پلاسما

استفاده از دستگاه پلاسما می‌توانید جوانی رو زیبایی را به پوست شما برگرداند. این لیزر با تبخیر کردن نقاط بسیار ریزی از سطح پوست، باعث می‌شود تا بدن شروع به بازسازی پوست کرده و لک‌، افتادگی، چین و چروک و دیگر مشکلات را از بین ببرد.

پول، جان و سلامتی خود را در جوب آب نریزید! حفظ سلامتی و شادابی پوست همیشه یکی از عوامل تأثیرگذار در زیبایی صورت و دیگر نقاط بدن بوده است. بسیاری از افراد برای اینکه پوستی زیباتر داشته باشند دست به هرکاری برای جوان‌سازی خود می‌زنند و حتی عوارض جانبی زیادی را نیز تحمل می‌کنند؛ اما شما می‌توانید تنها با استفاده از روش درمانی پلاسما تمامی دردها، هزینه‌ها و مشکلات روش‌های درمانی دیگر را کنار بگذارید.

پلاسما باعث می‌شود تا شما بار دیگر اعتمادبه‌نفس خود را توسط زیبایی که در این روش درمانی به‌دست می‌آورید بالا برده و در جامعه بدرخشید. در ادامه مقاله با آفا همراه باشید تا به این روش مؤثر و کم عارضه برای شادابی پوست بپردازیم.

پلاسما چیست؟ تأثیرات این روش درمانی بر روی پوست

پلاسما یک روش درمانی برای جوان‌سازی پوست بوده که از طریق دستگاه انجام می‌شود. در این روش درمانی پوست می‌تواند جوانی و شادابی خود را از طریق آب‌رسانی سریع‌تر به‌دست بیاورد. این دستگاه باعث می‌شود تا منافذ پوست باز شده و خیلی سریع‌تر مواد معدنی را به خود جذب کند.

همچنین در این روش درمانی به‌غیراز جوان‌سازی پوست، می‌توان مشکلات پوستی همانند افتادگی‌ها، چین‌وچروک، جای زخم، بریدگی و دیگر موارد را نیز حل کرد. البته بیشترین استفاده را کسانی از این دستگاه می‌کنند که افتادگی پلک داشته و یا قصد دارند تا فرم بینی خود را با استفاده از پلاسما زیباتر کنند.

رفع چین و چروک یک خانم توسط دستگاه پلاسما

شما با استفاده از دستگاه پلاسما دیگر نیازی به درمان‌های تهاجمی یا جراحی نداشته و می‌توان از یک روش غیرتهاجمی و بدون درد مشکلات و افتادگی‌های پوست خود را برطرف کنید. همچنین سرپایی و بدون بستری انجام شدن درمان نیز یکی از مزیت‌های پلاسما تراپی بوده که باعث پرطرفدار شدنش در بین خانم‌ها شده است.

روش انجام پلاسما به چه صورت است؟

پلاسما گازی است که رسانایی بالایی داشته و با برخورد به مواد دیگر خیلی سریع سرد می‌شود. این ماده در دستگاه پلاسما تولید شده و پس از برخورد با پوست، سریعاً سطح آن را تبخیر می‌کند. این کار باعث می‌شود تا بخش‌هایی از پوست که دارای چین‌وچروک یا افتادگی هستند با استفاده از لیفت درمان شوند. البته بایستی توجه داشته باشید که تبخیر پوست با پلاسما هیچ‌گونه دردی را ایجاد نمی‌کند.

استفاده از پلاسما بر روی پوست بالا چشم

روش کار پلاسما به این شکل است که دستگاه در نقاطی بسیار ریز، ماده پلاسما را به پوست می‌تاباند. پس از پایان درمان نیز زخم‌های بسیار کوچک و نزدیک به هم را می‌توان بر روی پوست مشاهده کرد که بعد از یک یا دو روز کاملاً از بین می‌روند. اگر به نتایج افرادی که از روش درمانی پلاسما استفاده کردند نگاهی بیندازید، خواهید دید که هیچ‌کدام از این افراد جای زخم و تورمی بر روی پوستشان نمانده است. طبق تحقیقات بالینی انجام شده، جای زخم‌ها پس از 3 یا 6 روز از بین رفته است.

درمان پلاسما چند جلسه بوده و چه قدر طول می‌کشد؟

پلاسما صورت، بینی و دیگر قسمت‌های بدن اصولاً نسبت به سن بیمار زمان‌بر بوده و طبق همان جلسات درمانی مشخص می‌شوند، البته در صورتی که بیمار از سلامت عمومی برخوردار بوده و آسیب‌های پوستی این فرد شدت نگرفته باشند، می‌توان در 1 جلسه پلاسما تراپی را انجام داد.

در صورتی که مشکلات پوستی مانند چین‌وچروک‌ها و جای زخم شدت گرفته و پوست حالت ارتجاعی خود را ازدست‌داده باشد احتمالاً بنا به نظر پزشک، درمان در طی چند جلسه انجام خواهد شد.

کاربرد پلاسما برای پوست؛ تأثیرات و مزایای این روش درمانی چیست؟

یکی از پرکاربردترین روش‌های جوان‌سازی و بازسازی پوست، استفاده از دستگاه پلاسما است. این روش می‌تواند در کنار از بین بردن چین‌وچروک‌های پوست، آکنه و جای زخم، افتادگی‌های چشم و پلک را نیز رفع کند. همچنین افرادی که از جراحی بینی می‌ترسند نیز می‌توانند لیفت بینی و اصلاح حالت آن را با استفاده از دستگاه پلاسما انجام دهند.

رفع چین و چروک یا افتادگی پلک توسط دستگاه پلاسما

این راه درمانی برای از بین بردن ترک‌های پوستی حاملگی، اضافه‌وزن یا دوران بلوغ نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. حذف ضایعات پوستی و حتی زگیل نیز توسط دستگاه پلاسما در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

 به‌صورت کلی می‌توان پلاسما  را یک روش کاربردی برای حل مشکلات پوستی دانست که جایگزین بسیار خوبی برای روش‌های دردناک و پرهزینه‌ای مانند جراحی کردن است.

از مزایای این روش درمانی می‌توان به تسریع درروند کلاژن‌سازی پوست اشاره کرد که بدون واردکردن مواد شیمیایی به بدن، فرآیند آب‌رسانی پوست را تسهیل می‌بخشد. همچنین مدت جلسات درمان پلاسما  بیشتر از 30 دقیقه به طول نمی‌انجامد و فرد بعد از اتمام جلسه، می‌تواند به کار و زندگی خود برسد.

عوارض پلاسما چیست؟ این روش درمانی چه معایبی دارد؟

عوارض پلاسما به‌صورت عمومی چیزی به‌جز احساس خارش و قرمزی پوست در ناحیه درمان نیست. در صورتی که پلاسما پوست شما توسط یک پزشک متخصص انجام شودو همچنین از یک دستگاه با کیفیت و مورد تایید برای این منظور استفاده گردد، اصولاً در مدت‌زمانی کم دیگر هیچ احساس خارشی نداشته و هیچ التهابی را نیز بر روی پوست خود مشاهده نمی‌کنید.

از بین رفتن لک‌هایی که بعد از درمان توسط پلاسما ایجاد می‌شوند

برخی از افراد نگران برجای ماندن لک‌هایی هستند که در اثر تبخیر شدن توسط پلاسما به‌وجود می‌آید. اگر درمان شما توسط یک پزشک متخصص و دستگاهی معتبر انجام شود، قطعاً این لکه‌ها پس از گذشت چند روز کاملاً از بین خواهند رفت.

هزینه پلاسما  چه قدر است؟ آیا ارزش دارد؟

اگر هزینه‌های درمان توسط پلاسما را نسبت به روش‌هایی مانند جراحی در نظر بگیرید، قطعاً قیمت این راه درمانی کمتر بوده و عوارض کوتاه‌مدتی خواهد داشت. همچنین هزینه‌هایی مانند بستری شدن در بیمارستان، مواد بی‌حسی یا بی‌هوشی و خرید دارو نیز دیگر حذف می‌شوند. البته نمی‌توان هزینه ثابتی برای پلاسما تعیین کرد زیرا سن فرد، نوع مشکل و شدت آسیب، تعداد جلسات درمانی و تخصص پزشک نیز در قیمت پلاسما تراپی تأثیرگذار است.

آیا پلاسما می‌تواند یک روش درمانی مؤثر برای پوست باشد؟

اگر با کمی جستجو در اینترنت، نتایج کسانی که از پلاسما، برای حل مشکلات پوست خود استفاده کردند را مشاهده کنید، خواهید دید که این روش چه تأثیراتی بر روی پوست دارد. طبق مواردی که در این مقاله توضیح دادیم، پلاسما تراپی می‌تواند آکنه، جای زخم، چین و چرک، ترک‌های پوستی، افتادگی پلک و چشم را کاملاً از بین ببرد.

همچنین این راه درمانی عوارض زیادی نداشته و فقط ممکن است در ناحیه‌های درمانی خارش و التهاب ایجاد شود که پس از چند روز کاملاً از بین می‌روند.

شما همراهان عزیز برای تهیه دستگاه‌ پلاسما و انواع مدل‌های آن می‌توانید از مشاوره تخصصی مجموعه آفا بهره برده و بهترین مدل‌های این تجهیزات پزشکی را تهیه نمایید. همین‌الان با شماره 02188107070 تماس گرفته تمامی سؤالات و ابهامات خود را با کارشناسان آفا در میان بگذارید.