آشنایی با تفاوت‌های دستگاه لیزر خانگی با لیزر کلینیکی

دسته بندی ها : مقالات

از بین بردن موهای زائد با روش‌های سنتی نتیجه کوتاه‌مدتی دارد و در مقابل روش‌های مدرن‌تر مانند اپیلاسیون نیز دردناک است. به همین خاطر رفع موهای زائد یکی از دغدغه‌های رایج میان مردان و زنان به حساب می‌آید و بسیاری از افراد را به سمت روش‌های پیشرفته مانند استفاده از لیزر موهای زائد سوق داده است.

بررسی تفاوت دستگاه لیزر خانگی با پزشکی

از بین بردن موهای زائد بدون درد و با ماندگاری طولانی‌مدت، از محبوب‌ترین مزایای لیزر به شمار می‌رود؛ اما بعضی از افراد به‌دلیل بالا بودن هزینه جلسات لیزر، دسترسی نداشتن به مراکز و کلینیک‌های زیبایی ترجیح می‌دهند از دستگاه‌های لیزر خانگی استفاده کنند. در این مقاله به شما می‌گوییم، آیا دستگاه های لیزر خانگی موثر است یا خیر. اگر شما هم دغدغه رفع موهای زائد دارید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

آشنایی با نحوه استفاده از دستگاه لیزر خانگی

دستگاه لیزر مو خانگی دستگاه لیزر موهای زائد خانگی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود. حذف موهای زائد در چنین دستگاه‌هایی معمولا با تابش آی پی ال یا تابش‌های شدید پالسی امکان‌پذیر است. این پالس‌های نوری توسط رنگ‌دانه‌های موجود در فولیکول‌های مو، که به آن ملانین گفته می‌شود، جذب شده و با تبدیل شدن به انرژی گرمایی، به فولیکول‌ها آسیب وارد می‌کند. از بین رفتن فولیکول‌های مو باعث توقف و یا کاهش رشد موهای جدید خواهد شد.

دستگاه لیزر مو خانگی نسخه کوچک‌تر دستگاه‌های لیزر پزشکی و با قدرت بسیار کمتری نسبت به آن‌ها است که طبیعتاً تاثیرگذاری کمتری نیز دارد. بر خلاف دستگاه‌های پیشرفته پزشکی که باید از شرکت تجهیزات پزشکی پوست و زیبایی تهیه شوند، دستگاههای لیزر خانگی را می‌توان از بازار نیز خریداری کرد.

دستور‌العمل مشخصی برای استفاده از هر دستگاه لیزر خانگی وجود دارد که در بروشور آن مرحله به مرحله ذکر شده است. شما باید قبل از استفاده از آن بروشور را با دقت مطالعه کرده، سپس از آن استفاده کنید.

دستگاه لیزر خانگی؛ وسیله‌ای نه‌چندان قدرتمند برای از بین بردن موهای زائد در منزل

مزایای دستگاه لیزر خانگی نسبت به دستگاه‌های پیشرفته کلینیکال

دستگاه های لیزر خانگی از قدرت کمتری نسبت به دستگاه‌های پیشرفته پزشکی برخوردار هستند؛ همین موضوع باعث می‌شود تا استفاده از آن‌ها حتی برای افراد تازه‌کار نیز بی‌خطر باشد. بااین‌وجود، یادگیری کار با دستگاه و استفاده از آن دقیقاً مطابق با دستورالعمل مندرج در بروشور برای مصرف‌کنندگان الزامی است. دستگاه لیزر موی زائد خانگی برند‌های مختلف، قدرت‌های متفاوتی نیز دارند؛ ولی همه آن‌ها نسبت به دستگاه‌های لیزر حرفه‌ای ضعیف‌تر هستند.

قیمت پایین؛ مهم‌ترین مزیت دستگاه لیزر خانگی نسبت به تجهیزات پزشکی

قیمت دستگاه لیزر خانگی با قیمت دستگاه لیزر بدن حرفه ای

بهترین دستگاه لیزر خانگی  دستگاه لیزر موی زائد خانگی هزینه خرید دستگاه‌های لیزر خانگی از مجموع هزینه جلسات لیزر در کلینیک‌های زیبایی پایین‌تر است؛ دلیل این تفاوت، مربوط به قیمت دستگاه لیزر موهای زائد پزشکی و هزینه نگهداری از آن می‌شود. این موضوع روی قیمت هر جلسه لیزر نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین از جمله مزایا و دلایل علاقه افراد به استفاده از لیزرهای خانگی می‌توانیم به پایین بودن قیمت خرید آن اشاره کنیم.

موثر نبودن دستگاه لیزر خانگی برای انواع پوست‌ها و موها؛ بزرگ‌ترین عیب لیزر موهای زائد در منزل

معایب و عوارض دستگاه لیزر خانگی؛ آیا دستگاه های لیزر خانگی موثر است؟

آیا دستگاه های لیزر خانگی موثر است؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا عوارض دستگاه های لیزر خانگی را بدانید. لیزر موهای زائد با دستگاه‌های خانگی به‌صرفه‌تر از رفع موهای زائد در کلینیک‌های زیبایی است، اما معایبی که این دستگاه‌ها به همراه دارند، قابل‌چشم‌پوشی نیست.

قدرت پایین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی باعث اثربخشی کمتر آن‌ها نیز می‌شود. دستگاه‌های خانگی به خوبی دستگاه‌های حرفه‌ای نیستند و برای همه قسمت‌های بدن کاربرد ندارند. همچنین این محصولات روی طیف باریکی از رنگ مو و پوست تاثیر می‌گذارند و فقط زمانی کارایی لازم را دارند که تضاد چشمگیری بین رنگ پوست و مو وجود داشته باشد. به‌طورخلاصه، معایب دستگاه لیزر خانگی عبارت‌اند از:

  • اثربخشی کم
  • دوره درمان طولانی
  • کوتاه بودن عمر دستگاههای لیزر خانگی
  • احتمال سوختگی برای افرادی با پوست تیره
  • کاربردی نبودن برای همه قسمت‌های بدن
  • از بین نرفتن کامل موهای زائد

هزینه خرید دستگاه‌های خانگی نسبت به قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت بسیار پایین است و نباید انتظار داشته باشید که این دو دستگاه کارایی یکسانی داشته باشند. البته خرید دستگاه‌های کلینیکی مناسب افراد عادی نیست و  در خانه نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد..

استفاده از دستگاه‌های لیزر آفا؛ بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

بررسی تفاوت دستگاه لیزر خانگی با پزشکی

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی دستگاه‌های پزشکی لیزر موهای زائد قدرت بیشتری برای از بین بردن فولیکول‌های مو دارند و ازهمین‌رو، نتیجه مطلوب‌تری برای فرد به ارمغان می‌آورند. برای بررسی تفاوت این دو دستگاه، باید بهترین دستگاه لیزر خانگی و دستگاه لیزر حرفه‌ای را با هم مقایسه کنیم که شامل موارد زیر است:

  • مهارت و تجربه اپراتور: در کلینیک‌های زیبایی یک اپراتور باتجربه و ماهر لیزر موهای زائد را بدون وارد کردن آسیب به پوستتان انجام می‌دهد.
  • نتیجه‌گیری سریع: دستگاه‌های لیزر پزشکی قدرت و شدت بیشتری برای از بین بردن فولیکول‌های مو دارند و ازهمین‌رو، سریع‌تر شما را به نتیجه مطلوب می‌رسانند.
  • پوشش‌دهی سطح بدن: دستگاه های لیزر خانگی برای همه قسمت‌های بدن مناسب نیست؛ درصورتی‌که دستگاه‌های لیزر پزشکی برای همه نواحی بدن و انواع رنگ مو و پوست کاربرد دارند.

یک کلینیک یا مرکز زیبایی با خرید دستگاه لیزر دایود یا هر تجهیزات پیشرفته دیگری، شما را از مزایای لیزر موهای زائد به روش کلینیکال بهره‌مند می‌کند.

از بین بردن موهای زائد با لیزر خانگی بهتر است یا پزشکی؟

روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که دست شما را برای انتخاب راه مناسب باز می‌گذارد. بسیاری از افراد به‌دنبال پاسخ وکس بهتره یا لیزر برای انتخاب روش دلخواه خود به‌منظور از بین بردن موهای زائد هستند. بسیاری از افراد به‌جای وکس از دستگاه لیزر مو خانگی برای از بین بردن موی زائد بدن استفاده می‌کنند.

بااین‌حال، مزایایی که دستگاه‌های لیزر موهای زائد پزشکی برایتان به ارمغان می‌آورند، قابل‌قیاس با سایر روش‌ها از جمله لیزر خانگی، اپیلاسیون یا وکس نیستند. اگر به‌دنبال حذف دائمی موهای زائد هستید، دستگاه‌های پیشرفته لیزر بهترین انتخاب برای شما هستند.

رفع کامل موهای زائد بدون عوارض جانبی با دستگاه‌های پیشرفته آفا

در این مقاله به سوال دستگاه لیزر خانگی چیست پاسخ دادیم و عملکرد دستگاههای لیزر خانگی را بررسی کردیم. اگر انتخاب نهایی شما لیزر موهای زائد در کلینیک یا مراکز زیبایی است، باید به نوع دستگاه نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. بسیاری از کلینیک‌ها و پزشکان معتبر در سراسر ایران مشتری ثابت شرکت آفتاب فروزان آریا هستند. آفا با عرضه انواع دستگاه‌های پیشرفته پزشکی، نام آشنایی در میان متخصصان و مراکز زیبایی است. اگر قصد خرید و استعلام قیمت دستگاه لیزر بدن حرفه ای را داشته یا در انتخاب نوع و مدل دستگاه لیزر به مشورت نیاز دارید، با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ تماس بگیرید تا کارشناسان فروش ما، راهنمایی‌ها و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با تفاوت‌های دستگاه لیزر خانگی با لیزر کلینیکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *