درمان پف زیر چشم با ۶ روش جدید و موثر

دسته بندی ها : مقالات

عوامل ژنتیکی، سبک زندگی نادرست و بالا رفتن سن از عوامل موثر بر ایجاد پف زیر چشم به شمار می‌روند. اگر چه پف زیر چشم منجر به ایجاد اختلال در سلامتی فرد نمی‌شود؛ بااین‌حال تاثیر بسیاری بر زیبایی می‌گذارد. ازاین‌رو اغلب افراد مبتلا به پف زیر چشم مایلند بدانند که «آیا پف زیر چشم درمان دارد». درمان‌های خانگی و شیوه زندگی ممکن است به کاهش پف زیر چشم کمک کند. بااین‌حال استفاده از راهکارهای لیزری مثل به کار گرفتن دستگاه‌هایی مثل اگنس، پلاسما و فرکشنال و آر اف ویرچو به درمان قطعی پف زیر چشم کمک خواهند کرد. بعد از مطالعه این مطلب با بهترین راهکارها برای دریافت بهترین نتیجه در مسیر برداشتن پف زیر چشم بدون جراحی آشنا خواهید شد.

بررسی روش‌های درمان پف زیر چشم در بلاگ آفا

۱. بلفاروپلاستی؛ راهکاری برای درمان افتادگی پلک و رفع پف زیر چشم

بلفاروستی شناخته‌شده‌ترین عمل جراحی زیبایی برای چشم است که روی پلک بالایی و پایینی انجام می‌شود. چربی، پوست اضافه و چین‌وچروک اطراف چشم در این عمل برداشته می‌شوند. در عمل از بین بردن پف زیر چشم، جراح پشت و ناحیه تحتانی پلک پایین را خراش می‌دهد؛ در‌نهایت با برداشتن چربی اضافه پف زیر چشم را از بین می‌برد. بخیه‌های حاصل از این عمل جراحی بعد از یک هفته برداشته می‌شوند.

برای افزایش اثربخشی بلفاروپلاستی به‌‌عنوان نوعی عمل پف زیر چشم، بهتر است بدانید که مراقبت‌های قبل و بعد از «بلفاروپلاستی چیست». متقاضی این عمل باید تا ۶ هفته قبل از جلسه درمانی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کرده و داروهای رقیق‌کننده خون و ضدانعقادی را مصرف نکند.

۲. یکی از روش‌های درمان پف چشم چیست؟ پلاسما تراپی

پلاسما جت تکنولوژی جدید لیزری برای انجام کارهای زیبایی روی چشم و از بین بردن پف زیر چشم به شمار می‌رود. پلاسما تراپی از طریق آبرسانی در کوتاه‌مدت منجر به افزایش شادابی پوست می‌شود. این روش منافذ پوست را باز می‌کند تا جذب مواد مغذی توسط سلول‌های پوستی سریع‌تر انجام شود. لیزر پلاسما برای سفت کردن، رفع افتادگی، تولید کلاژن و حفظ حالت کشسانی پوست انجام می‌شود. پلاسما با افزایش دمای پوست طیف وسیعی از مشکلات پوست دور چشم را درمان می‌کند.

پلاسماتراپی یکی از روش‌های سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن برای انجام کارهای زیبایی به شمار می‌رود. در روش پلاسما تراپی، تبخیر برخی از نقاط ریز روی پوست باعث رفع چین‌وچروک، افتادگی و پف زیر چشم می‌شود. به‌این‌ترتیب برای از بین بردن پف زیر چشم، پیشنهاد می‌کنیم از روش پلاسما زیر چشم استفاده کنید.

اثربخشی بالای پلاسماتراپی؛ راهکاری برای رفع پف زیر چشم

۳. استفاده دستگاه آر اف virtue ؛ یک راه حذف پف زیر چشم با سه موج فرکانسی

دستگاه ویرچو آر اف یکی از راهکارهای درمان قطعی پف زیر چشم است که با سه فرکانس در روش‌های زیبایی پوست استفاده می‌شود. دستگاه virtue rf امکان رفع رنگدانه‌‌های پوستی تا سفت کردن پوست را فراهم می‌کند. عملکرد این دستگاه برای مناطق بزرگ و کوچک با تراکم بالا و کم کاربرد دارد؛ بنابراین از دستگاه آراف ویرچو برای انجام کارهای زیبایی در همه قسمت‌های بدن استفاده می‌شود.

دستگاه virtue rf مجهز به سیستم خنک‌کننده است تا با کاهش دمای پوست دمای بهتری برای کلاژن‌سازی ایجاد شود. فرد در حین استفاده از دستگاه virtue rf درد قابل تحملی را احساس می‌کند. با استفاده از دستگاه آر اف ویرچو، برداشتن پف زیر چشم بدون جراحی و درد بسیار ناچیز امکان‌پذیر خواهد بود.

۴. هایفوتراپی؛ بهترین روش از بین بردن پف زیر چشم با عملکردی غیر‌تهاجمی

هایفوتراپی یکی از روش‌های درمانی غیرتهاجمی است که با تابش امواج فراصوت، بافت هدف را وادار به ترمیم می‌کند. این کار منجر به افزایش کلاژن‌سازی خواهد شد؛ کلاژن برای بازسازی سلول‌ها و حفظ حالت ارتجاعی پوست ضروری محسوب می‌شود.

هر جلسه درمانی هایفوتراپی دور چشم بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد؛ همچنین در صورت بروز درد‌های جزئی ممکن است درمانگر از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی نیز استفاده کند. با‌توجه به غیر‌تهاجمی بودن این فرایند و در نهایت جلسه درمانی کوتاه، هایفوتراپی بهترین روش از بین بردن پف زیر چشم به شمار می‌رود.

۵. رفع پف زیر چشم با تزریق فیلر؛ راهکاری موقتی با اثربخشی بالا

تزریق فیلر یکی از روش‌های ایمن برای از بین پف زیر چشم محسوب می‌شود. قبل از تزریق فیلر از گواهی تاییدیه این ماده از سمت سازمان غذا و دارو آمریکا مطمئن شوید. برای افزایش اثربخشی تزریق فیلر باید مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق را جدی بگیرید. برای این منظور از مصرف داروهای التهابی و رقیق‌کننده خون تا دو هفته قبل از تزریق اجتناب کنید. همچنین در روز قبل از تزریق از مصرف الکل به دلیل ایجاد رقت خون بپرهیزید.

علاوه‌بر مراقبت‌های قبل از تزریق، اقداماتی نیز باید بعد از تزریق فیلر انجام شود. برای مثال تا یک یا دو روز بعد از تزریق از تماس آب با زیر چشم خودداری کنید؛ همچنین از ایجاد فشار روی ناحیه تزریق بپرهیزید. مدت ماندگاری فیلر بستگی به مواد آن دارد؛ برای مثال فیلرهای موقت حداکثر یک سال ماندگاری دارند؛ درحالی‌که انواع دائمی آن تا چند سال باقی می‌ماند. در مقابل استقاده از روش‌های دیگر مثل پلاسما زیر چشم ماندگاری طولانی‌تری دارند.

تزریق فیلر؛ یکی از روش‌های رفع پف زیر چشم

۶. استفاده از دستگاه پلاسما فرکشنال؛ راهکاری برای درمان پف زیر چشم در طولانی‌مدت

استفاده از انرژی پلاسما به دلیل خواص منحصربه‌فرد آن، به‌عنوان یکی از روش‌‌های اثربخش برای از بین بردن پف زیر چشم شناخته می‌شو. به دنبال استفاده از این دستگاه، قوس پلاسما با پوست برخورد می‌کند و منجر به ایجاد فرایند تصعید (Sublimation) خواهد شد. در این فرایند بخشی از لایه اپیدرم و درم برای کلاژن‌سازی تحریک می‌شود. این امر منجر‌به بهبود ساختار کلاژنی، افزایش سرعت Turnover سلولی و تحریک فیبروبلاست‌ها خواهد شد.

خصوصیات دستگاه پلاسما فرکشنال (پلاسماژ) باعث شده که این تکنولوژی، انتخاب اول بسیاری از متخصصان و پزشکان باشد. کلینیک‌های ارائه‌دهنده خدمات زیبایی با خرید تجهیزات مورد نیاز کلینیک زیبایی، به ارائه خدمات زیبایی منحصر‌به‌فرد اقدام می‌کنند. به‌این‌ترتیب زیباجو در کمترین زمان ممکن به حداکثر نتیجه دلخواه در درمان می‌رسد.

۷. از بین بردن پف زیر چشم با لیزر اگنس امکان‌پذیر است

دستگاه اگنس یکی از جدید‌ترین تکنولوژی‌ها برای انجام عمل‌های زیبایی و درمانی پوست به شمار می‌رود. این دستگاه با داشتن تاییدیه FDA آمریکا در  درمان قطعی آکنه فعال، کاهش حجم غبغب و اصلاح زاویه فک (Jaw line) و از بین بردن چربی پلک تحتانی و فوقانی، روشی اثربخش شناخته می‌شود. متخصصان زیبایی از دستگاه اگنس برای از بین بردن پد زیر‌ چشم، پف بالای چشم و چروک دور چشم، استفاده می‌کنند.

به‌طورکلی درمان مشکلات پوستی و جوانسازی صورت با دستگاه اگنس محدودیت سنی ندارد. همچنین این روش تقریبا بدون عارضه است؛ اما برخی از افراد با شرایط خاص مثل مادران باردار مجاز به استفاده از این دستگاه برای حذف پف زیر چشم نیستند.

انواع دستگاه‌ جوانسازی پوست؛ بهترین تکنولوژی برای درمان پف زیر چشم

با بالا رفتن سن دغدغه جوانسازی پوست افزایش می‌یابد و به‌این‌ترتیب افراد به دنبال بهترین روش‌ها برای از بین بردن پف زیر چشم خواهند بود. استفاده از روش‌های هایفوتراپی، پلاسماتراپی، دستگاه آراف virtue و بلفاروپلاستی برای کارهای زیبایی مثل رفع پف و تیرگی زیر چشم افزایش یافته است.

تزریق فیلر نیز از راهکارهای از بین بردن تیرگی زیر چشم به شمار می‌رود. بااین‌حال این روش ماندگاری بالایی ندارد؛ بنابراین اگر به دنبال راهکاری ماندگار و موثر برای درمان پف زیر چشم هستید، استفاده از دستگاه‌های مبتنی بر فناوری امواج فراصوت و پلاسما روش‌های ایده‌آلی به شمار می‌روند. دوره نقاهت بسیار کوتاه، ایمنی بالا و نداشتن عوارض از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه‌های در کنار ماندگاری بالا به شمار می‌روند. برای خرید دستگاه جوانسازی پوست با سایت آفا به‌عنوان عرضه‌کننده کلیه تجهیزات زیبایی به‌منظور دریافت مشاوره تماس بگیرید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “درمان پف زیر چشم با ۶ روش جدید و موثر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *