سال‌ها از ورود تکنولوژی لیزر موهای زائد به دنیا می‌گذرد و هر سال تعداد بسیاری از افراد برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از دستگاه‌های لیزر مختلف استفاده می‌کنند. این دستگاه بهترین اختراع برای افرادی بود که همیشه آرزوی داشتن بدنی بدون موهای ضخیم و تیره را در سر داشتند. دستگاه لیزر در انواع مختلفی تولید و عرضه شد و قیمت دستگاه لیزر موهای زائد با توجه به کیفیت و برند آن هم متفاوت است. با این که استفاده از لیزر محبوبیت بسیاری را بین گروه افراد مختلف پیدا کرده است، همچنان باورهای غلط و سؤالات حل نشده‌ای درباره کارکرد این دستگاه برای استفاده‌کنندگان وجود دارد. در این مقاله سعی داریم درست یا غلط بودن باورها درباره لیزر موهای کرکی و نازک را بررسی کنیم؛ آیا لیزر، موهای کرکی و نازک را ضخیم می‌کند؟ برای یافتن پاسخ این سؤال ادامه مطلب را از دست ندهید.

بهترین دستگاه‌ لیزر برای موهای نازک و کرکی

در گذشته توصیه می‌شد فقط افرادی که پوست روشن با موهای ضخیم و تیره دارند، از لیزر استفاده کنند. انرژی لیزر به‌ صورت متمرکز پیگمنت‌های رنگی فولیکول مو را مورد هدف قرار می‌هد؛ اگر رنگ پوست تیره باشد، درصد بالایی از انرژی لیزر را جذب می‌کند و تأثیر اشعه لیزر را از بین خواهد برد؛ این باور درباره دستگاه‌های قدیمی شاید صدق می‌کرد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های لیزر، همه افراد با هر رنگ پوست و مو می‌توانند برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از تکنولوژی لیزر بهره ببرند. در ادامه این مطلب، لیستی از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای نازک و کرکی را برای شما آماده کرده‌ایم که به تفصیل مشخصات و کارکرد هر کدام را بررسی می‌کنیم:

1.    دستگاه لیزر دایود؛ بهترین دستگاه لیزر موهای ضخیم و کرکی

دستگاه لیزر دایود یکی از بهترین دستگاه‌های موجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

د در بازار و مورد تأیید FDA‌ آمریکا است. متخصصان، لیزر دایود را یک تغییر و تحول اساسی در بین سیستم‌های رفع موهای زائد بر پایه نور می‌دانند. این دستگاه با هدف قرار دادن فولیکول‌های مو، که همان محل انباشته شدن ملانین‌های موجود در ریشه مو هستند، رنگدانه‌های مو را بمب‌باران و متلاشی می‌کند. به دلیل تابش نور، رنگدانه‌های مو به شدت گرم شده و به دلیل افزایش دما، دچار از هم گسیختگی و در نهایت، مرگ سلولی می‌شود. از جمله مزایای دستگاه لیزر دایود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مزیت برجسته دستگاه لیزر دایود را می‌توان تنظیم دستگاه متناسب با رنگ پوست و ضخامت مو در نظر گرفت. لیزر دایود دارای تنظیمات حرفه‌ای بر اساس رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن است؛ به همین دلیل می‌توان این دستگاه را یکی از بهترین تجهیزات برای لیزر موهای نازک و همین‌طور ضخیم معرفی کرد.
 • لیزر دایود قابلیت استفاده هم‌زمان از سه طول موج مختلف ۷۵۵، ۸۱۰ و ۱۰۶۴ در یک شات لیزر را دارد. این قابلیت امکان نفوذ اشعه لیزر در عمق‌های متفاوت را فراهم کرده و میزان اثربخشی این دستگاه را افزایش می‌دهد.
 • سیستم کولینگ (خنک‌کننده) پیشرفته لیزر دایود، امکان اعمال انرژی بالا بدون ایجاد درد و سوختگی روی سطح پوست را فراهم کرده است.
 • به دلیل داشتن قدرت نفوذ بالا و سیستم خنک‌کننده قوی، تعداد جلسات درمانی و رشد مجدد موها بسیار کم‌تر از سایر دستگاه‌ها خواهد بود؛ همچنین به دلیل داشتن ابعاد بزرگ، تعداد شات‌ها کمتر شده و استفاده از این دستگاه بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

کلینیک‌های زیبایی و مراکز درمانی، برای خرید دستگاه لیزر دایود می‌توانند به بخش فروشگاهی سایت آفا مراجعه کنند یا با شماره‌های شرکت آفتاب فروزان آریا در تماس باشند.

دستگاه لیزر دایود؛ بهترین دستگاه لیزر برای موهای نازک

2.    لیزر الکساندرایت؛ بهترین دستگاه موجود در بازار برای لیزر موهای پرزی

دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از جدیدترین فناوری‌‌ها برای حذف موهای زائد بدن است که انواع مختلفی دارد. لیزرهای مبتنی بر فناوری الکساندرایت، یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌ها در سراسر دنیا محسوب می‌شوند. در این نوع لیزر، یک کریستال قرمز یاقوت مانند به‌عنوان منبع اشعه لیزر اعمال شده است. دستگاه الکساندرایت، طول موج منتشر شده از یاقوت را به گرما تبدیل می‌کند و با هدف قرار دادن فولیکول‌های مو، باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود؛ به این فرایند فوتو ترمولیز گفته می‌شود. در ادامه مزیت‌های این دستگاه را بررسی می‌کنیم.

 • این دستگاه با داشتن دو طول موج متفاوت و ضریب نفوذ بالا، برای انواع تایپ پوستی و رنگ مو مناسب است. همین ویژگی باعث شده است که لیزر الکس به‌عنوان بهترین دستگاه برای لیزر موهای نازک و کرکی شناخته شود.
 • به دلیل داشتن ابعاد بزرگ، لیزر الکساندرایت برای مناطق بزرگ مانند شکم، کمر و پاها بسیار کاربردی است.
 • اثربخشی این دستگاه بسیار عالی بوده و همین موضوع، طول دوره درمان را نسبت به سایر دستگاه ها کاهش می‌دهد.

کلینیک‌های زیبایی معتبر، با خرید لیزر الکساندرایت، می‌توانند خدمات حرفه‌ای لیزر موهای زائد را به زیباجویان خود عرضه کرده و رضایت آن‌ها را بیش از پیش جلب کنند.

الکساندرایت؛ بهترین دستگاه لیزر برای موهای نازک و کرکی

3.    دستگاه لیزر SHR؛ دستگاهی با تکنولوژی مدرن

دستگاه لیزر SHR که مخفف عبارت Super Hair Removal است، در کمپانی مداپلو تولید می‌شود. در دستگاه shr لیزر از تکنولوژی ارسال نور با شدت بالا توسط یک لامپ زنون و متمرکز شدن اشعه توسط یک رفلکتور، استفاده شده است. مزایای این دستگاه را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • دستگاه لیزر SHR، با مجهز بودن به تکنولوژی ای‌لایت (استفاده هم‌زمان از نور IPL و جریان رادیویی بای‌پلار) جریانی گردابی در اطراف فولیکول مو به وجود آورده و برای لیزر موهای نازک و کرکی و موهای روشن با پوست تیره یکی از بهترین گزینه‌ها است.
 • دستگاه لیزر SHR، از سیستم خنک‌کننده بسیار پرقدرت با فن‌های قوی، پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین امکان درمانی بدون درد، سوختگی پوست و ایجاد عارضه را برای زیباجویان فراهم می‌کند.
 • به دلیل داشتن تنظیمات خودکار و نرم‌افزار پیشرفته، کاربری این دستگاه بسیار آسان است. به همین دلیل اپراتورها و پزشکان در مراکز زیبایی، به‌راحتی می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.
 • این دستگاه با داشتن قابلیت Dual Filter، فیلترهای متفاوتی را برای انواع رنگ پوست و ضخامت مو، در اختیار اپراتورها قرار می‌دهد؛ اثربخشی این دستگاه بسیار بالا و طول دوره درمان بسیار پایین خواهد بود.

دستگاه لیزر SHR با داشتن تأییدیه از FDA‌ آمریکا، یکی از بهترین دستگاه‌ها برای از بین بردن موهای زائد محسوب می‌شود.

لیزر موهای ضخیم با دستگاه لیزر SHR

4.لیزر الکس اکسنتو بر پایه تکنولوژی الکساندرایت و اندیگ

دستگاه لیزر اکسنتو، ساخت کشور کره جنوبی بوده و دو مدل دارد. مدل سینگل این دستگاه از تکنولوژی الکساندرایت و مدل دوال، از تکنولوژی الکساندرایت و اندیگ بهره می‌برد. میزان تابش اشعه لیزر در دستگاه الکس اکسنتو، در کلیه سطوح بدن یکسان است؛ به همین دلیل روند درمان توسط این دستگاه سرعت بسیار بالایی دارد. از جمله مزایای لیزر اکسنتو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به دلیل قدرت نفوذ بالا و داشتن طول موج‌های مختلف، دستگاه الکس اکسنتو برای لیزر موهای نازک و کرکی و موهای ضخیم و تیره بسیار مناسب است.
 • سیستم خنک‌کننده قوی لیزر الکس اکسنتو، درمانی بدون درد و سوختگی پوست را به همراه دارد.
 • به دلیل داشتن هندپیس‌های بدون تماس (non-contact)، اپراتورها به‌راحتی می‌توانند از لیزر الکس اکسنتو برای نواحی مختلف بدن استفاده کنند.

کلینیک‌های زیبایی با خرید دستگاه لیزر اکسنتو، می‌توانند مرکز درمانی خود را مجهز کرده و مشتریان بسیاری را جذب کنند. این دستگاه با اثربخشی بالا، رضایت زیباجویان را به همراه خواهد داشت.

تعداد جلسات لازم برای از بین رفتن موهای کرکی

تعیین تعداد دقیق جلسات باتوجه‌به رنگ پوست و مو و ضخامت موها در هر فرد متفاوت است. به‌طورکلی، موهای نازک یا روشن، توان جذب انرژی اشعه لیزر را ندارند و با اشعه‌های معمولی از بین نمی‌روند. برای لیزر موهای کرکی و نازک با رنگ روشن، باید از لیزرهایی با قابلیت تنظیم طول موج متناسب با رنگ پوست و مو و ضخامت موها استفاده کرد. لیزر الکساندرایت، یکی از دستگاه‌های با قابلیت تنظیم دو طول موج است که برای انواع موها کاربرد دارد و حتی به‌عنوان بهترین دستگاه لیزر برای موهای سفید در کنار سایر دستگاه‌ها قرار می‌گیرد.

لیزر موهای پرزی با رنگ روشن

آیا لیزر موهای کرکی و نازک عوارض دارد؟

فولیکول‌های موهای تیره و ضخیم، با جذب انرژی اشعه لیزر توسط رنگدانه‌های مو، به‌سرعت و بدون عوارض جدی از بین می‌روند؛ اما این موضوع درباره موهای خیلی بور یا خیلی نازک صدق نمی‌کند. افرادی که موهای زائد خیلی روشن یا خیلی نازک دارند، گزینه مناسبی برای لیزر نیستند. لیزر موهای نازک و کرکی، عوارض جدی به همراه ندارد ولی نتیجه‌ای هم برای افرادی با موهای بور و خیلی نازک به همراه نخواهد داشت؛ به دلیل این که موهای این افراد، ملانین کافی برای مورد هدف واقع شدن توسط اشعه لیزر را ندارد. افرادی که موهای قهوه‌ای روشن دارند، ممکن است کاهش موهای زائد را تجربه کنند، ولی از بین رفتن کامل موها به‌هیچ‌وجه اتفاق نمی‌افتد.

آیا لیزر موهای کرکی را ضخیم می‌کند؟

جواب کوتاه این سؤال بله است، ولی همیشه این اتفاق نمی‌افتد. ضخیم شدن موهای کرکی بعد از لیزر، به رنگ پوست و مو فرد، تعادل هورمونی بدن او، دستگاه لیزری که از آن استفاده می‌کند و طول دوره درمان بستگی دارد. موهای کرکی خیلی تیره روی پوست روشن، با لیزر از بین می‌روند یا حداقل سرعت رشد آن‌ها به‌شدت کاهش می‌یابد، ولی لیزر موهای کرکی و نازک با رنگ روشن اتلاف وقت و هزینه است.

لیزر موهای پرزی تیره با بهترین دستگاه لیزر برای موهای نازک

آفا؛ عرضه‌کننده بهترین دستگاه‌های لیزر در سراسر ایران

در این مقاله نکات مربوط به لیزر موهای نازک و کرکی را بررسی و بهترین دستگاه‌های لیزر برای از بین بردن این نوع موهای زائد را معرفی کردیم. به‌طورخلاصه، لیزر موهای افرادی که موهای خیلی بور یا خیلی نازک دارند، کاندیداهای مناسبی برای استفاده از لیزر نیستند. ولی افرادی که موهای نازک با رنگ تیره دارند، ممکن است با تکرار جلسات با به‌روزترین دستگاه‌های لیزر، شاهد کاهش رشد موهای زائد خود باشند.

شرکت آفتاب فروزان آریا، با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی، تولید و واردات تجهیزات پزشکی زیبایی آماده عرضه خدمات و فروش به‌روزترین دستگاه‌های لیزر به مراکز و کلینیک‌های زیبایی است. برای ارتباط با مجموعه آفاطب می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ تماس بگیرید. اگر تجربه‌ای درباره لیزر موهای کرکی و نازک بدن دارید، در قسمت نظرات دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.