. عده بسیاری از سنین پایین به‌دنبال رفع مشکل لک‌ها و رگ‌های خونی روی پوست خود هستند. این افراد با استفاده از لیزرهای مخصوص، امکان رفع مشکل خود را با روشی سریع و بدون عوارض دارند. در این مقاله سعی کردیم تا روش از بین بردن ضایعات عروقی به همراه لیزر، عوارض این روش و نکات مراقبتی مربوطه را به شما عزیزان توضیح دهیم.

ضایعات عروقی

آیا می‌دانستید که بیش از 50 درصد از خانم‌های بالای 18 سال دچار ضایعات عروقی پوستی در بدن خود هستند؟ این مشکل حتی می‌تواند به‌صورت مادرزادی در بدن یک فرد وجود داشته باشد. البته جای نگرانی نیست؛ شما می‌توانید به‌راحتی، زیبایی را به پوست خود بازگردانید.

اصولاً وجود لک، قرمزی یا رگ‌های خونی سیاه در زیر پوست، نشان‌دهنده وجود ضایعات عروقی هستند. بیمارانی که دچار این مشکل می‌شوند، با چند جلسه لیزر درمانی با دستگاه‌های مخصوص، ضایعات عروقی پوست خود را از بین ببرند.

توده عروقی چیست؟ بررسی علت ایجاد آن

ضایعات پوستی در بدن شامل لک، زخم، توده و رگ‌های خونی هستند که بر روی پوست ایجاد می‌شوند. منشا اصلی این ضایعات پوستی، رگ‌های سرخرگی، سیاهرگی و لنفاوی هستند. پزشک برای تشخیص نوع ضایعات پوستی به شکل و رنگ آن توجه می‌کند. اگر ظاهری قرمز رنگ و به شکل رگ داشته باشد،‌ یعنی منشا آن رگ است.

به‌طور‌کلی، ضایعات عروقی برای پوست ضرری ندارد. ولی پزشک متخصص برای اطمینان از این موضوع در برخی از موارد، ساختار ریشه‌ای ضایعات عروقی را بررسی می‌کند. خال‌های عروقی یا آنژیوم گیلاسی با لیزر‌های تخصصی با استفاده از دستگاه پلتفرم زئو قابل درمان است.

ضایعات عروقی از نوع رگ خونی سیاه بر روی پا

عموماً این مشکل به‌صورت مادرزادی رخ می‌دهد ولی به‌دلیل پیری، صدمات نور خورشید، بارداری، یبوست و یا ورزش‌های سنگین نیز پدیدار شود؛ البته در برخی موارد این ضایعات عروقی پوستی، بدون نیاز به هیچ درمانی از بین می‌روند.

معرفی انواع ضایعات عروقی و دلیل تشکیل شدن آن‌ها

شناخت نوع ضایعات عروقی پوست به انتخاب روش درمان مناسب آن کمک می‌کند. به‌طور‌کلی، ضایعات عروقی بدن و پوست به سه گروه اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند که شامل موارد زیر هستند:

  1. ضایعه‌هایی که شدت جریان خون در آن‌ها زیاد بوده و باعث گشادشدن رگ‌های خونی و تلانژکتازی صورت یا پا می‌شود که اصطلاحاً به واریس نیز معروف است.
  2. ضایعه‌های عروقی که شدت جریان خون در این نواحی کمتر از حالت عادی بوده و باعث ایجاد مشکلاتی مانند لک سالمون و ماه‌گرفتگی می‌شود که به پورت واین نیز معروف است.
  3. ضایعه‌های عروقی مختلط

هرکدام از این 3 گروه دارای چند نوع ضایعه پوستی بوده، که از جمله مهم‌ترین آن‌ها شامل خال‌های عنکبوتی، رگ‌های ریز کنار بینی، واریس پوستی هستند. 

همه این لک‌ها، رگ‌های خونی و خال‌ عروقی را می‌توان به‌کمک تکنولوژی لیزر‌ها از بین برد. یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه لیزر الکساندرایت است که برای رفع ضایعات عروقی انواع تایپ پوستی، کاربرد دارد.

لیزر IPL چیست؟ درمان ضایعات عروق پوستی با کمک لیزر 

انتخاب روش درمانی مناسب برای رفع ضایعات عروقی پوست، بستگی به شدت و عمق آن دارد. بهترین روش برای از‌بین‌بردن ضایعات عروقی کوچک در سطح پوست، لیزر با تکنولوژی IPL است. برای درمان ضایعات عروقی عمیق‌تر مانند، ماه‌گرفتگی‌ و خال عنکبوتی با رنگ بنفش، باید از لیز‌هایی با طول موج بالا استفاده کرد.

دستگاه لیزر الکس اکسنتو بهترین دستگاه برای رفع ماه گرفتگی‌های قدیمی و ضایعات عروقی صورت قدیمی و عمیق است. 

نحوه عملکرد لیزر عروق صورت؛ درمان قطعی خال عروقی قرمز روی پوست

با تابش اشعه لیزر اندینگ به پوست، پرتو نور توسط هموگلوبین خون جذب شده و رگ‌های خونی به‌طور قابل‌توجهی گرم می‌شود. این عمل باعث بسته شدن رگ‌های گشاد‌شده می‌شود. ضایعات عروقی نیز بسته به میزان بزرگ بودنشان پس از چند جلسه یا گذشت چند روز، کاملاً از بین می‌روند.

نکته قابل‌توجه اینجاست که لیزرهای مناسب برای درمان ضایعات عروقی، فقط رگ‌های خونی که در زیر پوست هستند را از بین می‌برد و بافت‌های اطراف این رگ‌ها را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند.

هزینه لیزر واریس صورت چقدر است؟

در برخی از موارد، واریس صورت به دلیل، حساس شدن پوست صورت در برابر آفتاب ایجاد می‌شود. در این حالت، با استفاده از ضدآفتاب و نقاب، می‌توان از گسترش آن پیشگیری کرد. ولی در بعضی از موارد، واریس صورت فقط با استفاده از لیزر درمان می‌شود.

هزینه لیزر واریس صورت به شدت درگیری پوست، سطح اشغال شده و نوع لیزر متفاوت است. دستگاه‌هایی که برای درمان واریس سطحی صورت مناسب‌اند، قیمت کمتری دارند. برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر اندیاگ و اکسل وی با شماره 02188107070 تماس بگیرید تا کارشناسان فروش آفا شما را راهنمایی کنند. 

مراحل رفع مشکل ضایعات پوستی بر روی صورت

عوارض رفع ضایعات عروقی پوست با لیزر 

در صورتیکه درمان ضایعات پوستی با دستگاه اکسل وی، توسط یک پزشک حرفه‌ای صورت نگیرد، احتمال تاول زدن، تغییر رنگ یا ایجاد شدن زخم بر روی پوست وجود دارد. از عوارض جانبی نیز می‌توان به قرمزی پوست و کبودی‌های کوتاه‌مدتی اشاره کرد، که پس از چند روز کاملاً رفع می‌شوند.

مراقبت‌های بعد از درمان و رفع ضایعات پوستی؛ استفاده مداوم از ضد‌آفتاب

عموماً پس از درمان بیماری‌های پوستی توسط لیزر، بیمار بایستی پوست خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه‌ دارد و به‌صورت مداوم از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کند. همچنین در صورتی که پوست دچار تورم و قرمزی شده باشد، با استفاده از کمپرس یخ، این مشکل را می‌توان به‌مرور زمان بهتر کرد.

گذاشتن یخ بر روی ناحیه درمان شده

میزان موفقیت درمان ضایعات عروقی پوست توسط لیزر چه قدر است؟

راه‌حل اصلی درمان ضایعاتی که در زیرپوست به وجود آمده توسط لیزر بوده و بایستی با از بین بردن رگ‌های خونی یا رفع گشادی آن‌ها، درمان را انجام داد. اصولاً موفقیت در رفع این مشکل، بستگی به قطر ضایعات عروقی و میزان عمر آن‌ها دارد و هرچه قدر که سطحی‌تر باشند، زودتر از بین خواهند رفت.

ضایعات عروقی که در این مقاله اشاره شد، مانند خال‌های عنکبوتی، ماه‌گرفتگی، قرمزی گونه یا کنار بینی و دیگر موارد از جمله مشکلاتی هستند که آن‌ها را می‌توان در طی یک یا چند جلسه با لیزر درمان کرد. یکی از موثرترین لیزرها برای درمان انواع ضایعات عروقی، لیزر اکسل وی است که نتایج درمانی قابل‌توجهی را در برداشته است.

شما همراهان عزیز درصورتی‌که سوال یا ابهامی درباره‌ی دستگاه‌های لیزر رفع ضایعات عروقی و قیمت خرید آن‌ دارید، می‌توانید با شماره 02188107070 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی کارشناسان آفا بهره‌مند شوید.