تعداد شات های لیزر برای نواحی مختلف بدن و عوامل موثر بر آن

دسته بندی ها : مقالات

یکی از دغدغه‌‎های افرادی که به‌منظور رفع موهای زائد از لیزر استفاده می‌کنند، تعداد شات های لیزر است. زیرا در اغلب موارد افراد اطلاعاتی در این زمینه ندارند و تصور می‌کنند هر چه تعداد شات‌ها در لیزر بیشتر باشد، نتیجه بهتری خواهند گرفت. اما این تصور کاملا اشتباه است. چرا که تعداد شات در لیزر برای نواحی مختلف بدن متفاوت بوده و به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در این بخش از محتوای آفا، به بررسی تاثیر تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن می‌پردازیم. اگر شما نیز به‌دنبال اثربخشی بیشتر لیزر برای از بین بردن موهای زائد خود هستید، این مقاله شما را به‌خوبی راهنمایی خواهد کرد.

شات دستگاه لیزر چیست؟ تاثیرگذارترین بخش رفع موهای زائد

شات یا پالس لیزر به تخلیه انرژی روی سطح پوست در یک ثانیه گفته می‌شود. دستگاه لیزر موهای زائد با فشرده کردن پرتوهای نوری، اشعه لیزر را روی سطح پوست بدن می‌تاباند. این اشعه با جذب شدن توسط رنگدانه موجود در ریشه‌ها و فولیکول‌های مو و ایجاد حرارت، آن‌ها را می‌سوزاند. در دستگاه‌های لیزر، سری دستگاه روی نواحی متعدد بدن قرار ‌می‌گیرد و هر بار فشار دادن کلید دستگاه توسط اپراتور، اشعه لیزر به سطح پوست می‌رسد؛ بدین ترتیب موهای زائد از بین می‌روند.

با تکرار این روش، رشد موها در نواحی مورد هدف کم کم کاهش یافته و متوقف می‌شود. در گذشته بیشتر مراکز درمانی لیزر موهای زائد، هزینه لیزر را بر اساس تعداد شات محاسبه می‌کردند؛ اما امروزه در اکثر مراکز سراسر دنیا هزینه لیزر بر اساس ناحیه مورد هدف محاسبه خواهد شد.

شات یا پالس لیزر؛ تخلیه انرژی روی سطح پوست در یک ثانیه

تعداد شات در لیزر چه تاثیراتی در نتیجه رفع موهای زائد دارد؟

از اصلی‌ترین قابلیت‌های دستگاه‌های لیزر، می‌توان به تعداد شات لیزر کل بدن و مدت زمان تابش پالس‌های لیزر روی سطح پوست اشاره کرد. در واقع یکی از عوامل مهم در نتیجه رفع موهای زائد با لیزر، تعداد شات آن است. به‌عبارتی نمی‌توان گفت هرچه تعداد شات در لیزر بیشتر باشد، نتیجه آن بهتر است. زیرا در‌صورت افزایش بیش از اندازه تعداد شات های لیزر در نواحی مختلف بدن، احتمال سوختگی پوست نیز افزایش پیدا می‌کند.

البته دستگاه‌های جدید لیزر هم‌چون دستگاه لیزر الکساندرایت، از سیستم‌های خنک‌کننده با طراحی منحصربه‌فرد برای کاهش درد و احساس سوزش روی پوست استفاده می‌کنند. اما در‌هرحال اپراتور شما هنگام رفع موهای زائد بدنتان باید دقت بسیاری در تعداد شات‌ها داشته باشد.

عامل مهم در نتیجه رفع موهای زائد با لیزر؛ تعداد شات یا پالس

تعداد شات های لیزر برای نواحی مختلف بدن هر فرد متفاوت است!

به‌طور کلی تعداد شات لیزر کل بدن، به فاکتورهای متعددی وابسته است. از این فاکتورهای تاثیرگذار می‌توان به اندازه، ضخامت و تراکم موها، رنگ پوست، قد و وزن وزن فرد اشاره کرد. البته تنظیمات دستگاه لیزر، مانند فرکانس مورد استفاده نیز در تعداد شات تاثیرگذار است.

به‌عنوان مثال تعداد شات در لیزر الکساندرایت کندلا برای موهای تیره نسبت به موهای روشن بیشتر است. در حقیقت تعداد شات لیزر برای زیر بغل با این دستگاه روی پوست روشن بین 10 الی 15 شات و برای پوست تیره حدود 20 شات در هر نوبت درمانی است. البته این تعداد شات در هر دستگاه ممکن است متفاوت باشد. برای مثال تعداد شات در دستگاه دایود و الکساندرایت با یکدیگر فرق دارد. کلینیک‌های زیبایی می‌توانند از هر دستگاه متناسب با پوست و مو، برای افراد مختلفی استفاده کنند.

مطب‌ها و مراکز درمانی می‌توانند برای خرید لیزر دایود، الکساندرایت و سایر دستگاه‌های به‌روز رفع موهای زائد، از طریق سایت آفا اقدام کنند.

تعداد شات لیزر در دستگاه دایود وابسته به ضخامت مو و نوع پوست

تعیین تعداد شات های لیزر در پوست‌های تیره و روشن

تعداد شات در لیزر کل بدن بستگی به نوع پوست فرد دارد. هرچه پوست روشن‌تر بوده و مو ضخامت بیشتری داشته باشد، معمولا پالس‌های کوتاه با تعداد شات بیشتر برای دستگاه تنظیم می‌شود تا مدت درمان طی هر جلسه کوتاه‌تر شود. اما برای ایمنی بیشتر پوست‌های تیره، تعداد پالس‌ها کمتر و مدت پالس طولانی‌تر انتخاب می‌شود. هم‌چنین ممکن است تعداد شات‌های لیزر کل بدن برای افرادی با پوست تیره تا 2000 شات کاهش پیدا کند. البته تعداد شات در هر دستگاه متفاوت است؛ به‌عنوان مثال دستگاه لیزر آی پی ال، الکس اکسنتو و دایود، هر کدام تعداد پالس مشخصی برای پوست‌های مختلف دارند.

تعداد شات های لیزر برای خانم ها و آقایان چه تفاوتی با یکدیگر دارد؟

موهای زائد و پوست آقایان تفاوت بسیاری با بانوان دارد. به‌همین دلیل برای رفع موهای زائد، تعداد شات‌های لیزر نواحی بدن خانم‌ها با آقایان برابر نخواهد بود. به‌عبارتی موهای ضخیم‌تر به تعداد شات بیشتری نیاز دارند، در‌حالی‌که موهای نازک‌تر را می‌توان در تعداد شات کمتر از بین برد. البته نوع دستگاه و سری‌های لیزر با قطرهای متفاوت نیز در تعداد شات‌ها تاثیرگذارند.

تعداد شات برای آقایان

ردیف ناحیه حداقل تعداد شات حداکثر تعداد شات

1

خط ریش دو طرف 50 120

2

گوش 30

70

3

پشت گردن 50

130

4

جلو گردن

50

120

5

سرشانه 150

320

6

زیربغل 140

300

7

بازو دو طرف 310

640

8

ساعد دو طرف

270

560

9

پیشانی

20

40

10

بینی

20

30

11

مایو 130

280

12

کمر 290

610

13

شکم و سینه 290

610

14

باسن 170

380

15

ساق پا 240

640

16

ران پا 290

650

17 همه بدن 2500

5500

تعداد شات برای بانوان

ردیف

ناحیه حداقل تعداد شات

حداکثر تعداد شات

1

صورت کامل 100 200

2

بیکینی 100

200

3

زیر بغل 90

180

4

ران پا 500

1000

5

ساق پا 420

840

6

ساعد و دست 110

220

7

بازو 110

220

8

باسن 110

280

9

دور سینه 40

80

10

خط شکم 30

60

11

خط کمر 80

160

12

کمر نیم تنه به پشت 90

180

13

نیم تنه جلو 110

220

14

وسط سینه 40

80

15

پشت لب 20

40

16

چانه، غبغب و گردن 50

100

17 همه بدن 2000

4000

به‌صورت‌کلی می‌توان گفت تعداد شات در لیزر برای بانوان و آقایان به اندازه و میزان تراکم مو بستگی دارد. هم‌چنین ممکن است در برخی خانم‌ها و آقایان استفاده از دستگاه لیزر اس اچ آر مناسب باشد و در فرد دیگر لیزر اکسنتو، دایود یا آی پی ال استفاده شود. زیرا هر کدام از این دستگاه‌ها روی پوست‌های مختلف نتایج گوناگونی دارند.

هرچه موها ضخیم‌تر و پوست روشن‌تر؛ تعداد شات‌های لیزر بیشتر

آفتاب فروزان آریا؛ عرضه‌کننده پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها با کمترین آسیب بر پوست

در این مطلب با تعداد شات های لیزر در نواحی مختلف بدن آقایان و بانوان آشنا شدید. هم‌چنین در این مقاله به عوامل تاثیرگذار در تعداد شات‌های لیزر نیز پرداخته شد. اکنون می‌توانید با آگاهی و اطلاعات بیشتری برای لیزر موهای زائد خود اقدام کنید. توجه داشته باشید برای رفع موهای زائد خود به کلینیک و مراکز درمانی معتبری مراجعه کنید. کلینیک‌ها و مراکز درمانی مطرح از دستگاه‌های جدید و به‌روز در بازار استفاده می‌کنند. این نوع دستگاه‌ها آسیب کمتری به پوست می‌رسانند و نتایج بهتری نیز خواهند داشت.

مطب‌های زیبایی و کلینیک‌ها می‌توانند دستگاه‌های لیزر مختلف و متنوع را همراه با قیمت روز آن‌ها در سایت آفا مشاهده کرده و از همین سایت نیز تهیه کنند. هم‌چنین اگر به‌منظور خرید دستگاه رفع موهای زائد برای مطب خود نیاز به مشاوره داشتید، با شماره 02180107070 تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تعداد شات های لیزر برای نواحی مختلف بدن و عوامل موثر بر آن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *