آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟ عوامل موثر بر جوابدهی لیزر دائمی کل بدن

دسته بندی ها : مقالات

لیزر دائمی کل بدن و خلاص شدن از شر موهای زائد پس از اتمام جلسات لیزر، یکی از دغدغه‌های این روزهای افراد محسوب می‌شود. بسیاری از افراد مایل به از بین بردن مو‌های زائد از طریق لیزر هستند، اما نمی‌دانند که  آیا لیزر موهای زائد دائمی است یا خیر!

روزانه عده بسیاری برای لیزر مو زائد شروع به تحقیق و پرس‌وجو می‌کنند و در آخر به پاسخ درستی نیز نمی‌رسند. در این مطلب از آفا سعی کرده‌ایم اطلاعات صحیح و کارآمدی درباره لیزر بدن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای افزایش اطلاعات خود درباره لیزر دائمی موهای زائد، چند دقیقه از زمان ارزشمند خود را به خواندن این مقاله اختصاص دهید.

رفع دائمی موهای زائد با لیزر

عملکرد لیزر دائمی کل بدن چگونه است؟ نابودی فولیکول‌های مو

قبل از اینکه به پاسخ  سوالات «ایا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟» بپردازیم، باید در مورد چگونگی عملکرد لیزر بدانیم. پرتو‌های لیزر رنگ‌دانه‌های موجود در مو را هدف قرار می‌دهند؛ این پرتوها توسط ساقه مو جذب می‌شوند و به فولیکول مو موجود در زیر پوست می‌رسند. فولیکول‌ها که مسئولیت تولید مو‌های جدید بدن را بر عهده دارند، با حرارت بالای پرتو لیزر داغ شده و از بین می‌روند. با نابودی فولیکول‌ها، مو نیز دیگر توانایی رشد دوباره نخواهد داشت.

سوال همه زیباجویان این است که چرا با یک‌بار انجام لیزر، همه مو‌های زائد بدن از بین نمی‌رود؟ باید بگوییم که مو یک چرخه رشد مشخص دارد، موی به تازگی برداشته شده و در حال استراخت در زیر پوست، برای لیزر قابل رویت نیست.

یعنی اگر هنگام از بین بردن مو با دستگاه لیزر موهای زائد، فولیکول مو در حال استراحت باشد پرتو لیزر قادر به از بین بردن آن نیست؛ به همین دلیل است که بعد از اتمام اولین جلسه لیزر، جلسات دیگری برای لیزر با فواصل زمانی معین مشخص می‌شود.

لیزر موهای زائد

عوامل موثر بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد؛ از حجم مو تا جنسیت

مشخص کردن تعداد جلسات لیزر، به نوع پوست، منطقه لیزر، حجم مو‌های زائد، سن و میزان هورمون بستگی دارد. اغلب اوقات لیزر بدن برای خانم‌ها شش تا هشت جلسه و برای مردان ده الی دوازده جلسه توصیه می‌شود. بیشتر افراد بعد از کاهش مو‌های زائد بدن، تعداد جلسات تعیین شده را به پایان نرسانده و درمان را نیمه‌کاره رها می‌کنند. در چنین شرایطی حدود 70 الی 90 درصد از مو‌های زائد بدن، از بین رفته اما فرد به‌طوردائمی جواب نگرفته است. یکی از برترین انواع لیزر مو زائد دستگاه لیزر دایود سلن (SELENE) است که بسیار موفق عمل کرده است. خانم‌ها و آقایان بسیاری در سراسر دنیا از این لیزر جواب گرفته و راضی بوده‌اند.

عوارض لیزر موهای زائد؛ خارش و التهابات جزئی

پرتوی لیزر برای رسیدن به فولیکول مو، از اپیدرم عبور می‌کند و مقداری هم جذب آن می‌شود. رنگدانه پوستی موجود در اپیدرم پرتو لیزر را جذب می‌کند؛ به همین دلیل است که بعد از لیزر بدن عوارضی مانند سوختگی، خارش، التهاب و قرمزی روی پوست ایجاد می‌شود. کلیه این عوارض موقتی هستند و بعد از گذشت چند ساعت از بین می‌روند.

امکان سوختگی و صدمه پوستی بعد از لیزر برای افراد با پوستی تیره یا کسانی که سولاریوم کرده‌اند بسیار زیاد است؛ پس این دسته از افراد باید از لیزر پرهیز کرده و قبل از هر کاری ابتدا با یک پزشک متخصص پوست مشورت کنند. (در حال حاضر تنها از دستگاه لیزر کوترا برای این افراد استفاده می‌شود) رفع موهای زائد با لیزر توسط اشخاص غیر متخصص، برای افراد با پوست تیره باعث ایجاد سوختگی‌های شدید با لک‌های همیشگی خواهد شد.

بدن افراد مبتلا به بیماری لوپوس و پورفیری نسبت به لیزر واکنش شدیدی نشان می‌دهد؛ بنابراین چنین اشخاصی نباید سراغ لیزر دائمی کل بدن بروند. حالا که در مورد لیزر اطلاعات لازم را کسب کرده‌اید، باید به اصلی‌ترین پرسش یعنی «آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟» پاسخ دهیم.

رفع موهای زائد با لیزر

عوامل موثر بر جوابدهی لیزر موهای زائد؛ آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟

پرتو‌های لیزر بدن فولیکول یا پیاز مو را از بین می‌برند؛ اما پوست و هورمون شما دوباره فولیکول‌های جدیدی می‌سازد. برای ریشه‌کن کردن کامل فولیکول‌ها، پزشک متخصص تعداد جلسات لیزر با فواصل مشخصی را برای شما تجویز می‌کند.

لیزر مو زائد دائمی محسوب می‌شود که برای یک‌سال پس از شرکت در کلیه جلسات، مو‌های لیزر شده مجددا رشد نکنند؛ مگر اینکه فرد دچار اختلالات هورمونی و غددی شده باشد. در این صورت بدن فولیکول‌های جدیدی در زیر پوست می‌سازد.

برای بهترین جوابدهی لیزر مو‌های زائد، باید در کلیه جلسات تعیین شده توسط پزشک متخصص شرکت کرده و پروسه درمان را کامل کنید.

هزینه لیزر دائمی موهای زائد مردان بیشتر است یا زنان؟

هزینه لیزر مو‌های زائد بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد: تعداد جلسات تعیین شده، محدوده مشخص شده برای لیزر، میزان رشد دوباره مو. عواملی هم‌چون پزشک معالج، میزان مهارت و دانشی متخصص و نوع دستگاه لیزر نیز روی قیمت لیزر مو‌های زائد موثراند. فراموش نکنید که جنسیت نیز عامل موثری بر قیمت نهایی لیزر بدن محسوب می‌شود؛ بنابراین حتما در جلسه مشاوره با پزشک متخصص خود از هزینه تقریبی لیزر حذف موها سوال کنید.

مراقبت‌های پوستی قبل و بعد از لیزر؛ از کرم ضد آفتاب تا استفاده از عینک مخصوص

برای رسیدن به بهترین نتیجه لیزر دائمی کل بدن، عوامل بسیاری دخیل هستند. در کنار انتخاب پزشک حاذق و مراجعه به کلینیک‌های تخصصی معتبر، خود شخص زیباجو باید مواردی را رعایت کند:

 • از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و تا چند ماه در معرض تابش شدید نور خورشید قرار نگیرید.
 • نیازی به بلند کردن مو‌ها نیست، چند روز قبل از لیزر، مو‌های بدن را با تیغ اصلاح کنید.
 • رفع مو‌های زائد با شرکت در جلسه اول امکان‌پذیر نیست و نمی‌توان همه مو‌ها را در یک جلسه از بین برد.
 • برای رسیدن به نتیجه رضایت‌بخش و کامل شدن درمان، باید در کلیه جلسات شرکت کنید.
 • در هنگام لیزر مو زائد باید از عینک مخصوص استفاده کنید؛ زیرا نور لیزر برای چشم خطرناک است.
 • با توجه به فولیکول‌های درحال‌رشد، بهترین زمان برای فاصله جلسات در حدود 6 الی 8 هفته خواهد بود. در این مدت، مو‌های زیرپوستی و در حال استراحت رشد می‌کنند و لیزر آن‌ها را از بین می‌برد.
 • مو‌های تیره نسبت به مو‌های قهوه‌ای، بلوند و روشن، زودتر و بهتر به لیزر پاسخ می‌دهند. پوست‌های تیره هم نسبت به پوست‌های روشن، سخت‌تر و دیر‌تر به لیزر نتیجه می‌دهند.
 • بعد از جلسات لیزر درمانی، محدوده لیزر شده را به کرم ضد آفتاب آغشته کنید.

به شما اطمینان می‌دهیم با رعایت موارد بالا، تجربه رضایت‌بخشی از لیزر مو زائد خواهید داشت و برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص خواهید شد. فراموش نکنید که اگر سابقه بیماری پوستی دارید، از دارو‌های خاصی مصرف می‌کنید یا باردار هستید، حتما قبل از انجام لیزر با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

رفع موهای زائد با لیزر

لیزر دائمی کل بدن چه مزایایی دارد؟ اثربخشی بالا و حذف موهای زیرپوستی

لیزر مو‌های زائد بدن نسبت به سایر روش‌ها قابل‌قبول‌تر است و نتایج بهتری را به ارمغان می‌آورد. یکی از بهترین دستگاه‌ها برای رفع موی زائد و لیزر کل بدن، لیرز الکساندرایت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید لیزر الکساندرایت با قیمت مناسب به سایت آفتاب فروزان آریا مراجعه کنید.

اثربخشی لیزر بسیار بالا است و معمولا افراد بعد از گذشت سه ماه تاثیر پرتو لیزر را روی میزان مو‌های بدن مشاهده می‌کند. با لیزر مو زائد، دیگر خبری از مو‌های زیرپوستی بعد از اصلاح نخواهد بود.

در این مقاله به شما عزیزان توضیح دادیم که آیا لیزر موهای زائد دائمی است و پس از چند جلسه  امکان رسیدن به درمان قطعی وجود دارد. اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه لیزر بدن دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ناشناس پاسخ دهید
  1401.07.10

  سلام هزینه لیزر کل بدن چقدره؟اگرهورمون مردانه در زن زیاد باشه و موهای بدنش ضخیم باشه آیا با لیزر ازبین میره؟

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.07.11

   سلام وقت بخیر
   خیر ابتدا باید پرمویی یا هیرسوتیسم بطور کامل درمان بشه.

 • 1401.11.15

  موهای بدنم جوریه که روز شیو کردم و بعد از چند ساعت میبینم موهام رشد کرده مشکل از چیه واقعاً خستم کرده این موضوع

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.11.17

   با سلام و احترام
   ممکنه به دلیل مشکلات هورمونی باشه. حتما قبل از انجام لیزر به پزشک متخصص مراجعه کنید.