آر اف فرکشنال چیست و چه تفاوتی با مزونیدلینگ پوست صورت دارد؟

دسته بندی ها : مقالات

برخی به غلط تصور می‌کنند که نباید به‌دنبال روش‌های مراقبت از پوست و مو رفت! این افراد عقیده دارند که عوامل بسیاری مانند استرس، ژنتیک، رژیم غذایی غیراصولی، آلودگی و چاقی روی پوست و مو تاثیر منفی می‌گذارند؛ اما بد نیست بدانید که روش‌های موثری نیز وجود دارند که کلیه آسیب‌دیدگی‌ها را جبران می‌کنند. مزونیدلینگ و RF Fractional نیدلینگ از جمله روش‌های موثر و کاربردی برای مراقبت از پوست و مو محسوب می‌شوند. دیگر داشتن پوستی صاف و شفاف و عاری از هرگونه چین‌وچروک و آسیب‌دیدگی یک آرزوی دور از دسترس نیست. اگر می‌خواهید با تفاوت مزونیدلینگ و آر اف فرکشنال آشنا شوید، چند دقیقه از زمان ارزشمند خود را به خواندن این مقاله اختصاص دهید.

مزونیدلینگ پوست

ار اف نیدلینگ چیست؟ روشی غیرتهاجمی و نوین برای جوانسازی

در هر دوره‌ای روش‌های گوناگونی برای جوانسازی پوست وجود دارد که از تکنولوژی روز آن زمان بهره برده است. درحال‌حاضر یکی از جدید‌ترین روش‌های غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست ، بهره گیری از دستگاه جوانسازی پوست RF Fractional نیدلینگ است.

در این روش با کمک سوزن‌هایی بسیار کوچک و نازک، سوراخ‌هایی ریز و سطحی روی پوست ایجاد می‌شود؛ سپس جریان رادیو فرکانسی به داخل پوست وارد می‌شود. با وجود زخم‌های کوچک، پوست بدن مشغول ترمیم و بازسازی می‌شود. در این فرایند، کلاژن سازی سریع‌تر می‌شود و جریان خون نیز افزایش پیدا می‌کند.

فرق آر اف با آر اف فرکشنال

نحوه کار جدیدترین دستگاه RF Fractional نیدلینگ؛ ورود سوزن طلا به پوست

برای اجرای این روش، از یک تیپ استفاده می‌شود که 25 سوزن ریز دارد؛ این سوزن‌ها هم‌زمان وارد پوست می‌شوند و جریان رادیو فرکانسی را داخل پوست ایجاد می‌کنند. نکته قابل‌توجه درباره سوزن‌های دستگاه RF Fractional این است که همگی از جنس طلا با قطر حداکثر دو و نیم میلی‌متر هستند و هیچ‌گونه حساسیتی ایجاد نمی‌کنند. مراکز استاندارد و کلینیک‌های معتبر برای انجام آر اف فرکشنال نیدلینگ، از دستگاه السیس  نیز استفاده می‌کنند. این دستگاه یکی از بهترین تجهیزات پزشکی در حوزه پوست و زیبایی است.

در این روش پزشک معالج پیش از هر کاری ابتدا پوست بخش موردنظر را ضد عفونی می‌کند. باوجود بدون‌درد بودن روش آر اف فرکشنال نیدلینگ، قبل از شروع درمان از کرم بی‌حسی استفاده می‌شود. عمق سوزن‌ها و سرعت حرکت آن‌ها روی پوست، براساس تشخیص پزشک تعیین می‌شود.

وارد شدن این سوزن ها داخل و ایجاد گرما توسط امواج رادیو فرکانسی، باعث جوانسازی پوست و تولید کلاژن و الاستین می‌شود. در پایان کار نیز پزشک متخصص برای محافظت هرچه بیشتر، کرم زینک را روی سطح پوست زیباجو استفاده می‌کند. به جز قرمزی چند ساعته هیچ علائم دیگری روی پوست ایجاد نخواهد شد.

آر اف نیدلینگ چیست؟ جوانسازی غیرتهاجمی

فواید و عوارض آر اف فرکشنال نیدلینگ؛ از لیفت صورت تا روشن شدن پوست

پس از ورود ۲۵ سوزن نازک و از جنس طلا به پوست و ایجاد جریان رادیوفرکانسی، درمان با RF Fractional آغاز می‌شود. این روش بدون درد و معجزه‌آسا، در کنار کاهش چین‌و‌چروک پوست مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه آن‌ها را نام برده‌ایم:

 • لیفت پوست صورت و رفع شل شدگی
 • کاهش لک‌های پوستی
 • روشن شدن پوست
 • رفع اثر آبله مرغان
 • از بین بردن جای جوش و زخم
 • رفع ترک پوستی
 • کاهش عمق خط پیشانی و خط خنده

روش جوان‌سازی از طریق RF Fractional غیرتهاجمی است؛ به همین دلیل است که هیچ‌گونه عوارضی ندارد و زیباجویان با آسودگی خاطر از این روش پیشرفته بهره می‌برند. فراموش نکنید که مراجعه به پزشک متخصص و کلینیک‌های معتبر، شرط اصلی و مهم برای استفاده از هرگونه روش زیبایی است.

استفاده از لیزر آر اف فرکشنال نیدلینگ برای چه اشخاصی مناسب نیست؟

جدیدترین دستگاه آر اف فرکشنال حتی اگر توسط بهترین دکتر و به‌ وسیله (دستگاه اسکارلت) انجام شود، برای برخی از افراد به‌هیچ‌عنوان مناسب نخواهد بود.

اگر پوست شما جوش می‌زند و آکنه فعال دارد، RF Fractional needling با وارد کردن سوزن به پوست، باعث پاره شدن جوش‌ها می‌شود. بهتر است تا بهبودی کامل آکنه‌ها، استفاده از این لیز را به تعویق بیاندازید.

در صورت ابتلا به سایر بیماری‌های پوستی مثل اگزما، لوپوس و پسوریازیس نیز استفاده از آر اف فرکشنال نیدلینگ به شما توصیه نمی‌شود. افراد مبتلا به بیماری هموفیلی به دلیل مشکل در سیستم انعقاد خون بهتر است از سایر روش‌های درمانی برای جوانسازی پوست اقدام کنند.

در بیماران دیابتی نیز استفاده از اراف فرکشنال باعث ایجاد زخم‌هایی روی پوست می‌شود؛ زیرا در این افراد سیستم ترمیمی بدن با اختلال مواجه می‌شود. حالا که با اراف فرکشنال نیدلینگ و مزایا و معایبی آن آشنا شدید، نوبت به معرفی مزونیدلینگ پوست می‌رسد.

جوانسازی با rf fractional

مزونیدلینگ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مزونیدلینگ ترکیبی از دو روش میکرونیدلینگ با مزوتراپی است و همراه با سوزن‌های ریز از کوکتل‌های مزوتراپی برای جوانسازی پوست استفاده می‌کند. کوکتل‌های مزوتراپی از طریق سوراخ‌های ریز ایجاد شده روی سطح پوست، وارد عمق لایه درم می‌شوند و بافت آسیب دیده پوست را درمان می‌کنند. در اثر این معالجه، انعطاف پذیری و حالت کشسانی پوست بیشتر خواهد شد.

درد مزونیدلینگ نسبت به سایر روش‌های جوانسازی پوست بسیار کمتر است؛ اما با این حال قبل از انجام آن از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. مزونیدلینگ برای لک صورت، با کمک دستگاه درماپن یا مزوگان انجام می‌شود، این دستگاه‌ها تعداد سوزن لازمه و میزان عمق آن‌ها را در هر سطح را مشخص می‌کنند. با ایجاد هزاران سوراخ ریز و میکروسکوپی روی سطح پوست، ویتامین‌ها و کرم‌های موضعی بهتر و بیشتر جذب می‌شود و درنتیجه تاثیر پماد‌ها نیز بالاتر می‌رود.

مزونیدلینگ برای جای جوش

آشنایی با مزایا و عوارض مزونیدلینگ پوست؛ از مزونیدلینگ برای جای جوش تا حذف لکه‌های پوستی

بهره‌گیری از روش Mesonidelling تأثیرات بسیار مثبتی روی پوست صورت و بدن دارد. افزایش کلاژن‌سازی، رفع ترک‌های پوستی (استرچ مارک) ایجاد شده در اثر بارداری و اضافه وزن، از بین بردن جای سوختگی و جای جوش، ترمیم زخم و حذف لکه‌های پوستی و افزایش تأثیر کرم‌های درمانی از جمله مزایای دستگاه مزونیدلینگ هستند.

اگرچه Mesonidelling یک روش غیرتهاجمی و ایمن است، اما در برخی افراد ممکن است باعث بروز برخی عوارض شود. التهاب و قرمزی صورت برای چند روز، تیرگی پوست صورت برای چند هفته، احساس سوزش در پوست و ایجاد حساسیت به فلز سوزن در برخی افراد از جمله عوارض مزونیدلینگ محسوب می‌شوند.

مزونیدلینگ برای لک صورت

مزونیدلینگ برای جای جوش در این افراد ممنوع است!

افراد مبتلا به بیماری سرطان پوست و سایر بیماری‌های پوستی مانند لوپوس، کلوئید و آکنه فعال نباید مزونیدلینگ پوست را انجام دهند. این روش برای بیماران هموفیلی و دیابتی نیز توصیه نمی‌شود. مزونیدلینگ برای خانم‌های باردار و افراد تحت معالجه با داروهای خاص نیز ممنوع است.

تفاوت مزونیدلینگ و آر اف فرکشنال نیدلینگ؛ سریع ترین راه جوانسازی پوست کدام است؟

به دلیلی شباهت مزونیدلینگ و RF Fractional نیدلینگ، اغلب افراد نمی‌دانند که کدام یک از این روش‌های درمانی برای آن‌ها موثر است؛ البته نباید فراموش کنید که در مزونیدلینگ پوست عوارض جزئی وجود دارد.

اصلی‌ترین تفاوت مزونیدلینگ و آر اف فرکشنال نیدلینگ به عملکرد آن‌ها بر می‌گردد. در RF Fractional نیدلینگ،میزان اثر بخشی و نتایج، بسیار چشم‌گیرتر از مزونیدلینگ پوست است؛ همچنین نیاز به مراقبت و احتمال ایجاد عارضه در آن وجود ندارد.

اکنون با پی بردن به تفاوت مزونیدلینگ و آر اف فرکشنال می‌توانید بهترین روش را برای جوانسازی پوست انتخاب کنید. درصورت بهره بردن از هریک از روش‌های جوانسازی پوست، تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

چنانچه به دنبال مرکزی معتبر و خوشنام برای خرید بهترین دستگاه‌های جوان‌سازی پوست هستید، به شما شرکت آفتاب فروزان آریا را پیشنهاد می‌کنیم؛ با خرید به‌روز‌ترین تجهیزات پزشکی، به‌عنوان بهترین مرکز جوان‌سازی پوست شناخته شوید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1401.11.16

  من صورتم گاها چند تا جوش میزنه یعنی نمیتونم ازین روش ها استفاده کنم؟چون جای همه جوشا تو صورتم میمونه

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.11.17

   با سلام و احترام. اگر درگیری بیماری آکنه نیستید می‌تونید تحت نظر پزشک انجام بدید.