برای راه اندازی کلینیک زیبایی چه باید کرد؟ مشاوره، هزینه و مراحل

دسته بندی ها : مقالات

طبق آمار ارائه شده در سایت gitnux، انتظار می‌رود بازار جهانی تجهیزات پزشکی زیبایی تا سال 2050 به درآمد 15.9 میلیارد دلاری برسد. افزایش استفاده از خدمات زیبایی در ایران برای خانم‌ها و آقایان در سنین مختلف، تاسیس کلینیک زیبایی در ایران نیز یک روش سرمایه‌گذاری با چشم‌انداز توسعه و کسب درآمد میلیونی به شمار می‌رود. در این مقاله به بررسی نکات مهم به‌عنوان مشاوره راه اندازی کلینیک زیبایی می‌پردازیم. چند دقیقه کوتاه به مطالعه این مطلب کاربردی اختصاص دهید تا بدانیم «برای راه اندازی کلینیک زیبایی چه باید کرد».

بررسی مراحل و هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی در بلاگ آفا

نگارش طرح توجیهی و دریافت مجوز؛ دو قدم ابتدایی برای تاسیس کلینیک خدمات پوستی

اولین قدم برای راه‌اندازی کلینیک خدمات درمان پوستی نگارش یک طرح توجیهی یا همان نقشه راه است. در این طرح توجیهی هدف از تاسیس این کلینیک و نحوه راه‌‌اندازی را به‌طورشفاف شرح می‌دهید. در قدم بعدی باید مجوزهای لازم را دریافت کنید. مهم‌ترین جواز مربوط به دریافت پروانه تخصصی خدمات زیبایی از وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی به شمار می‌رود.

به‌طورکلی پزشک متخصص پوست و زیبایی بهترین راهنما برای استفاده از انواع تجهیزات مورد نیاز کلینیک زیبایی برای تایپ‌های مختلف پوستی به شمار می‌رود. دانش این متخصصین اولین راهنما در مسیر ارائه خدمات زیبایی محسوب می‌شوند. به‌این‌ترتیب راه اندازی کلینیک زیبایی بدون پروانه پزشکی امکا‌ن‌پذیر نخواهد بود.

در نظر داشتن محل تاسیس؛ نکته‌ای مهم در اولین مراحل راه اندازی کلینیک زیبایی

در اولین مرحله از راه‌اندازی کلینیک زیبایی باید محل تاسیس فکر کنید. انتخاب محل راه‌اندازی این کلینیک به عوامل مختلفی از جمله تراکم جمعیت، میانگین سن ساکنین منطقه، میزان اجاره بها در ناحیه مورد‌نظر، تعداد کلینیک‌های زیبایی فعال در منطقه و دسترسی راحت زیباجو به کلینیک است.

تراکم جمعیت و میانگین سن افراد ساکن در منطقه مقصد از عواملی هستند که به‌طورمستقیم بر درآمد شما تاثیر خواهد گذاشت.. شهرهایی با تراکم بالا و آب‌ و‌ هوای گرم که به پوست آسیب می‌زند، مخاطبان متعددی را برای سالن کلینیک زیبایی شما فراهم خواهد کرد. به‌این‌ترتیب با خرید دستگاه های مراقبت از پوست شانس ارائه خدمات به طیفی از مشتریان در بازه‌های سنی مختلف را به منظور افزایش درآمد و بهبود معیارهای زیبایی منطقه در اختیار دارید.

محل مناسب برای تاسیس کلینیک خدمات پوستی چه ویژگی‌هایی دارد؟

در انتخاب محل راه اندازی کلینیک زیبایی حتما به قیمت منطقه توجه کنید. البته این نکته را از یاد نبرید که امکان جذب مشتری با میانگین قیمت بالا در مناطقی با اجاره بهای پایین وجود نخواهد داشت. بااین‌حال نقطه آغاز خوبی برای کاهش هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی به شمار می‌رود. همچنین محل‌های پررفت‌و‌آمد باعث در دید قرار گرفتن تبلیغات بیلبوردی یا تابلو نام کلینیک زیبایی شما خواهد بود. در ادامه به بررسی ویژگی‌های مهم برای انتخاب محل راه اندازی کلینیک زیبایی و پوستی می‌پردازیم.

 • وجود حداقل دو اتاق
 • داشتن سالن انتظار
 • داشتن آبدارخانه، مرکز استریلیزاسیون، اتاق استراحت، اتاق رختکن
 • ورودی
 • آسانسور
 • مجهز به سیستم اطفا حریق
 • سیستم تهویه مناسب

ویژگی‌های گفته شده برای به حداکثر رساندن کیفیت خدمات درمان و زیبایی پوست ضروری هستند. البته فقط این ویژگی‌ها در موفقیت کلینیک زیبایی کارساز نخواهند بود. استخدام کارکنان مجرب، خرید دستگاه جوانسازی پوست و در نهایت شناساندن نام کلینیک برای جذب زیباجو اهمیت خواهد داشت.

انتخاب محل تاسیس؛ یکی از مراحل راه اندازی کلینیک زیبایی

استخدام متخصصین مجرب؛ فاکتوری برای راه‌اندازی کلینیک خدمات زیبایی با استانداردهای بالا

یکی از پیش نیازهای راه‌اندازی کلینیک ارائه خدمات زیبایی و درمانی، استخدام متخصصین این حوزه به شمار می‌رود. این نکته به‌ویژه در استفاده از تجهیزات تولید‌شده با فناوری‌های جدید بسیار حائز اهمیت است. چرا‌که نوع دستگاه و نحوه استفاده از آن فاکتوری مهم در ارائه خدمات زیبایی و درمانی منحصر‌به‌فرد به شمار می‌رود. به‌این‌ترتیب برای تاسیس کلینیک خدمات پوستی به دنبال متخصص‌هایی باشید که کار با این ابزارها را به‌خوبی آموزش دیده‌اند. همچنین استخدام کارکنان متخصص برای ارائه مشاوره‌های پوستی به زیباجویان در انتخاب بهترین روش درمانی موثر خواهد بود.

استخدام متخصصین زیبایی؛ یکی از اقدام‌های مهم برای تاسیس کلینیک زیبایی استاندارد

برای راه اندازی کلینیک زیبایی چه باید کرد؟ خرید تجهیزات و دستگاه‌های به‌روز

در خرید تجهیزات کلینیک زیبایی هوشمندانه عمل کنید؛ هرچند که کیفیت خدمات زیبایی و درمانی ارائه شده در یک کلینیک، وابستگی بالایی به تجهیزات آن دارد، بااین‌حال خرید بدون برنامه را فراموش کنید. برای تجهیز کلینیک خدمات پوستی و زیبایی باید ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. خرید تجهیزات چند‌منظوره مانند چرخ دستی‌ها که برای ذخیره تجهیزات کوچک استفاده می‌شوند. برای از بین بردن الزام به خرید مجدد تجهیزات و تعمیر وسایل حتما از برندهای معتبر و شرکت‌های عرضه‌کننده برترین محصولات استفاده کنید. در ادامه به معرفی برخی از انواع دستگاه های مورد‌نیاز برای تاسیس کلینیک خدمات پوستی می‌پردازیم.

 • دستگاه لیزر موهای زائد همانند دستگاه لیزر اکسل اچ آر و لیزر اکستنو
 • لیز زئو: درمان چین و چروک، افزایش کلاژن‌سازی و درمان جای سوختگی
 • لیزر CO2 فرکشنال: ابزاری برای رفع چین و چروک، از بین بردن ضایعات عروقی و رنگدانه‌های پوستی
 • دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ مانند آر اف ویرچو: جوانسازی پوست و درمان لکهای پوستی  نظیر ملاسما و کک و مک

البته به‌روزترین دستگاه‌های جوانسازی پوست به این موارد ختم نمی‌شوند؛ برای هر نوع خدمات پوستی درمان و زیبایی، لیست متنوعی از ابزارها به‌عنوان راهکار در اختیار کلینیک‌های زیبایی قرار می‌گیرند.

خرید تجهیزات و دستگاه‌های جوانسازی؛ یکی از مراحل راه اندازی کلینیک زیبایی

هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی چقدر است؟

هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی متغیر است و به عوامل مختلفی مانند هزینه های مربوط به ملک، خرید تجهیزات، نوع دستگاه لیزر و دستگاه جوانساز پوست، تبلیغات، میزان دستمزد و حقوق پرسنل بستگی دارد.

تعیین استراتژی های بازاریابی را برای تبلیغ در مسیر راه‌اندازی کلینیک زیبایی فراموش نکنید

برای تکمیل فرایند راه اندازی موفق کلینیک زیبایی حتما اجرای استراتژی‌های تبلیغاتی را در نظر بگیرید. استراتژی‌های بازاریابی امکان دسترسی به حداکثر مشتریان بالقوه (مشتریان بالقوه مخاطبانی هستند که با بیشترین احتمال از برند شما خرید می‌کنند) را فراهم می‌کند. توجه داشته باشید که هر چه نام برند شما بیشتر به گوش برسد، احتمال جذب افراد به استفاده از خدمات سالن زیباییتان افزایش می‌یابد.

در بازاریابی کلینیک خدمات زیبایی حتما از ارسال پیامک‌های منطقه‌ای برای جذب نزدیک‌ترین افراد استفاده کنید. بدیهی است که افراد ساکن در منطقه یا شهر کلینیک با احتمال بیشتری به شما برای دریافت خدمات زیبایی مراجعه می‌کنند. فراموش نکنید که حتما در همه روش‌های بازاریابی به بیان ویژگی‌های متمایز کلینیکتان با سایر کلینیک‌ها اشاره کنید. همچنین از ویژگی دستگاه هایی منطبق بر آخرین تکنولوژی برای ارائه بهترین خدمات زیبایی اشاره کنید. برای مثال در ارسال پیامک های تبلیغاتی به انواع دستگاه جوانساز پوست مثل دستگاه لیزر الکساندرایت، دستگاه میکرودرم ابریژن و اکسل اچ آر بپردازید. مهم‌ترین ویژگی این دستگاه ها ارائه نتیجه‌ای با اثربخشی بالا و حداقل عوارض است که برای مخاطب اهمیت دارد.

اجرای استراتژی‌های تبلیغاتی؛ مهم‌ترین گام بعد از راه اندازی کلینیک

دریافت مشاوره پیش از خرید تجهیزات؛ اقدامی برای موفقیت در ارائه خدمات بی‌نقص

در این مقاله به مراحل تاسیس کلینیک خدمات درمانی و زیبایی پوست پرداختیم تا بدانیم «برای راه اندازی کلینیک زیبایی چه باید کرد». در اولین مرحله از این فرایند باید به نگارش طرح توجیهی و سپس دریافت مجوزهای مربوطه از وزارت  بهداشت و سازمان نظام پزشکی اقدام کنید. در مراحل بعدی باید مقدمات راه اندازی کلینیک زیبایی را از جمله انتخاب محل مناسب، طراحی دکوراسیون آرامش‌بخش و کاربردی، خرید تجهیزات، خرید وسایل درمانی مجهز به آخرین تکنولوژی‌های کاربردی، استخدام افراد مجرب و در نهایت اجرای استراتژی‌های تبلیغاتی اقدام کنید. برای دریافت مشاوره راه اندازی کلینیک زیبایی و به منظور خرید دستگاه‌ها و تجهیزات با سایت‌های عرضه‌کننده این محصولات از جمله شرکت آفاطب تماس بگیرید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “برای راه اندازی کلینیک زیبایی چه باید کرد؟ مشاوره، هزینه و مراحل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *