لاغری یکی از دغدغه‌های بزرگ برای افرادی است که از اضافه وزن رنج می‌برند. با پیشرفت علم پزشکی، روش‌‌های متعددی برای لاغری به وجود آمده؛ ولی اکثر این روش‌ها تهاجمی بوده و با جراحی همراه هستند. عوارض جراحی و دوره نقاهت طولانی آن، بسیاری از افراد را از فکر کردن به لاغر شدن با این روش‌ منصرف می‌کند. خوشبختانه ترکیب علم پزشکی و تکنولوژی، روش‌های مؤثری را برای لاغری با تجهیزات پزشکی به ارمغان آورده است. یکی از روش‌های غیرتهاجمی و بدون جراحی برای لاغری موضعی، استفاده از دستگاه ترواسکالپ است. در ادامه این مقاله به توضیح روش درمانی ترواسکالپ می‌پردازیم. اگر قصد دارید بدون دردسر لاغر شوید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ترواسکالپ چیست و چگونه کار می‌کند؟ لاغری با امواج رادیویی

ترواسکالپ جدیدترین روش لاغری موضعی با دستگاه و یک فناوری غیرتهاجمی برای پیکرتراشی بدون جراحی است. در روش لاغری با ترواسکالپ از امواج رادیویی و ایجاد حرارت بالا، برای حذف سلول‌های چربی به‌صورت موضعی استفاده می‌شود. دستگاه ترواسکالپ با داشتن پروب‌های متعدد و ارگونومیک، برای لاغری همه نواحی بدن قابلیت استفاده دارد. با قرار گرفتن پروب در ناحیه موردنظر، جریان رادیو فرکانسی به‌صورت یکنواخت و هدفمند به بافت چربی منتقل می‌شود.

با هدف قرار دادن بافت چربی توسط حرارت، سلول‌های چربی وارد فرایند آپوپتوز (مرگ برنامه‌ریزی شده) می‌شوند و بدون آسیب رساندن به بافت‌ها و سلول‌های مجاور خود از بین می‌روند. در روش لاغری با ترواسکالپ ۲۴ تا ۳۲ درصد از حجم چربی فقط در یک جلسه از بین می‌‌رود و همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از افراد این روش را برای لاغر شدن انتخاب کنند.

ترواسکالپ؛ جدیدترین روش لاغری با دستگاه

کاندیدای مناسب برای لاغری با ترواسکالپ؛ معجزه لاغری برای همه

استفاده از دستگاه ترواسکالپ برای لاغری موضعی یکی از بهترین روش‌های حذف موضعی چربی‌های بدن در خانم‌ها و آقایان از هر گروه سنی محسوب می‌شود؛ با این حال، پیش از شروع درمان بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا در صورت مناسب نبودن این روش برای شما، از اتلاف وقت و صرف هزینه بدون اثر گذاری جلوگیری کنید. به‌طورکلی، استفاده از دستگاه ترواسکالپ برای همه افرادی که رشد کامل بدنی و هورمونی را پشت سر گذاشته‌اند، هیچ‌گونه محدودیتی ندارد. استفاده از ترواسکالپ برای حذف چربی‌های بدن را به خانم‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌کنیم؛ زیرا تغییرات هورمونی در این دوره ممکن است اثربخشی دستگاه را تحت‌تأثیر قرار دهد. این افراد بهتر است پس از پایان دوره شیردهی نسبت به شروع جلسات اقدام کنند.

نواحی مناسب برای لاغری با ترواسکالپ؛ همه بدن را لاغر کنید

برخلاف بسیاری از دستگاه‌های لاغری، از دستگاه ترواسکالپ برای حذف چربی در اکثر نواحی بدن می‌توان استفاده کرد. به دلیل داشتن ۸ نوع پروب تخصصی، امکان درمان نواحی مختلف بدن با دستگاه ترواسکالپ فراهم شده است. هر کدام از این پروب‌ها برای ناحیه مشخصی از بدن کاربرد دارد. بسیاری از دستگاه‌های لاغری برای قسمت‌هایی از بدن مانند بازو، ران و غبغب قابل‌استفاده نیستند؛ ولی دستگاه ترواسکالپ با فناوری پیشرفته، امکان درمان چند ناحیه مختلف در یک بازه زمانی ۱۵ دقیقه‌ای را فراهم کرده است. رفع غبغب با دستگاه ترواسکالپ، بدون درد بوده و به دلیل تحریک کلاژن سازی، با لیفت غبغب و جوان‌تر نشان دادن چهره همراه است.

بسیاری از افراد برای لاغر کردن بازو‌ها و ران‌ها به کمک دستگاه‌های لاغری تردید دارند؛ زیرا اکثر این دستگاه‌ها باعث دفرمه شدن، افتادگی و شل شدن پوست بدن در این نواحی می‌شوند. دستگاه ترواسکالپ، با افزایش دما در ناحیه درم، به ساخت کلاژن و انعطاف‌پذیری بیشتر پوست کمک می‌کند. همین موضوع، افزایش قوام پوست، لیفت شدن اندام و جوان‌سازی پوست را در نواحی مختلف بدن را به همراه دارد. دستگاه رافوس نیز با عملکردی تقریباً مشابه با دستگاه ترواسکالپ، به کمک جریان رادیو فرکانسی و ایجاد حرارت در بافت چربی، به لاغری موضعی بدن کمک می‌کند.

ترواسکالپ روشی مناسب برای لاغری بازو، ران و غبغب

مزایای لاغری با ترواسکالپ؛ غیرتهاجمی و بدون دوره نقاهت

بسیاری از افراد به دلیل غیرتهاجمی بودن روش درمانی ترواسکالپ، استفاده از این دستگاه را به بهترین دستگاه لیپوماتیک نیز ترجیح می‌دهند. معایب دستگاه ترواسکالپ ناچیز بوده و به دلیل غیرتهاجمی بودن و نداشتن دوره نقاهت به‌عنوان یکی از بهترین روش‌های لاغری موضعی بدن شناخته می‌شود. از جمله مزایای لاغری با ترواسکالپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حذف درصد بالایی از چربی‌های بدن در اولین جلسه درمانی (حدود ۲۴ تا ۳۲ درصد)
  • لیفت و جوانسازی پوست همزمان با از بین بردن بافت چربی
  • دارای قابلیت استفاده برای نواحی مختلف بدن (شکم، غبغب، پهلو، ران و…)
  • از بین بردن انواع چربی‌ها با بافت نرم و سفت
  • قابل‌استفاده برای همه افراد با رده‌های سنی، جنسیت و وزن متفاوت با انواع پوست
  • جلسات درمانی کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای
  • دارای ۶ هندپیس با قابلیت پوشش ۳۰۰ سانتی‌متر مربع مناطق بزرگ‌تر بدن مانند شکم و پهلو
  • دارای ۱ عدد هندپیس کوچک برای مناطق حساس و کوچک‌تر بدن مانند غبغب
  • بدون دوره نقاهت
  • بدون عوارض جانبی

علاوه‌بر این، دستگاه ترواسکالپ به دلیل مجهز بودن به سیستم هوشمند کنترل کننده دمای سطح پوست، لاغری با ترواسکالپ یک روش بدون درد محسوب می‌شود. سیستم مانیتورینگ Real Time در دستگاه ترواسکالپ، دمای سطح پوست را به‌صورت دائم کنترل کرده تا افزایش مدام حرارت در بافت چربی، روند ناخوشایندی برای درمان‌جو نباشد.

ترواسکالپ برای حذف چربی قسمت‌های مختلف بدن

مدت زمان اثربخشی روش درمانی ترواسکالپ و تعداد جلسات لازم

انرژی منتقل شده به بافت چربی از طریق دستگاه ترواسکالپ، سیستم ایمنی بدن را برای از بین بردن سلول‌های چربی در نواحی تحت درمان تحریک می‌کند. این روند ممکن است بین ۳ تا ۴ ماه به طول بیانجامد و در این مدت اثر لاغری با ترواسکالپ را مشاهده خواهید کرد. تعداد جلسات لازم برای گرفتن نتیجه مطلوب، به ناحیه تحت درمان و میزان تغییرات دلخواه شما بستگی دارد. دکتر متخصص در کلینیک زیبایی یا لاغری برای تعیین مقدار جلسات لازم به شما مشاوره خواهد داد؛ ولی به‌طورکلی، حداقل ۱ تا ۲ جلسه با فاصله زمانی ۴ تا ۸ هفته برای حذف چربی‌های بدن با دستگاه ترواسکالپ نیاز است.

یکی دیگر از تجهیزات پزشکی برای لاغری موضعی، دستگاه کرایولیپولیز است. برعکس لاغری با ترواسکالپ که با ایجاد حرارت باعث لاغری می‌شود، لاغری با کرایولیپولیز از طریق ایجاد سرما به حذف بافت چربی کمک می‌کند.

مراقبت‌های قبل و بعد از پیکرتراشی با دستگاه ترواسکالپ

پیش از شروع روند درمان با ترواسکالپ، به هیچ‌گونه مراقبت خاصی نیاز ندارید؛ فقط در صورت داشتن جواهرات و پیرسینگ در ناحیه تحت درمان، آن‌ها را خارج کنید؛ همچنین، بعد از حذف چربی‌های بدن به کمک دستگاه ترواسکالپ، برخلاف دستگاه لیپوساکشن، مراقبت خاصی نیاز ندارید. افراد بعد از گذراندن جلسات درمانی با روش درمانی غیرتهاجمی ترواسکالپ، بلافاصله می‌توانند به فعالیت‌های روزمره بازگردند. بعد از حذف چربی‌ها به کمک دستگاه لیپوساکشن، باید از محل جراحی مراقبت کنید و برای انجام فعالیت‌های روزمره، دوره نقاهت را پشت سر بگذارید.

پیکرتراشی با ترواسکالپ؛ غیرتهاجمی و بدون دوره نقاهت

با خرید پیشرفته‌ترین ترواسکالپ از آفا، لاغری را به درمان‌جویان هدیه دهید

در این مقاله درباره روش درمانی ترواسکالپ صحبت کردیم. این روش در مقایسه با سایر روش‌های لاغری با دستگاه‌های پزشکی، بسیار امن بوده و اثربخشی فوق‌العاده‌ای دارد. روش لاغری با ترواسکالپ غیرتهاجمی بوده و به دلیل نداشتن دوره نقاهت، انتخاب اول بسیاری از افراد دارای اضافه وزن است.

مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی می‌توانند برای اطلاع از قیمت دستگاه ترواسکالپ و خرید پیشرفته‌ترین نوع این دستگاه، با مجموعه آفا در تماس باشند. برای ارتباط با مشاوران این مجموعه می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ تماس بگیرید. اگر تجربه‌ای در زمینه لاغری با ترواسکالپ دارید، نظرات و تجربیات خود را حتماً با ما در میان بگذارید.