چگونه پوست صورت را سفت کنیم؟ معرفی ۹ روش تضمینی

دسته بندی ها : مقالات

ایجاد چین‌وچروک و شل شدگی صورت در دهه چهارم زندگی افراد مشخص می‌شود. این ویژگی ظاهری با بالا رفتن سن ظاهر و باعث کاهش اعتماد به‌نفس افراد می‌شود. هرچند که از بین رفتن سفتی پوست یکی از نشانه‌های طبیعی بالا رفتن سن به شمار می‌رود؛ بااین‌حال افراد بسیاری برای رفع این نشانه از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. در این مقاله ۹ راهکار کاربردی برای از بین بردن شل شدن پوست را بیان خواهیم کرد. به شما قول می‌دهیم بعد از مطالعه این مطلب پاسخ‌های مناسبی برای «چگونه پوست صورت را سفت کنیم» در اختیار داشته باشید.

بررسی ۹ روش کاربردی برای سفت کردن پوست صورت در بلاگ آفا

۱. استفاده از دستگاه هایفو؛ تکنولوژی برای سفت کردن پوست صورت

تکنولوژی هایفو یکی از جدیدترین فناوری‌های زیبایی و ترمیم پوست است؛ فناوری دستگاه جوانسازی پوست هایفو با روشی غیر‌تهاجمی و با استفاده از امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا، باعث جوانسازی پوست می‌شود.

در روش هایفو، از طریق امواج فراصوت و وارد کردن شوک و ورود به لایه‌های عمیق پوست، باعث تشویق سلول‌های پوستی را به کلاژن‌سازی می‌شود؛ همین موضوع سفت شدن پوست و لیفتینگ صورت را در پی دارد. جوانسازی پوست با هایفو بدون هیچ‌گونه خون‌ریزی و فقط با استفاده از اشعه‌های فراصوت انجام می‌شود. لازم به ذکر است که دوره نقاهت استفاده از این تکنولوژی بسیار کوتاه بوده و بین 1 تا 3 روز است.

قبل و بعد استفاده از هایفوتراپی به‌عنوان روشی برای درمان چین و چروک

۲. چگونه پوست صورت را به کمک لیفتینگ سفت کنیم؟

انجام لیفتینگ صورت 15 تا 20 سال شما را جوان‌تر نشان خواهد داد. در انجام عمل لیفت صورت، پوست از ناحیه پیشانی، گونه و گردن به سمت بالا کشیده می‌شود و چین‌وچروک‌های موجود بر سطح پوست کاملا از بین می‌رود. عمل لیفت صورت به گونه‌ای است که جای هیچگونه بخیه‌ای روی صورت باقی نخواهد ماند و به‌طورکامل جذب پوست می‌شود.

لیفت صورت؛ یکی از روش‌های رفع شل شدگی پوست

۳. استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن؛ روشی برای سفت کردن پوست صورت

«چگونه پوست صورت را سفت کنیم؟» استفاد از دستگاه میکرودرم ابریژن یک ابزار لایه‌بردار مکانیکال برای سفت کردن پوست صورت است. دستگاه ميكرودرم ابريژن از طریق سیستم سند بلاست عمل می‌کند. به عبارت دیگر با پاشیدن کریستال‌های اکسید آلومینیوم به سطح پوست، لایه‌برداری انجام می‌شود. هر کریستال در دستگاه میکرودرم ابریژن با سرعت به سطح پوست برخورد کرده و بخشی از بافت را جدا می‌کند.

دستگاه میکرودرم لایه‌برداری سطحی در حد سلول‌­های لایه شاخی پوست دور چشم را انجام می‌دهد. همچنین یک لایه‌برداری بسیار عمیق در حد درم ابریژن کامل و یکنواخت روی کل سطح بدن را انجام می‌دهد.

دستگاه میکرودرم ابریژن؛ راهکاری برای افزایش سفتی پوست

۴. آر اف ویرچو؛ یکی از دستگاه‌های رفع چین‌وچروک صورت

دستگاه آر اف ویرچو به‌عنوان یک مورد از جدیدترین دستگاه زیبایی پوست سیستم Pulse Duration برای ایجاد پالس مربعی استفاده می‌کند. این دستگاه امکان ایجاد جریان رادیو فرکانسی از 100 میلی ثانیه تا 7000 میلی ثانیه را بر سطح پوست دارد؛ ازاین‌رو حداکثر نتایج درمانی با استفاده از این دستگاه قابل مشاهده است.

دستگاه آر اف ویرچو در نواحی عمیق‌تر بدن و برای سفت کردن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فناوری امکان کنترل توان، میزان تابش گرما و عمق نفوذ را به‌طور همزمان فراهم کرده است؛ بنابراین اثر‌بخشی قابل توجهی در درمان دارد.

۵. هایفو دابلو گلد؛ دستگاهی برای سفت کردن پوست صورت

دستگاه گلد پریمیوم، نسل جدید سیستم‌های دابلو است که به تکنولوژی هایفو مجهز شده‌اند. تکنولوژی هایفو به امواج ماورای صوت با شدت بالاتر از 5 وات بر سانتی‌متر مربع گفته می‌شود. این امواج به‌صورت کاملاً متمرکز و در یک عمق مشخص و کانونی‌، توانایی نفوذ به عمق دلخواه در بدن، بدون آسیب به بافت‌های موجود در مسیر را دارد.

ویژگی‌های منحصر‌به‌‌فرد در دستگاه هایفو دابلو گلد باعث دستیابی به لایه SMAS بدون نیاز به جراحی شده است؛ بنابراین این دستگاه با کاهش مساحت این لایه و افزایش قوام آن منجر به سفت شدن پوست صورت می‌شود.

۶. آبرسانی مداوم به پوست؛ یکی از پاسخ‌های «چگونه پوست صورت را سفت کنیم»

یکی از مواردی که باعث بروز چین‌و‌چروک و شل شدن پوست می‌شود، از دست رفتن آب سلول‌های پوستی است. ازاین‌رو آبرسانی به بافت صورت یکی از راهکارهایی است که در طولانی‌مدت از شل شدن پوست جلوگیری خواهد کرد. برای آبرسانی به پوست از کر‌م‌های مرطوب‌کننده مناسب پوست صورت خود استفاده کنید.

۷. استفاده از ضدآفتاب؛ یکی از راهکارهای سفت کردن پوست صورت

استفاده از ضدآفتاب را در هیچ دوره‌ای از زندگی خود حذف نکنید. شاید به‌نظرتان استفاده از کرم ضدآفتاب تاثیر چندانی بر سفتی صورت نداشته باشد، بااین‌حال استفاده نکردن از این کرم پیامدهای ناخوشایندی ازجمله ایجاد چین‌وچروک روی صورت را ایجاد خواهد کرد. به‌این‌ترتیب برای سفت شدن پوست صورت و جلوگیری از بروز نشانه‌های ظاهری ناخوشایند در سنین میانسالی حتما استفاده مداوم از ضدآفتاب را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

۸. تزریق ژل؛ ساده‌ترین روش برای رفع شل شدگی پوست

تزریق ژل و بوتاکس از ساده‌ترین راهکارهایی است که برای رفع شل شدگی پوست صورت پیشنهاد می‌کنیم. معمولا این روش بدون ایجاد عوارض انجام می‌شود. همچنین باعث سفت شدن صورت برای کوتاه‌مدت می‌شود. البته در مواردی نکروز پوستی نیز ممکن است بر اثر تزریق غیراصولی و استفاده از مواد نامناسب ایجاد شود. نکروز پوستی به مواردی گفته می‌شود که بخشی از سلول‌های پوستی آسیب می‌بینند. بااین‌حال همچنان تزریق ژل یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای سفت کردن صورت در بازه‌های زمانی تقریبا یک‌ساله به شمار می‌رود.

تزریق ژل؛ یکی از روش‌های سفت کردن پوست صورت

۹. استفاده از ماسک صورت و ویتامین‌تراپی برای جلوگیری از شل شدن پوست

حتما از ماسک صورت برای جلوگیری از ایجاد نشانه‌های پیری روی پوست استفاده کنید. هرچند که آثار مفید ماسک و ویتامین‌تراپی صورت در بازه‌های طولانی مشخص می‌شوند؛ بااین‌حال استفاده از این راهکارها برای جلوگیری از شل شدن پوست موثر هستند.

روش‌های جوانسازی؛ راهکاری موثر برای سفت کردن پوست صورت

در این مقاله به بررسی ۹ پاسخ ممکن برای سوال «چگونه پوست صورت را سفت کنیم» ارائه دادیم. هایفوتراپی، استفاده از دستگاه‌های جوانسازی و لیفت پوست از کاربردی‌ترین روش‌های سفت کردن پوست صورت هستند.  هر یک از این روش‌ها مزایای خود را دارند و بعضی از این راهکارها مثل استفاده از دستگاه‌های جوانسازی برای مدت طولانی‌تری ماندگاری دارند. اگر سوالی در مورد سفت کردن پوست صورت دارید، در قسمت نظرات بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چگونه پوست صورت را سفت کنیم؟ معرفی ۹ روش تضمینی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *