باتوجه‌به عمق خطوط و چروک‌ها یا آسیب‌های که پوست دست وارد شده‌ روش‌های درمانی نیز متفاوت خواهد بود. معمولا روش‌هایی که با استفاده از لیزر انجام می‌شوند، اثربخشی و ماندگاری بالاتری دارند. در این مطلب 5 روش موثر جوان‌سازی پوست دست را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر برای شما نیز سوال است که برای جوان سازی پوست دست چه کنیم، این مقاله برای شما نوشته شده است.

1- جوانسازی پوست دست با لیزر؛ روشی برای بهبود ظاهر دست

یکی از بهترین روش‌ها برای بهینه‌سازی پوست دست استفاده از لیزر است. با برداشتن لایه فوقانی اپیدرم پوست، کلاژن‎سازی در لایه درم ایجاد می‌شود. در نتیجه به‌تدریج چروک و خطوط ظریف دست از بین می‌روند. این روش جوان‌سازی پوست معمولا با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. روش جوانسازی پوست با لیزر بین 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد.

پزشکان متخصص با خرید لیزر جوانسازی و استفاده از روش جوانسازی پوست دست با لیزر علاوه‌بر درمان چروک‌ها می‌توانند آسیب‌های مربوط به آفتاب سوختگی را نیز از بین ببرند.

جوانسازی و تحریک کلاژن‌سازی با لیزر

مزایای جوانسازی پوست دست با لیزر

لیزر جوانسازی پوست با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و معمولا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این روش درمانی برای از بین بردن چین و چروک‌ها و بهبود ظاهر دست مزایای بسیاری دارد.

  • زمان کوتاه جلسه درمان (بین 30 تا 45 دقیقه)
  • عوارض بسیار کم لیزر برای پوست باتوجه‌به محدود کردن آسیب گرمایی
  • بهبود ظاهر رگ‌های برجسته
  • بهبود بافت و رنگ پوست
  • حذف لکه‌های ناشی از افزایش سن
  • کاهش نشانه‌های پیری دست
  • ماندگاری بالای جوانسازی پوست دست با لیزر

البته توجه داشته باشید که ماندگاری جوانسازی پوست دست در این روش ارتباط مستقیمی با نحوه مراقبت شما دارد. عواملی همچون نور خورشید، ژنتیک و روند سالخوردگی نیز روی ماندگاری درمان در این روش تاثیر می‌گذارد. به‌طورکلی نتیجه درمان با بهترین لیزرهای جوانسازی و درمانی بین 2 تا 3 سال ماندگار خواهد بود.

2- میکرودرم ابریژن روشی غیر‌تهاجمی برای جوانسازی پوست

یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای جوانسازی پوست دست، درمان با روش میکرودرم ابریژن است. جوانسازی در این روش به‌صورت لایه‌برداری انجام می‌شود. فاصله زمانی بین هر جلسه درمانی حدود یک هفته است. باتوجه‌به شدت آسیب‌ها ممکن است به 5 تا 16 جلسه درمانی نیاز داشته باشید. بعد از التیام کامل پوست، لایه‌ای جدیدی ایجاد خواهد شد که ظاهری جوان و یک‌دست دارد.

میکرودرم در دسته روش‌های غیرتهاجمی و بدون عمل جراحی قرار دارد. در نتیجه برای انجام آن نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی نخواهد داشت. جوانسازی پوست دست با روش میکرودرم ابریژن  به کمک دستگاه‌هایی نظیر میکرودرم ساندرم برای انواع تایپ‌های پوستی توصیه می‌شود و مناسب است. فقط امکان دارد که بعد از درمان کمی قرمزی و یا پوسته شدن را تجربه کنید. بعد از گذشت چند روز این علائم به‌طورکامل از بین می‌روند.

میکرودرم از روش‌های کاربردی برای جوانسازی پوست دست

قدرت لایه‌برداری عمیق دستگاه میکرودرم ابریژن باعث شده است که  از این دستگاه برای جوانسازی نقاط مختلفی از بدن استفاده شود. در نتیجه متخصصان زیبایی با خرید دستگاه میکرودرم ابریژن و مجهز کردن کلینیک خود می‌توانند علاوه‌بر خدمات جوانسازی پوست دست، به مراجعه‌کنندگان در زمینه جوانسازی صورت خدمات عرضه کنید.

3- هایفوتراپی؛ جوانسازی پوست دست به کمک امواج فراصوت

یکی از راه های جوانسازی پوست دست که نتایج آن را می‌توان به‌سرعت مشاهده کرد و ماندگاری بالایی دارد، هایفوتراپی است. درمان با لیزر هایفو از طریق امواج فراصوت انجام می‌شود. در نتیجه هیچ زخم و بخیه‌ای روی پوست ایجاد نخواهد شد. امواج فراصوت با نفوذ به لایه‌های زیرین پوست و وارد کردن شوک، باعث تحریک سلول‌های پوستی و تشویق آن‌ها به کلاژن‌سازی می‌شوند. ماندگاری جوان‌سازی پوست دست با روش هایفوتراپی بین 1 تا 3 سال است.

4- مزوتراپی؛ جوانسازی پوست دست با کمک تزریق مواد مغذی

یکی از درمان‌های موثر برای جوانسازی پوست دست، مزوتراپی است. به‌منظور رفع مشکلات پوستی در مزوتراپی از ترکیب داروها، انواع ویتامین، مواد مغذی و تقویت‌کننده‌ها استفاده می‌شود. این مواد به‌وسیله سوزن‌های ریز به لایه زیرین پوست تزریق می‌شوند. به‌دلیل ریز بودن سوزن‌ها زخمی روی پوست ایجاد نخواهد شد. در نتیجه برای تزریق مزوتراپی نیاز به بی‌حسی موضعی نخواهید داشت. البته ممکن است تحمل درد سوزن‌ها برای بعضی افراد دشوار باشد. در این صورت پزشک قبل از شروع تزریق از بی‌حسی استفاده می‌کند.

بعد از تزریق این ماده مغذی، جریان خون‌رسانی بیشتر می‌شود و عملکرد فولیکول‌ها بهبود می‌یابد. این موضوع منجر به ساخت کلاژن جدید در زیر پوست می‌شود. باتوجه‌به میزان مشکلات و عمق چین و چروک‌ها، نوع ترکیب و میزان سوزن‌های مورد‌نیاز برای تزریق تغییر خواهد کرد. معمولا باتوجه‌به شدت مشکلات پوستی به 10 تا 12 جلسه درمان نیاز خواهید داشت. فاصله بین جلسات هم معمولا بین 5 تا 7 روز است.

مزوتراپی درمانی برای جوان‌سازی پوست دست

کلینیک‌های زیبایی در کنار روش مزوتراپی با خرید دستگاه های مراقبت از پوست می‌توانند به روند درمان چین‌چروک‌ها و جوانسازی پوست دست سرعت ببخشید.

5- تزریق ژل؛ جوانسازی پوست دست با ترکیب اسید هیالورونیک

در روش تزریق ژل برای جوانسازی پوست دست، رگ‌ها و تاندون‌های برجسته پوست دست پنهان می‌شوند. در نتیجه دست‌ها ظاهری جوان و شاداب خواهند داشت. ترکیب ژل‌ به‌گونه‌ای تهیه شده‌ است که مانند اسید هیالورونیک در بدن عمل کند. این اسید باعث می‌شود که پوست دست ظاهری کاملا طبیعی داشته باشد.

برای کاهش درد در زمان تزریق از کرم‌های بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. کبودی و تورم ایجاد شده بعد از تزریق ژل بعد از مدت کوتاهی به‌طورکامل رفع می‌شوند. ماندگاری و دوام این روش بین 6 ماه تا یک سال است. تزریق ژل از روش های جوانسازی و رفع خطوط گردن نیز محسوب می‌شودو ماندگاری این روش بسته به وضعیت بدنی، آناتومی و سوخت‌وساز بدن هر فرد متغیر خواهد بود. همچنین مراقبت‌های بعد از جوانسازی و سبک زندگی نیز در دوام جوانسازی تاثیر به‌سزایی خواهند داشت.

دست‌های جوان و شاداب با تزریق ژل

دست‌های جوان و صاف با رعایت مراقبت‌های بعد از جوانسازی

در این مقاله با انواع راه های جوانسازی پوست دست آشنا شدیم. اگر می‌خواهید ماندگاری این روش‌ها بیشتر شود باید توجه ویژه‌ای به مراقبت‌های بعد از جوانسازی داشته باشید. در نتیجه سعی کنید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. استفاده از کرم ضد آفتاب را هنگام خارج شدن از منزل فراموش نکنید. همچنین مراقبت‌ها باتوجه‌به روشی که برای جوانسازی پوست انجام داده‌اید، متفاوت خواهد بود؛ بنابراین بهتر است حتما با پزشک معالجتان مشورت کنید. بعضی از روش‌ها به مراقبت‌های خاص‌تری نیاز خواهند داشت.

اگر از روش‌هایی که در این مقاله به‌عنوان راه های جوانسازی پوست استفاده کرده‌اید، خوشحال می‌شویم که تجربیات خود را در بخش نظرات با خوانندگان ما در میان بگذارید.