5 روش‌ از بین بردن موهای شکم

دسته بندی ها : مقالات

چگونه موهای شکم را از بین ببریم؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از آقایان و برخی از خانم‌ها را به خود مشغول می‌کند. باوجود این‎که رشد مو در اکثر قسمت‌های بدن طبیعی است، بسیاری از افراد برای از بین بردن موهای زائد هر روشی را امتحان می‌‌کنند.

بررسی روش‌های از بین بردن موهای زائد شکم در مقاله آفا

اگر شما هم جزو افرادی هستید که ترجیح می‌دهید هیچ موی زائدی روی بدن شما نباشد، احتمالاً تاکنون برای از بین بردن موهای شکم روش‌های گوناگونی را امتحان کرده‌اید. در ادامه این مقاله ما با بررسی روش‌های مختلف از بین بردن موهای زائد روی شکم، به این سؤال پاسخ می‌دهیم. اگر شما هم برای پیدا کردن بهترین روش رفع موهای زائد روی شکم با سردرگمی مواجه شده‌اید، ادامه این مطلب را از دست ندهید

1. استفاده از وکس؛ از بین بردن موهای شکم در خانه

بااین‌که بعضی از افراد استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را برای از بین بردن موهای بدن انتخاب می‌کنند، بسیاری همچنان روش‌های سنتی را ترجیح می‌دهند. وکس کردن یکی از شیوه‌های سنتی و البته رایج برای از بین بردن موهای زائد شکم است. در این روش با قرار دادن موادی مانند موم روی شکم و با استفاده از یک پارچه کتان محکم، می‌توان موهای روی شکم را از ریشه خارج کرد. این روش در مراکز اپیلاسیون و در خانه قابل‌ انجام است.

  • مزایای وکس کردن موهای شکم: این روش کم‌هزینه به‌راحتی در خانه قابل‌استفاده است؛ همچنین به دلیل خارج شدن مو از ریشه، نتایج وکس کردن بین ۳ هفته تا یک ماه ماندگاری دارد.
  • معایب وکس کردن موهای شکم: اگر وکس کردن موهای شکم به‌درستی انجام نشود، ممکن است سوختگی پوست را به همراه داشته باشد؛ همچنین حذف موهای زائد شکم با این روش دردناک، گاهی اوقات باعث ایجاد موهای زیرپوستی و آکنه می‌شود.  یکی دیگر از معایب این روش حذف موهای زائد، دائمی نبودن آن است.

از آن‌جایی که موی شکم زنان کمتر و نازک‌تر از آقایان است، استفاده از وکس به‌عنوان روشی برای از بین بردن موهای شکم و کمر درد کمتری به‌همراه دارد. ولی آقایان پرمو، با استفاده از وکس ممکن است آسیب بیشتری ببینند.

از بین بردن موهای شکم خانگی به کمک وکس

2. استفاده از تیغ و ژیلت؛ یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای حذف موهای زائد

بسیاری از افراد همچنان شیو کردن را بهترین روش از بین بردن موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن می‌دانند. برای شیو کردن (اصلاح) موهای شکم، می‌توان از وسایل گوناگونی مانند: تیغ‌های یکبار مصرف، ژیلت‌های دو لبه مخصوص و تیغ‌های برقی استفاده کرد. در این روش موها از ریشه جدا نشده و فقط قسمت‌‌هایی از مو که از ریشه بیرون زده باشند به وسیله تیغ از روی سطح پوست حذف می‌شوند.

  • مزایای شیو کردن موهای شکم: این روش حذف موهای شکم بسیار کم‌هزینه، بدون درد، آسان و سریع است.
  • معایب شیو کردن موهای شکم: به دلیل جدا نشدن موها از ریشه، تقریباً هر روز باید موهای شکم را با تیغ اصلاح کنید که این کار باعث تحریک پوست می‌شود. در‌صورتی‌که اصلاح با تیغ بدون ملاحظه انجام شود، خطراتی مانند بریدگی و ایجاد زخم و اسکار روی پوست را به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد می‌شود برای از بین بردن موهای شکم زنان، هیچ‌گاه از روش شیو کردن با تیغ استفاده نشود. زیرا ضخامت موهای این ناحیه بیشتر شده و پوست برای رشد سریع‌تر موهای زائد تحریک خواهد شد. معمولاً خانم‌هایی که قصد از بین بردن موهای زائد روی شکم خود را دارند، بهتر است از لیزر دایود استفاده کنند.

استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای شکم مردان

3. کرم و پودر موبر؛ ترفندی برای از بین بردن موهای شکم

کرم، پودر، ژل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و مایعات مناسب برای رفع موهای زائد که به‌عنوان موبر شناخته می‌شوند، یکی از روش‌های رایج برای رفع موهای زائد شکم هستند. موبر‌ها از مواد شیمیایی خاصی تشکیل شده‌اند که پروتئین مو را زیر سطح پوست حل می‌کند و از این طریق باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شود.

  • مزایای کرم موبر: انواع محصولات موبر با قیمت مناسب برای همه و به‌راحتی در دسترس هستند. این روش سریع و بدون درد، حداقل ۵ روز بیشتر از روش شیو کردن موهای زائد شکم ماندگاری دارد.
  • معایب کرم موبر: ترکیبات شیمیایی موجود در محصولات موبر ممکن است باعث تحریک پوست و حتی سوختن آن شود. پیش از مصرف کرم موبر، مقداری از آن را روی بازو امتحان کنید تا مطمئن شوید به ترکیبات آن حساسیت ندارید. یکی دیگر از معایب آن به نظر بعضی از افراد، بوی نامطلوب این محصول است؛ البته این مشکل در محصولات به‌روز و باکیفیت‌ وجود ندارد.

بسیاری از افراد به دنبال خرید کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه هستند. با این‌حال باید توجه داشت که این روش دائمی نیست و پس از نهایت ۵ روز، شاهد رشد مجدد موی شکم و کمر خواهید بود.

4. الکترولیز؛ روشی گران‌قیمت برای از بین بردن همیشگی موهای زائد

یکی از روش‌های از بین بردن موهای زائد شکم به‌صورت دائمی، استفاده از دستگاه الکترولیز است. دستگاه الکترولیز از جریان الکتریکی برای از بین بردن ریشه مو استفاده می‌کند. فرق الکترولیز با لیزر در نحوه انجام دادن و تجهیزات این دو روش است. با‌این‌حال، هر دو روش تأثیر بسیاری بر حذف موهای شکم دارند. در روش الکترولیز، جریان الکتریکی از طریق سوزن‌های ظریف که در فولیکول مو قرار دارند، توزیع می‌شود. این روش باید فقط توسط یک متخصص پوست یا الکترولوژیست انجام شود.

  • مزایای الکترولیز: دائمی بودن این روش برای حذف موهای زائد شکم و سایر نقاط بدن، بزرگترین مزیت آن محسوب می‌شود؛ همچنین افراد با هر نوع رنگ پوست و مو بدون محدودیت می‌توانند از این روش استفاده کنند.
  • معایب الکترولیز: بزرگترین ایراد این روش، هزینه بالای آن نسبت به سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد است؛ همچنین این روش دردناک به چندین جلسه، حتی بیشتر از جلسات لیزر، نیاز دارد.

به‌همین دلیل، هیچ یک از کلینیک‌های زیبایی این روش گران و دردناک را برای حذف موهای شکم و کمر به مراجع، توصیه نمی‌کنند.

الکترولیز؛ روشی برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه

5. لیزر موهای شکم و کمر؛ روشی مطمئن و مؤثر

لیزر یکی از بهترین روش‌های پیشنهادی برای از بین بردن موهای شکم و کمر است. در طول دوره لیزر موهای زائد، از تابش اشعه لیزر به فولیکول‌های مو برای از بین بردن آن‌ها استفاده می‌شود؛ به این صورت که با حرارت ایجاد شده در اثر تابش اشعه لیزر، ساختار فولیکول‌های مو از هم می‌پاشد. با تکمیل دوره درمان، استفاده از دستگاه‌های باکیفیت و انجام جلسات یادآور سالانه، می‌توان لیزر را روشی دائمی برای از بین موهای شکم و سایر نقاط بدن در نظر گرفت.

  • مزایای لیزر: لیزر، رشد موهای زائد را برای دوره‌های طولانی، به تعویق می‌اندازد. بعد از لیزر به ریکاوری نیاز نیست؛ همچنین موهایی که ممکن است مجددا رشد ‌کنند، نازک‌تر و روشن‌تر هستند.
  • معایب لیزر: جلسات لیزر برای نتیجه بهتر باید چندین بار تکرار شوند و ممکن است هزینه بالایی داشته باشند. لیزر برای بعضی از افراد دردناک است و برای کاهش درد از پماد‌های بی‌حسی استفاده می‌کنند. باوجوداین که بخش بسیاری از موها با لیزر از بین می‌روند ولی تضمینی برای از بین رفتن همه موهای زائد در این روش وجود ندارد؛ جواب‌دهی این روش به رنگ پوست و مو فرد و ضخامت تار مو بستگی دارد

انتخاب بهترین روش برای رفع موهای زائد بدن، به شرایط هر فرد بستگی دارد. بسیاری از افراد استفاده کردن از روش‌های سنتی را به دلایل مختلف، مانند هزینه مناسب و دردناک نبودن، به روش‌های جدید ترجیح می‌دهند. با‌این‌حال پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد لیزر و ماندگاری نتایج آن، مقاله «چه مدت بعد از لیزر موها شروع به رشد کردن می‌کنند؟‌» را در سایت آفا مطالعه کنید.

لیزر؛ روشی مطمئن و مؤثر برای از بین بردن موهای شکم و کمر

چگونه از موهای زائد روی شکم برای همیشه خلاص شویم؟

با بررسی‌ روش‌های نام‌برده برای حذف موهای شکم می‎توان گفت بهترین روش استفاده از لیزر است؛ زیرا برخلاف هزینه بالای الکترولیز و نسبت به تعداد جلسات، قیمت بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد. نتیجه لیزر برای مدت‌ها ماندگاری خواهد داشت؛ همچنین با تکرار جلسات یادآور به‌صورت شش‌ماهه یا سالانه و با استفاده از دستگاه لیزر باکیفیت، می‌توان مدت زمان ماندگاری نتیجه را به چندین سال افزایش داد.

لیزر برای حذف موهای زائد شکم به قدری کارایی دارد که بسیاری از افراد اقدام به خرید دستگاه لیزر خانگی می‌کنند؛ البته تأثیر این دستگاه به اندازه لیزرهای پیشرفته موجود در مراکز زیبایی و کلینیک‌ها نیست. در کلینیک‌های زیبایی انواع دستگاه‌های لیزر، مانند لیزر الکساندرایت، IPL و دایود برای تایپ‌های پوستی مختلف وجود دارد تا بهترین نتیجه لیزر موهای شکم برای مراجع حاصل شود.

خرید دستگاه‌های تخصصی لیزر آفا؛ بهترین پیشنهاد به کلینیک‌های زیبایی

در این مقاله درباره انواع روش‌های از بین بردن موهای شکم صحبت کردیم. روش‌های مختلفی مانند: وکس کردن، شیو کردن و استفاده از محصولات موبر برای رفع موهای زائد به‌صورت موقتی انتخاب خوبی هستند. ولی اگر می‌خواهید برای همیشه از موهای روی شکم خلاص شوید، فقط دو راه دارید: الکترولیز و لیزر. روش الکترولیز علاوه‌بر دردناک بودن، بسیار گران است؛ بنابراین به نظر می‌رسد بهترین روش باقی‌مانده، لیزر موهای زائد شکم  باشد.

استفاده از دستگاه‌های لیزر مرغوب و پیشرفته، ماندگاری نتیجه و سرعت اثربخشی لیزرتراپی را افزایش می‌دهد. کلینیک‌ها و مراکز زیبایی برای خرید انواع دستگاه‌های لیزر و تجهیزات پزشکی، می‌توانند با مجموعه آفا در تماس باشند. برای مشاهده تجهیزات و مشخصات آن‌‌‌ها می‌توانید به بخش فروشگاهی سایت سر بزنید و برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ تماس بگیرید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “5 روش‌ از بین بردن موهای شکم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *