بهترین روش درمان منافذ باز پوست چیست؟

دسته بندی ها : مقالات

روی سطح پوست، میلیون‌ها منفذ وجود دارد که با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست. این منافذ باید باز باشند تا به پوست اجازه تنفس بدهند. در مواردی این منافذ باز گاهی به چشم آمده و بزرگ‌تر از حد معمول، دیده می‌شوند. خبر بد اینکه نمی‌توان از شر منافذ باز پوست به سادگی راحت شد. آرایش هم کمک خوب و موثری برای پوشاندن منافذ باز پوست نیست.

بسیاری از بانوان و آقایان از منافذ باز پوست خود شکایت کرده و به دنبال بهترین روش درمان منافذ باز پوست هستند. اگر شما هم با منافذ پوست خود درگیر هستید، همراه ما بمانید؛ زیرا می‌خواهیم راه‌کار‌هایی را برای درمان منافذ باز پوست بگوییم.

درمان منافذ باز پوست

منافذ باز پوست چیست؟

قبل از اینکه به روش‌های درمان منافذ باز پوست اشاره کنیم، باید بگوییم این منافذ دقیقا چه بوده و چه نقشی در پوست دارند. منافذ باز پوست، در ابتدا مثل یک دودکش عمل می‎‌کنند؛ زیرا حرارت اضافی بدن را که می‌تواند، به علت ورزش یا هر فعالیت جسمانی دیگر ایجاد شده باشد را، با تعرق از بدن خارج می‌کند.

نقش اصلی منافذ پوست، فرستادن چربی از غده‌های چربی زیر پوست، به سطح پوست است. این تولید چربی، برای حفظ رطوبت پوست انجام می‌شود. فولیکول مو و چربی در منافذ پوست قرار داشته و از آن خارج می‌شوند. به زبان ساده‌تر در هریک از این منافذ پوست، یک ریشه مو و غدد سبابه قرار داشته، که باعث تولید چربی خاصی مانند سبوم می‌شود.

جالب است بدانید که تعداد غدد سبابه روی سطح پوست صورت، از غدد روی کمر، سینه و کشاله ران بیشتر است. فرقی نمی‌کند که پوست شما، چه جنسی داشته باشد؛ چرب باشد یا مختلط یا حتی خشک، در هر نوع پوستی، دهانه منافذ پوست می‌تواند بیشتر از حد معمول باز شود. این وضع می‌تواند برای هر شخصی، ناراحت کننده و ناخوشایند باشد؛ به خصوص اگر آلودگی‌ها، باکتری و سلول‌های مرده پوست در این منافذ جمع شده باشند.

زیرا سلول‌های مرده، این منافذ را از عمق بسته و باعث به وجود آمدن جوش سرسیاه می‌شوند. اگر منافذ بسته شده به سطح پوست نزدیک‌تر باشند، جوش سر سفید ایجاد می‌شود.

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

علت منافذ باز پوست چیست؟

اگر سلول مرده، جوش، آکنه، چربی و آلودگی جلوی تنفس پوست را بگیرند، منافذ نیز خود را باز‌تر می‌کنند. در ادامه به معرفی دقیق‌تر علت باز شدن منافذ پوست می‌پردازیم:

 • تولید بیش از حد چربی پوست
 • بزرگ و ضخیم شدن ریشه و فولیکول مو
 • کاهش خاصیت ارتجاعی پوست
 • ژنتیک و جنسیت
 • آکنه و جوش و عدم تعادل هورمونی
 • کاهش تولید کلاژن و افزایش سن
 • آسیب پوستی ناشی از نور شدید خورشید

مو‌ثر‌ترین روش‌ها برای پیشگیری از منافذ باز پوست

شاید موثر‌ترین راهکار برای پیشگیری از منافذ باز پوست، استفاده از کرم ضد آفتاب باشد. بودن در معرض نور شدید خورشید، بدون کرم ضد آفتاب می‌تواند صدمات شدیدی به پوست زده و کلاژن را تخریب کند. با تخریب کلاژن، پوست شل شده و منافذ آن باز‌تر شده و بیشتر دیده می‌شود.

اگر پوست شما چرب است و نگران باز شدن منافذ پوست هستید باید از ژل شست و شوی صورت استفاده کنید. شوینده‌های دیگر ممکن است حاوی موادی باشند که در منافذ پوست باقی بمانند. اما ژل کمک می‌کند تا هرچه بهتر، چربی منافذ پوست شسته شود.

بستن منافذ باز پوست با لیزر

راهکار‌های درمان خانگی منافذ پوست

روش‌های درمان خانگی زیادی وجود دارد، که شما با کمک آن‌ها می‌توانید برای درمان منافذ پوست اقدام کنید. البته این روش‌ها به اندازه روش‌های درمانی موثر و کارآمد نیستند، اما می‌توانند تا حدودی در روند درمان مفید باشند.

 • اگر اهل آرایش هستید و از طرفی برای منافذ باز پوست خود هم نگرانید، باید به دنبال محصولات آرایشی NON-COMEDOGENIC باشید. محصولات آرایشی NON-COMEDOGENIC و فاقد چربی، منافذ پوست شما را مسدود نمی‌کنند. به محصولات آرایشی و بهداشتی که می‌خرید دقت کنید؛ روی این محصولات باید دنبال عبارت Won’t clog pores که به معنای “منافذ را مسدود نمی‌کند” است، بگردید.
 • همیشه آرایش خود را قبل از خواب، به طور کامل پاک کنید. زیرا آلودگی، چربی و مواد آرایشی درون این منافذ جمع می‌شوند و باعث باز شدن آن‌ها و تحریک پوست می‌شوند.
 • متخصصان پوست به افرادی با پوست چرب پیشنهاد می‌کنند، صورت خود را روزی دوبار بشویند تا جلوی مسدود شدن منافذ با آلودگی‌ها را بگیرند.
 • یک رژیم غذایی سالم داشته و مصرف غذا‌هایی با آنتی اکسیدان و ویتامین ث را در برنامه خود بگذارید. ویتامین c یک حامی بزرگ برای پوست بوده و باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود.
 • حتی اگر پوست چربی دارید، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. کرم مرطوب کننده رطوبت پوست را حفظ کرده و سلامت آن را حفظ می‌کند.
درمان منافذ باز پوست

موثر‌ترین روش درمان منافذ باز پوست چیست؟

تا همین چند سال گذشته، لایه برداری موثر‌ترین روش درمان منافذ باز پوست شناخته می‌شد. برخی از مواد لایه بردار برای ترمیم منافذ باز پوستی عبارتند از آلفا هیدروکسی اسید، بتا هیدروکسی اسید و رتینوئید.

اما اکنون دیگر لیزر جوان سازی و درمانی به دلیل نتیجه سریع و ایمنی بالا، جایگزین لایه برداری شده است. لیزر یک روش موثر برای درمان منافذ باز پوستی است. البته این پروسه باید در یک کلینیک معتبر، با دستگاه‌های استاندارد و تحت نظر پزشک انجام شود. با لیزر درمانی، پروسه کلاژن سازی پوست تحریک می‌شود.

درمان قطعی منافذ پوست

یک راه دیگر نیز برای بستن منافذ باز پوست، استفاده از امواج و فرکانس رادیویی است. این پروسه با استفاده از سوزن‌های دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ، انجام می‌گیرد. به عبارتی این سوزن‌ها، وارد عمق مشخصی از پوست شده و سپس امواج رادیوفرکانسی را درون پوست آزاد می‌کنند.

درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

معالجه انواع منافذ باز پوست با سریع‌ترین روش

روش دیگر میکرونیدلینگ است که از یک تا پنج سوزن بسیار ریز، برای درمان منافذ باز پوست استفاده می‌کند. در این پروسه تنها ورود و خروج سوزن انجام گرفته و روی پوست زخم‌هایی ایجاد می‌شود تا روند ترمیم و درمان و تولید کلاژن به سرعت آغاز شود. هیچکدام از روش‌های ذکر شده، عارضه‌ای برای بیمار ایجاد نمی‌کند.

اگر برای جوانسازی و درمان منافذ باز پوست، به کلینیک‌های معتبر و شناخته‌شده مراجعه کنید، در اغلب موارد پزشک متخصص دستگاه اسکارلت را به شما توصیه خواهد کرد. دستگاه اسکارلت، از امواج رادیوفرکانس با تکنولوژی آر اف فرکشنال میکرونیدلینگ استفاده کرده و یکی از بهترین روش‌ها، برای درمان منافذ باز پوست است.

بهترین روش درمان منافذ پوست؛ بدون لیزر

وقتی صحبت از درمان منافذ باز پوستی می‌شود، نباید دستگاه ipl را فراموش کرد. آی پی ال لیزر نبوده و به معنای سیستم‌های نوری شدید پالسی است. به عبارتی این سیستم درمانی با پالس‌های نوری کار کرده و می‌تواند روی پوست و منافذ بزرگ آن تاثیری شگفت انگیز داشته باشد.

اگر دچار اضافه وزن هستید و می‌خواهید، از دستگاه‌های برداشت چربی‌های موضعی استفاده کنید اما نگران ناهمواری‌ها و نمای پرتقالی پوست هستید به شما دستگاه لیپوماتیک را پیشنهاد می‌کنیم.

لیپوماتیک، برای برداشت چربی، هیچگونه حرارتی تولید نکرده و نمای پوست پرتقالی سلولیت را درمان می‌کند.

درمان منافذ پوست با بهترین دستگاه‌های جوانسازی

در این مقاله به توضیح علت ایجاد منافذ باز پوست پرداخته و بهترین روش درمان منافذ باز پوست را به شما گفتیم. حالا که با روش‌های درمانی مختلف، برای معالجه پوست پرتقالی آشنا شدید، انتخاب شما کدام روش است؟ فراموش نکنید که اگر می‌خواهید، به بهترین نتیجه درمانی ممکن برسید باید ابتدا، به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید. کلینیک‌های زیبایی معتبر و شناخته شده، از بهترین و جدید‌ترین دستگاه‌ها، برای زیبایی و جوانسازی پوست شما استفاده می‌کنند.

اغلب پزشکان و متخصصان این کلینیک‌ها، برای تهیه جدید‌ترین دستگاه‌های جوانسازی به شرکت آفا مراجعه می‌کنند. می‌خواهید در مورد دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی آفا بیشتر بدانید؟ شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن 02188107070 تماس حاصل کنید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین روش درمان منافذ باز پوست چیست؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *