لیپوساکشن غبغب چیست؟ بررسی کامل مزایا و عوارض ساکشن غبغب

دسته بندی ها : مقالات

غبغب از جمله نواحی صورت و گردن است که به‌واسطه افزایش سن یا اضافه‌وزن، تجمع چربی و افتادگی پوست در آن رخ می‌دهد. این امر می‌تواند زیبایی، جوانی و اعتماد به نفس فرد را تحت‌تاثیر قرار دهد. برخلاف باورهای رایج، ورزش یا تغییر رژیم غذایی به‌تنهایی برای دستیابی به گردنی زیبا و باریک کافی نیست. روش ساکشن غبغب برای رفع این چربی‌ها و بهبود ظاهر گردن وجود دارد. در ادامه این مقاله به بررسی عمل لیپوساکشن غبغب، روش انجام آن، مزایا و عوارض احتمالی خواهیم پرداخت؛ برای دریافت اطلاعات کامل‌تر در مورد مراقبت‌های بعد از عمل ساکشن غبغب با ما همراه باشید.

بررسی کامل مزایا و عوارض ساکشن غبغب

عمل لیپوساکشن غبغب؛ بهترین راه برای رهایی از چربی‌های زیر چانه

در مقایسه با لیپوساکشن شکم، ران و باسن لیپوساکشن غبغب کمی جدید است. ساکشن غبغب را می‌توان یک راه عالی برای رسیدن به گردنی کشیده و زیبا دانست. اگر با افزایش سن، ژنتیک یا اضافه وزن به مشکلی مانند غبغب و افتادگی پوست زیر چانه برخورده‌اید، باید توصیه می‌کنیم غبغب با ساکشن را امتحان کنید.

اگر نمی‌دانید لیپوساکشن غبغب چیست و چگونه انجام می‌شود، باید بگوییم که در دسته عمل‌های زیبایی کم تهاجمی قرار می‌گیرد. چربی‌های موجود در زیر چانه و گردن از طریق دستگاه ساکشن چربی می‌شوند. موفقیت عمل لیپوساکشن غبغب بالا بوده که دوره ریکاوری و مراقبت‌های بعد از ساکشن غبغب آن نیز نسبت به سایر روش‌ها کوتاه‌تر است.

عوارض ساکشن غبغب

ساکشن غبغب چگونه است؟ از بیهوشی تا پایان عمل

برای از بین بردن غبغب با لیپوساکشن ابتدا بی‌حسی انجام می‌شود. سپس جراح شکاف بسیار کوچکی روی بافت چربی ناحیه مورد نظر ایجاد خواهد کرد. از طریق لوله مخصوص لیپوساکشن (کانولا)، بافت چربی از پوست جدا می‌شود. به عبارتی، پزشک با ایجاد سوراخ‌هایی بسیار ریز روی لایه‌های چربی، باعث از بین رفتن و ریختن آن‌ها می‌شود. پس از عمل، سوراخ‌های ریز ایجاد شده روی بافت، با بخیه بسته می‌شوند. در آخر نیز ناحیه تحت درمان با گاز استریل پانسمان شده و به طور مرتب تعویض خواهد شد. با اینکه بیمار با این روش جراحی، دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت، اما باید به‌طورمرتب، پانسمان و پوشش زیر چانه را تعویض کند.

نتیجه مثبت یا منفی لیپوساکشن غبغب، به کیفیت پوست و میزان الاستین و کلاژن درون آن بستگی دارد؛ به عبارتی اگر این عمل روی پوستی شل و افتاده انجام شود، بعد از برداشتن چربی‌ها، پوست چانه جای خالی آن‌ها را خواهد گرفت. در چنین شرایطی بیمار باید بعد از این عمل، جراحی دیگری هم برای برداشتن پوست‌های اضافی و آویزان انجام دهد. داشتن پوستی مقاوم و الاستیک را پزشک در حین معاینه بیمار تشخیص داده و براساس آن، عمل لیپوساکشن غبغب را انجام می‌دهد. علاوه‌بر عمل غبغب، سایر عمل‌های حذف چربی مانند لیپوماتیک که با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شوند نیز دوره نقاهت خاصی دارند. البته مهم است برای انجام لیپو، حتما به سراغ بهترین دستگاه لیپوماتیک بروید تا عوارض به حداقل برسد.

مزایای استفاده از لیپوساکشن غبغب چیست؟

لیپوساکشن غبغب عمل تهاجمی و پرخطری نیست و ورم بعد از ساکشن غبغب کاملا طبیعی است. هم‌چنین در پاسخ به سوال «ساکشن غبغب درد دارد؟» باید گفت این عمل با استفاده از دستگاه ساکشن چربی به صورت سرپایی و در زمانی بسیار کوتاه نیز انجام می‌شود. در ادامه شما را با مزایای بیشتری از عمل غبغب یا ساکشن غبغب آشنا خواهیم کرد.

  • دوره نقاهت و ریکاوری بسیار کوتاه
  • امکان استفاده از چربی‌ها برای رفع چین‌و‌چروک یا حتی تزریق به لب
  • از بین رفتن کلیه چربی‌های موجود در ناحیه گردن در مدتی کوتاه

توجه کنید که عمل لیپوساکشن غبغب باید در کلینیک‌های زیبایی معتبر و تحت نظارت پزشکان و جراحان باتجربه انجام شود. در غیر این‌صورت احتمال آسیب به اعصاب و غدد لنفاوی و نامتوازن شدن دو طرف غبغب بسیار بالا است. همچنین توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به انجام عمل لیپوساکشن غبغب، حتما دستگاه‌های مختلف را بررسی کنید. برای مثال دستگاه ترواسکالپ غبغب، یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای انجام عمل لیپوساکشن غبغب است.

قیمت لیپوساکشن غبغب

عوارض لیپوساکشن غبغب؛ از تغییر رنگ پوست تا ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

برای بررسی عوارض ساکشن در روش ساکشن غبغب، باید گفت که در این عمل یک جسم خارجی به ناحیه تحت درمان وارد شده و ساختار آن را تغییر می‌دهد. در چنین شرایطی بسیار عادی است که بیمار، با عوارض و مشکلات موقتی از جمله ورم بعد از ساکشن غبغب روبرو شود که نیاز به انجام مراقبت‌های بعد از عمل ساکشن غبغب است. عوارض لیپوساکشن غبغب عبارت‌اند از:

  • خون‌ریزی و احساس درد و عفونت
  • کبودی، تب و تورم
  • تغییر رنگ پوست
  • ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب
  • امکان صدمه خوردن عصب ناحیه تحت درمان
  • مواجه با عوارض استفاده از داروی بیهوشی

توصیه می‌کنیم، برای به حداقل رساندن عوارض ناشی از ساکشن، به کلینیک‌های معتبر و پزشکان متخصص مراجعه کنید. پزشکان ماهر و نام آشنا در این عرصه، برای برداشتن چربی‌های موضعی از بهترین و جدید‌ترین دستگاه‌ها مانند دستگاه اگنس استفاده می‌کنند. دستگاه Agnes RF به‌عنوان یک انقلاب در زمینه پوست و زیبایی شناخته می‌شود!

ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

مراقبتهای بعد از عمل ساکشن غبغب؛ پیش از عمل حتما با پزشک مشورت کنید

در اولین قدم برای رسیدن به زیبایی و برداشتن چربی‌های ناحیه گردن، باید با یک پزشک مشورت کنید و شرایط خود را با او در میان بگذارید. دکتر با در نظر گرفتن شرایط و سوابق بیماری، عمل لیپوساکشن غبغب را انجام خواهد داد. در اغلب موارد تا سه هفته قبل از عمل لیپوساکشن غبغب، از خوردن هرگونه داروی رقیق کننده خون منع خواهید شد. ناگفته نماند برای انجام سایر روش‌های لاغری موضعی با دستگاه نیز ممکن است از مصرف برخی داروها منع شوید.

پس از عمل لیپوساکشن غبغب، احساس درد و ناراحتی در ناحیه تحت درمان کاملا طبیعی است. پوست غبغب و گردن ممکن است بسیار کبود و متورم به نظر برسد. در چنین شرایطی پزشک برای کاهش علائم، از دستگاه درن استفاده خواهد کرد تا خون‌مردگی و ترشحات احتمالی را از زیر پوست گردن و چانه خارج کند. پزشک برای کاهش درد و ناراحتی با تجویز مسکن و آنتی‌بیوتیک تا حدودی از درد خواهد کاست.

مراقبت‌های بعد از عمل ساکشن غبغب در هفته اول و دوم

تا یک الی دو هفته پس از عمل، ناحیه تحت درمان و برش‌های ایجاد شده در آن باید با کمک پماد دارای آنتی‌بیوتیک پانسمان شود. ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب کاملا طبیعی است! در طی این مدت بیمار نباید در معرض نور شدید آفتاب قرار بگیرد. اغلب بیماران یک هفته پس از جراحی به زندگی عادی خود بازمی‌گردند. در این یک هفته، بیمار باید از یک نگه‌دارنده چانه استفاده کند.

با استفاده از این نگه‌دارنده یا سربند، کبودی و تورم چانه به حداقل رسیده و پوست چانه با پوست گردن هماهنگ خواهد شد. به عبارتی با کمک این سربند از آویزان شدن پوست غبغب پس از عمل جلوگیری خواهد شد.تا رسیدن به بهبودی کامل، بیمار نباید هیچ‌گونه فعالیت‌ سنگینی انجام دهد؛ رفتن به به سونا و استخر نیز ممنوع است. بعد از عمل لیپوساکشن غبغب، در هنگام خواب بیمار باید سر خود را به گونه‌ای قرار دهد که هیچ فشاری به گردن و ناحیه زیر چانه وارد نشود.

عوارض جراحی غبغب

عمل ساکشن غبغب؛ با ماندگاری بالا نسبت به سایر روش‌ها

برخلاف بسیاری از روش‌های زیبایی، ساکشن غبغب نتیجه‌ای بسیار طولانی و با ماندگاری بالا دارد. تحقیقات نشان داده که در صورت ثابت نگه‌داشتن وزن، انتخاب رژیم غذایی مناسب و تغییر سبک زندگی ماندگاری عمل ساکشن غبغب به حدود 10 سال خواهد رسید. درهرحال روند پیری برای هر شخص متفاوت است و نتایج عمل ساکشن نیز به همین نسبت متغیر خواهد بود.

برای رسیدن به نتیجه‌ای رضایت‌بخش و ماندگار از عمل ساکشن غبغب، باید توسط پزشکی متخصص به‌همراه مدرن‌ترین دستگاه‌ها مورد درمان قرار بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از عمل، ابتدا در مورد پزشک و تجهیزات پزشکی به دقت تحقیق کنید. کلینیک‌های زیبایی معتبر و شناخته شده، تجهیزات پزشکی خود را از شرکت آفا تهیه می‌کنند. شرکت تجهیزات پزشکی پوست و زیبایی آفا با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه، بهترین خدمات را به پزشکان عرضه می‌کند.

سوالات متداول

01مدت زمان استفاده از گن غبغب چقدر است؟

پس از لیپوساکشن غبغب لازم است ناحیه موردنظر خیلی محکم بسته شود. استفاده از گن غبغب تا ۳ الی ۴ هفته بنا بر صلاح‌دید پزشک استفاده می‌شود.

02ماندگاری عمل لیپوساکشن غبغب چقدر است؟

این عمل وابستگی بسیاری به پزشک معالج و دستگاه استفاده شده دارد. به‌طورمیانگین ۱۰ سال ماندگاری ساکشن غبغب تخمین زده شده است.

03عوارض لیپوساکشن غبغب چیست؟

هر عمل زیبایی یک‌سری عوارض جانبی نیز دارد؛ این قضیه برای ساکشن غبغب نیز صدق می‌کند. بسته به شرایط بدن و پوست افراد، می‌توان تغییر رنگ پوست، ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب و درد و خون‌ریزی را از عوارض ساکشن غبغب برشمرد.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لیپوساکشن غبغب چیست؟ بررسی کامل مزایا و عوارض ساکشن غبغب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *