لیپوساکشن غبغب چیست؟ بررسی کامل مزایا و عوارض ساکشن غبغب

دسته بندی ها : مقالات

صورت و گردن از اولین اندام‌های بدن هستند که تحت تاثیر افزایش سن و بالا رفتن وزن قرار می‌گیرند. تجمع چربی و افتادگی پوست در زیر چانه، زیبایی، جوانی و اعتماد به نفس افراد را از بین می‌برد.حتما خودتان نیز می‌دانید که انجام هیچ ورزشی این قبیل چربی‌ها را از بین نمی‌برد. تغییر رژیم غذایی نیز به‌تنهایی، عامل موثری برای رسیدن به گردنی باریک و زیبا نیست؛ اما این موضوع نباید باعث ناامیدی شما شود. برای از بین بردن این چربی‌ها راهی به نام ساکشن غبغب وجود دارد. در ادامه مقاله به پرسش «عمل لیپوساکشن غبغب چیست و چگونه انجام می‌شود؟» پاسخ خواهیم داد.

لیپوساکشن غبغب چیست

عمل لیپوساکشن غبغب؛ بهترین راه برای رهایی از چربی‌های زیر چانه

در مقایسه با لیپوساکشن شکم، ران و باسن لیپوساکشن غبغب کمی جدید به نظر می‌رسد. ساکشن غبغب را می‌توان یک راه عالی برای رسیدن به گردنی کشیده و زیبا دانست. اگر با افزایش سن، ژنتیک یا اضافه وزن به مشکلی مانند غبغب و افتادگی پوست زیر چانه برخورده‌اید، باید لاغر کردن غبغب با ساکشن را امتحان کنید. اگر نمی‌دانید لیپوساکشن غبغب چیست و چگونه انجام می‌شود، باید بگوییم که در دسته عمل‌های زیبایی کم تهاجمی قرار می‌گیرد. چربی‌های موجود در زیر چانه و گردن از طریق ساکشن غبغب برداشته می‌شوند. موفقیت عمل لیپوساکشن غبغب بالا بوده و دوره ریکاوری آن نیز به نسبت کوتاه است.

برای از بین بردن غبغب با لیپوساکشن، جراح پس از بی‌حسی بیمار، شکاف بسیار کوچکی روی بافت چربی ناحیه مورد نظر ایجاد خواهد کرد. سپس از طریق لوله مخصوص لیپوساکشن (کانولا)، بافت چربی را از پوست جدا می‌کند. به عبارتی، پزشک با ایجاد سوراخ‌هایی بسیار ریز روی لایه‌های چربی، باعث از بین رفتن و ریختن آن‌ها می‌شود. پس از عمل، سوراخ‌های ریز ایجاد شده روی بافت، با بخیه بسته می‌شوند. در آخر نیز ناحیه تحت درمان با گاز استریل پانسمان شده و به طور مرتب تعویض خواهد شد. با اینکه بیمار با این روش جراحی، دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت، اما باید به‌طورمرتب، پاسنمان و پوشش زیر چانه را تعویض کند.

نتیجه مثبت یا منفی لیپوساکشن غبغب، به کیفیت پوست و میزان الاستین و کلاژن درون آن بستگی دارد؛ به عبارتی اگر این عمل روی پوستی شل و افتاده انجام شود، بعد از برداشتن چربی‌ها، پوست چانه جای خالی آن‌ها را خواهد گرفت. در چنین شرایطی بیمار باید بعد از این عمل، جراحی دیگری هم برای برداشتن پوست‌های اضافی و آویزان انجام دهد. داشتن پوستی مقاوم و الاستیک را پزشک در حین معاینه بیمار تشخیص داده و براساس آن، عمل لیپوساکشن غبغب را انجام مي دهد.

عوارض ساکشن غبغب

مزایای استفاده از لیپوساکشن غبغب چیست؟

لیپوساکشن غبغب عمل تهاجمی و پرخطری نیست و در اغلب موارد با تشخیص پزشک به‌صورت بی‌حسی و بدون بیهوشی انجام می‌شود. می‌توان این عمل را با استفاده از دستگاه ساکشن چربی به صورت سرپایی و در زمانی بسیار کوتاه نیز انجام داد. در ادامه شما را با مزایای بیشتری از ساکشن غبغب آشنا خواهیم کرد.

 • این روش زیبایی، دوره نقاهت و ریکاوری بسیار کوتاهی دارد.
 • از چربی‌های برداشته شده می‌توان برای رفع چین‌و‌چروک یا حتی تزریق به لب استفاده کرد.
 • در مدت زمانی بسیار کم، کلیه چربی‌های موجود در ناحیه گردن از بین خواهند رفت.
 • با برداشتن بافت چربی، عضلات فک بهتر و بیشتر به چشم می‌آید و شما چانه‌ای زیبا خواهید داشت.

توجه کنید که عمل لیپوساکشن غبغب باید در کلینیک‌های زیبایی معتبر و تحت نظارت پزشکان و جراحان باتجربه انجام شود. در غیر این‌صورت احتمال آسیب به اعصاب و غدد لنفاوی و نامتوازن شدن دو طرف غبغب بسیار بالا است.

قیمت لیپوساکشن غبغب

عوارض لیپوساکشن غبغب؛ از تغییر رنگ پوست تا ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

هر عمل زیبایی و روش درمانی، ممکن است یک‌سری عوارض و معایب خاص داشته باشد. در روش ساکشن غبغب، یک جسم خارجی به ناحیه تحت درمان وارد شده و ساختار آن را تغییر می‌دهد. در چنین شرایطی بسیار عادی است که بیمار، با عوارض و مشکلات موقتی روبرو شود. عوارض لیپوساکشن غبغب عبارت‌اند از:

 • خون‌ریزی و احساس درد و عفونت
 • عدم تقارن در برخی از المان‌های صورت
 • کبودی، تب و تورم
 • تغییر رنگ پوست
 • ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب
 • امکان صدمه خوردن عصب ناحیه تحت درمان
 • مواجه با عوارض استفاده از داروی بیهوشی

به شما توصیه می‌کنیم، برای به حداقل رساندن عوارض ناشی از ساکشن، به کلینیک‌های معتبر و پزشکان متخصص مراجعه کنید. پزشکان ماهر و نام آشنا در این عرصه، برای برداشتن چربی‌های موضعی از بهترین و جدید‌ترین دستگاه لیپوماتیک در دنیا استفاده می‌کنند. این دستگاه بر پایه تکنولوژی منحصربه‌فردی به نام N.I.L بنا شده و در در حال حاضر در بیش از 50 کشور دنیا استفاده می‌شود.

ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

مراقبتهای بعد از عمل ساکشن غبغب؛ پیش از عمل حتما با پزشک مشورت کنید

در اولین قدم برای رسیدن به زیبایی و برداشتن چربی‌های ناحیه گردن، باید با یک پزشک مشورت کنید و شرایط خود را با او در میان بگذارید. دکتر با در نظر گرفتن شرایط شما و سوابق بیماری، عمل لیپوساکشن غبغب را انجام خواهد داد. در اغلب موارد تا سه هفته قبل از عمل لیپوساکشن غبغب، از خوردن هرگونه داروی رقیق کننده خون منع خواهید شد. پس از عمل لیپوساکشن غبغب، احساس درد و ناراحتی در ناحیه تحت درمان کاملا طبیعی است. پوست غبغب و گردن ممکن است بسیار کبود و متورم به نظر برسد. در چنین شرایطی پزشک برای کاهش علائم، از درن استفاده خواهد کرد تا خون‌مردگی و ترشحات احتمالی را از زیر پوست گردن و چانه خارج کند. پزشک برای کاهش درد و ناراحتی با تجویز مسکن و آنتی‌بیوتیک تا حدودی از درد شما خواهد کاست.

تا یک الی دو هفته پس از عمل، ناحیه تحت درمان و برش‌های ایجاد شده در آن باید با کمک پماد دارای آنتی‌بیوتیک پانسمان شود. ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب کاملا طبیعی است! در طی این مدت بیمار نباید در معرض نور شدید آفتاب قرار بگیرد. زمان بهبودی کامل و طی کردن دوره نقاهت، کاملا بستگی به شرایط بیمار و نحوه عمل دارد. اغلب بیماران یک هفته پس از جراحی به زندگی عادی خود بازمی‌گردند. در این یک هفته، بیمار باید از یک نگه‌دارنده چانه استفاده کند. با استفاده از این نگه‌دارنده یا سربند، کبودی و تورم چانه به حداقل رسیده و پوست چانه با پوست گردن هماهنگ خواهد شد. به عبارتی با کمک این سربند، تا حد زیادی از آویزان شدن پوست جلوگیری خواهد شد.

تا رسیدن به بهبودی کامل، بیمار نباید هیچ‌گونه فعالیت‌ سنگینی انجام دهد؛ رفتن به به سونا و استخر نیز ممنوع است. بعد از عمل لیپوساکشن غبغب، در هنگام خواب بیمار باید سر خود را به گونه‌ای قرار دهد که هیچ فشاری به گردن و ناحیه زیر چانه وارد نشود. پس از برداشتن چربی‌های اضافی و رفع غبغب، شاید بخواهید چاقی موضعی بدن را هم درمان کنید و هیکلی زیبا و قلمی داشته باشید؛ به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم روش درمانی لاغری موضعی را امتحان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش درمانی، مقاله لاغری موضعی چیست را از دست ندهید.

عوارض جراحی غبغب

ماندگاری عمل لیپوساکشن غبغب چقدر است؟

برخلاف بسیاری از روش‌های زیبایی، ساکشن غبغب نتیجه‌ای بسیار طولانی و با ماندگاری بالا دارد. تحقیقات نشان داده که در صورت ثابت نگه‌داشتن وزن، انتخاب رژیم غذایی مناسب و تغییر سبک زندگی ماندگاری عمل ساکشن غبغب به حدود 10 سال خواهد رسید. درهرحال روند پیری برای هر شخص متفاوت است و نتایج عمل ساکشن نیز به همین نسبت متغیر خواهد بود.

برای برای رسیدن به نتیجه‌ای رضایت‌بخش و ماندگار از عمل ساکشن غبغب، باید توسط پزشکی متخصص به‌همراه مدرن‌ترین دستگاه‌ها مورد درمان قرار بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از عمل، ابتدا در مورد پزشک و تجهیزات پزشکی به دقت تحقیق کنید. کلینیک‌های زیبایی معتبر و شناخته شده، تجهیزات پزشکی خود را از شرکت آفا تهیه می‌کنند. شرکت تجهیزات پزشکی پوست و زیبایی آفا با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه، بهترین خدمات را به پزشکان عرضه می‌کند.

شما چه تجربه‌ای از عمل لیپوساکشن غبغب دارید؟

در این مقاله به پرسش لیپوساکشن غبغب چیست پاسخ دادیم و این پروسه را بررسی کردیم. از آن‌جایی که این عمل در دسته جراحی‌های زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. اکنون شما بگویید که چه تجربه‌ای از عمل لیپوساکشن غبغب دارید؟ آیا شخصی از نزدیکان شما این عمل را انجام داده است؟ تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

01مدت زمان استفاده از گن غبغب چقدر است؟

پس از لیپوساکشن غبغب لازم است ناحیه موردنظر خیلی محکم بسته شود. استفاده از گن غبغب تا ۳ الی ۴ هفته بنا بر صلاح‌دید پزشک استفاده می‌شود.

02ماندگاری عمل لیپوساکشن غبغب چقدر است؟

این عمل وابستگی بسیاری به پزشک معالج و دستگاه استفاده شده دارد. به‌طورمیانگین ۱۰ سال ماندگاری ساکشن غبغب تخمین زده شده است.

03عوارض لیپوساکشن غبغب چیست؟

هر عمل زیبایی یک‌سری عوارض جانبی نیز دارد؛ این قضیه برای ساکشن غبغب نیز صدق می‌کند. بسته به شرایط بدن و پوست افراد، می‌توان تغییر رنگ پوست، ورم بعد از عمل لیپوساکشن غبغب و درد و خون‌ریزی را از عوارض ساکشن غبغب برشمرد.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لیپوساکشن غبغب چیست؟ بررسی کامل مزایا و عوارض ساکشن غبغب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *