آر اف سرجیکال

آر اف سرجیکال یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای درمان ضایعات پوستی است. آر اف سرجیکال با ایجاد امواج رادیوفرکانسی با فیلتراسیون بسیار موثر امکان درمان ضایعات پوستی را فراهم کرده است. آر اف سرجیکال جایگزین روش‌های سنتی درمان ضایعات مثل استفاده از چاقوی جراحی و کوتر است.

آر اف سرجیکال چیست؟

آر اف سرجیکال یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای درمان ضایعات پوستی است. آر اف سرجیکال با ایجاد امواج رادیوفرکانسی با فیلتراسیون بسیار موثر امکان درمان ضایعات پوستی را فراهم کرده است. آر اف سرجیکال جایگزین روش‌های سنتی درمان ضایعات مثل استفاده از چاقوی جراحی و کوتر است.

فناوری‌های قدیمی درمان ضایعات پوستی با ایجاد حرارت یا برش‌های سطحی تاثیری کوتاه مدت و پرعوارض بر روی درمان ضایعات پوستی داشتند. اما  آر اف سرجیکال با تاثیر بسیار موثر و امکان درمان در کوتاه مدت، جایگزینی عالی برای فناوری‌های قدیمی است.

 آر اف سرجیکال چگونه کار می‌کند؟

الکتروکوتر یا الکتروسرجری در حقیقت یک ژنراتور بسامد رادیویی است. در فناوری آر اف سرجیکال، دو الکترود به یک‌دیگر متصل می‌شود. یکی از این الکترودها فعال و بسیار کوچک‌تر نسبت به دیگری است. یکی دیگر از الکترودها هم به صورت پروب است.

یکی از الکترودها یک پلیت از جنس رسانا است که آن را در تماس با بدن بیمار درنزدیکترین ناحیه به محل انجام کار قرار می‌دهند. جریان گذرنده از داخل پلیت ،همان جریان گذرنده از داخل الکترود به شکل پروپ است. اما چون سطح مقطع آن، سطح مقطع بسیار کوچک‌تری نسبت به پلیت است باعث ایجاد اختلاف چگالی و ایجاد گرما و در نتیجه تخریب بافت زیر الکترود به شکل پروپ می‌شود.

الکتروکوتر، یک تولیدکننده امواج الکترومغناطیسی با توان بالا است. بنابراین باید به درستی استفاده شود تا بدون ایجاد عوارض باشند. دستگاه الکتروسرجری، در صورت استفاده نادرست، برای سلامت کاربران و بیماران مشکل ایجاد می‌کند. دستگاه‌های الکتروسرجری، که به آن الکتروکوتر یا کوتر هم اطلاق می شود کاربرد روز افزونی در پزشکی دارند. اما امروزه دستگاه های الکتروسرجری جدید از امواج با فرکانس بالا RF استفاده می‌کنند.

در حقیقت این سیستم‌ها ،نسل جدید دستگاه‌های الکتروسرجری است که با بالا بردن فشار آب میان بافتی به جای تولید حرارت در داخل سلول از تخریب و صدمه زدن به بافت جلوگیری می‌کنند. بنابراین احتمال اسکار با آن‌ها کمتر است. دستگاه های الکتروسرجری rf، نسبت به کوترهای قدیمی برش دقیق‌تری ایجاد می‌کنند، به بافت سالم آسیب نمی‌زنند و درد و خون‌ریزی کم‌تری ایجاد می‌کنند و در نهایت اسکار کم‌تری به جا می‌گذارند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر دستگاه‌ها و فناوری‌های مرتبط با درمان پوست، به صفحه خرید دستگاه های مراقبت از پوست مراجعه کنید.

تاثیر استفاده از آر اف سرجیکال برای درمان خال صورت

آشنایی با انواع کاربردهای آر اف سرجیکال

اکثر درمان‌های پوستی را با کمک آر اف سرجیکال می‌توان انجام داد. از انواع درمان‌های قابل انجام با این فناوری پیشرفته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قبل از آر اف سرجیکال چه کنیم؟

اگر به مراکز درمانی معتبر مراجعه کرده باشید، پزشک متخصص توصیه‌های پیش از استفاده آر اف سرجیکال به مراجعان  را دارند. عموماً دوری از آفتاب شدید پیش از شروع  و متوقف کردن استفاده از مواد درمانی و آرایشی بر روی پوست از دیگر مواردی است که پزشکان به شما توصیه می‌کنند.

بیماران قلبی، زنان باردار یا شیرده حتماً قبل از استفاده از آر اف سرجیکال باید با پزشک متخصص مشورت کنند. بدون مشورت و نظر پزشک متخصص استفاده از سرجیکال برای افراد در معرض خطر، عوارض زیادی را به دنبال خواهد داشت.

بعد از استفاده از آر اف سرجیکال چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

پس از استفاده از آر اف سرجیکال به هیچ وجه نباید در معرض نور شدید خورشید قرار بگیرید. معمولاً توصیه می‌شود از ضدآفتاب استفاده کرده و ناحیه کار شده را به‌دور از مواد آرایشی و بهداشتی ، تمیز نگه‌داری کنید. هم‌چنین در صورت درد شدید یا خون‌ریزی حتماً با پزشک معالج خود تماس حاصل کنید.

تاثیر شگفت انگیز فناوری سرجیکال در درمان خال

تعداد جلسات استفاده ازآر اف سرجیکال چقدر است؟

با توجه به جنس پوست و بیماری تعداد جلسات درمان متفاوت است. اما به طور معمول بین 3 تا 10 جلسه زمان نیاز است تا تاثیر استفاده از آر اف سرجیکال بر روی پوست مشخص شود.

آر اف سرجیکال چه مزایایی دارد؟

آر اف سرجیکال به دلیل استفاده از فناوری برتر روز دنیا مزایای زیادی به همراه دارد. از منظر علم پزشکی، استفاده از RF سرجیکال در برداشت انواع ضایعات نقش مهمی دارد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از  آر اف سرجیکال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت تاثیرگذاری بسیار بالا در زمانی کوتاه
  • قابل استفاده برای تمام پوست
  • کم‌خطر بودن
  • کوتاه بودن دوره نقاهت

عوارض استفاده از آر اف سرجیکال

آر اف سرجیکال، عوارض کمی به دنبال دارد. از عوارض آن می‌توان به قرمزشدن محل مورد استفاده، کبودی، تورم و حساسیت اشاره کرد. اگر مراقبت‌های پزشکی پس از درمان به خوبی انجام شود، مشکل خاصی به وجود نمی‌آید. مواردی مثل قرمزی یا کبودی هم کوتاه مدت بوده و عموماً تا چند روز بعد به صورت کامل درمان می‌شوند.

نگاهی به تاثیرات شگفت انگیز فناوری آر اف سرجیکال

بهترین دستگاه آر اف سرجیکال چیست؟

شرکت آفتاب فروزان آریا، واردکننده بهترین و مدرن‌ترین دستگاه آر اف سرجیکال در ایران است.  دستگاه ار اف سرجیکال سورترون (SURTRON) ساخت کمپانی  LED Spaایتالیا، یکی از برترین دستگاه‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این دستگاه به صفحه خرید دستگاه آر اف سرجیکال مراجعه بفرمایید.

ار اف سرجیکال، فناوری برتر مراقبت از پوست

آر اف سرجیکال یکی از برترین فناوری‌های موجود در درمان مراقبت از پوست است. آر اف سرجیکال با دوره درمانی کوتاه و اثرات بلندمدت یک انتخاب ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال درمان‌های پوستی هستند. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر درباره نحوه کار این فناوری سوال یا ابهامی دارید، در قسمت کامنت‌ها برای ما بنویسید. همکاران متخصص ما در آفتاب فروزان آریا، به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

سوالات متداول

به مهم‌ترین سوالات درباره این تکنولوژی پاسخ داده‌ایم!

01 آر اف سرجیکال چیست؟

آر اف سرجیکال نسل جدید دستگاه‌های الکتروسرجری است که با بالا بردن فشار آب میان بافتی به جای تولید حرارت در داخل سلول از تخریب و صدمه زدن به بافت جلوگیری می‌کنند.

02 آر اف سرجیکال برای چه درمان‌هایی مناسب است؟
  • جراحی سرپایی پوست و زیبایی
  • هم‌سطح‌سازی پوست
  • درمان خال، میخچه و زگیل
  • برداشتن زوائد پوستی
  • برداشتن تتو و خال‌کوبی
03عوارض استفاده از آر اف سرجیکال چیست؟

آر اف سرجیکال، عوارض کمی به دنبال دارد. از عوارض آن می‌توان به قرمزشدن محل مورد استفاده، کبودی، تورم و حساسیت اشاره کرد. اگر مراقبت‌های پزشکی پس از درمان به خوبی انجام شود، مشکل خاصی به وجود نمی‌آید. مواردی مثل قرمزی یا کبودی هم کوتاه مدت بوده و عموماً تا چند روز بعد  به صورت کامل درمان می‌شوند.