لیپوساکشن شکم و هر آنچه باید درباره آن بدانید!

دسته بندی ها : مقالات

با افزایش سن، بارداری و بالا ‌رفتن وزن، چربی‌های اضافه‌ای در بدن جمع می‌شوند که ورزش و گرفتن رژیم هم نمی‌تواند آن‌ها را آب کند. این چربی‌های اضافی و مقاوم در بخش‌های خاصی از بدن مثل ران، بازو، باسن و گردن جمع می‌شوند. انباشته شدن چربی در این قسمت‌ها بخصوص شکم، ظاهر ناخوشایندی به اندام داده و باعث می‌شود فرد حس خوبی نسبت به بدن خود نداشته باشد.

لیپوساکشن شکم چیست

با افزایش سن، بارداری و بالا ‌رفتن وزن، چربی‌های اضافه در بدن جمع می‌شود که ورزش و گرفتن رژیم هم به‌راحتی نمی‌تواند آن‌ها را از بین ببرد. این چربی‌های اضافی و مقاوم در بخش‌های خاصی از بدن مثل ران، بازو، باسن و گردن جمع می‌شوند. انباشته شدن چربی در این قسمت‌ها به‌خصوص شکم، ظاهر ناخوشایندی به اندام داده و باعث ایجاد حس منفی در فرد خواهد شد. امروزه، روش‌های غیر‌تهاجمی مانند لیپوساکشن شکم، برای کم کردن میزان سلول‌های چربی در بدن وجود دارد. با مطالعه این مقاله با روش لیپوساکشن شکم مزایا و معایبی آن بیشتر آشنا خواهید شد.

نحوه انجام لیپوساکشن شکم چیست؟

لیپوساکشن شکم چیست و از چه تکنولوژی استفاده می‌شود؟ لیپوساکشن روشی برای برداشتن چربی‌های اضافی از قسمت‌های خاصی از بدن مثل شکم، ران، پهلو، باسن و بازو بوده و به شکل و فرم‌دهی این قسمت‌ها کمک می‌کند. در روش لیپوساکشن متخصص با کمک لوله‌ای توخالی و بسیار ظریف به نام کانولا، با دقت و احتیاط چربی اضافی را از بدن خارج می‌کند.

این لوله به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش بسیار کوچک وارد بدن می‌شود. در این پروسه فرد به‌طور‌کامل بیهوش بوده و هیچ دردی را در حین جراحی حس نخواهد کرد. لیپوساکشن پهلو و شکم یک روش عالی برای درمان بیماری چاقی است؛ اما نمی‌توان آن را روشی موثر برای حذف یا ترمیم پوست اضافی و آویزان قسمت شکم و پهلو دانست.

در حال حاضر یکی از بهترین ابزار‌ها برای برداشتن چربی شکم و سایر بخش‌های بدن، دستگاه لیپوماتیک است. دستگاه ساکشن چربی لیپوماتیک، برپایه تکنولوژی N.I.L طراحی شده و از فناوری امواج اینفراسونیک برای از بین‌بردن بافت چربی استفاده می‌کند.

عوارض لیپوساکشن شکم و پهلو

شرایط متقاضیان لیپوساکشن شکم مردان و زنان چیست؟

قبل از عمل لیپوساکشن، بیمار باید ویزیت شود. در این مرحله، شرایط و خواسته‌های او توسط پزشک بررسی خواهد شد. برای این منظور، پزشک شرایط بدنی بیمار را بررسی کرده تا مناطق تجمع چربی را مشخص کند. در این معاینه، مشخص می‌شود که بیمار نیازی به لیپوساکشن شکم دارد یا خیر. پزشک معالج بعد از چک کردن تاریخچه پزشکی بیمار و خانواده ایشان، در‌صورتی‌که فرد کاندیدای مناسبی برای عمل باشد، پزشک مابقی توضیحات در مورد لیپوساکشن را به او خواهد داد. به‌طور‌کلی در ابتدا فرد متقاضی کوچک کردن شکم، باید از سلامت روحی و جسمی برخوردار بوده و از نتیجه عمل و عوارض آن شناخت دقیق و صحیحی داشته باشد.

به‌طور‌کل، لیپوساکشن شکم به افرادی توصیه می‌شود که BMI آن‌ها کمتر از 30 یا حداکثر 31 بوده و چربی اضافی در بدن خود داشته باشند. در صورت وجود پوست اضافی بعد از لیپوساکشن شکم، فرد برای بازسازی پوست به عمل ابدومینوپلاستی نیاز خواهد داشت.

برخی از کلینیک‌های زیبایی با خرید دستگاه لیپوساکشن و لیپوماتیک و سایر روش‌های جدید، نیاز قشر بیشتری از بیماران را پوشش می‌دهند.

شرایط لیپوساکشن شکم برای آقایان و خانم ها

مراقبت‌های قبل و بعد از لیپوساکشن شکم و پهلو

بیمار برای بهبود سریع‌تر و کاهش عوارض لیپوساکشن شکم و پهلو باید اقدامات مختلفی را انجام دهد. پیشنهاد می‌شود بیمار حتما قبل از عمل لیپوساکشن شکم و پهلو، از پزشک خود نسبت به مراحلی که در طی عمل انجام می‌شود، سوال بپرسد. همچنین در مورد دارو‌های بیهوشی مورد استفاده در عمل تحقیق کند.

علاوه‌بر این، مصرف قرص‌های رقیق‌کننده خون و داروی ضدبارداری باید حداقل دو هفته قبل از عمل کنار گذاشته شود و حداقل یک هفته قبل از عمل، از مصرف دخانیات و الکل بپرهیزید.

در طول عمل جراحی به دلیل استفاده از دارو‌های بی‌هوشی، هیچ دردی را احساس نخواهد شد. اما بعد از به هوش آمدن، درد بلافاصله حس شده و در دوران نقاهت نیز ادامه خواهد یافت. این درد کاملا طبیعی است و به‌مرور بهبود می‌یابد. بعد از عمل جراحی باید همه دارو‌ها و قرص‌های تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید. از لباس مخصوصی که پزشک به شما می‌دهد، استفاده کرده و آب و مایعات در مقادیر بالا بنوشید.

علاوه‌بر این، بعد از لیپوساکشن شکم و پهلو، لوله باریکی به منظور تخلیه خونابه در ناحیه جراحی‌شده باقی می‌ماند. به‌طور‌کلی می‌توان گفت روش‌های کاهش چربی بدن با راههای جوان سازی پوست متفاوت است. بسیاری از روش‌های جوانسازی از طریق تکنولوژی لیزر و بدون بیهوشی انجام می‌شود.

قیمت لیپوساکشن شکم

عوارض لیپوساکشن؛ آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

افزایش اطلاعات در‌خصوص عوارض لیپوساکشن شکم و پهلو می‌تواند به کنترل آن کمک کند. برای کاهش عوارض لیپوساکشن حتما باید به یک پزشک حاذق و متبحر مراجعه کنید تا بهترین روش را مطابق با شرایط شما، انتخاب کند. علاوه‌بر این، نوع دستگاه نیز در نقاهت سریع‌تر بیمار تاثیرگذار است. باقی ماندن جای زخم، آویزان شدن پوست شکم و پهلو و بروز عفونت، به‌عنوان برخی از عوارض عمل لیپوساکشن شناخته می‌شود.

برخی از افراد که از ساکشن یا عمل‌های همراه با بیهوشی هراس دارند، از روش‌های ساده و جدید‌تر می‌توانند استفاده کنند. برای مثال، استفاده از دستگاه ایواماتیک بسیار آسیب‌های کمتری به‌همراه دارد و دوره نقاهت آن کمتر است.

آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است

هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت لیپوساکشن شکم و پهلو به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل، نوع دستگاه استفاده‌شده در مطب است. علاوه‌بر این، هزینه عمل لیپوساکشن شکم و پهلو به‌طور‌مستقیم به تبحر و تخصص پزشک نیز بستگی دارد. برای بررسی قیمت این عمل ابتدا باید یک پزشک متبحر را انتخاب کنید تا با انجام معاینه، هزینه عمل نسبت به نیاز شما تعیین شود.

تعیین هزینه لیپوساکشن شکم بسته به نیاز بیمار

رمز و راز لاغری سریع با لیپوساکشن شکم

لاغری سریع با لیپوساکشن امکان دارد. ولی در‌صورت رعایت نکردن نکات رژیم غذایی و ورزش‌های توصیه‌شده از سوی پزشک، ممکن است مجدداً دچار چاقی شوید. به‌همین دلیل، شناخت لیپوساکشن و سایر روش‌ها، به‌همراه بررسی شرایط و وضعیت خود تحت نظر پزشک متخصص می‌تواند شما را برای اتخاذ بهترین تصمیم کمک کند. از‌این‌رو، ما در این مقاله به پرسش لیپوساکشن شکم چیست پاسخ داده و در مورد مزایا و معایب این روش زیبایی صحبت کردیم. شما چه تجربه‌ای در مورد لیپوساکشن شکم دارید؟ آیا شخصی از نزدیکان شما این عمل را انجام داده است؟ خوشحال می‌شویم تجربه خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لیپوساکشن شکم و هر آنچه باید درباره آن بدانید!”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *