پی آر پی صورت چیست و چه مزایایی برای پوست دارد؟

دسته بندی ها : مقالات

راهکار بدون عوارض با اثربخشی بالا برای جوانسازی پوست صورت چیست؟ این سوالی است که در ذهن بسیاری از متقاضیان دریافت خدمات زیبایی و درمانی پوست صورت شکل می گیرد. پی آر پی (PRP) صورت، یک روش طبیعی جوانسازی برای پوست‌هایی است که بر اثر عوامل متعددی شادابی خود را از دست داده‌اند. در طول زمان، روش‌های متعددی برای جلوگیری از پیری پوست، از‌جمله استفاده از انواع روغن‌ها، کرم‌ها و دارو‌های گیاهی مورد‌ استفاده قرار می‌گرفت. بااین‌حال تاثیر پی ار پی بر صورت با این روش‌های خانگی قابل جایگزینی نیست. در این مقاله به‌طورکامل به تعریف پی آر پی صورت و دستگاه‌های قابل‌استفاده در این روش درمانی می‌پردازیم. چند دقیقه از وقتتان را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید تا بدانیم «پی آر پی صورت چیست».

پی آر پی PRP صورت، یک روش جدید و نسبتا پیشرفته‌ جوانسازی پوست

پی آر پی صورت؛ فرایندی درمانی برای مقابله با پیری پوست

پی آر پی صورت، یک روش درمانی جدید برای محافظت از پوست صورت در برابر فرایند پیری است. البته استفاده از روش prp برای صورت فقط روند پیری و چروک پوست را کند می‌کند. این راهکار درمانی تاثیر بسزایی بر زیبایی ظاهر و در نهایت اعتماد‌به‌نفس افراد دارد. در پی ار پی صورت از خون زیباجو برای تقویت سلول‌ها و جوانسازی پوست صورت استفاده می‌شود. در این روش از انواع دستگاه جوانسازی پوست برای تزریق و افزایش اثربخشی استفاده می‌شود.

پلاسما یکی از اجزای خون است که به‌ طرز معجزه‌آسایی در روش‌های درمانی و زیبایی اثربخش است. در prp پوست، پزشک پلاسمای غنی از پلاکت مراجعه‌کننده را به فرد تزریق می‌کند. این پلاکت‌ها فاکتورهای رشد دارند که به تولید سریع سلول‌ها و جوان‌سازی سلول‌های سالم پوستی کمک می‌کنند.

پی آر پی صورت؛ تزریق خون بدن به بافت های پوست

تاثیر پی ار پی بر صورت؛ مزایای این روش درمانی چیست؟

به‌طورکلی استفاده از روش پی آر پی برای صورت بر رفع چین‌وچروک‌های این ناحیه از پوست تاثیر می‌گذارد. شناخت مزایای این روش درمانی و زیبایی باعث اطمینان از تصمیم‌گیری، مزایای prp پوست را در ادامه بیان می‌کنیم.

 • روش غیر‌تهاجمی: در تزریق پی آر پی صورت هیچ خونریزی اتفاق نمی‌افتد. در این روش غیر‌تهاجمی بخشی از پلاسمای غنی از پلاکت مراجعه‌کننده به ناحیه مورد‌نظر تزریق می‌شود.
 • سرعت بالای فرایند تزریق prp صورت: پی ار پی پوست به دلیل داشتن فرایندی بدون نیاز به جراحی، بسیار سریع و در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می‌شود.
 • ماندگاری بالا:  نتایج حاصل از پی آر پی صورت ماندگاری بالایی دارد. معمولا ماندگاری روش درمانی و زیبایی تا ۱۸ ماه یا بیشتر طول می‌کشد.
 • روش طبیعی: یکی از فواید پی آر پی صورت طبیعی بودن این روش است؛ در prp پوست از پلاسمای غنی از پلاکت بیمار برای تزریق ژل استفاده می‌شود.

روش پی آر پی برای صورت کمبود تولید کلاژن را در سن‌های بالا جبران می‌کند. معمولا میزان تولید کلاژن از سن ۲۵ سالگی به بعد کاهش می‌یابد؛ تزریق prp باعث تحریک تولید این ماده برای جوانسازی پوست می‌شود.

مزایا و فواید پی آر پی صورت؛روشی سریع برای جلوگیری از پیری

پی آر پی صورت چگونه انجام میشود؟

در روش prp برای پوست صورت مراحل مختلفی طی می‌شود که در این بخش به‌طورکامل توضیح خواهیم داد.

 • خون‌گیری: حدود دو سرنگ از بازوی زیباجو خون گرفته و سپس به آزمایشگاه منتقل می‌شود. لوله آزمایش حاوی خون برای prp پوست صورت در یک دستگاه پزشکی به نام سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا خون به لایه‌های مختلف تقسیم شود.
 • تزریق خون: متخصص پوست، خونی را که حاوی غلظت بالایی از پلاکت‌ها است، با استفاده از یک سرنگ یا میکرونیدلینگ به صورت تزریق می‌کند.

جوانسازی صورت با پی آر پی کاملا متفاوت از روش‌های لیزری است. لیزر، برای برخی افراد ممکن است نتایج بهتر و سریع‌تری باتوجه‌به نوع پوستشان داشته باشد؛ بنابراین برای استفاده از روش‌های جوانسازی پوست ابتدا بهتر است با متخصص پوست مشورت کنید. برای مثال گاهی استفاده از دستگاه VIRTUE RF به دلیل داشتن قابلیت‌های مختلفی از جمله عمق نفوذ قابل‌تنظیم راهکار بهتری به شمار می‌رود. استفاده از دستگاه ورچو آر اف نیز مانند روش پی آر پی صورت عوارضی به همراه ندارد.

PRP صورت روشی طبیعی برای جوانسازی پوست

مراقبت بعد از prp؛ چه نکاتی باعث افزایش ماندگاری پی آر پی صورت می‌شوند؟

مهم‌ترین نکات برای انجام مراقبت‌های بعد از prp پوست صورت چیست؟ این سوال در ذهن متقاضیان استفاده از روش پی آر پی برای کسب بهترین نتیجه ممکن شکل می‌گیرد. انجام مراقبت‌های پوستی و بهداشتی بعد از جلسه درمانی با انواع روش‌های تزریق و لیزر مثل پی آر پی و لیزر کیوسوییچ، باعث افزایش اثربخشی راهکار زیبایی می‌شود. در ادامه این بخش به بررسی مراقبت‌های بعد از پی آر پی پوست صورت می‌پردازیم.

 • حداقل 6 ساعت بعد از عمل به پوست خود دست نزنید. اجازه دهید سرم روی پوست شما باقی بماند تا اثر‌بخش باشد.
 • ناحیه تحت‌درمان را در معرض حرارت بالا قرار ندهید.
 • فعالیت‌هایی که باعث خیس شدن یا تعریق می‌شود (سشوار، قرار گرفتن در معرض آفتاب، سونا، اتاق بخار، جکوزی، دوش بسیار گرم، یوگای گرم) را انجام ندهید.
 • برای شست‌وشوی صورت در صبح روز بعد از آب ولرم استفاده کنید؛ اما از شست‌وشو با مواد‌ پاک‌کننده خودداری کنید.
 • حداقل به مدت 24 ساعت و تا زمان بهبودی از آرایش کردن خودداری کنید.

با رعایت این نکات می‌توانید شاهد بهترین نتیجه‌ از پی آر پی صورتتان باشید و از شر چین‌وچروک‌ها و پیری زودرس خلاص شوید.

خودداری از آرایش کردن بعد از انجام پی آر پی صورت

تعداد جلسات پی آر پی صورت؛ طول دوره درمان تزریق خون به صورت برای جوانسازی چقدر است؟

معمولاً نتایج جوانسازی صورت با پی آر پی در عرض مدت ‌زمان کوتاهی قابل مشاهده است. درمان PRP با فرایندهای طبیعی ترمیم بدن خود فرد تنظیم شده است؛ بنابراین مدتی تا تکمیل فرایند تحریک کلاژن‌سازی و جوانسازی پوست طول می‌کشد. معمولا  نتیجه PRP در عرض یک ماه پس از درمان کاملا قابل مشاهده است.

اگر شما در یک جلسه به حداکثر نتایج دست پیدا نکرده‌ باشید، پس از جلسه اول، یک تا دو جلسه درمانی دیگر انجام خواهد شد. در صورت نیاز به انجام چند جلسه درمان، باید فاصله زمانی سه ماه بین جلسات درمانی رعایت شود. اگر درمان موثر و حقیقی باشد، نتایج بسته به مراقبت‌های پوستی، سبک زندگی و طبیعت پوست شما تا ۱۸ ماه باقی می‌مانند. برای رسیدن به حداکثر نتیجه درمانی در کمترین زمان ممکن، روش‌های دیگری مثل استفاده از دستگاه co2 فرکشنال را به کار بگیرید. کیلینیک‌های زیبایی با پرداخت قیمت دستگاه لیزر co2 فرکشنال، موثرترین راهکارهای درمانی را برای جوانسازی پوست صورت در اختیار زیباجویان قرار می‌دهند.

ماندگاری پی آر پی صورت؛ حدودا 18 ماه

عوارض پی آر پی صورت چیست؟

کبودی، تورم، التهاب و قرمزی از عوارض احتمالی استفاده از روش prp پوست به شمار می‌روند. این عوارض معمولا بلافاصله پس از پروسه درمان ظاهر می‌شوند و طی 4 تا 6 روز از بین خواهند رفت. در موارد نادری پس از PRP  عفونت و زخم نیز گزارش شده است.

معرفی انواع دستگاه برای تزریق prp صورت بر‌اساس عملکرد

دستگا‌های تزریق prp برای جدا کردن اجزای خون و غنی کردن پلاسما با پلاکت کاربرد دارد. دستگاه رومیزی چند‌کاره تزریق prp به‌راحتی در تیوب‌های بزرگ استفاده می‌شود. همچنین دستگاه تزریق پی آر پی میکرو، ابعاد کوچک‌تری دارد؛ بنابراین برای جدا کردن اجزای خون در حجم بسیار کم کاربرد دارد.

علاوه‌بر این دستگاه، دستگاه پی آر پی سیتولوژی نیز برای جدا کردن اجزای خون کاربرد دارد. معمولاً این نوع دستگاه تزریق پی آر پی، روی لام آزمایشگاهی (به منظور رسوب سازی لایه ای از سلول) استفاده می شود. لام آزمایشگاهی، شیشه‌ای نازک و مستطیلی شکل است که برای بررسی میکروسکوپی نمونه‌ها کاربرد دارد. دستگاه پی آر پی یخچال‌دار نیز از سایر دستگاه‌های کاربردی در روش پی آر پی صورت است که به تایمر و سیستم تهویه مجهز شده است. این دستگاه وسیله‌ای مناسب برای جداسازی مایعات مختلف از هم بوده و با روتورهای مختلف از جمله روتور بازشونده، ثابت و میکروتیوب سازگاری دارد.

تجهیز کلینیک به دستگاه‌های جوانسازی بدون عارضه؛ راهکاری برای جلب رضایت زیباجویان

در این مقاله به بررسی روش تزریق خون به صورت برای جوانسازی پوست پرداختیم تا بدانیم «پی آر پی پوست صورت چیست». این روش درمانی برای جوانسازی و رفع چین‌وچروک صورت با استفاده از خون خود فرد کاربرد دارد. در روش پی آر پی صورت از پلاسمای غنی شده از پلاکت برای تحریک کلاژن‌سازی استفاده می‌شود. این روش عوارض احتمالی مثل تورم و قرمزی بسیار خفیف را به همراه دارد. این عوارض از چند ساعت تا چند روز برطرف خواهد شد.

علاوه‌بر انجام پی آر پی صورت، استفاده از دستگاه‌هایی مثل لیزر co2 فرکشنال، لیزر کیوسوییچ و VIRTUE RF نیز برای جوانسازی پوست کاربرد دارند. کلینیک‌های زیبایی و درمانی می‌توانند خرید تجهیزات کلینیک زیبایی از جمله جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های جوانسازی و لیزر را از مجموعه آفتاب فروزان آریا (آفا) انجام دهند. آفا با سابقه طولانی مدت در زمینه فروش انواع دستگاه‌های لیزر، در زمره یکی از مطرح‌ترین و معتبرترین مراکز خرید دستگاه‌های زیبایی است.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پی آر پی صورت چیست و چه مزایایی برای پوست دارد؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *