آیا می‌دانسید از 20 سالگی به بعد توانایی بدن برای بازسازی و تولید کلاژن کم شده و هر ساله 1 الی 2 درصد از سطح کلاژن بدن کاهش پیدا می‌کند؟ در نتیجه کاهش کلاژن، پوست دچار چین‌و‌چروک شده و زیبایی خود را از دست می‌دهد. رفته رفته در سن 40 سالگی و با افزایش سن، تغییرات پوستی روی صورت خود را احساس می‌کنیم. در چنین شرایطی می‌توانیم با انتخاب یک روش مناسب بهترین راه حل را برای درمان و جوان‌سازی پوست پیش بگیریم. این روزها روش‌های متعددی برای جوانسازی پوست وجود دارد که بین آن‌ها ترماژ و هایفوتراپی، دو روش غیر‌تهاجمی و بدون جراحی هستند. برای آشنایی شما با تفاوت ترماژ و هایفو مطالبی را در نظر گرفته‌ایم که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ترماژ چیست؟ روشی غیر‌تهاجمی برای سفت شدن پوست و از بین بردن چین‌وچروک

ترماژ، روشی برای جوانسازی پوست است که همچون لیزر هایفو بدون عمل جراحی، چین‌وچروک‌های پوست را از بین می‌برد. در روش ترماژ با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی (RF)، لایه میانی پوست گرم شده و تولید کلاژن جدید تحریک می‌شود. در این روش با تحریک کلاژن‌ها در لایه‌های زیرین پوست و منظم شدن آن‌ها، صاف و سفت شدن پوست را شاهد خواهیم بود.

حرارتی که این دستگاه روی پوست ایجاد می‌کند مانند دمای بدن در هنگام تب (38 تا 40 درجه سانتی‌گراد) بوده و کاملا قابل تحمل است. همچنین قابل ذکر است که این دستگاه خنک‌کننده و ویبراتور نیز دارد که آسایش و راحتی را برای افراد فراهم می‌کند.

در‌صورتی‌که افتادگی پوست شما بسیار شدید بوده و به‌ لایه‌های زیرین مربوط باشد؛ ممکن است با روش ترماژ قابل درمان نباشد. در‌این‌صورت با مشورت پزشک می‌توانید از سایر روش‌های غیرتهاجمی جوان‌سازی پوست، همچون هایفوتراپی استفاده کنید؛ بنابراین در برخی موارد تفاوت ترماژ و هایفو در این مورد خواهد بود.

ترماژ؛ روشی غیر‌تهاجمی برای سفت شدن پوست و از بین بردن چین‌وچروک

جوانسازی با ترماژ چه مزایایی دارد؟ ترماژ؛ یک روش درمانی سریع و آسان

ترماژ یک روش درمانی بسیار سریع و آسان است که بدون هر نوع برش و جراحی انجام می‌‌شود. در استفاده از روش ترماژ، نگران رنگ پوست خود نباشید زیرا این نوع روش جوانسازی مناسب برای انواع پوست‌ها بوده و هیچ‌گونه محدودیتی ندارد. از مزایای دیگر استفاده از روش ترماژ برای پوست، می‌توان به ایمن بودن این نوع جوانسازی و هم‌چنین مشاهده نتایج با یک جلسه اشاره کرد. پس از جوانسازی با ترماژ همچون استفاده از دستگاه هایفو دابلو گلد پرمیوم، نیاز به استراحت نداشته و به‌راحتی می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

اگر برای کلینیک یا مطب زیبایی خود علاوه‌بر دستگاه ترماژ، نیاز به خرید دستگاه هایفو گلد دارید، با‌کیفیت‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها را می‌توانید از آفا تهیه کنید.

مزایای ترماژ؛ یک روش درمانی بسیار سریع و آسان

هایفوتراپی چیست؟ معجزه جوانسازی پوست با ماندگاری بالا

هایفوتراپی یکی از روش‌های نوین در درمان زیبایی، سفت کردن و لیفتینگ پوست است. این روش نسبتا جدید بدون درد و غیرتهاجمی بوده و جایگزین خوبی برای روش‌هایی است که نیاز به جراحی دارند. در هایفوتراپی از امواج فراصوتی که در سونوگرافی به‌کار برده می‌شود (اولتراسوند) استفاده خواهد شد. در جوانسازی با هایفو امواج فراصوت به‌صورت متمرکز به لایه خاصی از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن می‌شوند.

کلاژن و الاستین پوست با افزایش سن کم شده و در نتیجه حالت انعطاف‌پذیری پوست را کاهش می‌دهند. با استفاده از لیزر هایفو، با افزایش کلاژن، پوست سفت شده و کاملا صاف و بدون چروک دیده می‌شود. قیمت دستگاه لیزر جوانسازی پوست هم‌چون هایفو، در برندهای مختلف متفاوت است. به‌همین دلیل هزینه‌ای که شما برای هر جلسه از هایفوتراپی پرداخت می‌کنید، ممکن است در کلینیک‌های مختلف متفاوت باشد. به‌روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های هایفو، مدل‌های دابلو گلد و دابلو گلد پریمیوم هستند.

هایفوتراپی؛ معجزه جوانسازی پوست با ماندگاری بالا

مزایای جوانسازی با هایفو؛ بهترین انتخاب برای همه افراد

این روزها هایفوتراپی یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای جوانسازی پوست به‌شمار می‌رود؛ شما می‌توانید نتیجه نهایی و شگفت‌انگیز آن را بعد از 2 الی 3 ماه مشاهده کنید. بسیاری از افراد جوانسازی صورت با هایفو را به لیفت صورت ترجیح داده و معتقدند جوانسازی با هایفو تاثیرات قابل‌توجهی روی پوست خواهد داشت. از مزایای هایفوتراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هایفوتراپی آثار ماندگار و با‌دوامی دارد. این درمان، پوست را سفت و لیفت کرده و چین‌و‌چروک آن را کاهش می‌دهد.
  • هایفوتراپی باعث جمع و سفت شدن پوست شل شده زیر چانه می‌شود و با استفاده از دستگاه هایفو، فک فرم زیبایی پیدا می‌کند.
  • هایفوتراپی یک روش غیر‌تهاجمی و غیر‌جراحی است که نیازی به دوره نقاهت برای بهبودی ندارد.
  • از هایفوتراپی می‌توان برای لیفت گونه‌ها و ابروها استفاده کرد.
  • 1 تا 3 جلسه درمانی برای رسیدن به نتیجه دلخواه با هایفوتراپی کافی است.
  • هزینه هایفوتراپی نسبت به روش‌های جوانسازی تهاجمی کمتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
  • مدت زمان هر جلسه جوانسازی با هایفو کوتاه بوده و 30 الی 90 دقیقه زمان خواهد برد.

هایفوتراپی انتخابی مناسب برای افرادی است که جراحی‌های زیبایی برایشان دشوار بوده و حاضر به استفاده از روش‌های تهاجمی نیستند. هم‌چنین کسانی که می‌خواهند نتایج عمیق‌تر و ماندگارتری دریافت کنند، سراغ جوانسازی پوست به روش هایفو می‌روند.

مزایای جوانسازی با هایفو؛ اثرات ماندگار و با‌دوام

مقایسه ترماژ و هایفوتراپی؛ دو روش غیر تهاجمی جدید برای جوانسازی پوست

هایفوتراپی و ترماژ، دو روش کم‌خطر و بدون جراحی برای حذف چین‌وچروک‌ها و جلوگیری از افتادگی پوست هستند. هایفوتراپی و ترماژ تاثیری سریع‌تر از روش‌های درمان خانگی چروک صورت دارند و هم‌چنین موثرتر و ماندگارتر هستند. تفاوت ترماژ و هایفو در موارد جزئی و کوچکی است که باعث ایجاد تفاوت در کارکرد و نتایج آن‌ها خواهد شد. در ادامه این تفاوت‌ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

تفاوت ترماژ و هایفو در نحوه عملکرد؛ استفاده از پرتوهای مختلف با میزان نفوذ متفاوت

تفاوت ترماژ و هایفو در نحوه کارکرد این است که از انرژی‌های متفاوتی برای نفوذ در پوست استفاده می‌کنند. انرژی استفاده شده در روش ترماژ، انرژی با فرکانس رادیویی است اما انرژی به‌کار رفته در روش هایفوتراپی، انرژی اولتراسوند متمرکز خواهد بود. در نهایت هر دو انرژی باعث تولید گرما و نفوذ آن به لایه‌های زیرین پوست و تحریک بافت به تولید کلاژن می‌شوند.

همچنین میزان نفوذ امواج هر کدام از این روش‌های جوانسازی پوست با یکدیگر متفاوت است. امواج فرکانس رادیویی حدود 3 میلی‌متر و امواج هایفو حدود 4.5 میلی‌متر در پوست نفوذ می‌کنند.

تفاوت ترماژ و هایفو در نحوه عملکرد؛ استفاده از پرتوهای مختلف با میزان نفوذ متفاوت

تفاوت ترماژ و هایفو در ماندگاری؛ هایفوتراپی ماندگار‌تر و موثرتر است

به‌طور کلی می‌توان گفت تفاوت ترماژ و هایفو در ماندگاری چندان فاحش نخواهد بود و هیچ‌کدام از این روش‌های جوانسازی دائمی نیستند. اما طبق مطالعات انجام شده، هایفوتراپی به دلیل نفوذ بیشتر به پوست، تاثیر بهتر و ماندگارتری دارد. در واقع یک فرد با چین‌و‌چروک‌های متعدد و خطوط نازک روی خطوط ابرو، اطراف چشم‌ها و صورت می تواند از روش ترماژ استفاده کند. در‌حالی‌که فردی با چین‌و‌چروک عمیق‌تر همراه با افتادگی پوست، می‌تواند بیشتر با هایفوتراپی سازگار باشد.

هایفو روشی ایمن و سریع بوده که امروزه جایگزین بسیاری از روش‌های جوانسازی همچون تزریق چربی شده است. اگر برای شما نیز این سوال مطرح است که هایفو بهتر است یا تزریق چربی، می‌توانید جواب سوالتان را در این مقاله از آفا دریافت کنید.

تفاوت ترماژ و هایفو در ماندگاری؛ هایفوتراپی ماندگار‌تر و موثرتر

آفتاب فروزان آریا؛ عرضه‌کننده به‌روزترین دستگاه‌ هایفو گلد و جوانسازی پوست

در این مقاله به یکی از سوالات رایج شما «تفاوت ترماژ و هایفو چیست» پاسخ دادیم. اکنون شما با مطالعه این مقاله و بررسی شرایط خود و هم‌چنین مراجعه به پزشک متخصص پوست، می‌توانید بهترین روش جوانسازی پوست را انتخاب کنید. هایفوتراپی یکی از روش‌های مناسب جوانسازی است که نسبت به سایر روش‌های حذف چین‌و‌چروک پوست، مزایای بسیار داشته و جدیدتر است. توصیه می‌شود برای دریافت نتیجه مطلوب با متخصص پوست و زیبایی مشورت کرده تا بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه را برای جوانسازی پوست استفاده کنید.

آفتاب فروزان آریا یکی از شناخته‌شده‌ترین نمایندگی‌های فروش دستگاه‌ زیبایی و جوانسازی پوست در ایران است. این مجموعه با سابقه‌ای طولانی‌مدت در این حوزه، به‌روزترین دستگاه‌ها را به کلینیک‌های زیبایی عرضه خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین دستگاه‌های لیزر می‌توانید با شماره 02188107070 تماس  بگیرید.