با اینکه عوامل زیادی مانند استرس، ژنتیک، رژیم غذایی بد، آلودگی و چاقی…روی پوست و مو تاثیر منفی می‌گذارند؛ اما روش‌های موثری هم وجود دارند که، برای پوست مثبت بوده و آسیب دیدگی‌ها را جبران می‌کنند. مزونیدلینگ و ار اف فرکشنال نیدلینگ، از روش‌های موثر برای مراقبت از پوست و مو هستند. اگر در مورد این روش‌ها شنیده، اما هنوز تفاوت مزونیدلینگ و ار اف فرکشنال نیدلینگ را نمی‌دانید، با آفا همراه

ار اف فرکشنال نیدلینگ چیست؟

در هر دوره‌ای، از روش‌های گوناگونی برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود. در حال حاضر یکی از جدید‌ترین روش‌های غیر تهاجمی برای جوان سازی پوست، ار اف فرکشنال نیدلینگ است.

در این روش با کمک سوزن‌هایی بسیار کوچک و نازک، سوراخ‌هایی ریز و سطحی روی پوست ایجاد می‌کنندو جریان رادیو فرکانسی را به داخل پوست وارد میکند. با وجود زخم‌های کوچک، پوست ترمیم و بازسازی را شروع، فرایند کلاژن سازی را سریع و جریان خون را هم افزایش می‌دهد.

جوانسازی با مزونیدلینگ

 ار اف فرکشنال نیدلینگ چگونه انجام می‌شود؟

برای اجرای این روش، از یک تیپ که دارای  25 سوزن است استفاده میشود که  بسیار ریز هستند و همزمان وارد پوست میشوند و جریان رادیو فرکانسی را داخل پوست ایجاد مینمایند . این سوزن ها از جنس طلا بوده و فاقد ایجادحساسیت میباشند و قطر آن می‌تواند حداقل نیم و حداکثر دو و نیم میلی‌متر باشد. مراکز استاندارد برای انجام ار اف فرکشنال نیدلینگ، از دستگاه السیس که یکی از بهترین تجهیزات پزشکی در شاخه پوست و زیبایی است استفاده می‌کنند.

پزشک قبل از هر کاری، ابتدا پوست بخش مورد نظر را ضد عفونی می‌کند. با اینکه روش ار اف فرکشنال نیدلینگ، بدون درد است اما به دلیل استفاده از سوزن، قبل از شروع درمان از کرم بی حسی استفاده می‌شود. عمق سوزن‌ها و سرعت حرکت آن‌ها روی پوست، براساس تشخیص پزشک تعیین می‌شود.

وارد شدن این سوزن ها داخل پوست و ایجاد گرما  توسط امواج رادیو فرکانسی ،باعث جوانسازی پوست و تولید کلاژن و الاستین می‌شوند. در پایان کار، پزشک متخصص برای محافظت از پوست کرم زینک را روی سطح پوست می‌زند. به جز قرمزی چند ساعته هیچ علائم دیگری را روی پوست مشاهده نخواهید کرد.

تفاوت مزونیدلینگ و ار اف فرکشنال

فواید ار اف فرکشنال نیدلینگ چیست؟

 • لیفت پوست صورت و رفع شل شدگی
 • کاهش لک‌های پوستی
 • روشن شدن پوست
 • رفع اثر آبله مرغان
 • از بین بردن جای جوش و زخم
 • رفع ترک پوستی
 • کاهش عمق خط پیشانی و خط خنده
 • کاهش چین و چروک

معایب و عوارض ار اف فرکشنال نیدلینگ

این سیستم ها به دلیل غیر  تهاجمی بودن هیچ گونه عوارضی ندارند.

ار اف فرکشنال نیدلینگ برای چه اشخاصی مناسب نیست؟

ار اف فرکشنال نیدلینگ حتی اگر توسط بهترین دکتر و به وسیله اسکارلت، که به عنوان بهترین دستگاه جوان سازی پوست شناخته می‌شود انجام شود، برای برخی از افراد به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود.

اگر پوست شما جوش می‌زند و آکنه فعال دارد، انجام اراف فرکشنال نیدلینگ و وارد شدن سوزن به پوست می‌تواند باعث پاره شدن جوش‌ها شود. بهتر است تا بهبودی کامل آکنه‌ها، اراف فرکشنال نیدلینگ را به عقب بیاندازید.

در صورت ابتلا به سایر بیماری‌های پوستی مثل اگزما، لوپوس و پسوریازیس هم، اراف فرکشنال نیدلینگ به شما توصیه نمی‌شود. افراد مبتلا به بیماری هموفیلی نیز، به دلیل مشکل در سیستم انعقاد خون بهتر است از روش‌های درمانی دیگر برای جوانسازی پوست اقدام کنند.

در بیماران دیابتی هم، استفاده از اراف فرکشنال نیدلینگ می‌تواند باعث زخم‌هایی  روی پوست صورت شود. زیرا در افراد دیابتی سیستم ترمیمی بدن، با اختلال مواجه می‌شود. حالا که با اراف فرکشنال نیدلینگ و مزایا و معایبی که دارد آشنا شدید، وقت آن رسیده که در مورد مزونیدلینگ بدانید.

جوانسازی با آر اف فرکشنال

مزونیدلینگ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مزونیدلینگ ترکیبی از دو روش میکرونیدلینگ با مزوتراپی بوده و همراه با سوزن‌های ریز، از کوکتل‌های مزوتراپی برای جوانسازی پوست استفاده می‌کند. کوکتل‌های مزوتراپی از طریق سوراخ‌های ریز ایجاد شده روی سطح پوست، وارد عمق لایه درم شده و بافت آسیب دیده پوست را درمان و انعطاف پذیری و کشسانی آن را بیشتر می‌کنند.

درد مزونیدلینگ، به نسبت سایر روش‌های جوانسازی پوست کمتر است؛ اما با این حال قبل از انجام مزونیدلینگ، از کرم موضعی استفاده می‌شود. مزونیدلینگ، با کمک دستگاه درماپن یا مزوگان انجام می‌شود، این دستگاه‌ها تعداد سوزن خوردن و میزان عمق آن‌ها را در هر سطح  را مشخص می‌کند. با ایجاد هزاران سوراخ ریز و میکروسکوپی روی سطح پوست، ویتامین‌ها و کرم‌های موضعی بهتر و بیشتر جذب شده و تاثیر پماد‌ها نیز بالا می‌رود.

مزونیدلینگ واسه چی خوبه؟

مزایای مزونیدلینگ صورت

 • افزایش تولید کلاژن
 • رفع ترک‌های پوستی ایجاد شده در اثر بارداری و اضافه وزن
 • افزایش تاثیر کرم‌های پوست
 • از بین بردن جای سوختگی
 • از بین بردن جای جوش
 • رفع لکه‌های پوستی و ترمیم زخم

لیست عوارض مزونیدلینگ

 • التهاب و قرمزی صورت برای چند روز
 • تیرگی پوست صورت برای چند هفته
 • احساس سوزش در پوست
 • حساسیت عده‌ای از افراد به فلز سوزن
مزونیدلینگ صورت چیست

بیماران هموفیلی، دیابتی و افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی، نباید از روش مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ برای جوان سازی پوست استفاده کنند.

چه اشخاصی نباید مزونیدلینگ انجام دهند؟

افراد مبتلا به بیماری سرطان پوست و سایر بیماری‌های پوستی مانند لوپوس، کلوئید و آکنه فعال نباید مزونیدلینگ را انجام دهند. این روش برای بیماران هموفیلی نیز، توصیه نمی‌شود. مزونیدلینگ برای خانم‌های باردار و افرادی که دارو‌های خاص مصرف می‌کنند ممنوع است.

تفاوت مزونیدلینگ و اراف فرکشنال نیدلینگ در چیست؟

به دلیلی شباهتی که مزونیدلینگ و اراف فرکشنال نیدلینگ بهم دارند، اغلب افراد نمی‌دانند که کدام یک از این روش‌های درمانی موثر بوده و برای آن‌ها بهتر است. البته در مزونیدلینگ عوارضی وجود دارد.

اما اصلی‌ترین تفاوت مزونیدلینگ و اراف فرکشنال نیدلینگ، به عملکرد آن‌ها بر می‌گردد. در اراف فرکشنال نیدلینگ،میزان اثر بخشی و نتایج بسیار چشمگیر تر از مزونیدلینگ است و از طرفی نیاز به مراقبت و احتمال ایجاد عارضه در آن وجود ندارد.

اکنون فرق بین مزونیدلینگ و اراف فرکشنال نیدلینگ را می‌دانید و می‌توانید، بهترین روش را برای جوانسازی پوست انتخاب کنید. اگر هر یک از روش‌های جوانسازی پوست را انجام داده‌اید، تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

اگر هم به دنبال مرکزی معتبر، برای خرید بهترین دستگاه‌های جوان سازی پوست با مناسب‌ترین قیمت هستید، به شما شرکت آفتاب فروزان آریا را پیشنهاد می‌کنیم. تا با خرید به روز‌ترین تجهیزان پزشکی، به عنوان بهترین مرکز جوان سازی پوست شناخته شوید.