حق هر بیماری است که قبل از اقدام به عمل جراحی برای لاغری و انتخاب یک روش درمانی با عوارض احتمالی آن آشنا شود. اسلیو معده یکی از بهترین روش‌های درمانی برای افرادی محسوب می‌شود که به چاقی مفرط مبتلا هستند؛ اما اگر همین عمل توسط جراحی نابلد انجام شود، فرد ممکن است عوارض متعددی را بعد از عمل تجربه کند. در ادامه با عوارض عمل اسلیو معده در این شرایط آشنا خواهیم شد. هدف ما در این مطلب آگاهی‌بخشی به متقاضیان برای انتخاب بهترین روش لاغری است. بعد از مطالعه این مقاله با عوارض کوتاه‌مدت و بلند‌مدت و رایج‌ترین و خطرناک‌ترین عوارض عمل اسلیو معده آشنا می‌شوید.

آشنایی با عوارض کوتاه مدت عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده ممکن است فرد را با عوارض کوتاه‌مدت یا بلند‌مدتی روبه‌رو کند. بیماران عوارض کوتاه مدت عمل اسلیو معده را معمولا بلافاصله بعد از عمل جراحی مشاهده می‌کنند. با رعایت توصیه‌های پزشک معالج، این مشکلات به‌سرعت رفع خواهند شد. از عوارض کوتاه مدت اسلیو معده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درد و خون‌ریزی معده
  • کمر درد
  • ابتلا به عفونت در قسمت زخم‌ها
  • ایجاد آبسه شکمی
  • ریفلاکس و سوزش معده
  • پایین آمدن مقاومت فرد در برابر سرما
  • ایجاد لخته خون یا ترومبوز
  • تنگ شدن مجرای معده
  • گرفتگی معده
  • نشتی معده از قسمت منگنه‌ها

این موارد به‌طورکلی عوارض کوتاه مدت عمل اسلیو معده را تشکیل می‌دهند. بعضی افراد ممکن است یک یا چند مورد از این عوارض را بعد از عمل تجربه کنند. برخی کاندیداهای عمل اسلیو معده نیز احتمال دارد هیچ‌یک از این عوارض را مشاهده نکنند. اگر به‌دنبال روشی بی‌خطر، راحت و کم‌دردتر هستید، لیپوساکشن با دستگاه‌‎های پیشرفته نظیر لیپوماتیک و یا ایواماتیک گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

مشاهده عوارض کوتاه مدت اسلیو معده بلافاصله بعد از عمل

عوارض بلند مدت اسلیو معده؛ از زخم معده تا تغییر خلق‌وخو

عوارض بلند‌مدت اسلیو معده معمولا بعد از 6 ماه بروز می‌کنند. این عوارض معمولا شامل سوء‌هاضمه، زخم معده، حالت تهوع، اسهال، ایجاد سنگ صفرا، تغییرات خلق و خو، تحمل نکردن حجم مشخصی از مواد غذایی، افتادگی پوست به‌دلیل کاهش وزن چشمگیر و ریزش مو به‌دلیل کاهش میزان ویتامین‌های بدن می‌شود.

برخی از این مشکلات، همچون ریزش مو و افتادگی پوست را می‌توان با مصرف ویتامین‌ها و رعایت رژیم غذایی مناسب قابل اجتناب هستند. اگر نگران عوارض بلند‌مدت عمل اسلیو معده هستید، با جایگزین کردن عمل لیپوساکشن با دستگاه ایواماتیک ریسک آمبولی و خون‌ریزی معده به حداقل می‌رسد.

نشتی معده از قسمت منگنه‌ها؛ از عوارض جدی عمل اسلیو معده

یکی از عوارض اسلیو معده نشتی معده از قسمت منگنه‌ها (Stapler Line Leakage) است. در این عارضه محتویات معده از بین منگنه‌هایی که با آن قسمت بریده شده معده را دوخته‌اند به داخل حفره شکمی نفوذ می‌کند. این موضوع احتمال ابتلا به عفونت در بیمار را بالا می‌برد. چنین عارضه‌ای معمولا زمانی رخ می‌دهد که برای دوختن قسمت‌های برید شده از منگنه بی‌کیفیت استفاده شود.

همچنین نشتی معده از قسمت منگنه‌ها احتمال درگیر شدن با مشکلاتی همچون التهاب و آبسه شکمی را افزایش می‌دهد. برای روبه‌رو نشدن با چنین عارضه‌ای بهتر است در این زمینه از یک پزشک حاذق کمک گرفته و یا روش لیپوساکشن را برای برداشتن چربی‌ها انتخاب کنید. در روش لیپوساکشن با دستگاه لیپوماتیک امواج اینفراسونیک باعث تحریک فیبروبلاست‌ها و ساخت کلاژن می‌شود. در نتیجه پوست بعد از برداشت چربی جمع و سفت شده و عوارض عمل لاغری به حداقل می‌رسد.

نشتی معده از عوارض جدی عمل اسلیو معده

لخته شدن خون یا ترومبوز از عوارض خطرناک اسلیو معده

یکی از عوارض خطرناک عمل اسلیو معده ایجاد لخته خون یا ترومبوز است. البته احتمال بروز این مشکل بعد از عمل اسلیو فقط 1 درصد خواهد بود. همچنین باید به این نکته نیز توجه داشت که ایجاد لخته خون ممکن است بعد از همه عمل‌های جراحی رخ دهد. با رعایت توصیه‌های پزشکی از بروز چنین مشکلی می‌توانید جلوگیری کنید. لخته خون در‌صورتی خطرناک خواهد بود که از طریق رگ‌ها به سمت ریه حرکت کند. در این صورت بیمار دچار آمبولی ریه خواهد شد.

لیپوماتیک جایگزینی مناسب برای عمل اسلیو معده

اگر میزان اضافه وزن شما چندان بالا نیست، بهتر است برای تجربه نکردن عوارض عمل اسلیو از روش‌های حذف چربی‌های موضعی و پیکرتراشی همچون لیپوماتیک استفاده کنید. در بررسی تاثیر لیپوماتیک بر لاغری موضعی و کاهش وزن می‌توان به حذف رسوبات چربی اضافی اشاره کرد. همچنین در روش لیپوماتیک این امکان وجود دارد که چربی‌های اضافی به‌عنوان فیلر به قسمت‌های دیگری از بدن تزریق شوند. عوارض در عمل لیپوماتیک موقتی و ناچیز بوده و دیگر شاهد عوارض خطرناک و بلند مدت اسلیو معده نخواهیم بود.

استفاده از روش‌ حذف چربی لیپوماتیک برای حذف عوارض عمل اسلیو

ترواسکالپ؛ به جای عمل اسلیو معده با با امواج رادیویی لاغر شوید

یکی دیگر از روش‌های جایگزین برای عمل‌های جراحی و رها شدن از عوارض اسلیو معده، پیکرتراشی بدون جراحی با استفاده از دستگاه لاغری ترواسکالپ است. در روش غیرتهاجمی ترواسکالپ، لاغری و حذف سلول‌های چربی به‌صورت موضعی و با استفاده از امواج رادیویی و ایجاد حرارت بالا انجام می‌شود. از این فناوری غیر‌تهاجمی برای لاغری نواحی مختلف بدن می‌توان استفاده کرد. به‌این‌ترتیب که پروب در ناحیه مورد‌نظر قرار گرفته و جریان رادیویی به میزان یکنواخت و هدف‌مند به بافت چربی منتقل می‌شوند.

این روش برخلاف عمل اسلیو معده دوره نقاهت ندارد و 30 درصد از چربی‌های بدن در اولین جلسه درمانی حذف خواهند شد. همچنین در کنار از بین رفتن چربی‌ها شاهد لیفت و جوان‌سازی پوست به‌صورت هم‌زمان خواهیم بود.

فناوری غیرتهاجمی ترواسکالپ، جایگزین عمل اسلیو

با آگاهی از عوارض عمل‌های لاغری بهترین روش کاهش وزن را انتخاب کنید

در این مقاله با عوارض عمل اسلیو معده آشنا شدیم. در عمل‌های جراحی و روش‌های تهاجمی علاوه‌بر نیاز به سپری کردن دوره نقاهت، افراد شاهد درگیری با عوارض مختلفی خواهند بود. عوارض عمل اسلیو معده در صورتی‌که پزشک مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است خطرناک و جبران‌ناپذیر باشد. با پیشرفت فناوری‌های لاغری و استفاده از روش‌های غیر‌تهاجمی، علاوه‌بر حذف دوره نقاهت، افراد نتایج لاغری و کاهش وزن را به‌سرعت و در کمترین زمان مشاهده خواهند کرد. همچنین عوارض کاهش وزن در این روش‌ها به‌حداقل می‌رسد.

توجه به نوع دستگاه و به‌روز بودن آن نیز بر نتیجه عمل بسیار تاثیر می‌گذارد. پیشرفته‌ترین و به‌روزترین انواع دستگاه لاغری در آفا موجود است. کلینیک‌های لاغری و مراکز درمانی، برای خرید انواع تجهیزات پزشکی لاغری و زیبایی می‌توانند با مجموعه آفا در تماس باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه‌ها به سایت این مجموعه با آدرس afateb.com سر بزنید یا با شماره 02188107070 تماس بگیرید.