لیزر اندیگ و KTP

دستگاه‌های لیزر اندیاگ و لیزر KTP باعث رفع مشکلات پوستی نظیر لک‌ها قرمزی پوست و کک‌ومک می‌شوند. روشن کردن پوست، رفع آکنه، درمان ضایعات عروقی و ملاسما، حذف موهای زائد و درمان قارچ ناخن نیز از طریق لیزر اندیاگ و لیزر KTP امکان‌پذیر است.

لیزر اندیگ و KTP

تقریباً بیش از 50 درصد از خانم‌های بالای 18 سال از مشکلات پوستی نظیر تیرگی، ترک، کک‌ومک، لک و مواردی این‌چنینی رنج می‌برند. بسیاری از این افراد به‌دلیل ترس از تیغ‌های جراحی به سراغ رفع مشکلات پوستی خود نمی‌روند یا حتی دیده شده که تا آخر عمر با این لکه‌ها زندگی می‌کنند. امروزه با وجود دستگاه‌هایی مانند لیزر اندیگ و KTP درمان مشکلات پوستی کار چندان سختی نیست و بدون درد و عوارض جانبی خاصی، انجام می‌شود. اما لیزر اندیگ چیست؟ کاربرد لیزر KTP برای لب چگونه است؟

لیزر ND Yag چیست؟ کریستال لیزر لب چگونه عمل می‌کند؟

لیزر اندیاگ ازجمله دستگاه‌های پرطرفداری به‌حساب می‌آید که امکان درمان بسیاری از مشکلات پوستی را دارد. این دستگاه‌ها در دسته لیزرهای جامد قرار می‌گیرد و طول‌موجی برابر با 1064 نانومتر دارند. لیزر اندیگ می‌تواند به لایه‌های پوست نفوذ کند، سطح کنترل ‌شده‌ای از پوست را تخریب کند و مشکلاتی مانند موهای زائد، ضایعات عروقی و سایر موارد را حل کند؛ همچنین طول‌موج این دستگاه، نزدیک به مادون‌قرمز است و می‌تواند به‌صورت عمقی به پوست نفوذ کند.

لیزر برای تیرگی پشت لب

در مقابل، کریستال KTP (پتاسیم تیتانیل فسفات) قرار دارد که برخی از افراد به‌اشتباه به این کریستالِ فیلتر کننده، لیزر KTP نیز می‌گویند. این کریستال طول‌موج خودش را از لیزر اندیگ گرفته و فرکانس این اشعه را تبدیل به 532 نانومتر می‌کند. در واقع بلور یا لیزر کی تی پی به‌عنوان یک فیلتر عمل می‌کند و امکان ایجاد طول‌موج‌ کوتاه‌تری دارد. اشعه بلور KTP به رنگ سبز است و به‌خوبی توسط هموگلوبین و ملانین‌ها جذب می‌شود. فرکانس تولید شده توسط لیزر KTP قادر است تا در کنار درمان رگ‌های خونی، مشکلات مربوط به رنگ‌دانه‌های پوست را نیز حل کند. یکی از مشهورترین دستگاه‌هایی که از تکنولوژی اندیاگ بهره می‌برد، پلتفرم XEO است که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد. برای آشنایی با این محصول و کسب اطلاعات مفید، صفحه دستگاه پلتفرم زئو (XEO) را مطالعه کنید.

لیزر KTP برای لب

آیا تنها کاربرد لیزر KTP برای لب است؟ لیزر اندیگ و درمان ملاسما

کاربرد اصلی دستگاه اندیگ نفوذ به پوست است که  با تخریب بخش‌های کنترل‌شده‌ای از لایه‌های پوستی، باعث می‌شود که خود پوست نسبت به بازسازی سطوح تخریب شده اقدام کند. تخریب و بازسازی پوست به شادابی و رفع لک، کک‌ومک، تیرگی‌ها و ضایعات عروقی یا پوستی کمک زیادی می‌کند؛ همچنین می‌توان توسط این دستگاه آثار خالکوبی، قارچ‌های ناخن و تومورهای عروقی روی صورت را نیز حذف کرد.

با تبدیل انرژی اندیگ به KTP می‌توان یک نور مرئی به رنگ سبز با طول‌موج 532 نانومتر ایجاد کرد که رگ‌های خونی را مورد هدف قرار می‌دهد. این فرکانس برای رفع مشکلاتی نظیر ضایعات عروقی (رگ‌های عنکبوتی یا ملاسما) کاربردهای زیادی دارد؛ همچنین این دستگاه امکان رفع ضایعات پوستی را در سریع‌ترین زمان و بدون آسیب رساندن به بافت پوست دارد.

از اصلی‌ترین کاربردهای بلور KTP (لیزر کی تی پی) منعقد کردن رگ‌های خونی است که باعث قرمزی پوست می‌شوند. بیمارانی که مشکل روزاسه دارند نیز برای کاهش لک‌های قرمز سطح پوست خود از لیزر کی تی پی استفاده می‌کنند.

لیزر ktp برای لب

عوارض جانبی لیزر اندیاگ چیست؟ آیا استفاده از لیزر KTP عارضه دارد؟

به‌صورت کلی دستگاه‌ اندیگ و لیزر KTP تفاوتی با یکدیگر از نظر عوارض‌ جانبی ندارند. هر دوی این روش‌های درمانی، کمی درد دارند؛ به‌همین دلیل است که هنگام درمان، از بی‌حسی‌های موضعی استفاده می‌شود؛ همچنین  پس از انجام لیزر KTP، امکان ایجاد تورم، التهاب، قرمزی و خارش روی پوست وجود دارد که کاملاً طبیعی است و باگذشت چند روز برطرف خواهند شد. در برخی بیماران گزارش شده که محل لیزر کی تی پی دچار عفونت یا کبودی شده است که می‌توان این مشکلات را با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد. لیزر الکس اکسنتو اندیگ را یکی از موفق‌ترین و پرطرفدارترین دستگاه‌های زیبایی می‌شناسند که از تکنولوژی ND Yag در آن استفاده شده است. در صفحه دستگاه لیزر الکس اکسنتو اندیگ (Dual Accento) کلیه اطلاعات مرتبط با این محصول را مطالعه کنید.

مراقبت‌های پس از لیزر اندیگ و KTP؛ دوری از نور خورشید و خنک نگه‌داشتن موضع

پس از انجام لیزرهای اندیگ و KTP نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید؛ همچنین خنک نگه‌داشتن پوست نیز یکی از الزامات مراقبتی پس از انجام لیزر کی تی پی است. با قرار گرفتن مقابل وسایل سرمایشی یا گذاشتن کمپرس‌های یخ روی ناحیه درمان، پوست خود را خنک‌تر نگه‌دارید. مشورت با پزشک و استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده پوست نیز باعث مشاهده سریع‌تر نتیجه درمان خواهد شد.

لیزر برای تیرگی پشت لب

تاثیر استفاده از لیزر اندیگ و KTP روی پوست؛ لیزر برای تیرگی پشت لب

لیزرهای مختلفی برای رفع مشکلات پوستی وجود دارند ولی دستگاه‌های اندیگ جزو تجهیزات پرطرفدار برای رفع آکنه، ملاسما، تیرگی، ضایعات عروقی و دیگر موارد هستند؛ همچنین با استفاده از بلور یا اصطلاحا لیزر KTP  که فرکانس اصلی خود را از Nd-YAG دریافت می‌کند نیز، می‌توان مشکلات مربوط به رگ‌های خونی را در سریع‌ترین زمان درمان کرد.

البته KTP یک بلور فیلتر کننده برای ND Yag به‌حساب می‌آید و می‌تواند طول‌موج دستگاه را از 1064 نانومتر به 532 نانومتر برساند. رنگ اشعه KTP از نوع مرئی و سبز است که می‌تواند به‌راحتی جذب هموگلوبین‌ و ملانین‌ها شود. درمان مشکلات پوستی از طریق لیزر KPT و اندیاگ هیچ‌گونه عوارض جوانبی خاصی ندارد و کاملا بدون درد است.

اگر هرگونه ابهام یا سؤالی در‌رابطه‌با لیزر ND Yag و KTP دارید، با شماره 02188107070 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی کارشناسان آفا بهره ببرید؛ در صورتی که مایل به خرید لیزرهای اندیگ و KTP هستید، شرکت آفا می‌تواند بهترین مدل‌های این دستگاه را برای شما دوست‌داران زیبایی، فراهم کند.