لیزر اندیگ و KTP

اگر از مشکلاتی مانند قرمزی پوست رنج می‌برید و یا به فکر درمان و بهبود لک‌ها و کک‌ومک‌هایی که بر روی بدن شما ایجاد شده هستید، دستگاه‌های لیزر اندیگ و لیزر ktp می‌توانند سلامتی و زیبایی را به پوست شما هدیه دهند!

لیزر اندیگ و KTP

تقریباً بیش از 50 درصد از خانم‌های بالای 18 سال از مشکلات پوستی نظیر تیرگی، ترک، کک‌ومک، لک و دیگر موارد رنج می‌برند. بسیاری از این افراد به‌دلیل ترس از تیغ‌های جراحی به سراغ رفع مشکلات پوست خود نرفته و یا حتی تا آخر عمر با این لکه‌ها زندگی می‌کنند. امروزه با وجود دستگاه‌هایی مانند لیزر اندیگ و KTP درمان مشکلات پوستی کار چندان سختی نبوده و بدون درد و عوارض جانبی خاصی، انجام می‌شود. اما لیزر اندیگ و ktp چیست و چه کاربردی دارد؟

در ادامه این مقاله تخصصی از آفا، به معرفی دستگاه‌ Nd-YAG و لیزر ktp خواهیم پرداخت و کاربردها و عوارض این تجهیزات را بطور کامل بررسی خواهیم کرد. تا آخر مقاله همراه آفا بمانید تا با جدیدترین لیزرهای درمانی آشنا شوید.

لیزرهای اندیگ و KTP چه دستگاه‌هایی هستند؟ (ktp چیست)

لیزرهای اندیگ ازجمله دستگاه‌های پرطرفداری به‌حساب می‌آیند که می‌توانند بسیاری از مشکلات پوستی را درمان کنند. این دستگاه‌ها در دسته‌ی لیزرهای جامد قرارگرفته و طول‌موجی برابر با 1064 نانومتر دارند. لیزر اندیگ می‌تواند به لایه‌های پوست نفوذ کرده و باعث تخریب سطح کنترل ‌شده‌ای از پوست شود و مشکلاتی مانند موهای زائد، ضایعات عروقی و دیگر موارد را حل کند. همچنین طول‌موج این دستگاه نزدیک به مادون‌قرمز است و می‌تواند به‌صورت عمقی به پوست نفوذ کند.

ktp

در مقابل، کریستال KTP (پتاسیم تیتانیل فسفات) قرار دارد که برخی از افراد به اشتباه به این کریستالِ فیلتر کننده، لیزر KTP نیز می‌گویند. این کریستال طول‌موج خودش را از لیزر اندیگ گرفته و فرکانس این اشعه را تبدیل به 532 نانومتر می‌کند. در واقع بلور یا لیزر ktp به‌عنوان یک فیلتر عمل کرده و می‌تواند طول‌موج‌ کوتاه‌تری را ارائه دهد. اشعه بلور KTP به رنگ سبز است و به‌خوبی توسط هموگلوبین و ملانین‌ها جذب می‌شود. فرکانس تولید شده توسط لیزر ktp قادر است تا در کنار درمان رگ‌های خونی، مشکلات مربوط به رنگ‌دانه‌های پوست را نیز حل کند.

لیزر ktp برای لب

لیزر اندیگ و لیزر KTP چه کاربردی دارند؟

کاربرد اصلی دستگاه اندیگ نفوذ به پوست بوده و می‌تواند با تخریب بخش‌های کنترل‌شده‌ای از لایه‌های پوستی باعث شود تا خود پوست نسبت به بازسازی سطوح تخریب شده، اقدام کند. تخریب و بازسازی پوست به شادابی و رفع لک، کک‌ومک، تیرگی‌ها و ضایعات عروقی یا پوستی کمک زیادی می‌کند. همچنین می‌توان توسط این دستگاه آثار خالکوبی، قارچ‌های ناخن و تومورهای عروقی روی صورت را نیز حذف کرد.

با تبدیل انرژی اندیگ به KTP می‌توان یک نور مرئی به رنگ سبز با طول‌موج 532 نانومتر ایجاد کرد که رگ‌های خونی را مورد هدف قرار می‌دهد. این فرکانس برای رفع مشکلاتی نظیر ضایعات عروقی (رگ‌های عنکبوتی یا ملاسما) کاربردهای زیادی دارد. همچنین این دستگاه می‌تواند در سریع‌ترین زمان و بدون آسیب رساندن به بافت پوست، نسبت به رفع ضایعات پوستی اقدام کند.

از اصلی‌ترین کاربردهای بلور KTP (لیزر ktp) منعقد کردن رگ‌های خونی است که باعث قرمزی پوست می‌شوند. همچنین بیمارانی که مشکل روزاسه دارند نیز می‌توانند برای کاهش لک‌های قرمز سطح پوست خود از لیزر ktp استفاده کنند.

لیزر ktp برای لب

عوارض جانبی لیزر اندیگ و KTP چیست؟

به‌صورت کلی دستگاه‌ اندیگ و لیزر KTP تفاوتی با یکدیگر از نظر عوارض‌ جانبی ندارند. هر دو روش درمانی، کمی دارای درد بوده که در این‌ نوع موارد، هنگام درمان از بی‌حسی‌های موضعی استفاده می‌شود. همچنین ممکن است که پس از انجام لیزر ktp، پوست دچار تورم، التهاب، قرمزی و خارش شود که کاملاً طبیعی بوده و باگذشت چند روز تماماً برطرف خواهد شد.

البته در برخی بیماران گزارش شده که محل لیزر ktp دچار عفونت یا کبودی شده است که می‌توان این مشکلات را با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد.

مراقبت‌های پس از لیزر اندیاگ و KTP

پس از انجام لیزرهای اندیگ و ktp باید سعی کنید تا در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. همچنین خنک نگه‌داشتن پوست یکی از الزامات مراقبتی پس از انجام لیزر ktp است. شما می‌توانید با قرار گرفتن مقابل وسایل سرمایشی یا قرار دادن کمپرس‌های یخ بر روی ناحیه درمان، پوست خود را خنک‌تر نگه‌دارید.

همچنین با مشورت پزشک خود می‌توانید از کرم‌های ترمیم کننده پوست نیز استفاده کنید، تا خیلی سریع‌تر نتیجه درمان را مشاهده کنید.

ktp چیست

همچنین با مشورت پزشک خود می‌توانید از کرم‌های ترمیم کننده پوست نیز استفاده کنید، تا خیلی سریع‌تر نتیجه درمان را مشاهده کنید.

تاثیر استفاده از لیزر اندیگ و KTP روی پوست

لیزرهای مختلفی برای رفع مشکلات پوستی وجود دارند ولی دستگاه‌های اندیاگ جزو تجهیزات پرطرفدار برای رفع آکنه، ملاسما، تیرگی، ضایعات عروقی و دیگر موارد هستند. همچنین با استفاده از بلور یا اصطلاحا لیزر KTP  که فرکانس اصلی خود را از Nd-YAG دریافت می‌کند نیز، می‌توان مشکلات مربوط به رگ‌های خونی را در سریع‌ترین زمان درمان کرد.

البته  ktpیک بلور فیلتر کننده برای اندیگ به‌حساب می‌آید و می‌تواند طول‌موج دستگاه را از 1064 نانومتر به 532 نانومتر برساند. همچنین رنگ اشعه KTP از نوع مرئی و سبز بوده که می‌تواند به‌راحتی جذب هموگلوبین‌ و ملانین‌ها شود.

اگر نتیجه افرادی که از این دو لیزر استفاده کردند را مشاهده کنید، قطعاً متوجه خواهید شد که چگونه موفق شدند تا بدون عوارض جانبی خاصی، مشکلات پوستی خود را برطرف کنند.

اگر هرگونه ابهام یا سؤالی در رابطه با لیزر اندیگ و KTP دارید، می‌توانید با شماره 02188107070 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی کارشناسان آفا بهره ببرید. همچنین در صورتی که مایل به خرید لیزرهای اندیگ و ktp هستید، شرکت آفا می‌تواند بهترین مدل‌های این دستگاه را برای شما دوست داران زیبایی، فراهم کند.