خطوط اخم معمولا بین دو ابرو و به‌صورت دو خط عمودی پدیدار می‌شوند. بعضی افراد حتی در سنین پایین شاهد ایجاد خط اخم هستند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که خط اخم را چگونه از بین ببرید. برای آشنایی با 5 روش موثر درمان خط اخم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

نحوه از بین بردن خط اخم با هایفوتراپی

هایفوتراپی بهترین لیفت غیرتهاجمی برای از بین بردن چین‌وچروک و خط اخم است. بعد از انجام هایفوتراپی سن پوستی به‌طور محسوسی کاهش پیدا کرده و به مرور چروک‌های صورت ناپدید می‌شوند. در این روش  با استفاده از دستگاه هایفو دابلو گلد و به کمک امواج هایفو، پوست پیشانی کشیده می‌شود و خط اخم با کلاژن‌سازی از بین خواهد رفت. تنظیمات دستگاه هایفو در هر فرد باتوجه‌به ضخامت پوست و عمق خط اخم انجام می‌شود. در این روش برای کسب بهترین نتیجه باید امواج به‌طور دقیق روی محل درمان متمرکز شده باشند.

هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی است. در نتیجه در این روش اثری از کبودی و خون‌ریزی مشاهده نخواهید کرد. درمان خط اخم عمیق با روش هایفو در یک جلسه انجام می‌شود. از آنجایی‌که درمان خط اخم ابرو به روش هایفو با روش‌های درمانی دیگر تداخل ندارد، برای کسب نتیجه بهتر می‌توانید بعد از مدتی تزریق بوتاکس و چربی به پیشانی را نیز امتحان کنید.

هایفوتراپی روش غیرتهاجمی برای درمان خط اخم

درمان خط اخم با روش جوان‌سازی آر اف فرکشنال

یکی از روش‌هایی که منجر به درمان قطعی خط اخم می‌شود استفاده از روش آر اف فرکشنال است. دستگاه اسکارلت در این روش از امواج رادیو فرکانسی با تکنولوژی فرکشنال استفاده می‌کند. در این دستگاه، 25 عدد نیدل به‌صورت هم‌زمان وارد پوست می‌شوند. عمق نفوذ این نیدل‌ها بین 0.5 تا 3.5 میلی‌متر با دقت 0.1 میلی‌متر قابل تنظیم است. سپس امواج فرکشنال به عمق پوست نفوذ می‌کنند. با نفوذ این امواج و ایجاد آسیب‌های جزئی، مجددا کلاژن‌سازی در پوست اتفاق می‌افتد. سپس پوست به‌صورت خودکار ترمیم می‌شود و خط اخم از بین خواهد رفت. با خرید لیزر جوانسازی و تجهیز کلینیک خود به دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت می‌توانید خدمات درمان اخم را با بالاترین اثرگذاری برای مراجعه‌کنندگان انجام دهید.

روش آر اف فرکشنال راهی برای از بین بردن خط اخم

استفاده از انرژی پلاسما؛ بهترین درمان خط اخم عمیق

انرژی پلاسما نقش موثری در درمان چین و چروک پوست و زیبایی دارد. در این روش بدون درد شاهد از بین رفتن خط اخم خواهید بود. در روش درمان خط اخم با دستگاه پلاسماژ، قوس پلاسما با پوست برخورد می‌کند. این برخورد باعث تصعید بخشی از لایه‌ اپیدرم و تحریک درم می‌شود. در نتیجه شاهد بهبود کلاژن‌سازی و تحریک فیبروبلاست‌ها خواهید بود.

دستگاه پلاسمیج برای درمان چین و چروک و ضایعات پوستی از دو حالت عملکردی پیوسته و فرکشنال برخوردار است. پزشکان متخصص در کلینیک‌های زیبایی می‌توانند با خرید دستگاه پلاسما فرکشنال درمان موثری در زمینه از بین بردن خط اخم و چین و چروک اطراف چشم به مراجعه‌کنندگان عرضه کنند.

درمان خط اخم با دستگاه پلاسماژ

بوتاکس، روشی قدیمی و پرطرفدار برای از بین بردن خط اخم

بوتاکس به‌عنوان یکی از روش‌های پرطرفدار و شناخته شده برای از بین بردن بسیاری از خطوط صورت همچون خط اخم، چین و چروک اطراف چشم و از بین بردن خط خنده شناخته می‌شود. درمان و از بین بردن خط اخم با بوتاکس به کمک ماده تزریقی از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم صورت می‌گیرد. در روش درمانی بوتاکس عضلات صورت فلج می‌شوند. در نتیجه با کاهش حرکت عضلات چین و چروک و خطوط از بین می‌روند و همچنین جلوی ایجاد خطوط جدید گرفته می‌شود.

فلج شدن عضلات صورت موقتی است و توسط سم بوتولینوم نوع A ایجاد می‌شود. درمان دائمی خط اخم در این روش صورت نمی‌گیرد. در نتیجه ممکن است بعد از 3 تا 6 ماه شاهد بازگشت خطوط باشید. تزریق بوتاکس برای از بین بردن خط اخم باتوجه‌به فرم صورت و در ناحیه پیشانی انجام می‌شود. برای جلوگیری از تغییر فرم ابروها و حفظ ظاهر طبیعی باید واحد بوتاکس کمتری تزریق کنید. نتایج درمان این روش را معمولا بعد از یک هفته می‌توانید مشاهده کنید.

بوتاکس روشی پرطرفدار برای از بین بردن خط اخم

میکرودرم ابریژن؛ راهی برای بهبود چین‌وچروک و حذف خط اخم

درمان چین و چروک‌های ناشی از اخم در روش میکرودرم ابریژن با لایه‌برداری انجام می‌شود. این روش بیشتر برای از بین بردن چروک‌های سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لایه‌برداری با پاشیدن کریستال‌های اکسید آلومینیوم به سطح پوست صورت می‌گیرد. با لایه‌برداری مداوم، پوست‌های مرده از روی سطح پوست برداشته خواهند شد. در نتیجه پوستی صاف و سالم که در زیر لایه‌ها قرار دارد، نمایان می‌شود. در واقع با این روش ظاهر خطوط و چین‌وچروک‌های پوستی بهبود می‌یابد. پیشنهاد ما به تکنسین‌ها و پزشکان زیبایی برای از بین بردن خط اخم خرید دستگاه میکرودرم ابریژن است.

درمان دائمی خط اخم با روش میکرودرم ابریژن

استفاده از دستگاه‌های لیزر و جوان‌سازی پوست بهترین راه درمان خط اخم

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که چگونه خط اخم را درمان کنیم و با 5 روش مناسب برای درمان موثر خط اخم آشنا شدیم. توجه داشته باشید که روش‌های خانگی درمان خط اخم اگرچه باعث شادابی پوست می‌شوند اما معمولا چندان اثر‌بخش نخواهند بود. اگر به‌دنبال راهی سریع و قطعی برای رفع این مشکل هستید، استفاده از دستگاه لیزر بهترین درمان خط اخم عمیق محسوب می‌شود. توصیه می‌شود برای دریافت نتیجه مطلوب با متخصص پوست و زیبایی مشورت کرده تا بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه را برای جوانسازی پوست استفاده کنید.

آفتاب فروزان آریا یکی از شناخته‌شده‌ترین نمایندگی‌های فروش دستگاه‌ زیبایی و جوانسازی پوست در ایران است. این مجموعه با سابقه‌ای طولانی‌مدت در این حوزه، به‌روزترین دستگاه‌ها را به کلینیک‌های زیبایی عرضه خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین دستگاه‌های لیزر می‌توانید با شماره 02188107070 تماس  بگیرید.