لیپوساکشن ران و هر آن‌چه باید در‌مورد آن بدانید!

دسته بندی ها : مقالات

تجمع چربی در ران یکی از رایج‌ترین نگرانی‌های افراد در مورد سلامت و ظاهر بدنشان است که باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در راه رفتن می‌شود. از بین بردن همه توده چربی‌ها با ورزش و تغذیه امکان‌پذیر نیست. به‌همین دلیل بسیاری از افراد از روش‌های پزشکی برای حذف چربی‌های ران استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها، لیپوساکشن است. عمل لیپوساکشن ران بهترین روش برای برداشتن چربی پا و حذف سلولیت‌های سرسخت محسوب می‌شود. در این مقاله به شما می‌گوییم که لیپوساکشن ران چیست، چه مزایا و عوارضی دارد.

لیپوساکشن ران چیست؟ یک روش کم‌تهاجم برای لاغری موضعی

لیپوساکشن ران یک عمل جراحی کم‌تهاجم برای از بین بردن سلولیت‌ها و چربی ران است. این عمل نوعی جراحی زیبایی به‌شمار می‌رود که برای کاهش وزن کاربرد دارد. بسیاری از افراد به‌دلایل ژنتیکی، عوامل محیطی و نوع سبک زندگی به چاقی‌های موضعی دچار می‌شوند. گاهی اوقات چربی‌های سفت‌شده در ران‌ها حتی با سبک زندگی سالم هم از بین نمی‌روند. در چنین شرایطی لیپوساکشن می‌تواند بهترین راه برای لاغری موضعی باشد.

برای انجام لیپوساکشن ران، پزشک از بی‌حسی‌های موضعی استفاده می‌کند. سپس روی قسمت‌هایی از ران علامت می‌گذارد که چربی در آن‌جا جمع شده است. بعد از گذشت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه از بی‌حسی، پزشک برش‌های کوچکی را در قسمت‌های موردنظر ایجاد می‌کند. بخیه‌های لیپوساکشن معمولا در نزدیکی کشاله ران یا چین‌های باسن پنهان می‌شوند؛ به همین دلیل در ظاهر پا جای جراحی باقی نمی‌ماند.

انواع روش‌های لیپوساکشن ران

لیپوساکشن روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی دارد که پزشک بسته به نیاز بدن، روش مناسب را برای از بین بردن چربی‌ها انتخاب می‌کند. به‌عنوان مثال روش درمان سلولیت با روش از بین بردن چربی‌های سفت‌شده داخل ران متفاوت است. انواع تکنیک‌های لیپوساکشن به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • لیپوساکشن متورم: لیپوساکشن متورم رایج‌ترین روش برای از بین بردن چربی‌ها است که جراح با استفاده از یک لوله نازک، چربی‌های زیر پوست را استخراج می‌کند. این روش قدیمی بوده و عوارض بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.
 • لیپوساکشن با استفاده از اولترا سوند: در این روش از امواج صوتی برای ذوب کردن چربی‌ها استفاده می‌شود.
 • لیپوساکشن با کمک لیزر: استفاده از پرتوهای لیزر برای سوزاندن چربی‌ها از جدیدترین روش‌های لیپوساکشن است. در طول این درمان، توده‌های چربی با پرتو لیزر ذوب شده و از بین می‌رود. البته طول موج لیزر به‌کار رفته در این روش، آسیبی به سایر بافت پوست نمی‌رساند.

انتخاب روش مناسب برای شکستن ساختار چربی‌های زیر پوست باید به تشخیص پزشک انجام شود. پزشک متخصص با معاینه بدن شما پربازده‌ترین روش را پیشنهاد می‌دهد.

لیپوساکشن ران چیست

مزایای استفاده از روش لیپوساکشن ران

ساکشن چربی ران مانند بسیاری از عمل‌های جراحی لاغری تهاجمی نیست. این عمل فقط در لایه‌های سطحی پوست انجام می‌شود. از طرفی لیپوساکشن ران پا از طریق دستگاه ساکشن چربی یک روش دائمی است؛ یعنی بعد از ساکشن پا، سلول‌های چربی دوباره رشد نمی‌کنند. مزایای دیگر لیپوساکشن ران عبارت‌اند از:

 • بهبود ظاهر و فرم پا‌ها
 • سریع بودن نتیجه عمل پس از اولین جلسه
 • نواحی درمان‌شده با لیپوساکشن، حتی در صورت افزایش وزن هم چربی کمتری در خود ذخیره می‌کنند.

لیپوساکشن با لیزر عوارض بسیار کمتری دارد و ماندگاری آن بسیار بالا است. به‌طور‌کل، لیزر جدید‌ترین تکنولوژی به‌کار رفته در عمل‌های زیبایی غیر‌تهاجمی محسوب می‌شود که حتی استفاده از آن باعث معجزه رفع چین و چروک صورت نیز خواهد شد.

لیپوساکشن باعث حذف دائمی چربی‌های اضافی می‌شود

بررسی ریسک‌ها و عوارض ساکشن چربی ران

لیپوساکشن ران مانند سایر عمل‌های زیبایی با خطرات و عوارضی همراه است. قبل از انجام ساکشن ران پیشنهاد می‌شود در‌مورد عوارض و خطرات آن اطلاعات لازم را از پزشک خود کسب کنید. در ادامه به بررسی برخی از عوارض لیپوساکشن می‌پردازیم:

 • خون‌ریزی
 • عوارض ناشی از بی‌هوشی یا بی‌حسی
 • شوک‌های عصبی ناشی از دریافت نکردن مایعات کافی حین جراحی
 • انباشته شدن مایعات و تشکیل حفره‌های مایع زیر پوست
 • بروز عفونت
 • واکنش نسبت به لیدوکائین
 • وارد شدن آسیب به اعصاب، عروق خونی، ماهیچه‌ها و سایر اندام‌ها

عوارض ساکشن چربی ران معمولا به‌دلیل قدیمی بودن دستگاه‌های پزشکی و بی‌تجربه بودن پزشک رخ می‌دهد. بنابراین مراجعه به یک کلینیک معتبری که از جدید‌ترین دستگاه‌های پزشکی استفاده می‌کند، باعث کاهش عوارض برداشتن چربی ران خواهد شد.

استفاده از جدید‌ترین تکنولوژی؛ کاهش عوارض ساکشن

مراقبت‌های قبل و بعد از ساکشن ران

روش لیپوساکشن ران، عوارضی دارد که برای کاهش آن می‌توان اقداماتی قبل و بعد از عمل انجام داد. بهترین راه برای کاهش عوارض و دیدن بهترین نتیجه ساکشن چربی، مشاوره با پزشک قبل از عمل است. با این وجود، در ادامه به بررسی برخی از این اقدامات می‌پردازیم:

 • برای انجام لیپوساکشن ران باید حتما با پزشک مشورت کرده و همه سوابق پزشکی و حساسیت‌های خود را در اختیار او قرار دهید.
 • یک یا دو هفته قبل از عمل باید از مصرف داروهایی که در انعقاد خون مشکل ایجاد می‌کنند، خودداری کنید.
 • حداقل یک هفته قبل از لیپوساکشن، مصرف نوشیدنی‌های الکل‌دار و استعمال دخانیات را متوقف کنید.
 • شب قبل از ساکشن چربی ران، به حمام بروید.
 • روز عمل حتما با یک همراه به بیمارستان بروید.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب و گذران راحت‌تر دوران نقاهت، انجام کارهای زیر توصیه می‌شود:

 • با نوشیدن آب کافی در طول روز، بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • برای کاهش تورم، دو هفته بعد از عمل از مصرف نمک خودداری کنید.
 • یک رژیم غذایی کامل از انواع پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی داشته باشید.
 • از گن‌های مخصوص لیپوساکشن ران برای بهبود سریع‌تر زخم‌ها استفاده کنید.
 • با توصیه پزشک پیاده‌روی‌های منظم و کوتاه را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
 • تا زمان بهبود کامل، از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 • حداقل دو هفته بعد از درمان، از مصرف داروهای ضدانعقاد خون، نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات خودداری شود.

لیپوساکشن بر‌خلاف سریع ترین روش از بین بردن خال، یک عمل فوری نیست و نیاز به گذران دوره نقاهت دارد. عمل کردن به اصول مراقبتی قبل و بعد از درمان، عوارض ناشی از لیپوساکشن را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. با انجام مراقبت کافی، درد و ناراحتی بعد از درمان را کم شده و نتیجه نهایی سریع‌تر دیده می‌شود.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن؛ کاهش عوارض لیپوماتیک ران

دوره نقاهت بعد از لیپوساکشن ران چقدر طول می‌کشد؟

دوران نقاهت لیپوساکشن ران به نوع تکنیکی بستگی دارد که استفاده کرده‌اید. تا چند ماه بعد از لیپوساکشن احتمالا با عوارضی مانند کبودی، تورم و درد مواجه خواهید بود. پزشک ممکن است از شما بخواهد برای کاهش تورم، یک تا دو ماه بعد از جراحی از گن‌های مخصوص استفاده کنید. همچنین در این مدت برای جلوگیری از عفونت، آنتی‌بیوتیک‌هایی برایتان تجویز می‌شود.

مدت زمان لازم برای بهبود کامل محل درمان برای همه افراد یکسان نیست. بیشتر افراد بعد از گذشت سه روز می‌توانند به سر کار خود برگردند و بعد از دو هفته زندگی معمولی خود را از سر بگیرند.

هزینه لیپوساکشن ران به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه لیپوساکشن ران به‌طور مستقیم به تخصص پزشک و نوعی روشی دارد که به کار می‌رود. علاوه‌بر این، محدوده عمل ساکشن ران نیز در قیمت نهایی تاثیر‌گذار است. پیشنهاد می‌شود به‌جای توجه به قیمت، در انتخاب پزشک با‌تجربه و متخصص وسواس نشان دهید تا با عوارض جدی مواجه نشوید.

خرید پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیپوساکشن از شرکت آفتاب فروزان آریا

در این مقاله به بررسی مزایا و معایب لیپوساکشن ران پرداختیم و به سوال لیپوساکشن ران چیست پاسخ دادیم. در حال حاضر، به لطف پیشرفت تکنولوژی و ظهور تجهیزات پیشرفته پزشکی، لیپوساکشن ران با کمترین عوارض و خطرات انجام می‌شود. شرکت آفتاب فروزان آریا (آفا) با بیش از یک دهه سابقه فروش تجهیزات پزشکی، انواع امکانات و دستگاه‌های پیشرفته را به جامعه پزشکی عرضه می‌کند. اگر سوالی در خصوص لیپوساکشن ران دارید، در بخش نظرات بپرسید یا تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لیپوساکشن ران و هر آن‌چه باید در‌مورد آن بدانید!”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *