آشنایی با بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم

دسته بندی ها : مقالات

انتخاب بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم موضوع با‌اهمیتی محسوب می‌شود. با انتخاب دستگاه مناسب نتیجه بهتری دریافت می‌کنید و تعداد جلسات لیزر کمتر می‌شود.

رفع موهای زائد در کنار ایجاد زیبایی و طراوت، به نظافت شخصی افراد نیز کمک می‌کند. روش‌هایی مانند بند انداختن، شیو کردن، اپیلاسیون، وکس و موم از زمان‌های قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما در کنار دردناک بودن آن‌ها، موهای زائد نیز پس از چند روز مجددا رشد می‌کردند. در سال‌های اخیر، کلینیک‌های زیبایی از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد استفاده می‌کنند. این روش به‌دلیل کم درد بودن، عوارض پایین و اثربخشی بلندمدت، به‌سرعت جای روش‌های قدیمی را گرفت. در این مطلب به شما خواهیم گفت که بهترین دستگاه لیزر برای موهای نازک و کدام است؛ بنابراین اگر به‌دنبال بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم هستید این مقاله برای شما نوشته شده است.

دریافت مشاوره برای انتخاب مناسب‌ترین دستگاه برای موهای ضخیم

رنگ پوست و ضخامت مو در هر شخصی باتوجه‌به ژنتیک و عوامل محیطی متفاوت خواهد بود. حتی ممکن است تایپ پوستی دو فرد در یک خانواده نیز با هم متفاوت باشد. به‌همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند پیش از شروع جلسات لیزر برای انتخاب بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد با پزشک متخصص مشورت کنید.

بعد از مشاوره با پزشک دستگاه لیزر موهای زائد، انجام آزمایش‌های هورمونی و تعیین نوع تایپ پوست بهترین نوع لیزر موهای زائد به شما معرفی می‌شود. توجه داشته باشید که انتخاب مناسب‌ترین دستگاه از فردی به فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد. مثلا ممکن است برای فردی جوابدهی لیزر دایود بهتر باشد و برای فرد دیگر لیزر الکساندرایت.

لیزر موهای ضخیم؛ کدام دستگاه لیزر بهتر جواب می‌دهد؟

دستگاه‌های لیزری که در کلینیک‌های زیبایی برای رفع موهای زائد مورد استفاده قرار می‌گیرند به چهار دسته لیزر الکساندرایت، لیزر دایود، لیزر ان دیاگ و لیزر آی پی ال تقسیم می‌شوند. این سه دستگاه، از پرطرفدارترین دستگاه‌های لیزر در ایران هستند و زیباجویان بسیاری مایل به بهره‌مندی از خدمات آن‌ها هستند.

 

دستگاه لیزر الکساندرایت برای لیزر موهای ضخیم؛ کاربردها و مزایا

یکی از بهترین و موثرترین فناوری‌های لیزر در دنیا برای از بین بردن موهای ضخیم لیزر الکساندرایت است. این دستگاه که در میان برخی افراد به اختصار «الکس» نیز تلفظ می‌شود، با ارسال پرتو لیزر به بافت پوست، باعث رفع موهای زائد می‌شود. پرتوهای لیزر در دستگاه Alexandrite از یک منبع کریستال با همین نام تابانده می‌شوند.

این دستگاه در سال ۱۹۹۷ توسط سازمان استاندارد غذا و دارو FDA تاییدیه گرفته است. به‌دلیل بهره‌مندی از نور در طیف مادون قرمز با طول موج ۷۵۵ نانومتر به‌جز حذف موهای زائد، برای رفع ضایعات عروقی (واریس)، ماه‌گرفتگی و پاک کردن خالکوبی نیز استفاده می‌شود. Alex با تبدیل طول موج منتشر شده به گرما، شروع به تخریب فولیکول‌های مو می‌کند. تعداد جلسات لیزر با این دستگاه بسته به ضخامت و حجم موهای زائد بین ۳ تا ۱۰ جلسه است.

از مزایای دستگاه الکس می‌توان به درد کم و قابل تحمل، جوابدهی بالا، مناسب بودن برای تایپ‌های پوستی ۱ تا ۳، مناسب برای استفاده کل بدن (فول بادی) و نداشتن دوره نقاهت اشاره کرد. لیزر الکساندرایت تقریبا هیچ عوارضی ندارد؛ اما اگر پوست نازک و حساسی دارید، ممکن است تا چند ساعت قرمزی را در ناحیه لیزر شده تجربه کنید.

بررسی لیزر دایود؛ جوابدهی لیزر دایود برای رفع موهای زائد ضخیم

لیزر Diod فناوری دیگری است که به‌عنوان یکی از بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم شناخته می‌شود. بهره‌مندی از فناوری نیمه رسانا برای رفع موهای زائد، از بهترین ویژگی‌های این دستگاه پیشرفته است. نور لیزر دایو در دامنه مرئی فروسرخ تولید می‌شود و در دسته نیمه رسانا جای دارد. طول موج ایجاد شده توسط این فناوری بین ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر بوده و نسبت به تغییرات دما بسیار حساس است.

دستگاه لیزر دایود برای تایپ‌های پوستی  2، 3، 4 و 5  که پوست‌های سبزه، گندمی و کمی تیره دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه بر قسمت‌های تیره پوست تاثیر خوبی دارد. عمق نفوذ پرتوهای آن بیشتر است و خنک سازی سطحی انجام می‌دهد. برخی افراد با پوست حساس ممکن است پس از استفاده از این دستگاه دچار التهاب و خارش پوستی شوند. این مساله جای هیچ نگرانی ندارد. بعد از چند ساعت این مشکلات به‌طورکامل رفع می‌شوند.

لیزر diod برای رفع موهای زائد صورت، کمر، زیربغل، پاها، سینه و بیکینی به‌کار می‌رود. به‌عبارت دیگر، این دستگاه قابلیت استفاده به‌صورت فول بادی و برای همه نقاط بدن را دارد. پیش از استفاده از دستگاه لیزر دایود، با پزشک متخصص مشورت کنید. بر اساس تایپ پوستی و ضخامت مو، تعداد جلسات لیزر با این دستگاه از ۶ تا ۱۰ جلسه تخمین زده می‌شود.

دستگاه لیزر shr برای حذف دائمی موهای ضخیم

دستگاه لیزر SHR، طول موج کاری 640 نانومتر دارد. از این دستگاه برای کاهش و حذف موهای زائد صورت و بدن، جوان سازی پوست و بهبود تیرگی، جای زخم و لک های پوستی استفاده می‌شود. در دستگاه لیزر shr برای از بین بردن موهای زائد، گرما و حرارت را به پوست انتقال می‌دهند. با انتقال گرما، ملانین و سلول‌های بنیادی پوست تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این ویژگی باعث می‌شود که حتی موهای نازک نیز به‌راحتی از بین بروند.

لیزر nd yag چیست؟ کاربرد لیزر ان دیاگ برای از بین بردن موهای ضخیم

یکی از جدیدترین فناوری‌ها برای رفع موهای زائد نازک و ضخیم، لیزر ان دیاگ است. لیزر nd yag که در دسته‌بندی لیزرهای جامد قرار می‌گیرد، با ایجاد اشعه‌هایی با طول موج‌های بالا (نزدیک به مادون قرمز) به سطح پوست تابیده می‌شود. با نفوذ امواج این لیزر به عمق پوست، فولیکول موهای زائد تخریب می‌شود.

لیزر اندیاگ برای هر ۶ نوع تایپ پوستی، حتی برای افراد با پوست برنزه نیز مناسب است. به‌جز حذف موهای زائد، از این دستگاه برای از بین بردن خالکوبی، کک و مک، رگ‌های ریز روی بینی، لکه‌های پوستی و قارچ ناخن نیز استفاده می‌کنند.

پیش از استفاده از این لیزر برای کاهش درد از پمادهای ضد درد استفاده کنید. جلسات درمانی با لیزر ND Yag، بسته به نوع پوست و ضخامت موهای شما، بین ۴ تا ۱۰ جلسه طول خواهد کشید.

انتخاب بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم بر اساس تایپ پوستی

حضور پزشکان حاذق در مراکز و کلینیک‌های زیبایی، برای راهنمایی و مشاوره دادن به مراجعه‌کنندگان امری ضروری است. پزشکان متخصص با بررسی تایپ پوستی و ضخامت موی افراد، بهترین دستگاه را به آنها معرفی می‌کنند. در جلسات مشاوره امکان پرسیدن کلیه سوالات از پزشکان وجود دارد. سوالاتی از قبیل چرا بعد از لیزر موها دوباره رشد می کند؟ بهترین لیزر برای موهای زائد کدام است؟ چند مدت پس از پایان جلسات لیزر برای جلسات یادآور لیزر موهای زائد باید مراجعه کنم و سوالاتی از این قبیل را می‌توانید از پزشک متخصص بپرسید.

خرید مدرن‌ترین دستگاه‌های لیزر برای مراکز زیبایی براساس تایپ‌های پوستی

در این مقاله درباره بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم صحبت کردیم و با دستگاه‌هایی که بیشترین کارایی را برای حذف موهای زائد دارند آشنا شدیم. در نتیجه دیگر می‌دانید که برای رهایی از شر موهای زائد باید به تایپ پوستی و ضخامت موی خود توجه کرده و دستگاه متناسبی را انتخاب کنید. کلینیک‌های زیبایی و مراکز انجام لیزر نیز باید به این نکته اهمیت بالایی بدهند. به این مراکز توصیه می‌شود که برای خدمات‌رسانی بهتر به مراجعه‌کنندگان از دستگاه‌های لیزر متعددی استفاده کنند. از این طریق، افراد مختلف با هر نوع تایپ پوستی و هر ضخامتی امکان مراجعه به شما را خواهند داشت.

برای تهیه و خرید جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر بهتر است به شرکت‌های معتبر مراجعه کنید. شرکت آفتاب فروزان آریا با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه فروش لیزرهای زیبایی، درمانی و سایر ملزومات پزشکی، بهترین گزینه برای خرید تجهیزات پیشرفته زیبایی است. سفارش مدرن‌ترین دستگاه‌های لیزر از طریق شماره تلفن 02188107070 امکان‌پذیر است.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *