بررسی روش های مراقبت و شستن صورت بعد از تزریق چربی

دسته بندی ها : مقالات

بعضی بر این باورند که شستن صورت بلافاصله بعد از تزریق چربی امکان‌پذیر است؛ درحالی‌که دیگر متخصصین جوانسازی پوست این مطلب را نقض می‌کنند. حال شاید از خود بپرسید بعد از تزریق چربی چه کنیم؟ برخی از متخصصین زیبایی بر این باورند که برای شستن صورت بعد از تزریق چربی، دستورالعمل‌های متفاوتی وجود دارد. در‌نتیجه، باتوجه‌به تجویز پزشک، نکات مهم برای دوران نقاهت بعد از تزریق چربی را انجام دهید. در این مطلب سعی کرده‌ایم تا راهنمای کاملی برای نحوه شستن صورت بعد از تزریق فیلر یا چربی را به شما ارائه دهیم. همین‌طور به شرح مراقبت‌های لازم برای حفاظت از پوست می‌پردازیم تا بهترین نتیجه دلخواه را در نتیجه روش‌های جوانسازی پوست دریافت کنید.

شستن صورت بعد از تزریق چربی؛ اصل مهم برای افزایش اثربخشی تزریق

مراقبتهای بعد از تزریق چربی صورت؛ عمل به توصیه پزشک

تزریق ژل به نقاط مختلف صورت، مراقبت‌های مخصوص خود را نیز به‌همراه خواهد داشت. توصیه‌های لازم برای شستن صورت بعد از تزریق ژل یا استفاده دستگاه جوانسازی پوست براساس محل استفاده با یکدیگر تفاوت دارند. به‌طور‌کلی، در هفته اول از آب گرم و حمام داغ استفاده نکنید؛ استحمام کوتاه داشته باشید؛ از اعمال فشار به محل تزریق جلوگیری کرده و از لوسیون غلیظ استفاده نکنید.

نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب؛ از آب داغ استفاده نکنید

بعد از تزریق ژل به لب، صورت را با آب داغ و گرم نشویید؛ آب داغ باعث حرکت فیلر یا ژل در لب می‌شود. همچنین استفاده از شوینده‌های نامناسب باعث کاش اثربخشی تزریق چربی خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید تا هنگام شستن صورت به لب‌ها فشار وارد نشود.

روش شستن صورت بعد از تزریق چربی به خط اخم و خنده

تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل و چربی به خط اخم و خنده، صورت خود را نشویید. بعد از یک روز می‌توانید با آب ولرم صورتتان را بشویید. البته توجه داشته باشید که برای شستشو پس از تزریق فیلر به خط اخم و خنده از لوسیون‌های غلیظ استفاده نکنید.

مهم‌ترین نکته شستن صورت بعد از تزریق چربی به بینی

بعد از تزریق چربی به بینی تا یک هفته به استخر، جکوزی و سونا نروید؛ آب داغ یا هوا با بخار داغ به حرکت چربی زیر پوست منجر می‌شود. در زمان اولین مرتبه شستن صورت، به بینی فشار وارد نکنید.

تزریق فیلر زیر چشم؛ حساس‌ترین بخش برای در نظر داشتن مراقبت‌های شست‌وشو

تزریق فیلر به زیر چشم با مراقبت‌های ویژه‌‌ای همراه خواهد داشت. تا 8 ساعت بعد از تزریق به زیر چشم، از لوازم آرایشی یا لوسیون‌های شوینده نامناسب استفاده نکنید. استفاده از لوازم آرایشی یا تماس دست با چشم بعد از این نوع تزریق ممنوع است.

مراقبت‌های پوستی بعد از تزریق چربی؛ راهکار بهبود نتیجه تزریق

استفاده از لوسیون غلیظ و ضدآفتاب بعد از تزریق چربی ممنوع

هنگام انجام تزریق روی صورت با سوزن، سوراخ‌های ریزی ایجاد می‌شود که محلی برای ورود مواد آرایشی مضر به درون بافت پوست صورت خواهد بود. در‌صورت استفاده از لوازم آرایشی، لوسیون، مواد شوینده و حتی ضدآفتاب، احتمال ورود این مواد به داخل منافذ پوست وجود دارد. در ادامه با شستن صورت، این مواد رقیق شده و وارد لایه‌های زیرین پوست صورت می‌شود؛ در‌نتیجه، التهاب، قرمزی و عفونت را به‌همراه خواهد داشت.

برای جلوگیری از این اتفاق محل تزریق را کاملا خشک نگه‌ دارید و تا 24 ساعت آب به صورتتان نزنید. مراقب باشید که هنگام استفاده از کمپرس آب سرد برای درمان کبودی، صورتتان خیس نشود. اگر در حال استفاده از روش‌های درمان آکنه نیز هستید، نفوذ مواد شوینده به منافذ پوست اثربخشی روش‌های درمانی آکنه را کاهش می‌دهد.

استفاده محدود از ضدآفتاب؛ یکی از مراقبت‌های پوستی بعد از تزریق ژل

بررسی روش‌های مراقبت‌ صورت بعد از تزریق چربی

مراقبت از پوست صورت فقط به شستن آن بعد از تزریق چربی ختم نشده و باید یک سری مراقبت‌های لازم را نیز انجام دهید. تزریق چربی به‌عنوان روشی برای درمان آکنه نیز محسوب می‌شود؛ یکی دیگر از روش‌های درمان آکنه، استفاده از دستگاه Co2 فرکشنال محسوب می‌شود. کلینیک‌های زیبایی برای ارائه خدمات متنوع زیبایی نیاز به تهیه دستگاه‌هایی مثل co2 فرکشنال دارند. اگر به‌عنوان صاحب یک کلینیک یا متخصص زیبایی در صدد گسترش خدمات زیبایی و درمانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا با مراجعه به سایت آفاطب، از قیمت دستگاه Co2 فرکشنال مطلع شوید.

بااین‌حال‌که هر دو روش استفاده از دستگاه Co2 فرکشنال و تزریق چربی، نیاز به روش‌های مراقبتی تقریبا یکسانی دارند، روش دوم برای ترمیم و جوانسازی پوست رایج‌تر است. در این بخش مراقبت‌های ضروری بعد از وارد کردن چربی به پوست را به شما توضیح می‌دهیم تا نتیجه بهتری حاصل شود.

ماساژ؛ یکی از مهم‌ترین مراقبتهای بعد از تزریق چربی صورت

ماساژ صحیح صورت از گلوله شدن ژل یا فیلر جلوگیری می‌کند. در مراقبت های بعد از تزریق چربی صورت، ماساژ این قسمت را فراموش نکنید. ماساژ صورت در فاصله زمانی کوتاه بعد از تزریق ژل یا فیلر بسیار اهمیت دارد. گاهی ماساژ صورت بعد از تزریق یا اعمال فشار روی محل خارج کردن چربی از بدن، برای فرد مناسب نیست. درست همانطور که ماساژ بعد از استفاده از لیپوماتیک منع شده است. در لیپوماتیک برعکس تزریق چربی به‌وسیله دستگاهی مخصوص انجام می‌شود؛ ماساژ دادن بعد از هر دو روش درمانی نیاز به ملاحظات خاصی است. برای نحوه ماساژ بعد از تزریق ژل به صورت حتما از پزشک خود مشورت بگیرید؛ هنگام ماساژ صورت از اعمال فشار زیاد به صورت پرهیز کرده تا باعث بدفرم شدن و تغییر شکل نهایی ژل یا چربی نشوید.

ماساژ ملایم صورت؛ یک روش مراقبتی پوست بعد از تزریق ژل یا فیلر

ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی بعد از تزریق چربی به صورت

بیمار تا دو هفته بعد از تزریق چربی به صورت نباید از هیچ‌گونه لوازم آرایشی استفاده کند. در بعضی موارد توصیه شده تا از کرم ضدآفتاب هم استفاده نشود؛ برای اطمینان از محدودیت‌های استفاده از اقلام آرایشی و بهداشتی، با پزشک خود مشورت کنید. همچنین برند لوازم آرایشی مورد استفاده خود را با پزشک در میان بگذارید. بعضی از لوازم آرایش، حاوی مواد تحریک‌کننده پوست هستند که تاثیر مخربی بر تزریق چربی می‌گذارند.

محدودیت استفاده از شوینده‌های صورت از مراقبت‌های پوستی بعد از تزریق چربی

استفاده از کمپرس گرم و سرد؛ روش بهبود التهاب صورت پس از تزریق چربی

تزریق ژل به صورت برای جوانسازی پوست یا درمان اسکار جوش، با درد، التهاب و قرمزی پوست همراه است. برای التیام عوارض ناشی از تزریق چربی به صورت، از کمپرس سرد فقط تا سه ساعت بعد از تزریق استفاده کنید.

کمپرس سرد را هر ده دقیقه روی محل تزریق گذاشته و مراقب باشید تا رطوبتی از کمپرس یخ به محل تزریق وارد نشود. محل تزریق، بسته به نوع تزریق و نقطه دقیق آن، باید تا چند ساعت خشک بماند. در روزهای بعدی تزریق فیلر یا چربی، از کمپرس گرم برای بهبود سریع‌تر تزریق استفاده کنید.

میزان فعالیت ورزشی و نوشیدن مایعات بعد از تزریق چربی

پس از تزریق چربی به صورت، از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش پرهیز کنید تا چربی زیر پوست صورت حرکت نکند. همچنین برای کاهش تورم و کبودی محل تزریق، بدن خود را هیدراته نگه‌ دارید. به همین دلیل مصرف مایعات و نوشیدنی را در روزهای اولیه بعد از تزریق افزایش دهید. توصیه می‌شود بعد از تزریق چربی برای خوابیدن از دو بالش زیر سرتان استفاده کنید؛ در این حالت صورت شما در سطح بالاتری قرار می‌گیرد و فشاری بر آن وارد نمی‌شود. به‌عنوان نکته پایانی حتما از داروهای تجویز شده پزشک مصرف کرده و قبل از اجرای هرگونه مراقبت پوستی با درمانگر خود مشورت کنید.

تسریع روند درمان با یادگیری نحوه صحیح شست‌و‌شوی صورت بعد از تزریق چربی

در این مقاله نحوه شستن صورت بعد از تزریق چربی و مراقبت‌های لازم را بررسی کردیم. ممنوعیت شستن با آب داغ، استفاده نکردن از لوسیون‌های غلیظ و فشار وارد نکردن به محل تزریق از توصیه‌های کلی شست‌وشوی صورت بعد از تزریق ژل به شمار می‌روند. بااین‌حال نحوه صحیح شستن بعد از تزریق چربی به نقاط مختلف صورت تفاوت دارد که نکات آن توسط پزشک متخصص به زیبا‌جو گفته می‌شود.

علاوه‌بر نکات شستشوی صورت، انجام مراقبت‌های پوستی مثل محدودیت استفاده از ضدآفتاب و انجام ندادن فعالیت‌های سنگین از نکات مهم مراقبت‌های پوستی پس از تزریق چربی محسوب می‌شوند. کلیه موارد ذکر شده به اثربخشی بهتر تزریق چربی کمک می‌کنند؛ پیشنهاد می‌شود برای انجام مراقبت‌های پوستی و شست‌وشوی صحیح صورت با پزشک خود مشورت کنید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بررسی روش های مراقبت و شستن صورت بعد از تزریق چربی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *