لیزر موهای زائد چند جلسه است؟

دسته بندی ها : مقالات

رایج‌ترین سوال افرادی که قصد انجام لیزر موهای زائد را دارند این است که «لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام میشود؟». به‌طورکلی پاسخ دقیق برای این سوال وجود ندارد. زیرا تعداد جلسات در هر فرد با‌توجه‌به عوامل مختلفی متفاوت است. ضخامت و رنگ مو، نوع پوست و نوع دستگاه از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده در تعداد جلسات لیزر موهای زائد هستند. ما در ادامه این مقاله پاسخ سوال «لیزر موهای زائد چند جلسه است؟» را بررسی کرده و به شرح کلیه عوامل تاثیرگذار بر این مسئله پرداخته‌ایم. اگر تعداد جلسات لیزر اهمیت بسیاری برای‌تان دارد، این مقاله راهنمای خوبی‌ برای شما خواهد بود.

بررسی عوامل موثر بر تعداد جلسات لیزر

نوع پوست؛ عامل تعیین کننده در تعداد جلسات لیزر رفع موهای زائد

هر فرد به‌واسطه ژنتیک خود پوست خاصی دارد؛ به‌عنوان مثال ممکن است یک فرد پوست روشن و فردی دیگر پوست تیره‌ای داشته باشد. اگر شما نیز می‌پرسید که «لیزر موهای زائد چند جلسه است؟» در جواب باید گفت تعداد جلسات بستگی به رنگ پوست هر فرد دارد. به‌عنوان مثال افرادی که پوست روشن‌تری داشته باشند نسبت به افرادی با پوست تیره، به تعداد جلسات کمتری نیاز خواهند داشت. البته این موضوع در شرایطی برقرار است که فرد با پوست روشن، موهای ضخیم و تیره‌ای هم داشته باشد.

در پوست‌های تیره رنگ ملانین بیشتری نسبت به پوست‌های روشن وجود دارد. بدین‌ترتیب در پوست‌های تیره، هدف‌گیری دقیق ملانین‌های موجود در پوست کمی سخت‌تر شده و ممکن است به تعداد جلسات بیشتری برای رفع موهای زائد نیاز باشد. البته این موضوع به دستگاه لیزر نیز وابسته خواهد بود. معمولا قیمت دستگاه لیزر با هدف‌گیری دقیق، بسیار بالاتر از دستگاه‌های معمولی است.

رنگ پوست؛ عامل تعیین‌کننده در تعداد جلسات لیزر

جنس و ضخامت مو؛ فاکتوری تاثیرگذار بر تعداد جلسات لیزر رفع موهای زائد

اگر بخواهیم به سوال «لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام میشود» پاسخ دهیم باید جنس و ضخامت مو را نیز بررسی کنیم. نوع موی بدن افراد ضخامت‌های متنوعی دارد و رنگ مو بدن در هر فرد نیز متفاوت است. به‌طورمعمول لیزر موهای ضخیم‌تر تاثیرات بهتر و سریع‌تری دارد؛ از این رو افرادی که موهای بدن‌ آن‌ها ضخیم‌تر باشد، به تعداد جلسات کمتری نیاز دارند. یکی دیگر از دلایل بیشتر شدن جلسات لیزر، هورمونی بودن موها است. از این رو برای نواحی مختلفی از بدن که موهای هورمونی دارند، به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت.

توصیه می‌شود برای انجام لیزر ابتدا به متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید. پزشکان زیبایی با بررسی جنس، ضخامت و رنگ موهای بدن شما تعداد جلسات مورد‌نیاز و نوع دستگاه لیزر را تعیین خواهند کرد. یکی از دستگاه‌هایی که تاثیر بسیاری بر از بین­ بردن انواع مختلف مو دارد، دستگاه لیزر الکسانداریت است. در صفحه قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت می‌توانید اطلاعات کامل‌تری در مورد تاثیرات و عملکرد این دستگاه مطالعه کنید.

نوع مو؛ پارامتری تاثیرگذار بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد وابسته به ناحیه مورد‌نظر

چرخه رشد مو در نواحی مختلف بدن با یکدیگر متفاوت است؛ ازاین‌رو ناحیه‌ موردنظر برای لیزر در تعداد جلسات مورد‌نیاز آن نیز تاثیرگذار خواهد بود. هم‌چنین میزان رشد مو در نواحی مختلف بدن نیز متفاوت است و پوست قسمت‌هایی  از بدن، رنگ تیره‌ای دارد؛ بنابراین ممکن است به تعداد جلسات بیشتری برای رفع موهای زائد نیاز داشته باشند‌.

علاوه‌بر این، چرخه رشد موها نیز در افراد مختلف کمی متفاوت است؛ بدین ترتیب هر فرد به منظور تعیین حداکثر و حداقل تعداد جلسات لیزر موهای زائد، در ابتدا باید با پزشک مربوطه مشورت کند. پزشک با انتخاب نوع دستگاه مناسب برای هر ناحیه از بدن، تعداد جلسات رفع موهای زائد را مشخص خواهد کرد. به‌عنوان مثال ممکن است با‌توجه‌به نوع موها و رنگ پوست ناحیه‌ای از بدن دستگاه لیزر shr مناسب باشد و در ناحیه دیگری دستگاه لیزر دایود یا الکساندرایت مورد‌استفاده قرار گیرد.

لیزر موهای زائد چند جلسه طول میکشه؟ بستگی به نوع دستگاه دارد

در پاسخ به سوال افرادی که می‌پرسند «لیزر موهای زائد چند جلسه طول میکشه» باید گفت نوع دستگاه تاثیری بسیار بر تعداد جلسات مورد‌نیاز شما خواهد گذاشت. دستگاه‌های لیزر موجود در بازار باتوجه‌به طول موج و مکانیزمی که دارند میزان اثربخشی متفاوتی خواهند داشت. هر کدام از دستگاه‌ها برای تیپ‌های مختلف پوستی مناسب هستند؛ بنابراین بهترین راه برای انتخاب دستگاه مناسب تصمیم‌گیری با‌توجه‌به شرایط فرد و طول موج دستگاه لیزر است. به‌عنوان مثال ممکن است فردی با دستگاه لیزر دایود به تعداد جلسات کمتری نیاز داشته باشد و فرد دیگری با استفاده از دستگاه IPL سریع‌تر به نتیجه برسد. ازاین‌رو توصیه می‌شود برای انتخاب دستگاه و دریافت نتیجه بهتر و سریع‌تر حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

نوع دستگاه؛ عاملی مهم در تعیین تعداد جلسات لیزر

مهارت اپراتور در تعیین تعداد جلسات لیزر تاثیرگذار است

یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده در تعداد جلسات لیزر موهای زائد، مهارت تکنسین یا اپراتور لیزر است. اپراتور لیزر باید دانش و مهارت کافی برای کار با انواع دستگاه‌های لیزر از جمله لیزر دایود، دستگاه لیزر اکسنتو، دستگاه SHR و الکساندرایت را داشته باشد. درغیر‌این‌صورت ممکن است تنظیمات اشتباه دستگاه توسط فرد غیرمتخصص، باعث افزایش تعداد جلسات لیزر شود. هم‌چنین تکنسین لیزر باید شناخت کافی از انواع پوست و مو نیز داشته باشد تا متناسب با آن‌ تنظیمات دستگاه را بر هر فرد انجام دهد.

تعیین تعداد جلسات لیزر با‌توجه‌به مهارت اپراتور

تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست و زیبایی

در این مطلب به بررسی پاسخ سوال «لیزر موهای زائد چند جلسه است؟» پرداختیم. با‌توجه‌به موارد گفته شده در ارتباط با مشخص کردن تعداد جلسات لیزر مو برای هر فرد، مراجعه به کلینیک معتبر نیز اهمیت بسیاری دارد. در کلینیک‌های معتبر شما با انتخاب دستگاه مناسب و تکنسین‌های حرفه‌ای، در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید لیزر موهای زائد را به پایان برسانید.

کلینیک‌ها دستگاه‌های مورد‌نیاز برای رفع موهای زائد را می‌توانند از سایت آفا تهیه کنند. پزشکان زیبایی نیز در‌صورتی‌که قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه‌های زیبایی را داشته باشند، به‌راحتی می‌توانند با تماس با مشاوران مجموعه آفتاب فروزان آریا اطلاعات دقیقی در مورد هر دستگاه و نحوه کار با آن کسب کنند.

مجموعه آفا با عرضه انواع دستگاه‌های لیزر با پیشرفته‌ترین و تکنولوژی‌های روز دنیا خدمات پس از فروش نیز به کلینیک‌های زیبایی ارائه می‌کند. با خرید انواع دستگاه از آفاطب می‌توانید به کلینیکی مطرح در زمینه لیزر موهای زائد تبدیل شوید؛ زیرا کلیه دستگاه‌های عرضه شده در مجموعه ما متناسب با استانداردهای روز دنیا هستند.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لیزر موهای زائد چند جلسه است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *