عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی چیست؟

دسته بندی ها : مقالات

عوارض احتمالی لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی یکی از مسائلی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. آیا لیزر زیر بغل باعث سرطان میشود یا لیزر بیکینی با نازایی ارتباط دارد؟ برخی افراد لیزر را عاملی برای نازایی، بیماری‌های پوستی و سرطان می‌دانند. در این مقاله به کلیه سوال‌ها و ابهام‌ها در این رابطه پاسخ خواهیم داد. اگر اطلاعات کافی درباره لیزر موهای زائد داشته باشید، با دید بازتری اقدام به این کار خواهید کرد.

متاسفانه باورهای غلطی راجع به عوارض لیزر موهای زائد وجود دارد که بسیاری از افراد را از رفتن به جلسات لیزر منع می‌کند. ازهمین‌رو در این مقاله قصد داریم به بررسی عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی بپردازیم. با مطالعه مطلب پیش رو، اطلاعات بسیار مفیدی درباره لیزر به دست خواهید آورد.

آشنایی با عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی

عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی؛ از التهاب تا سوختگی‌های خفیف

لیزر، بهترین روش برای رفع موهای زائد است و حدود ۴۰ تا ۸۰درصد موهای زائد را که در نواحی مختلف بدن رشد می‌کنند، از بین می‌برد. عوارض لیزر بیکینی و زیر بغل بسیار ناچیز هستند؛ در حدی که شما را از انجام این کار منصرف نخواهند کرد. اگر می‌خواهید از شر موهای زائد نجات پیدا کنید و تراکم آن‌ها را تا حد قابل‌توجهی کاهش دهید، این روش بهترین راهکار پیش روی شما است. در این بخش به برخی از عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی خواهیم پرداخت.

 • تورم و قرمزی بعد از لیزر
 • پوسته شدن محل لیزر
 • سوختگی و تاول خفیف
 • خارش محل لیزر

این عوارض بسیار رایج و جزئی هستند و معمولا پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین می‌روند. در نتیجه در جواب آیا لیزر زیر بغل باعث سرطان میشود، باید بگوییم که خیر. لیزر بیکینی و زیر بغل خطری برای افراد ندارد و عوارض جزئی آن نیز پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می‌روند. البته دستگاه‌های پیشرفته آفا با هیچ‌گونه عوارضی همراه نیستند و احساس ناخوشایندی حین یا بعد از لیزر برایتان به وجود نمی‌آورند.

در صورت استفاده از سایر دستگاه‌های لیزر برای کاهش این عوارض باید به متخصص مراجعه کنید و مراقبت‌های قبل و بعد لیزر موهای زائد را جدی بگیرید. در بخش‌های بعدی تعدادی از باورهای غلط در ارتباط با لیزر زیر بغل و غدد لنفاوی، مضرات لیزر زیر بغل و عوارض لیزر بیکینی برای دختر خواهیم پرداخت.

التهاب جزئی؛ یکی از عوارض لیزر موهای زائد بیکینی و زیر بغل

آیا عوارض لیزر بیکینی برای دختر صحت دارد؟

سوال رایج این است که آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می‌شود؟ تابه‌حال هیچ دلیل علمی مبنی بر رابطه نازایی و لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی ارائه نشده است. عوارض لیزر اغلب موقتی هستند که در صورت مراجعه به مراکز تخصصی، احتمال بروز این عوارض به صفر نزدیک می‌شوند. البته نوع پوست شما نیز تاثیر بسیاری در ایجاد این عوارض دارد. برای مثال افرادی که پوست بسیار حساسی دارند، معمولا در برابر لیزر واکنش شدیدتری نشان می‌دهند. دستگاه shr لیزر، یکی از بهترین دستگاه‌های حاضر در ایران برای از بین بردن موهای زائد است که هیچ مشکل کوتاه‌مدت یا بلندمدتی برای زیباجو ایجاد نمی‌کند.

استفاده از لیزر موهای زائد در زمان حاملگی توصیه نمی‌شود؛ زیرا بدن بانوان در این زمان دچار تغییرات هورمونی بسیاری می‌شود و تاثیر اشعه‌های لیزر روی فولیکول را کاهش می‌دهد. همچنین نباید نگران عوارض لیزر بیکینی برای دختران باشید؛ زیرا هیچ خطری دختر خانم‌ها را تهدید نمی‌کند.

نازایی بر اثر لیزر بیکینی؛ یکی از باورهای غلط در ارتباط با لیزر موهای زائد

آیا لیزر زیر بغل باعث سرطان میشود؟ ارتباط لیزر زیر بغل و غدد لنفاوی

یکی از باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد زیر بغل که نگرانی‌های فراوانی برای افراد به وجود آورده، افزایش احتمال ابتلا به سرطان است. شاید برای شما پیش آمده باشد که پس از لیزر زیر‌بغل، دچار ورم در این ناحیه شده باشد. در این مواقع اغلب افراد تصور می‌کنند که غدد لنفاوی آن‌ها بر اثر اصابت اشعه‌های لیزر دچار ورم شده و به سرطان مبتلا خواهند شد؛ اما این التهاب و ورم به دلیل حساسیت پوستی است و ارتباطی با غدد لنفاوی ندارد.

امروزه کاربردهای لیزر فقط به رفع موهای زائد ختم نمی‌شود و روش‌های درمانی متعددی با انواع مختلف لیزر به وجود آمده است. به‌عنوان مثال، لیزر آر اف فرکشنال یکی از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا است که به درمان تعریق بیش از حد کمک می‌کند.

ارتباط لیزر زیر بغل و سرطان؛ یکی از باورهای غلط و رایج در میان مردم

مراجعه به مراکز نامعتبر؛ مهم‌ترین علت بروز عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی

برخی موارد احتمال بروز عوارض لیزر موهای زائد بیکینی را افزایش می‌دهند. مهم‌ترین عامل بی‌تجربگی پزشک و مهارت نداشتن اپراتور لیزر است. اگر به مراکزی مراجعه کنید که اعتبار بالایی ندارند، به احتمال بسیار دچار عوارضی همچون سوختگی و زخم روی پوست خواهید شد. برخی افراد فقط به خاطر قیمت لیزر زیر بغل و بیکینی این مراکز که احتمالا پایین‌تر از سایر مراکز تخصصی است، سلامتی خود را به خطر می‌اندازند. هیچوقت کیفیت را فدای قیمت نکنید. تنظیم طول موج دستگاه باتوجه‌به نوع پوست، مدت زمان تابش آن و استفاده مناسب از تکنیک‌های خنک‌سازی همگی به تبحر اپراتور بستگی دارد.

مراکز معتبر با استفاده از بهترین دستگاه لیزر به شما خدمات عرضه می‌کنند تا بدون کوچک‌ترین مشکلی از نتیجه نهایی لذت ببرید.

چه کسانی نباید لیزر کنند؟

لیزر موهای زائد به برخی افراد توصیه نمی‌شود؛ زیرا ممکن است نتیجه مطلوبی برای آن‌ها در پی نداشته باشد و روی سلامتی آن‌ها نیز تاثیر بگذارد. در این بخش به برخی موارد منع استفاده از لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی می‌پردازیم.

 • افرادی که مشکل‌های هورمونی دارند
 • افرادی که سرطان سینه داشته‌اند
 • افرادی که عفونت فعال دارند
 • افرادی که زخم و اسکار کلوئیدی دارند

به این افراد توصیه می‌شود از لیزر موهای زائد به ویژه در بخش‌های بیکینی و زیربغل خودداری کنند تا خطری برای سلامتی آن‌ها ایجاد نشود. پزشکان و مراکز زیبایی برای افزایش رضایت مشتریان و بهبود نتایج آن‌ها خرید لیزر الکساندرایت را در اولویت قرار می‌دهند؛ زیرا لیزر الکس بهترین فناوری برای جلوگیری از بروز عوارض لیزر بیکینی و زیر بغل است.

جلوگیری از عوارض لیزر بیکینی و زیر بغل با چند راهکار ساده

لیزر یکی از مطرح‌ترین روش‌های درمانی برای بسیاری از موارد از جمله از بین بردن موهای زائد، بهترین روش پاک کردن تتو، بهترین روش برای جوان‌سازی پوست و لاغری به شمار می‌رود. برای نتیجه‌گیری بهتر از لیزر و جلوگیری از مضرات لیزر زیر بغل و بیکینی باید به مراقبت‌های قبل و بعد لیزر موهای زائد توجه کنید. در این بخش به برخی از موارد مهم اشاره می‌کنیم.

 • حداقل یک روز پیش از لیزر، موهای زائد را شیو کنید
 • سه هفته پیش از لیزر موهای زائد از دستگاه‌های برنزه‌کننده یا حمام آفتاب استفاده نکنید
 • پس از لیزر حتما به توصیه‌های پزشک توجه کنید
 • پس از لیزر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در صورت لزوم حتما از کرم‌های ضدآفتاب با spf بالاتر از ۳۰ استفاده کنید

حتما مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر موهای زائد را جدی بگیرید. با رعایت این نکات تاثیر لیزر موهای زائد بیشتر و همچنین عوارض لیزر زیربغل و بیکینی نیز کمتر می‌شود.

شیو موهای زائد؛ نکته‌ای مهم در میزان اثرگذاری لیزر

لیزر موهای زائد بدون کوچک‌ترین عوارض با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته آفا

در این مقاله به عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی پرداختیم و همچنین باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد این نواحی را مورد بررسی قرار دادیم. برخی افراد به دلیل آگاهی اندکی که درباره لیزر دارند و فقط بر پایه اطلاعات غلطی که از رسانه‌های زرد دریافت کرده‌اند، نسبت به انجام لیزر مردد هستند. با اطلاعات موجود در این مطلب، قطعا با دید روشن‌تری از این روش برای رفع موهای زائد نواحی زیربغل و بیکینی استفاده خواهید کرد.

شرکت تجهیزات پزشکی و زیبایی آفتاب فروزان آریا با بیش از یک دهه سابقه درخشان،‌ همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را به مردم و جامعه پزشکی عرضه کند. شما می‌توانید انواع دستگاه‌های لیزر رفع موهای زائد، لاغری غیر‌تهاجمی، از بین بردن لک و جای زخم‌های قدیمی و جدید و همچنین جوان‌سازی پوست را از این شرکت خریداری کنید. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۱۰۷۰۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی چیست؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *