لیزر CO2 fractional

لیزر CO2 fractional یکی از مدرن‌ترین و تاثیرگذارترین فناوری‌های لیزر مرتبط با جوان‌سازی و درمانی است. تاثیرات شگفت‌انگیز CO2 fractional باعث شده که بسیاری از کلینک‌های تخصصی و پزشکان استفاده از دستگاه‌های تولیدشده مرتبط فناوری سی او تو فرکشنال را به مراجعان خود توصیه کنند. در ادامه به صورت کامل و دقیق با فناوریCO2 fractional، کاربردها، بهترین دستگاه‌ها و عوارض استفاده آشنا می‌شویم. با آفتاب فروزان آریا همراه باشید.

لیزر CO2 fractional چیست؟

در لیزرهای  CO2 fractional با ایجاد ستون‌های تخریبی (microscopic thermal injury zone) در پوست عمل لایه‌برداری صورت می‌گیرد. به دلیل سالم بودن بافت‌های اطراف ترمیم، عمل لایه‌برداری  سریع‌تر انجام شده و عوارض جانبی را به حداقل می‌رساند. علاوه‌بر لایه‌برداری به‌دلیل ایجاد حرارت در مجاورت ستون‌های تخریبی، استفاده از آر اف فرکشنال موجب افزایش سرعت بازسازی سلولی و تحریک کلاژن‌سازی می‌شود. اين سيستم‌ها از سال 2004 موفق به اخذ تاييديه FDA شدند. این تاییدیه و نظرات مثبت متخصصان،CO2 فرکشنال را به یکی از بهترین گزینه‌ها در انتخاب لیزرهای جوانسازی و درمانی پوست تبدیل کرده است.  لیزر CO2 fractional  برای رفع wrinkleها، ضايعات پيگمانته، resurfacing، درمان ملاسما و رفع اسكار آكنه استفاده می‌شود.

لیزرهای فرکشنال به دو صورت استمپی و اسکنری هستند که در سیستم‌های استمپی به‌دلیل اعمال تمامی دات‌ها در یک زمان و بالابردن حرارت موضعی امکان انجام درمان در ضایعات هایپر پیگمانی با ریسک بالاتری همراه خواهد بود. در سیستم‌های اسکنری، توسط اسکنر که حاوی دو آینه که روی دو موتور بسیار حساس و دقیق قرار گرفته اند، ستون‌های تخریبی به صورت متوالی در پوست ایجاد شده و با استفاده از الگوهای مختلف تابشی امکان درمان ضایعات بسیاری در همه تایپ‌های پوستی امکان پذیر است. از جمله برتری‌های CO2 فرکشنال ،استفاده موتورهای اسکنر بسیار قدرتمند و با کیفیت است. به کمک این قابلیت امکان تغییر فاصله بین دات‌ها و  افزایش سطح لایه‌برداری شده، وجود خواهد داشت.

لیزر CO2 fractional  چگونه کار می‌کند؟

از سال‌ها پیش استفاده از لیزر دی اکسید کربن برای درمان استفاده می‌شود. CO2 فرکشنال را می‌توان نسل جدید لیزرهای دی اکسید کربن به حساب آورد. این لیزرها با استفاده از انرژی نوری بسیار کوتاه پالس (ultrapulsed) کار می‌کنند. با توجه کوتاه بودن پالس لیزر، آسیب‌ها و عوارض استفاده از این لیزر به حداقل کاهش می‌یابد.

چهار مد مختلف لیزر Co2 فرکشنال

در لیزرهای Co2 ، از گاز دی اکسید کربن به عنوان ماده فعال استفاده می‌شود. این لیزرها طول موج 10600nm را ساطع می‌کند. با توجه به جذب مناسب آب در این طول موج، آب کروموفر مورد نظر بوده که این لیزر را در گروه لیزرهای لایه‌بردار (Ablative) قرار می‌دهد. امروزه لیزرهای Co2 به‌صورت چهار مُد CW (Continuous Wave), Super Pulse  پهنای پالس در حد میلی‌ثانیه،  Ultra Pulse  پهنای پالس در حد میکروثانیه و در نهایت مُد فرکشنال Fractional) )  به صورت تخصصی توسط متخصصان استفاده می‌شود.

 

آشنایی با کاربردهای CO2 fractional، از درمان جای جوش تا بخیه

لیزر CO2 fractional  کاربردهای درمانی بسیار زیادی دارد. از لیزر co2 برای جای جوش، خال، لک صورت و درمان زگیل استفاده می‌شود.  مهم‌ترین کاربردهای لیزر سی او تو فرکشنال به شرح زیر است:

 • درمان هایپرپیگمنتیشن (لکه‌های تیره‌ی پوست)
 • از بین بردن چین و چروک‌ها
 • درمان جای زخم یا اسکار ناشی از آسیب‌ها، جوش‌ها و آکنه‌ها
 • درمان شل شدگی و افتادگی پوست

·     باCO2فرکشنال چند سال جوان‌تر شوید

CO2 fractional یکی از برترین فناوری‌های از بین بردن چین و چروک است. با استفاده از این لیزر می‌توان تمام چین‌ و چروک‌ها، جای زخم و اسکار را در صورت خود از بین برده و کاملاً جوان‌تر به نظر برسید.

·      CO2فرکشنال فناوری برتر از بین بردن اسکارها؛ صورتی صاف و یک‌دست

یکی از رایج‌ترین جاهای زخم بر روی پوست، جای اسکار و جوش است. با استفاده از فناوری سی او تو فرکشنال به راحتی می‌توانید این آسیب‌ها را از بین برده و فرآیند جوانسازی را به انجام برسانید.

کاربردهای شگفت‌انگیز استفاده از لیزر CO2 fractional برای درمان‌های مختلف

 1. درمان جای جوش
 2. درمان جای خال
 3. درمان لک صورت
 4. درمان زگیل تناسلی
 5. از بین بردن کک و مک
 6. لایه‌برداری و جوان‌سازی پوست
 7. لبیا پلاستی
قبل و پس از درمان با لیزر Co2

پیش و پس از استفاده از لیزر co2 fractional چه کارهایی باید انجام دهیم؟

برای اینکه بهتر نتیجه در پروسه درمان و استفاده از لیزر سی او تو فرکشنال حاصل شود، 5 پیشنهاد داریم که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید. تجربه سال‌ها حضور آفتاب فروزان آریا در صنعت تجهیزات پزشکی پشتوانه این پیشنهادات است و رعایت آن‌ها می‌تواند به درمان بهتر کمک کند.

 1. پیش از انجام لیزر از حضور مستقیم در معرض نور خورشید و استفاده از مواد برنزه‌کننده پرهیز کنید.
 2. در صورتی که از کرم‌های ضد پیری استفاده می‌کنید، یک ماه پیش از لیزر، استفاده از این مواد را قطع کنید.
 3. معمولاً پس از لیزر، محل درمان قرمز و متورم می‌شود. نگران این موضوع نباشید، با گذشت چند ساعت این قرمزی و التهاب برطرف خواهد شد.
 4. حداقل تا یک هفته پس از لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 5. در صورت التهاب پوستی و قرمز بودن محل لیزر، توصیه می‌شود به هیچ وجه به کندن یا خاراندن پوست نپردازید. این کار التهاب پوست را بیشتر می‌کند.

تعداد جلسات درمانی در لیزر CO2 fractional

پیش از استفاده از لیزر سی او تو فرکشنال، پزشک برای جلوگیری از ایجاد حس درد از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. مدت زمان استفاده از لیزر عموماً 30 دقیقه است که بسته به نظر پزشک متخصص می‌تواند  افزایش پیدا کند. معمولاً 3 تا 4 جلسه برای رسیدن به نتیجه مطلوب کفایت می‌کند.

مقایسه قبل و پس از استفاده از لیزر سی او تو فرکشنال

پس از چند جلسه، تاثیر لیزر CO2 fractional مشخص می‌شود؟

برای تاثیرگذاری لیزر باید حداقل 2 هفته صبر کنید. معمولاً از هفته دوم درمان به تدریج متوجه تاثیر مثبت استفاده از لیزر فرکشنال خواهید شد. با گذشت زمان این تاثیر بیشتر شده و آن را کاملاً احساس خواهید کرد.

بهترین دستگاه CO2 فرکشنال چیست؟

دستگاه‌های مختلفی از لیزرCO2 فرکشنال استفاده می‌کنند. در حال حاضر یکی از برترین دستگاه‌هایی که از تکنولوژی لیزر Co2 فرکشنال استفاده می‌کند، دستگاه‌های موراکسل و فایراکسل است. پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به صفحه بهترین دستگاهCO2 فرکشنال به صورت کامل با این دستگاه‌ها و نحوه کار آن‌ها آشنا شوید. لازم به ذکر است که واردات و عرضه هر دو دستگاه توسط شرکت آفتاب فروزان آریا، آفا در ایران انجام می‌شود.

آیا استفاده از لیزر co2 fractional ، عوارضی به دنبال خواهد داشت؟

نتایج مطالعات و بررسی‌ها نشان داده که عوارض استفاده از CO2 فرکشنال محدود بوده و معمولاً بین 2 تا 4 هفته از بین می‌رود. این عوارض خفیف شامل موارد زیر است:

 • درد بسیار خفیف و قابل تحمل هنگام و پس از استفاده از لیزر
 • قرمزی پوست بسیار شایع بوده و به سرعت رفع می‌شود.
 • ایجاد تورم در محل لیزر که بعد از یک روز استفاده برطرف خواهد شد.
 • اگر پس از گذشتن چند ساعت از انجام لیزر احساس سفت شدن پوست همراه با سوزش را داشتید، نگران نباشید. این اتفاق بسیار شایع بوده و قابل رفع است.
 • در برخی موارد پوست شما پوسته پوسته شده که این عارضه هم پس از مدت زمانی کوتاه رفع خواهد شد.
 • گاهی اوقات پس از لیزر فشار خون افزایش یا کاهش می‌یابد که این عارضه به ندرت اتفاق می‌افتد.

اگر بخواهیم عوارض لیزر CO2 fractional را با دیگر لیزرها مقایسه کنیم، این عوارض بسیار کوتاه مدت و گذار هستند.

تاثیرشگفت انگیز استفاده از لیزر CO2 پس از انجام درمان

لیزر CO2 فرکشنال؛ معجزه مشترک پزشکی و مهندسی

لیزرهای  CO2 fractional را باید معجزه مشترک پزشکی و مهندسی دانست. این فناوری می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات پوستی را از بین برده و پوستی کاملاً شفاف به شما هدیه دهد. در این مقاله تمام اطلاعات مرتبط با لیزر CO2 fractional را در اختیار شما گذاشتیم، اما با توجه به تخصصی بودن موضوع پیشنهاد می‌کنیم اگر سوال یا تجربه‌ای در استفاده از لیزرCO2 فرکشنال دارید، در زیر همین صفحه برای ما بنویسید. متخصصان ما به سوالات تخصصی شما پاسخ می‌دهند. تجربیات شما نیز به مخاطبان آفا کمک می‌کنند که دقیق‌تر با لیزر CO2 Fractional آشنا شوند. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

سوالات متداول

به مهم‌ترین سوالات درباره این تکنولوژی پاسخ داده‌ایم!

01لیزر CO2 فرکشنال چیست؟

فناوری CO2 فرکشنال یکی از مدرن‌ترین و تاثیرگذارترین فناوری‌های لیزر مرتبط با جوان‌سازی و درمانی است. در لیزرهای  CO2 fractional با ایجاد ستون‌های تخریبی (microscopic thermal injury zone) در پوست عمل لایه‌برداری صورت می‌گیرد.

02لیزرCO2 فرکشنال برای چه درمان‌هایی مناسب است؟
 1. لیفت صورت وسفت تر شدن پوست
 2. از بین بردن ترک بدن (استرچ مارک)
 3. از بین بردن جای اسکار و جای زخم آکنه
 4. برطرف کردن آکنه‌ی کیستی
 5. از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های ظریف
 6. لایه‌برداری و جوان‌سازی پوست
 7. لیفت پوست گردن، رفع غبغب، رفع خط خنده (خطوط کنار بینی) و کاهش چروک‌های دور لب
 8. رفع زائده‌های پوستی، آفتاب سوختگی و لکه‌های پوستی و روشن کردن پوست صورت
 9. بهبود روزاسه
03عوارض استفاده از لیزر CO2 فرکشنال چیست؟

لیزر CO2 فرکشنال عوارض شدیدی به دنبال ندارد. برخی عوارض مثل قرمزی محل لیزرشده، درد و سوزش پس از چند ساعت استفاده از این لیزر طبیعی است و برطرف می‌شود.