بعد از لیزر چه کنیم؟ نحوه شیو بعد از اولین جلسه لیزر

دسته بندی ها : مقالات

یکی از بهترین روش‌ها برای رفع مو زائد، استفاده از لیزر است. برای رسیدن به بهترین نتیجه از این روش، فرد متقاضی ملزم به رعایت یکسری قوانین و نکات مراقبتی است. یکی از این نکات مهم، مربوط به اصلاح و شیو قبل و بعد از لیزر است. در ادامه این مقاله با آفا همراه باشید تا به پاسخ پرسش بعد از لیزر چگونه شیو کنیم برسید.

بعد از لیزر چگونه شیو کنیم؟

برای لیزر کی شیو کنیم؟ بهترین زمان برای شیو قبل از لیزر

قبل از اینکه به سوال «چند روز بعد از لیزر شیو کنیم» پاسخ دهیم، بهتر است به نکات مهم قبل از لیزر بپردازیم. به دلیل نحوه عملکرد و اثر پرتو‌های لیزر روی فولیکول مو، اپراتور دستگاه لیزر موهای زائد به شما یک‌سری قوانین و نکات مراقبتی را خواهد گفت. یکی از قوانین، مربوط به استفاده از ژیلت و تیغ، قبل از شروع جلسه لیزر است. فرد متقاضی لیزر، در حدود 24 ساعت قبل از شروع جلسات درمانی رفع موهای زائد، باید با استفاده از تیغ مو‌های زائد ناحیه تحت درمان را اصلاح کند. چراکه تیغ فقط سطح بیرونی مو را کوتاه می‌کند و هیچ تاثیری روی ریشه، رنگ و فولیکول مو نمی‌گذارد.

سایر روش‌های موقتی مثل وکس و اپیلاسیون، مو را از ریشه می‌کنند و به فولیکول آسیب موقتی می‌زنند. در چنین شرایطی لیزر نمی‌تواند تاثیر درستی روی ریشه و فولیکول مو بگذارد. اگر قبل از جلسه لیزر، شیو و اصلاح مو انجام نشود، پروسه لیزر نیز به درستی انجام نخواهد شد. چراکه پرتو لیزر به جای تاثیر روی فولیکول مو، روی مو‌های رشد کرده تابیده و باعث آسیب به پوست می‌شود. اگر می‌پرسید چگونه شیو کنیم، باید بگوییم که فقط کافی است سطح پوست را با شامپو بدن یا صابون کفی کرده و ژیلت را در جهت رشد موها روی پوست بکشید.

نکات مهم برای شیو کردن قبل از لیزر موهای زائد

همان‌قدر که نحوه شیو کردن بعد از لیزر اهمیت دارد، باید نکات مراقبتی قبل از لیزر را هم رعایت کنید تا دچار عوارض احتمالی نشوید. از مهم‌ترین نکات مراقبتی قبل از لیزر موهای زائد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • قبل از شیو کردن، پوست خود را لایه‌برداری کنید؛ با این کار سلول‌های مرده سطح پوست را از بین خواهید برد.
 • بعد از شیو کردن مو‌ها به هیچ‌ عنوان از لوسیون و مرطوب کننده استفاده نکنید.
 • اگر احتمال می‌دهید پوستتان بعد از استفاده از تیغ تحریک شود، از ماشین‌های اصلاح برای کوتاهی مو استفاده کنید.

انتخاب دستگاه مناسب هم برای انجام این کار اهمیت بالایی دارد. لیزر الکساندرایت یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر در جهان است. ازهمین‌رو بسیاری از کلینیک‌های زیبایی خرید لیزر الکساندرایت را در اولویت قرار می‌دهند.

شیو بعد از لیزر

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟ نکات شیو بعد از اولین جلسه لیزر

بسیاری از افراد از اپراتور لیزر خود می‌پرسند: بعد از لیزر چه کنیم؟ پس از انجام و اتمام جلسه لیزر مو زائد، می‌توانید بعد از گذشت مدتی برای اصلاح اقدام کنید. گفتیم که باید قبل از شروع لیزر، مو‌های زائد ناحیه تحت درمان را با تیغ اصلاح کنید. بعد از اتمام جلسه، بهتر است چند روزی به پوست و مو ناحیه تحت درمان استراحت دهید. البته بدن هر فرد با فرد دیگری تفاوت دارد و واکنش‌ها متفاوت خواهد بود. با استفاده از دستگاه لیزر بدون درد هیچ‌گونه واکنش ناخوشایندی روی پوست خود احساس نخواهید کرد.

به‌طورکلی بهتر است برای جلوگیری از تحریک شدن پوست، حداقل سه تا چهار روز از اتمام جلسه صبر کرده و بعد برای شیو اقدام کنید. البته بعضی از متخصصان و اپراتورهای لیزر در پاسخ به سوال «بین جلسات لیزر چند بار مجاز به شیو هستیم»، می‌گویند: بهتر است حداکثر دو بار بین هر دو جلسه لیزر موهایتان را شیو کنید. بااین‌حال باز هم بهتر است برای تعداد شیو کردن بین جلسات از اپراتور خود سوال بپرسید.

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم

آیا شیو بعد از لیزر ضروری است؟ آشنایی با چرخه رشد موها بعد از لیزر

شما بلافاصله پس از لیزر مو زائد، می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را شروع کنید. البته بعد از اتمام هر جلسه ممکن است این ناحیه، کمی قرمز و ملتهب به نظر برسد. در چنین شرایطی اپراتور توصیه خواهد کرد برای نواحی در معرض نور خورشید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

هفت تا ده روز پس از جلسه، شاهد ریزش مو‌های زائد ناحیه تحت درمان خواهید بود. این مو‌ها، همان فولیکول‌هایی هستند که در اثر برخورد با پرتو لیزر آسیب دیده و دیگر رشد نمی‌کنند. اما سایر فولیکول‌‌هایی که در طول جلسه لیزر در چرخه رشد قرار نگرفته بودند، به رشد خود ادامه خواهند داد.  به همین دلیل است که شرکت در همه جلسات لیزر و تکمیل آن‌ها توسط فرد از اهمیت بالایی برخوردار است. پاسخ به سوال «چند روز بعد لیزر شیو کنیم» کاملا به نوع پوست شما و سرعت رشد موهایتان دارد.

کلینیک‌های معتبر و شناخته‌شده برای انجام پروسه لیزر از جدید‌ترین و به‌روز‌ترین دستگاه‌های لیزر استفاده می‌کنند. یکی از تاثیرگذارترین فناوری‌های لیزر موهای زائد در دنیا لیزر الکساندرایت است. این لیزر که در ایران به دستگاه لیزر الکس معروف بوده قدرت بسیار بالایی داشته و در زمانی کوتاه بیشترین تاثیر را می‌گذارد. در حال حاضر شرکت آفا، عرضه‌کننده معتبر و باسابقه این محصول در ایران است.

استفاده از ژیلت بعد از لیزر بیکینی

چند روز بعد از لیزر بیکینی شیو کنم؟

برای پاسخ به سوال «بعد از لیزر کی شیو کنیم» باید به سراغ روند ریزش موها و چرخه رشد آن‌ها برویم. بعد از لیزر، موهای زائد بیکینی و سایر نقاط شروع به ریزش می‌کنند. ریزش مو زائد و تاثیر لیزر روی آن، به چرخه رشد مو زائد بستگی دارد. مو در این چرخه رشد در سه حالت آناژن (فعال)، کاتاژن (توقف) و تلوژن (در حال استراحت) قرار می‌گیرد. لیزر مو زائد، مو‌های قرارگرفته در حالت آناژن را هدف قرار می‌دهد؛ به دلیل اینکه درصد بسیار کمی از مو‌ها، در این حالت هستند، فرد متقاضی به چندین جلسه لیزر نیاز خواهد داشت. ازهمین‌رو هر زمان موهای زائد جدید دوباره شروع به رشد کرد، استفاده از ژیلت بعد از لیزر بیکینی توصیه می‌شود.

عموما برای از بین بردن ۷۰ تا ۹۰ درصد از مو‌های زائد بدن به 6 تا 10 جلسه لیزر نیاز خواهد بود. البته تعداد جلسات لیزر می‌تواند بسته به نوع دستگاه و فناوری به کار رفته در آن متغیر باشد. اگر برای کلینیک زیبایی خود به دنبال بروز‌ترین تجهیزات و خرید دستگاه لیزر موهای زائد هستید، به شما شرکت آفا را پیشنهاد می‌کنیم. آفا با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه بهترین خدمات را به شما عرضه می‌کند.

بعد از لیزر صورت چگونه اصلاح کنیم

بعد از اتمام جلسات لیزر چه کنیم؟ آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

تحقیقات نشان داده است که با شرکت در همه جلسات درمانی لیزر مو زائد، حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد از مو زائد فرد برای همیشه از بین خواهد رفت. ازهمین‌رو نیاز به اصلاح بعد از لیزر تا حد چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. بااین‌حال سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، لیزر را به‌عنوان راهی دائمی برای حذف مو زائد معرفی نکرده است. به عنوان مثال IPL و لیزر دایود به عنوان دو فناوری پیشرفته در دستگاه‌های لیزر، رشد مو را برای همیشه کاهش می‌دهند. به عبارتی با تابیدن این پرتو‌ها به فولیکول برای یک دوره طولانی، مو‌ها نازک، روشن و پراکنده شده یا اصلا رشد نمی‌کنند. اگر می‌خواهید درباره این فناوری‌ها بهتر و بیشتر بدانید به شما توصیه می‌کنیم مقاله لیزر دایود چیست را مطالعه کنید.

اصلاح صورت بعد از لیزر

عوارض شیو کردن بعد از لیزر؛ بعد لیزر میشه شیو کرد؟

لیزر مو‌های زائد نیز مانند هر روش زیبایی یکسری معایب و عوارض دارد. البته همه این عوارض موقتی و نادر بوده و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌روند. در مواردی ممکن است فرد متوجه قرمزی و تورم خفیفی، شبیه به آفتاب سوختگی روی پوست شود. این اثرات برای حداقل چند ساعت و حداکثر دو روز ادامه داشته و به سرعت از بین می‌روند. ازهمین‌رو اگر بپرسید برای جلوگیری از عوارض بعد از لیزر صورت چه کنیم، استفاده از کرم ضدآفتاب و دست نزدن به پوست را به شما توصیه می‌کنیم

نباید فراموش شود که این پروسه نیز، برای بعضی از افراد مانند بانوان باردار و شیرده مناسب نبوده و اصلا توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره مقاله لیزر در دوران شیردهی را مطالعه کنید.

به نظر شما چند روز بعد از لیزر میتوان شیو کرد؟

در این مقاله به‌صورت تخصصی به پرسش‌های چند روز بعد از لیزر شیو کنیم و بعد از لیزر چگونه شیو کنیم پاسخ دادیم. شما چه تجربه‌ای در این زمینه دارید؟ آن را با ما در میان بگذارید. اگر هرگونه سوال یا پرسشی درباره شیو بعد از لیزر دارید، آن را در بخش نظرات بنویسید. مشاورین ما در آفا به سرعت پاسخگوی سوال شما خواهند بود.

فراموش نکنید که شرکت آفتاب فروزان آریا برترین عرضه‌کننده اتواع دستگاه‌های لیزر در ایران است. برای دریافت مشاوره و تهیه انواع دستگاه‌های پزشکی نیز می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مژگان شیرزاد پاسخ دهید
  1401.08.14

  سلام خدمت شما امید که خوب باشید؟
  سوال من این است که آیا در جریان پروسه لیزر می‌توان از دارو که برای از بین بردن فیبروم استفاده می‌شود را استفاده کرد ؟ ممنون تان

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.08.15

   با سلام و احترام
   در پروسه درمان موهای زائد نباید از داروهای هورمونی نظیر داروهای رفع فیبروم استفاده کرد.

 • 1401.08.17

  سلام
  در پروسه انجام لیزر میشه که با دستگاه اپلیدی شیو کرد؟

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.08.17

   با سلام و احترام
   بهتر است در حین پروسه لیزر و بعد از آن فقط از تیغ و ژیلت برای رفع موهای زائد استفاده کنید. زیرا اپلیدی، بند، موبر و… به فولیکول مو آسیب می‌رسانند.

 • علی راز پاسخ دهید
  1401.09.05

  سلام ایامیشه بعدازجلسه اول لیزربدن روشیوکنیم تاجلسه دوم چندبارمجازبه شیوکردن هستیم ؟

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.09.21

   با سلام و احترام
   بین جلسات لیزر محدودیتی برای تعداد دفعات شیو کردن وجود ندارد. فقط اینکه صرفا باید از ژیلت استفاده کنید تا به فولیکول آسیب نرسد.

   • 1402.01.10

    باسلام من دوره ی شارژ لیزربکینی انجام میدم بهم گفتن بجای تیغ یاژیلت از پودرموبراستفاده کنم آیادرسته میتونم استفاده کنم یانه؟

    • مدیر سایت پاسخ دهید
     1402.01.28

     با سلام و احترام
     بهتر است برای رفع موهای زائد در دوره لیزر فقط از ژیلت و تیغ استفاده شود

 • 1401.09.17

  ببخشید من بعد از پنج روز شیو کردم تاثیر لیزر میره؟.

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.09.21

   با سلام و احترام
   اگر با ژیلت شیو کرده باشید مشکلی پیش نمی‌یاد.

 • 1401.09.17

  ببخشید از قرص چاقی استفاده کنی .از مواد گیاهی برای کنترل تداخل هورمونی مصرف کنی ک هورمون ها بهم نخورن
  باعث رویش مجدد مو نمیشه؟؟

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.09.21

   با سلام و احترام
   تا زمان مصرف داروهای هورمونی انجام لیزر موهای زائد توصیه نمی‌شود.

   • 1402.02.07

    سلام عزیز
    ببخشید در جلسات لیزر از قرص نورم اسکین برای رفع جوش استفاده میکنم ایا تاثیری روی لیزر داره؟

    • مدیر سایت پاسخ دهید
     1402.03.08

     با سلام و احترام
     برخی از داروها ممکن است تنظیمات هورمون را بهم بریزند و یا اینکه پوست را نسبت به نور حساس کنند که هر دو مورد باعث ایجاد اختلال در روند لیزر میشود. بهتر است در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کنید.