لیزر co2 فرکشنال چیست

لیزر فرکشنال co2 یکی از مدرن‌ترین و تاثیرگذارترین فناوری‌های لیزر مرتبط با جوان‌سازی و درمانی است. تاثیرات شگفت‌انگیز لیزر فرکشنال باعث شده که بسیاری از کلینک‌های تخصصی و پزشکان، استفاده از دستگاه‌های تولیدشده مرتبط فناوری سی او تو فرکشنال را به مراجعان خود توصیه کنند. در ادامه به صورت کامل و دقیق با فناوری لیزر co2 فرکشنال، کاربردها و عوارض استفاده از آن آشنا می‌شویم.

لیزر CO2 فرکشنال

فناوری لیزر co2 فرکشنال چیست؛ جوان‌سازی و درمان با یک لیزر

در پاسخ به سوال لیزر co2 چیست باید بگوییم که لیزرهای CO2 fractional با ایجاد ستون‌های تخریبی (microscopic thermal injury zone)  در پوست، عمل لایه‌برداری را انجام می‌دهند. به دلیل سالم بودن بافت‌های اطراف ترمیم، عمل لایه‌برداری سریع‌تر انجام شده و عوارض لیزر فرکشنال را به حداقل می‌رساند. استفاده از لیزر سی او دو موجب افزایش سرعت بازسازی سلولی و تحریک کلاژن‌سازی می‌شود؛ دلیل این موضوع نیز لایه‌برداری، به‌دلیل ایجاد حرارت در مجاورت ستون‌های تخریبی عنوان شده است. اين سيستم‌ها از سال 2004 موفق به اخذ تاييديه FDA شدند. این تاییدیه به‌همراه نظرات مثبت متخصصان، لیزر co2 فرکشنال را به یکی از بهترین گزینه‌ها در انتخاب لیزرهای جوانسازی و درمانی پوست تبدیل کرده است. ليزر co2 برای رفع چین و چروک صورت (wrinkle)، ضايعات پيگمانته، جوانسازی پوست (resurfacing)، درمان قطعی ملاسما و درمان اسكار آكنه استفاده می‌شود.

فناوری لیزر co2 فرکشنال به دو صورت استمپی و اسکنری هستند که در سیستم‌های استمپی به‌دلیل اعمال کلیه دات‌ها در یک زمان و بالابردن حرارت موضعی، امکان انجام درمان در ضایعات هایپر پیگمانی با ریسک بالاتری همراه خواهد بود.

در سیستم‌های اسکنری، توسط اسکنر که حاوی دو آینه  روی دو موتور بسیار حساس و دقیق قرار گرفته اند. ستون‌های تخریبی به‌صورت متوالی در پوست ایجاد شده‌اند. با استفاده از الگوهای مختلف تابشی، امکان درمان ضایعات بسیاری در همه تایپ‌های پوستی امکان پذیر است. از جمله برتری‌های لیزر co2 فرکشنال، استفاده از موتورهای اسکنر بسیار قدرتمند و با کیفیت است. به کمک این قابلیت، امکان تغییر فاصله بین دات‌ها و افزایش سطح لایه‌برداری شده وجود خواهد داشت.

co2 فرکشنال

آشنایی با فناوری و نحوه کار تکنولوژی لیزر co2

از سال‌ها پیش استفاده از لیزر دی اکسید کربن برای درمان استفاده می‌شود. CO2 فرکشنال را می‌توان نسل جدید لیزرهای دی اکسید کربن (لیزر فرکشنال دی اکسید کربن) به حساب آورد. لیزر سی او دو با استفاده از انرژی نوری بسیار کوتاه پالس (UltraPulsed) کار می‌کنند. با توجه به کوتاه بودن پالس لیزر، آسیب‌ها و عوارض استفاده از لیزر co2 به حداقل کاهش می‌یابد.

چهار مد مختلف لیزر فرکشنال؛ طول موج لیزر co2

در لیزر سی او دو فرکشنال، از گاز دی اکسید کربن به‌عنوان ماده فعال استفاده می‌شود. این لیزرها طول موج 10600 نانومتر را ساطع می‌کند. با توجه به جذب مناسب آب در این طول موج، آب کروموفر مورد نظر بوده که لیزر فرکشنال را در گروه لیزرهای لایه‌بردار (Ablative) قرار می‌دهد. امروزه لیزرهای Co2 به‌صورت چهار مُد Super Pulse، CW با پهنای پالس در حد میلی‌ثانیه (Continuous Wave)، Ultra Pulse پهنای پالس در حد میکروثانیه و در نهایت مُد فرکشنال (Fractional) به صورت تخصصی توسط متخصصان استفاده می‌شود.

دستگاه فرکشنال co2

کاربرد تکنولوژی فرکشنال؛ لیزر co2 برای جای جوش و رفع چین و چروک

فناوری لیزر co2 فرکشنال کاربردهای درمانی بسیاری دارد. از این فناوری برای لک صورت، جای جوش و از بین بردن زگیل هم استفاده می‌شود. مهم‌ترین کاربردهای لیزر سی او دو فرکشنال به شرح زیر است:

 • درمان هایپرپیگمنتیشن (لکه‌های تیره‌ی پوست)
 • از بین بردن چین‌وچروک‌ها
 • درمان جای زخم یا اسکار ناشی از آسیب‌ها، جوش‌ها و آکنه‌ها
 • درمان شل شدگی و افتادگی پوست

CO2 فرکشنال یکی از برترین فناوری‌های درمان چین و چروک صورت است. با استفاده از این لیزر و حذف کلیه چین‌‌وچروک‌ها، جوان‌تر به نظر برسید. جای زخم روی پوست، جای اسکار و جوش در میان مردم بسیار رایج است. با استفاده از لیزر فرکشنال برای درمان جای جوش، به راحتی می‌توانید این آسیب‌ها را از بین ببرید و فرآیند جوانسازی را به انجام برسانید. شما حتی می‌توانید از لیزر co2 برای جای بخیه و رفع کامل آن نیز استفاده کنید.

کاربرد درمانی لیزر فرکشنال چیست؛ تجربه درمان زگیل تناسلی تا لابیا پلاستی

لیزر co2 فرکشنال به‌دلیل بهره‌مندی از فناوری لیزر فرکنشال، کاربردهای درمانی فراوانی دارند. برای رفع نواقص پوستی با کم‌ترین درد و عوارض، لیزر سی او دو فرکشنال را انتخاب کنید. از جمله کاربردهای این تکنولوژی به شرح زیر است:

 • درمان جای جوش
 • درمان جای خال
 • درمان لک صورت
 • درمان زگیل تناسلی
 • از بین بردن کک و مک
 • لایه‌برداری و جوان‌سازی پوست
 • لابیا پلاستی

برای بهره‌مندی از بهترین نتیجه و دوری از عوارض احتمالی، حتما به کلینیک‌های زیبایی معتبر و پزشکان حاذق و مجرب مراجعه کنید. پیش از درمان، حتما درباره دکتر متخصص و سابقه او تحقیقات لازم را انجام دهید.

عوارض لیزر فرکشنال co2

مراقبت‌های بعد از لیزر co2 فرکشنال؛ دوری از نور آفتاب برای رسیدن به نتیجه مطلوب

برای اینکه بهترین نتیجه در هنگام استفاده از لیزر سی او دو فرکشنال حاصل شود، 5 پیشنهاد داریم. تجربه سال‌ها حضور آفتاب فروزان آریا در صنعت تجهیزات پزشکی پشتوانه این پیشنهادات است و رعایت آن‌ها به درمان بهتر کمک می‌کند:

 1. پیش از انجام لیزر فرکشنال co2 از حضور مستقیم در معرض نور خورشید و استفاده از لوازم برنزه‌کننده پرهیز کنید.
 2. در صورت استفاده از کرم‌های ضد پیری، یک ماه پیش از co2 لیزر، استفاده از این مواد را قطع کنید.
 3. معمولاً پس از لیزر co2، محل درمان قرمز و متورم می‌شود. نگران این موضوع نباشید! با گذشت چند ساعت این قرمزی و التهاب برطرف خواهد شد.
 4. حداقل تا یک هفته پس از لیزر فرکشنال در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

در صورت التهاب پوستی و قرمز بودن محل لیزر co2، به‌هیچ‌وجه به کندن یا خاراندن پوست نپردازید. این کار با بیشتر کردن التهاب پوست، باعث ایجاد عوارض نامطلوب دیگری نیز خواهد شد. پیروی از نسخه پزشک و طی کردن دوره نقاهت نیز از جمله مراقبت‌های پس از لیزر سی او دو فرکشنال است.

مدت زمان درمان با لیزر فرکشنال

پیش از استفاده از لیزر سی او دو فرکشنال، پزشک برای جلوگیری از ایجاد حس درد از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. مدت زمان استفاده از لیزر co2 عموماً 30 دقیقه است که بسته به نظر پزشک متخصص می‌تواند افزایش پیدا کند. معمولاً 3 تا 4 جلسه برای رسیدن به نتیجه مطلوب کفایت می‌کند.

تاثیر لیزر فرکشنال co2 پس از چند جلسه مشخص می‌شود؟

برای تاثیرگذاری لیزر co2فرکشنال باید حداقل 2 هفته صبر کنید. معمولاً از هفته دوم درمان، به‌تدریج متوجه تاثیر مثبت استفاده از لیزر فرکشنال خواهید شد. با گذشت زمان این تاثیر بیشتر شده و آن را کاملاً احساس خواهید کرد.

 لیزر سی او تو فرکشنال

آشنایی با بهترین لیزر co2 فرکشنال؛ جوان‌سازی و درمان جای جوش

دستگاه‌های مختلفی از تکنولوژی فرکشنال استفاده می‌کنند. در حال حاضر دستگاه‌های موراکسل و فایراکسل از برترین لیزرهای بهره‌مند از تکنولوژی لیزر فرکشنال co2 محسوب می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به صفحه بهترین دستگاه CO2 فرکشنال به طور کامل با نحوه کار آن ها آشنا شوید و از طریق ارتباط با کارشناسان مجموعه ی آفاطب از قیمت دستگاه co2 فرکشنال آگاهی پیدا کنید. فراموش نکنید که واردات و عرضه هر دو دستگاه مبتنی بر فناوری لیزر co2 توسط شرکت آفتاب فروزان آریا؛ آفا؛ در ایران انجام می‌شود.

عوارض لیزر فرکشنال co2 چیست؟ درد خفیف و تورم جزئی

نتایج مطالعات و بررسی‌ها نشان داده که عوارض لیزر فرکشنال محدود است و معمولاً بین 2 تا 4 هفته از بین می‌رود. این عوارض خفیف شامل موارد زیر است:

 • درد بسیار خفیف و قابل‌تحمل هنگام و پس از استفاده از لیزر سی او دو فرکشنال
 • قرمزی پوست در استفاده از این دستگاه بسیار شایع است و به سرعت رفع می‌شود.
 • ایجاد تورم در محل لیزر فرکشنال که بعد از یک روز استفاده برطرف خواهد شد.
 • اگر پس از گذشتن چند ساعت از انجام laser فرکشنال احساس سفت شدن پوست همراه با سوزش را داشتید، نگران نباشید؛ این اتفاق بسیار شایع و قابل رفع است.
 • در برخی موارد، پوست شما پوسته پوسته شده که این عارضه هم پس از مدت زمانی کوتاه رفع خواهد شد.
 • گاهی اوقات پس از لیزر co2 فرکشنال فشار خون افزایش یا کاهش می‌یابد که این عارضه به ندرت اتفاق می‌افتد.

اگر بخواهیم عوارض لیزر فرکشنال co2 را با دیگر لیزرها مقایسه کنیم، این عوارض بسیار کوتاه‌مدت و گذرا هستند.

ليزر co2

پوستی سالم و شفاف معجزه مشترک پزشکی و مهندسی؛ لیزرهای مبتنی بر تکنولوژی co2 فرکشنال

دستگاه‌های لیزر مبتنی بر فناوری co2 فرکشنال را باید معجزه مشترک پزشکی و مهندسی دانست. لیزر فرکشنال بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات پوستی را از بین می‌برد و پوستی کاملاً شفاف به شما هدیه می‌دهد. در این صفحه کلیه اطلاعات مرتبط با لیزر CO2 fractional را در اختیار شما گذاشتیم. با توجه به تخصصی بودن موضوع، پیشنهاد می‌کنیم سوالات یا تجربه استفاده  از این لیزر را در زیر همین صفحه برای ما بنویسید. همکاران متخصص ما در مجموعه آفا به سوالات تخصصی شما پاسخ می‌دهند. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

سوالات متداول

به مهم‌ترین سوالات درباره این تکنولوژی پاسخ داده‌ایم!

01لیزر CO2 فرکشنال چیست؟

فناوری CO2 فرکشنال یکی از مدرن‌ترین و تاثیرگذارترین فناوری‌های لیزر مرتبط با جوان‌سازی و درمانی است. لیزر فرکشنال co2 با ایجاد ستون‌های تخریبی (microscopic thermal injury zone) در پوست عمل لایه‌برداری صورت انجام می‌دهد.

02لیزر CO2 فرکشنال برای چه درمان‌هایی مناسب است؟
 1. لیفت صورت وسفت تر شدن پوست
 2. از بین بردن ترک بدن (استرچ مارک)
 3. از بین بردن جای اسکار و جای زخم آکنه
 4. برطرف کردن آکنه‌ی کیستی
 5. از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های ظریف
 6. لایه‌برداری و جوان‌سازی پوست
 7. لیفت پوست گردن،رفع غبغب،رفع خط خنده (خطوط کنار بینی) و کاهش چروک‌های دور لب
 8. رفع زائده‌های پوستی، آفتاب سوختگی و لکه‌های پوستی و روشن کردن پوست صورت
 9. بهبود روزاسه
03عوارض استفاده از لیزر فرکشنال co2 چیست؟

لیزر فرکشنال عوارض شدیدی به دنبال ندارد. برخی عوارض مثل قرمزی محل لیزرشده، درد و سوزش پس از چند ساعت استفاده از این لیزر طبیعی است و برطرف می‌شود.