وکس بهتره یا لیزر؛ کدام‌یک انتخاب بهتری است؟

دسته بندی ها : مقالات

برای از بین بردن مو‌های زائد بدن، راه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد. کرم‌های موبر، اپیلاسیون، تیغ و لیزر برخی از راه‌های شناخته شده برای خلاصی از این مو‌ها هستند. اما کدامیک از این روش‌های گفته شده موثر‌تر است؟ کدام درد کمتری دارد؟ کدام ساده‌تر است؟ در این مقاله قصد داریم به مقایسه دو روش محبوب برای از بین بردن مو‌های زائد بپردازیم. وکس و لیزر، هردو این روش‌ها راهی موثر برای حذف مو زائد هستند اما میزان درد و نتایج در هر کدام بسیار متفاوت است. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به پاسخ پرسش وکس بهتره یا لیزر برسید.

وکس بهتره یا لیزر

وکس چگونه کار می‌کند؟

پروسه از بین بردن مو زائد با وکس به نسبت، ساده است. در این روش با مقداری موم داغ، اپلیکاتور و نوار پارچه‌ای در عرض چند ثانیه مو‌های هر نقطه از بدن خود را از بین خواهید برد. برای اینکار باید موم روی در جهت رشد مو روی پوست کشیده و سپس نواری پارچه‌ای را در همان جهت رشد مو‌ها قرار دهید. بعد از گذشت دقایقی باید نوار پارچه‌ای را با شدت در جهت مخالف رشد مو بکشید. با این تکنیک است که وکس می‌تواند، مو‌ها را از ریشه و فولیکول بیرون کشیده و فرد برای چند روز پوستی صاف و بدون مو داشته باشد. اما با این حال نمی‌توان وکس را یک راه موثر برای از بین بردن مو به حساب آورد، زیرا در این روش فولیکول مو در لایه درم پوست، بدون آسیب و دست نخورده باقی می‌ماند. تاثیر وکس به نسبت رشد مو شما می‌تواند تا چند هفته ادامه داشته باشد. بعد از گذراندن این زمان و رشد دوباره مو‌ها، باید دوباره برای از بین بردن مو زائد، آن ناحیه را وکس کنید. اگر به اطلاعات بیشتری در زمینه وکس بهتره یا لیزر نیازمندید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

برای برداشتن موهای زائد کدام گزینه بهتره

آشنایی با مزایا و معایب وکس بدن و صورت

هر روشی برای از بین بردن مو زائد، مزایا و معایب خاص خود را دارد. پس قبل از اینکه این راه‌ها و روش‌‌ها را انتخاب کنید، ابتدا از محاسن و ایرادات آن‌ها آگاهی یابید. در ادامه به برخی از مزایای وکس صورت و بدن اشاره می‌کنیم:

مزایای وکس صورت و بدن

  • هزینه یک جلسه وکس، بسیار کمتر از لیزر مو‌های زائد است. با این حال اگر به طور دائم و برای سال‌ها از وکس استفاده کنید، بیشتر از لیزر مو زائد هزینه کرده‌اید.
  • وکس صورت و بدن برای انواع مو، انواع پوست با هر رنگی مناسب است. می‌توان گفت وکس برای افرادی مناسبی است که به خاطر بیماری، رنگ و نوع پوست کاندیدای مناسبی برای لیزر نیستند.
  • یکی دیگر از بهترین مزایای وکس این است که فرد می‌تواند آن را در خانه انجام دهد.
  • وکس برای از بین بردن مو زائد نواحی چون پاها، زیربغل و بیکینی بسیار مناسب است. همچنین افرادی با مو تیره و ضخیم، بهترین گزینه برای استفاده از این روش هستند.
وکس بهتره یا لیزر

معایب وکس صورت و بدن چیست؟

  1. با اینکه رفع موهای زائد با وکس، چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد اما این روش بسیار دردناک است.
  2. وکس می‌تواند به حجم و شدت مو زائد اضافه کند؛ نباید فراموش کرد که وکس، فولیکول و ریشه مو را به طور کامل و دائمی از بین نمی‌برد. فقط مو را از فولیکول بیرون می‌کشد. پس مو‌ها دوباره رشد کرده و حتی تعداد آن‌ها چند برابر می‌شود.
  3. برای داشتن پوستی صاف و بدون مو وکس بهترین گزینه نیست؛ چرا که وکس برای از بین بردن مو نیاز دارد، آن‌ها تا حدی رشد کنند. در غیر اینصورت مواد وکس نمی‌توانند مو‌ها را از ریشه بکنند.
از بین بردن موهای زائد در یک روز

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

لیزر مو زائد با استفاده از پرتو‌های قدرتمند، روی پوست تابیده و با گرما روی ریشه مو تاثیر می‌گذارد.

این پرتو‌ها با حمله به ریشه مو فولیکول را هدف قرار داده و امکان رشد مجدد مو را از بین می‌برد. این پروسه معمولا با بی‌حسی و خنک کردن پوست شروع می‌شود. سپس اپراتور دستگاه، لیزر را روی پوست ناحیه مورد نظر می‌‌تاباند. برای به نتیجه رسیدن قطعی از این روش، به چند جلسه و چندین ماه نیاز است. اما نتایج از بین بردن مو زائد می‌تواند، ماه‌ها یا حتی سال‌ها باقی بماند. اگر می‌خواهید درباره دستگاه‌های لیزر بیشتر بدانید یا می‌خواهید یک برآورد کلی از هزینه خرید تجهیزات پزشکی لیزر داشته باشید به صفحه قیمت دستگاه لیزر موهای زائد آفا مراجعه کنید.

مزایا و معایب لیزر موهای زائد چیست؟

این روش نیز مانند سایر راه‌های خلاصی از مو زائد، مزایا و معایب خاص خود را دارد. گرچه برای اکثر افراد مزایای آن بسیار بیشتر از معایب آن است. به عنوان مثال استفاده از پرتو لیزر الکس، عوارضی مثل تغییر رنگ پوست و درد خفیف را به دنبال دارد. اما همه این عوارض کوتاه مدت و موقتی بوده و بعد از گذشت مدتی کوتاه برطرف می‌شوند. در ادامه مقاله وکس بهتره یا لیزر، شما را با برخی از مزایا و معایب لیزر آشنا خواهیم کرد.

ایالیزردرد دارد

مزایا و ویژگی‌های مثبت لیزر مو زائد

به این نکته توجه کنید که لیزر برای هدف قرار دادن ساقه مو، باید به عمق پوست نفوذ کند. با اینکار رشد مو را مهار و پایه فولیکول مو را از بین می‌برد. به طور معمول مو در ناحیه تحت درمان با لیزر در عرض 2 الی 3 هفته می‌ریزد.

لیزر مو زائد برای افرادی که مو‌های تیره‌تری به نسبت پوست خود دارند، بهترین گزینه است. افرادی با موی ضخیم و تیره می‌توانند روی این فناوری برای از بین بردن مو زائد حساب کنند.

لیزر مو زائد هیچ محدودیتی نداشته و برای تمامی نقاط بدن به کار می‌رود. این روش درمانی به لایه درم پوست آسیبی نمی‌رساند، پس حتی حساس‌ترین پوست‌ها نیز می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. یکی از بهترین دستگاه‌های مناسب در زمینه رفع مو زائد برای همه تایپ‌های پوستی، لیزر الکس اندیگ اکسل اچ ار است. این دستگاه از دو تکنولوژی الکساندرایت و اندیگ استفاده کرده و مجهز به تکنولوژی پیشرفته خنک‌کننده است. شما می‌توانید برای آگاهی از قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت، سری به سایت آفا بزنید.

برای لیزر مو زائد برخلاف وکس نیازی به صبر کردن برای رشد مو و بیرون زدن آن نیست. ممکن است جلسات لیزر در حدود یک ماه یا بیشتر از هم فاصله داشته باشند. در طی این مدت شما می‌توانید مو‌های خود را حتی در زمان جلسه لیزر نیز اصلاح کرده و همیشه پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

ایا لیزر موهای زائد درد دارد

لیست معایب و ویژگی‌های منفی لیزر مو زائد

متخصصان لیزر مو زائد برای افرادی با مو نازک و پوست تیره را پیشنهاد نمی‌کنند. این موضوع به فناوری لیزر برمی‌گردد؛ لیزر ملانین مو را هدف قرار می‌دهد و برای اینکار باید روی رنگدانه مو تیره متمرکز شده تا مو تیره را از پوست متمایز کند. پس این فناوری به هیچ عنوان برای افرادی با پوست تیره و مو روشن توصیه نمی‌شود.

لیزر می‌تواند برای بسیاری از کاربران، پروسه‌ای دردناک باشد؛ اکثر مردم درد آن را مثل داشتن حس گرما و کمی سوزش روی پوست توصیف کرده‌اند.

قبل از پروسه لیزر درمانی، فرد متقاضی باید توسط یک پزشک متخصص پوست بازدید شود. چرا که لیزر باید متناسب با رنگ پوست و رنگ موی فرد انتخاب شود.

تعداد جلسات لیزر درمانی بسته به رنگ مو، نوع لیزر مورد نظر و ناحیه تحت درمان می‌تواند از 6 تا 12 جلسه متغیر باشد. هزینه آن نیز در اغلب موارد به نوع دستگاه استفاده شده بستگی خواهد داشت.

لیزر مو زائد اگر در مراکز نامطمئن و توسط اپراتور تازه‌کار انجام شود، می‌تواند باعث سوختگی و ایجاد لک روی پوست شود. اگر نگران عوارض رفع مو زائد با لیزر هستید به شما، پیشنهاد می‌کنیم از لیزر آی پی ال استفاده کنید. فناوری ای پی ال که به اشتباه با لیزر اشتباه گرفته می‌شود، بدون هیچ عارضه‌‌ای مو زائد بدن شما را از بین خواهد برد.

وکس بهتره یا لیزر؟ کدام را انتخاب کنم؟

در مقاله وکس بهتره یا لیزر به بررسی این دو روش از بین بردن مو زائد پرداختیم. همانطور که گفتیم هر یک از این روش‌های گفته شده، بسته به نوع و رنگ پوست می‌تواند برای شخص خاصی مناسب باشد. شما از بین وکس یا لیزر کدامیک را انتخاب می‌کنید؟ تجربه شما در این باره چیست؟ خوشحال می‌شویم تجربه و خاطره خود را در این باره با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “وکس بهتره یا لیزر؛ کدام‌یک انتخاب بهتری است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *