آر اف سرجیکال

آر اف سرجیکال یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای درمان ضایعات پوستی است. آر اف سرجیکال با ایجاد امواج رادیوفرکانسی با فیلتراسیون بسیار موثر، امکان درمان ضایعات پوستی را فراهم کرده است. آر اف سرجیکال جایگزین روش‌های سنتی درمان ضایعات مثل استفاده از چاقوی جراحی و کوتر است.

آر اف سرجیکال

آر اف سرجیکال چیست؟

در پاسخ به پرسش سرجیکال چیست باید بگوییم که ار اف سرجیکال یکی از بهترین فناوری‌ها برای درمان ضایعات پوستی است.

فناوری‌های قدیمی درمان ضایعات پوستی با ایجاد حرارت یا برش‌های سطحی، تاثیری کوتاه مدت و پر عوارض بر روی درمان ضایعات پوستی داشتند. اما  آر اف سرجیکال با تاثیر بسیار موثر و امکان درمان در کوتاه مدت، جایگزینی عالی برای فناوری‌های قدیمی است.

آر اف سرجیکال چگونه کار می‌کند؟ عملکرد دستگاه آر اف سرجیکال

الکتروکوتر یا الکتروسرجری در حقیقت یک ژنراتور بسامد رادیویی است. در فناوری آر اف سرجیکال، دو الکترود به یک‌دیگر متصل می‌شود. یکی از این الکترودها فعال و بسیار کوچک‌تر نسبت به دیگری است. یکی دیگر از الکترودها هم به صورت پروب است.

یکی از این الکترودها یک پلیت از جنس رسانا است که آن را در تماس با بدن بیمار در نزدیکترین ناحیه به محل انجام کار قرار می‌دهند. جریان گذرنده از داخل پلیت ،همان جریان گذرنده از داخل الکترود به شکل پروپ است. اما چون سطح مقطع آن، نسبت به سطح مقطع پلیت بسیار کوچک‌تر است، باعث ایجاد اختلاف چگالی و ایجاد گرما و در نتیجه تخریب بافت زیر الکترود می‌شود.

الکتروکوتر، یک تولیدکننده امواج الکترومغناطیسی با توان بالا است. بنابراین باید به درستی استفاده شود تا عوارضی نداشته باشد. دستگاه الکتروسرجری نیز، در صورت استفاده نادرست، برای سلامت کاربران و بیماران مشکل ایجاد می‌کند. دستگاه‌های الکتروسرجری، که به آن الکتروکوتر یا کوتر هم اطلاق می‌شود، کاربرد روز افزونی در پزشکی دارند. اما امروزه دستگاه های الکتروسرجری جدید از امواج با فرکانس بالا RF استفاده می‌کنند.

در حقیقت این سیستم‌ها، نسل جدید دستگاه‌های الکتروسرجری است که با بالا بردن فشار آب میان بافتی به جای تولید حرارت در داخل سلول از تخریب و صدمه زدن به بافت جلوگیری می‌کنند. بنابراین احتمال ایجاد اسکار بر روی پوست با آن‌ها کمتر است. دستگاه های الکتروسرجری rf، نسبت به کوترهای قدیمی برش دقیق‌تری ایجاد می‌کنند، به بافت سالم آسیب نمی‌زنند و درد و خون‌ریزی کم‌تری ایجاد می‌کنند و در نهایت اسکار کم‌تری به جا می‌گذارند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر دستگاه‌ها و فناوری‌های مرتبط با درمان ضایعات و مشکلات پوستی، به صفحه خرید دستگاه های مراقبت از پوست مراجعه کنید.

سرجیکال

آشنایی با انواع کاربردهای آر اف سرجیکال

اکثر درمان‌های پوستی را با کمک آر اف سرجری می‌توان انجام داد. از انواع درمان‌های قابل انجام با فناوری پیشرفته دستگاه آر اف سرجری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراقبت‌های قبل و بعد از آر اف سرجیکال

اگر به مراکز درمانی معتبر مراجعه کرده باشید، پزشک متخصص پیش از استفاده آر اف سرجیکال، توصیه‌هایی به مراجعان می‌کند. عموماً دوری از آفتاب شدید پیش از شروع  و متوقف کردن استفاده از مواد درمانی و آرایشی بر روی پوست از مواردی است که پزشک به شما قبل از انجام ار اف سرجیکال توصیه می‌کند.

بیماران قلبی، زنان باردار یا شیرده حتماً قبل از استفاده از آر اف سرجیکال باید با پزشک متخصص مشورت کنند. بدون مشورت و نظر پزشک متخصص استفاده از سرجیکال برای افراد در معرض خطر، عوارض زیادی را به دنبال خواهد داشت.

پس از استفاده از دستگاه rf سرجیکال به هیچ وجه نباید در معرض نور شدید خورشید قرار بگیرید. معمولاً توصیه می‌شود از ضدآفتاب مناسب استفاده کرده و ناحیه کار شده را به ‌دور از مواد آرایشی و بهداشتی و کاملا تمیز نگه‌داری کنید. هم‌چنین در صورت درد شدید یا خون‌ریزی حتماً با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

سرجیکال تکنولوژی

تعداد جلسات استفاده از rf surgical چقدر است؟

با توجه به جنس پوست و نوع بیماری تعداد جلسات درمان rf surgical متفاوت است. اما به طور معمول بین 3 تا 10 جلسه زمان نیاز است تا تاثیر استفاده از آر اف سرجیکال بر روی پوست مشخص شود.

مزایای استفاده از آر اف سرجری چیست؟

ار اف سرجیکال به دلیل استفاده از فناوری برتر روز دنیا مزایای زیادی به همراه دارد. از منظر علم پزشکی، استفاده از RF سرجیکال در برداشت انواع ضایعات نقش مهمی دارد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه rf سرجیکال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت تاثیرگذاری بسیار بالا در زمانی کوتاه
  • قابل استفاده برای تمام پوست
  • کم‌خطر بودن
  • کوتاه بودن دوره نقاهت

عوارض آر اف سرجیکال چیست؟

عوارض آر اف سرجیکال به نسبت سایر روش‌های زیبایی چندان زیاد نیست. از عوارض آر اف سرجری می‌توان به قرمز شدن محل مورد استفاده، کبودی، تورم و حساسیت اشاره کرد. اگر مراقبت‌های پزشکی پس از درمان آر اف سرجری به خوبی انجام شود، مشکل خاصی به وجود نمی‌آید. مواردی مثل قرمزی یا کبودی هم کوتاه مدت بوده و عموماً تا چند روز بعد به صورت کامل درمان می‌شوند.

سرجیکال تکنولوژی

بهترین دستگاه آر اف سرجیکال چیست؟

شرکت آفتاب فروزان آریا، واردکننده بهترین و مدرن‌ترین دستگاه rf سرجیکال در ایران است. دستگاه ار اف سرجیکال سورترون (SURTRON) ساخت کمپانی  LED Spaایتالیا، یکی از برترین دستگاه‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این دستگاه به صفحه خرید دستگاه آر اف سرجیکال مراجعه بفرمایید.

ار اف سرجیکال، فناوری برتر مراقبت از پوست

سرجیکال تکنولوژی، یکی از برترین فناوری‌های موجود در درمان و مراقبت از پوست است. آر اف سرجیکال با دوره درمانی کوتاه و اثرات بلندمدت یک انتخاب ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال درمان‌های پوستی هستند. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر درباره نحوه کار دستگاه آر اف سرجری سوال یا ابهامی دارید، در قسمت کامنت‌ها برای ما بنویسید. همکاران متخصص ما در آفتاب فروزان آریا، به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

سوالات متداول

به مهم‌ترین سوالات درباره این تکنولوژی پاسخ داده‌ایم!

01 آر اف سرجیکال چیست؟

آر اف سرجیکال نسل جدید دستگاه‌های الکتروسرجری است که با بالا بردن فشار آب میان بافتی به جای تولید حرارت در داخل سلول از تخریب و صدمه زدن به بافت جلوگیری می‌کنند.

02 آر اف سرجیکال برای چه درمان‌هایی مناسب است؟
  • جراحی سرپایی پوست و زیبایی
  • هم‌سطح‌سازی پوست
  • درمان خال، میخچه و زگیل
  • برداشتن زوائد پوستی
  • برداشتن تتو و خال‌کوبی
03عوارض استفاده از آر اف سرجیکال چیست؟

آر اف سرجیکال، عوارض کمی به دنبال دارد. از عوارض آن می‌توان به قرمزشدن محل مورد استفاده، کبودی، تورم و حساسیت اشاره کرد. اگر مراقبت‌های پزشکی پس از درمان به خوبی انجام شود، مشکل خاصی به وجود نمی‌آید. مواردی مثل قرمزی یا کبودی هم کوتاه مدت بوده و عموماً تا چند روز بعد  به صورت کامل درمان می‌شوند.