آر اف بهتر است یا هایفو؟ تفاوت بهترین روش‌های جوان‌سازی پوست

دسته بندی ها : مقالات

ظاهر شدن چین‌و‌چروک روی صورت، بخشی از روند طبیعی پیر شدن است؛ اما مهم نیست که چه سن و سالی داشته باشید، در هر شرایطی باید از پوست و بدن خود مراقبت کنید. آر اف فرکشنال نیدلینگ و هایفوتراپی دو روش برای مراقبت و جوان‌سازی پوست هستند. بسیاری از افراد نمی‌دانند کدام روش برای رفع چین‌وچروک پوست مناسب‌تر است، آر اف فرکشنال بهتر است یا هایفو؟ در این مقاله از آفا سعی کرده‌ایم تا به تفاوت هایفو و آر اف فرکشنال بپردازیم. چند دقیقه از زمان ارزشمند خود را به خواندن مطلب پیش‌رو اختصاص دهید تا مناسب‌ترین گزینه را برای پوست خود انتخاب کنید.

تفاوت هایفو و آر اف فرکشنال

هایفو تراپی چیست؟ روش غیر تهاجمی جوان‌سازی پوست

یکی از روش‌های مناسب برای لیفت و جوان‌سازی پوست، هایفو است. هایفوتراپی روشی غیرتهاجمی و بدون درد است و از امواج فراصوت برای درمان چروک‌های پوست و جوان‌سازی استفاده می‌کند. این امواج که در سونوگرافی هم کاربرد دارند، باعث افزایش میزان کلاژن سازی در پوست می‌شوند.

هایفوتراپی برای نواحی صورت و گردن کاربرد دارد و امواج فراصوت را تا قسمت‌های عمق پوست و عضلات وارد می‌کند. هایفوتراپی دور چشم نیز به‌دلیل حذف چین‌وچرک، در سالیان اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

آر اف بهتر است یا هایفو

دستگاه هایفوتراپی پوست چگونه عمل می‌کند؟ افزایش کلاژن‌سازی با امواج فراصوت

نحوه کار دستگاه هایفوتراپی متمرکز کردن امواج صوتی در ناحیه هدف است. همیشه برای افرادی که می‌پرسند «آر اف بهتر است یا هایفو؟» توضیح می‌دهیم که هایفوتراپی صورت روشی غیرتهاجمی است و میزان کلاژن را بدون ایجاد زخم یا قرمزی روی پوست افزایش می‌دهد؛ به همین دلیل است که بین روش‌های جوانسازی پوست، طرفداران زیادی دارد.

عدم ایجاد زخم و ملتهب نشدن سطح پوست با روش هایفو دابلو گلد، به دلیل پایین بودن میزان انرژی امواج در لحظه برخورد  است. امواج در لایه‌های زیرین پوست با یکدیگر برخورد می‌کنند و پس از جمع شدن در یک نقطه، انرژی خود را تقویت می‌کنند. با سفت شدن نقطه برخورد موج انرژی، آسیب سلولی ایجاد می‌شود. صدمه به سلول‌های پوستی مانند سایر روش‌های دیگر جوان‌سازی پوست، باعث تحریک تولید پروتئین کلاژن خواهد شد. در ادامه توضیح می‌دهیم که موارد استفاده از هایفوتراپی صورت چیست و چه کسانی نباید هایفو انجام دهند.

موارد استفاده زیبایی از هایفوتراپی؛ از لیفت گردن تا حذف غبغب

در ادامه پس از رسیدن به جواب «آر اف بهتر است یا هایفو؟» و انتخاب روش هایفوتراپی، پزشک متخصص شما حتما به نکته قابل‌توجهی اشاره می‌کند؛ این روش فقط برای جوان‌سازی و حذف چین‌وچروک پوست نیست و موارد استفاده دیگری نیز دارد. از جمله:

 • لیفت ابرو، گونه و پلک
 • لیفت گردن
 • کاهش چین‌وچروک
 • سفت کردن پوست صورت
 • سفت کردن پوست گردن
 • بهبود خط چانه و از بین بردن غبغب

فراموش نکنید که کلیه این موارد باید در کلینیک‌های زیبایی معتبر و زیر نظر پزشکان متخصص و حاذق صورت بگیرد. برای داشتن پوستی صاف و شفاف حتما پرس‌وجو کنید و مراکز زیبایی معتبر را برای درمان خود انتخاب کنید.

چرا نظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اند همیشه مثبت است؟

هایفوتراپی با امواج فراصوت بی‌خطر انجام می‌شود و کاملا بدون درد و خون‌ریزی است. تک جلسه‌ای بودن این روش برعکس سایر روش‌های جوان‌سازی، لیفتینگ تخصصی صورت و گردن، تاثیرگذاری سریع و ماندگاری بالا، عدم نیاز به مراقبت درمانی خاص و ایجاد نشدن زخم و جراحتی در سطح پوست باعث شده که همه افراد درمان شده با روش HIFU از این روش رضایت‌خاطر داشته باشند. بد نیست اشاره کنیم که قیمت هایفوتراپی در مقایسه با عمل‌های جراحی بسیار پایین است و زیباجویان نتیجه رضایت‌بخشی از انجام آن دارند.

تفاوت هایفو و آر اف

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟ خانم‌های باردار و بیماران قلبی و دیابتی

هایفوتراپی به افراد زیر سی سال توصیه نمی‌شود، خانم‌های باردار نیز نباید از این روش جوان‌سازی استفاده کنند. بیماران مبتلا به دیابت پیشرفته نیز باید از روش‌های دیگری پوست خود را شاداب کنند. وجود قطعه فلزی در ناحیه مورد نظر مانند ایمپلنت دندان هم، مانعی برای HIFU Therapy خواهد بود. زخم، آکنه و عفونت فعال در پوست نیز اجازه هایفوتراپی به بیمار را نمی‌دهد.

روش هایفو برای بیماران قلبی، بیماران صرعی، بیماران کلیوی، افراد مبتلا به کم‌کاری تیروئید و مبتلا به خشکی شدید پوست ممنوع است. پایین بودن عوارض هایفوتراپی صورت باعث شده که یکی از بهترین گزینه‌های جوان‌سازی و لیفتینگ تخصصی پوست صورت و گردن محسوب شود.

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند

تفاوت هایفو و آر اف فرکشنال؛ آر اف فرکشنال چیست و چگونه کار می‌کند؟

اگر به دنبال راهی برای جوان سازی پوست هستید، حتما نام آر اف فرکشنال نیدلینگ را شنیده‌اید. در آر اف فرکشنال نیدلینگ از امواج رادیویی برای از بین بردن چین‌وچروک استفاده می‌شود. این امواج با ایجاد حرارت در لایه درم پوست کلاژن سازی می‌کنند. قابل ذکر است که در صورت استفاده از نیدل‌های غیررسانا روی قسمت اپیدرم (محل تجمع رنگدانه‌ها) تاثیری نمی‌گذارد.

جدیدترین دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ به‌وسیله سوزن‌ها روی مناطقی از پوست ستون‌های تخریبی ایجاد می‌کند. امواج رادیو فرکانسی از طریق سوزن ها وارد پوست می‌شوند و بافت فیبروزی را برای ترمیم پوست تولید می‌کنند. گرمای ایجاد شده توسط امواج رادیو فرکانسی و بافت‌های فیبروزی باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود و رشته‌‌های آن را محکم می‌کند.

موارد استفاده زیبایی از آر اف فرکشنال نیدلینگ؛ از حذف جای جوش تا درمان تعریق

به‌جز جوان‌سازی و رفع چین‌وچروک صورت، از دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ استفاده‌های بیشتری نیز می‌کنند. همین موضوع زیبایی علم را به‌تصویر می‌کشد و قدرت تکنولوژی را به همگان نشان می‌دهد. سایر موارد استفاده RF فرکشنال عبارت‌اند از:

 • شفاف شدن پوست
 • رفع جای جوش و لکه‌ها
 • سفت کردن خفیف پوست
 • تنظیم چربی بیش از حد پوست
 • افزایش کلاژن سازی پوست
 • بهبود ترک‌های پوستی
 • درمان تعریق بیش از حد در ناحیه مورد نظر
 • بسته شدن منافذ باز پوست

مزایای استفاده از روش آر اف فرکشنال نیدلینگ؛ آر اف بهتر است یا بوتاکس؟

هنگامی که درباره روش‌های جوان‌سازی تحقیق می‌کنید، ممکن است برخی موارد را با هم مقایسه کنید. یکی از این موضوعات، شک داشتن بین انتخاب بوتاکس و آر اف فرکشنال نیدلینگ است. باید اشاره کنیم که در روش RF فرکشنال تغییرات رنگدانه‌ای رخ نمی‌دهد، این روش برای افراد با پوست تیره هم مناسب است، ممکن است پوست برای ۲۴ الی ۴۸ ساعت قرمز شود، اما و امکان ایجاد سوختگی روی سطح پوست وجود ندارد. توصیه ما این است که به‌جای بوتاکس، از این روش مدرن استفاده کنید.

آر اف فرکشنال بهتر است یا هایفو

چه افرادی عوارض آر اف فرکشنال را تجربه می‌کنند؟ مبتلایان به هپاتیت و بیماری‌های قلبی

اگر به بیماری‌های عفونی مثل هپاتیت مبتلا هستید، قبل از اقدام برای جوان‌سازی از پزشک متخصص خود مشاوره بگیرید. درصورت داشتن سابقه جراحی زیبایی پوست نیز حتما باید آن را با متخصص خود در میان بگذارید. این موارد مانع بزرگی برای انجام آر اف فرکشنال نیدلینگ محسوب نمی‌شوند؛ اما محض احتیاط باید پزشک خود را در جریان امور بگذارید.

روش آر اف فرکشنال نیدلینگ ، برای افراد مبتلا به بیماری حاد قلبی، زنان باردار و بیماران دیابتی توصیه نمی‌شود.

تفاوت هایفو و آر اف

تفاوت هایفو و آر اف فرکشنال نیدلینگ؛ آر اف بهتر است یا هایفو؟

حالا که با هایفو و آر اف فرکشنال نیدلینگ، کاربرد و مزایای آن‌ها آشنا شدید، باید فرق هایفو و آر اف را به‌خوبی بدانید. با دانستن تفاوت‌های این دو روش و پاسخ به سوال «آر اف فرکشنال بهتر است یا هایفو؟» تصمیم گیرنده اصلی شما خواهید بود.

روش HIFU Therapy فقط در یک جلسه انجام می‌گیرد و لیفتینگ مخصوص صورت و گردن را انجام می‌دهد. اثر هایفوتراپی بسیار سریع است و برای یک یا دو سال ماندگاری دارد. هایفو به لایه‌های عمیق‌تری از پوست وارد می‌شود و از درم نیز عبور می‌کند.

برای مداوا با روش آر اف فرکشنال نیدلینگ، به چند جلسه درمانی نیاز است. تاثیر این روش بعد از دو الی سه ماه قابل مشاهده است؛ همچنین ماندگاری RF در حدود یک‌سال است. آر اف فرکشنال نیدلینگ به لایه‌های عمیق پوست نمی‌رسد و در قسمت اپیدرمی متمرکز می‌شود.

دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ نیز مانند هایفوتراپی، قابلیت انجام لیفتینگ را دارد؛ اما قدرت آن به‌اندازه روش هایفو نیست. لازم به ذکر است که تعداد جلسات برای هریک از این روش‌های درمانی، برحسب نوع دستگاه و شرایط پوستی و ژنتیکی متفاوت است.

حالا که تفاوت هایفو و آر اف فرکشنال نیدلینگ را می‌دانید، کدام روش را برای جوان‌سازی پوست انتخاب می‌کنید؟ در صورت داشتن تجربه درمان با هریک از روش‌های ذکر شده، نظر خود را با ما در میان بگذارید. آفتاب فروزان آریا معتبرترین مجموعه برای خرید دستگاه‌ جوان‌سازی پوست است. آفا یکی از بهترین عرضه‌کنندگان دستگاه‌های معتبر و پیشرفته حوزه زیبایی است.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آر اف بهتر است یا هایفو؟ تفاوت بهترین روش‌های جوان‌سازی پوست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *