روش لیپوماتیک بازو برای لاغری چگونه انجام می شود؟

دسته بندی ها : مقالات

لاغری بازو به‌دلیل بافت‌های فشرده این ناحیه سخت و زمان‌بر است. از‌این‌رو، بسیاری از افراد برای لاغری موضعی از روش سریع و آسان لیپوماتیک استفاده می‌کنند. لیپوماتیک بازو یکی از روش‌های محبوب دفع چربی بوده که غیرتهاجمی است. در لاغری با روش لیپوماتیک از دستگاه‌های خاصی استفاده می‌شود و با کمک شیلنگ‌های ویبره این دستگاه‌ها، توده‌های چربی با ایجاد لرزش می‌شکنند. سپس، تکه‌های چربی شکسته‌شده با کمک ساکشن از بدن خارج می‌شوند. اگر به‌دنبال اطلاعات بیشتر در مورد روش لاغری لیپوماتیک، دستگاه‌های آن و آمادگی لازم برای لاغری از این طریق هستید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

معرفی لیپوماتیک بازو؛ یکی از بهترین روش لاغری موضعی

مراجعه به پزشک؛ بررسی شرایط و سلامت بدن برای لیپوماتیک بازو

هنگامی‌که تصمیم به لاغری موضعی بدن خود با روش لیپوماتیک می‌گیرید، به‌عنوان اولین قدم باید به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید. پزشک با بررسی نواحی مورد نظر و شرایط سلامت عمومی بدن، در‌صورت مناسب بودن این روش، به شما اجازه می‌دهد که از روش لاغری با لیپوماتیک استفاده کنید. برخی از افراد ممکن است که شرایط مناسبی برای انجام لیپوماتیک نداشته باشند. به‌طور‌کلی می‌توان گفت که روش لیپوماتیک برای افراد زیر مناسب نیست:

  • افراد با سابقه بیماری جدی و خطرناکی مانند فشار خون، اختلالات قلبی و بیماری‌های عفونی
  • افراد با افزایش وزن و چاقی شدید
  • افراد مصرف‌کننده داروهای خاص مثل آسپرین، کومادین، وارفارین یا داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی

علاوه‌بر موارد گفته شده، سن نیز اهمیت بسیاری در لیپوماتیک دارد و این روش به زیر ۲۰ ساله‌ها توصیه نمی‌شود. همچنین، افرادی که خاصیت الاستیسیته و انعطاف‌پذیری پوستشان پایین است گزینه مناسبی برای لیپوماتیک نیستند.

 مراجعه به پزشک جراح زیبایی؛ قدم بعد از تصمیم‌گیری به لیپوماتیک بازو

آمادگی برای لیپوماتیک بازو؛ آزمایش‌های لازم قبل از لیپوماتیک

قبل از انجام هرگونه فعل و انفعالاتی روی بدن به‌منظور لاغری، لازم است که اقداماتی را انجام دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود. برخی از این اقدامات عبارت‌اند از:

  1. میزان چربی زیر پوست را با استفاده از سونوگرافی اندازه بگیرید.
  2. عملکرد کلیه، کبد، کم‌خونی و همچنین بارداری را با آزمایش خون بررسی کنید.
  3. آزمایش هپاتیت ب و انعقاد خون انجام دهید.

علاوه‌بر موارد گفته شده، پیش از لاغری با دستگاه‌ لیپوماتیک از نواحی که قرار است جراحی شوند عکس بگیرید تا بعد از عمل مقایسه کنید. بهتر است شب قبل عمل مایعات و غذا نخورید و سیگار و الکل نیز مصرف نکنید. همچنین قبل از لیپوماتیک از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین حتما خودداری شود.

انجام آزمایشات لازم برای لیپوماتیک بازو و سایر نواحی بدن

لاغری بازو با استفاده از روش لیپوماتیک؛ روش غیرتهاجمی، موثر و محبوب

استفاده از دستگاه‌ لیپوماتیک برای لاغری بازو، نوعی روش غیرتهاجمی است که با حذف قسمتی از بافت‌های چربی، بازو را کوچک می‌کند. روش لاغری با دستگاه‌های لیپوماتیک بسیار موثر و راحت است و در زمان کوتاهی باعث از بین رفتن چربی‌های زائد بدن می‌شود. کاهش سایز و وزن بدن با دستگاه لیپوماتیک بیشتر مورد استفاده بانوان قرار می‌گیرد و با نام عمل پیکرتراشی نیز شناخته می‌شود.

دستگاه لیپومتیک یا همان لیپوماتیک به‌منظور دفع چربی‌های موضعی به‌صورت همزمان از دو فناوری امواج اینفراسونیک با فرکانس کمتر از ۲۰ هرتز و حرکت Nutational کانول استفاده می‌‌کند. برخی افراد روش‌ لاغری از بین‌برنده سلول‌های چربی با دستگاه‌هایی مانند دستگاه ترو اسکالپ را همانند روش لیپوماتیک می‌دانند؛ درصورتی‌که این دو روش کاملا متفاوت هستند. لاغری با دستگاه ترواسکالپ با استفاده از امواج رادیو فرکانسی و تکنولوژی NAT، به‌مرور زمان باعث مرگ و دفع سلول‌های چربی می‌شود.

عملکرد دستگاه لیپوماتیک؛ تکنولوژی منحصربه‌فرد N.I.L برای لاغری موضعی بازو

لیپوماتیک جدیدترین دستگاه برداشت چربی‌های موضعی در دنیا بوده که توسط شرکت یورومی ابداع شده و بر پایه تکنولوژی منحصربه‌فردی به‌نام N.I.L بنا شده است. در تکنولوژی N.I.L، امواج اینفراسونیک با فرکانس کمتر از ۲۰ هرتز که قابلیت انتقال در آب را دارد، به بافت چربی وارد می‌شود. پیوند سلول‌های چربی از طریق ویبراسیون و تابش امواج اینفراسونیک، تخریب و آماده خروج می‌شوند. برخی افراد عملکرد دستگاه رافوس را با دستگاه لیپوماتیک یکسان می‌دانند. درصورتی که لاغری با دستگاه رافوس از طریق امواج صورت می‌گیرد و با گرمایی که زیر پوست ایجاد می‌کند، چربی‌ها را از بین خواهد برد.

برای خارج کردن چربی‌ها با استفاده از دستگاه لیپوماتیک، پزشک متخصص پس از شناسایی محل موردنظر کانولی دستگاه را وارد بافت چربی زیر پوست می‌کند. دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک مجهزبه سیستم ایمنی است که اگر به بافت غیرچربی برخورد کند از کار می‌افتد. در نتیجه، ریسک پارگی اندام درونی یا پرفوراسیون پایین است.

دستگاه لیپوماتیک؛ جدیدترین دستگاه برداشت چربی‌های موضعی

دوران نقاهت لیپوماتیک بازو؛ دوران بسیار کوتاه و آسان

لیپوماتیک به‌عنوان بهترین دستگاه لاغری بازو و سایر بخش‌های بدن محسوب می‌شود؛ زیرا علاوه‌بر غیرتهاجمی  بودن این روش، دوران نقاهت خیلی کوتاه و آسانی دارد. برای دوران نقاهت لیپوماتیک بازو باید تا چند روز از گن مخصوص استفاده کنید تا چربی‌ها و بافت‌های باقی ‌مانده خارج شوند.

همچنین، معمولاً پزشکان به بیماران خود توصیه می‌‌کنند که تا یک هفته بعد از انجام جراحی از رفتن به حمام بپرهیزند. از سوی دیگر، کمپرس سرد و گرم بازو در دوران نقاهت باعث ایجاد شک به بافت‌های چربی می‌شود؛ از این‌رو، از سرد و گرم کردن بازو خود پس از لیپوماتیک جلوگیری کنید.

دوران نقاهت لیپوماتیک بازو؛ استفاده از گن مخصوص بازو

روش‌های جایگزین لیپوماتیک؛ لاغری با تخلیه چربی‌های اضافه بدن

لیپوماتیک روش جدیدتر و محبوب‌تری نسبت‌به سایر روش‌های لاغری با تخلیه چربی است. هر چند که از نظر ظاهری شبیه لیپوساکشن و لیپولیزر است، اما تفاوت‌هایی باهم دارند. یکی از روش‌های دیگر لاغری با تخلیه چربی، لیپولیزر بوده که شبیه لیپوساکشن است. لیزر لیپولیز با بی‌حسی موضعی ناحیه مورد نظر شروع می‌شود؛ سپس، جراح شکاف کوچکی را در پوست ایجاد خواهد کرد و پروب لیزر را از برش، وارد بافت چربی زیرپوستی می‌کند. فرکانس بالا لیزر منجربه متلاشی و آماده شدن چربی برای خروج از بدن می‌شود. مقداری از چربی مایع در بدن باقی می‌ماند تا بازجذب شود و بخش دیگر آن با مکش از بدن خارج خواهد شد.

با تابش اشعه لیزر، پیوند سلولی چربی‌ها از بین می‌رود و چربی‌ها به‌شکل مایع از بدن خارج می‌شوند. اگر لیپولیزر درست و توسط افراد متخصص انجام نشود باعث سوختگی یا سفت شدن زیر پوست و ایجاد سلولیت می‌شود. ازاین‌رو، لیپوماتیک با دستگاه ایواماتیک و سایر دستگاه‌ها، روش ایمن‌تری نسبت‌به روش‌های دیگر لاغری است که آسیبی به پوست نمی‌رساند و علاوه‌بر کاهش سایز و وزن، سلولیت را هم از بین می‌برد.

لاغری موضعی بازو و سایر بخش‌ها؛ استفاده از بهترین و موثرترین دستگاه‌های لیپوماتیک

چربی تجمع‌یافته در نواحی مختلف بدن مانند بازو برای بسیاری از افراد آزاردهنده خواهد بود. انجام حرکات ورزشی برای کاهش چربی‌ها غالبا دشوار و زمان‌بر است و در بعضی موارد نیز کاهش چربی به نحوی که انتظار دارند اتفاق نمی‌افتد. به‌همین‌دلیل بسیاری از افراد روش محبوب و موثر لیپوماتیک را برای دفع چربی‌ها انتخاب می‌کنند.

این روش به شما کمک می‌کند در زمان کوتاهی چربی‌های موضعی بدن خود در نواحی شکم، پهلو، باسن، بازو و سایر بخش‌های بدن را حذف کنید. برای استفاده از این روش کاهش وزن و سایز باید به مراکز زیبایی و لاغری معتبر مراجعه کنید. از سوی دیگر، افرادی که مراکز زیبایی و لاغری دارند، باید از به‌روزترین و محبوب‌ترین دستگاه‌های لیپوماتیک برای دفع چربی‌ها استفاده کنند. انواع بهترین دستگاه‌های لاغری را می‌توانید در فروشگاه آفا برای مرکز زیبایی و لاغری خود مشاهده کنید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “روش لیپوماتیک بازو برای لاغری چگونه انجام می شود؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *